Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:04 22.05.24 
Култура и изкуство
   >> Митология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Творческа тема..  
Автор shokolada (няма ме)
Публикувано20.10.19 15:43



Хайде да си създадем мит и легенда..съвременен вариант. Досега зяпах Боговете ..ми правилно най съм си харесвала Зевс и Нептун, без да съм виждала как ги изобразяват.
Зевс:


ето го и Нептун..


Зевс беше уморен, още не можеше да укроти гнева си, след вчерашното раздразнение. Цял ден вилня, трещя, потопи във вода три човешки града, а плановете му бяха други. Но как по друг начин да вразуми тези хора, че те са като мравки за природата. Във всеки един момент, той можеше да ги удави или изгори, да ги заличи от лицето на Земята. Достатъчно беше само да обвие с гъсти облаци планетата, но не това беше целта, а искаше да ги научи да пазят и ценят това което имат. Посегна към кафето и отпи голяма глътка...брррр..студено кафе!
А и Нептун..този дърт пияница, само по баровете висеше, наливаше се с алкохол, а океанския оркестър начело със соловите акции на косатката Ния, стана най-печелившия бизнес в океанските дълбини. Нептун трябваше да прави бури..урагани, а той..пфу..пропи се! Медузката Меди седнала в скута му, чрез многобройните си пипала му наливаше морски количества водка от водорасли..

пп ако искате и ви се занимава..продължете..: ) може да се получи интересно колективно творчество..: )))



Тема Re: Творческа тема.. [re: shokolada]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано20.10.19 16:57



Зевс беше уморен, още не можеше да укроти гнева си, след вчерашното раздразнение. Цял ден вилня, трещя, потопи във вода три човешки града, а плановете му бяха други. Но как по друг начин да вразуми тези хора, че те са като мравки за природата. Във всеки един момент, той можеше да ги удави или изгори, да ги заличи от лицето на Земята. Достатъчно беше само да обвие с гъсти облаци планетата, но не това беше целта, а искаше да ги научи да пазят и ценят това което имат. Посегна към кафето и отпи голяма глътка...брррр..студено кафе!
- Ха - рече си, - кафето май простосмъртните са го измислили за наказания на боговете. И отпи. Чашата беше голяма. .

А и Нептун..този дърт пияница, само по баровете висеше, наливаше се с алкохол, а океанския оркестър начело със соловите акции на косатката Ния, стана най-печелившия бизнес в океанските дълбини. Нептун трябваше да прави бури..урагани, а той..пфу..пропи се! Медузката Меди седнала в скута му, чрез многобройните си пипала му наливаше морски количества водка от водорасли.. Нептун все отлагаше да излезе на сушата... Те видите ли - простосмърните щели да му правят някакви изследвания. Зависим бил?, аре моля ви се, ми не съм - мислеше си той - нали затова съм НЕптун. Друго би било ако името ми започваше с Да, като, като, катооо....



Тема Re: Творческа тема..нови [re: T a n y a]  
Автор shokolada (няма ме)
Публикувано20.10.19 17:23




якооо..: )))
- Ха - рече си, - кафето май простосмъртните са го измислили за наказания на боговете. И отпи. Чашата беше голяма. .
Бррр и пак студено...
- Игнасииооооо...- мощният глас на Звс разтресе Олимп.
След секунди се появи дребен човечец, с огромно набраздено от бръчки лице. Тялото му беше леко мумифицирано, то пъргаво и гъвкаво. Игнасио беше някаква издънка на Боговете и хората. С мозъчна смърт, но безсмъртно тяло, той успяваше само да изпълнява команди, а след това застиваше в някаква поза и така докато пак не чуе гласът на Зевс
-Игнасио..стопли това шибано кафе!..или не, по-добре ми донеси чай от нокът на орел и перо на гургулица. Днес трябва да слизам на Земята..да бъда човек..
Аааа и Игнасио..донеси ми и от онзи елексир..от смляния зъб на костенурка..
Игнасио не го гледаше, не го и чуваше..като морзова азбука в главата му се оформяше исканията на Зевс.

Нептун все отлагаше да излезе на сушата... Те видите ли - простосмърните щели да му правят някакви изследвания. Зависим бил?, аре моля ви се, ми не съм - мислеше си той - нали затова съм НЕптун. Друго би било ако името ми започваше с Да, като, като, катооо....
В дълбините на океана Нептун спеше и подхъркваше ритмично..Сънуваше кошмар, как вместо Нептун, започнаха да го наричат ДАптун..и как искаха да "излекуват" зависимостта му..а той е вечен, значи и тя е вечна..как по дяволите се лекува вечна зависимост?



Тема Re: Творческа тема..нови [re: shokolada]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано20.10.19 19:05



...;)))

Бррр и пак студено...
- Игнасииооооо...- мощният глас на Звс разтресе Олимп.
След секунди се появи дребен човечец, с огромно набраздено от бръчки лице. Тялото му беше леко мумифицирано, то пъргаво и гъвкаво. Игнасио беше някаква издънка на Боговете и хората. С мозъчна смърт, но безсмъртно тяло, той успяваше само да изпълнява команди, а след това застиваше в някаква поза и така докато пак не чуе гласът на Зевс
-Игнасио..стопли това шибано кафе!..или не, по-добре ми донеси чай от нокът на орел и перо на гургулица. Днес трябва да слизам на Земята..да бъда човек..
Аааа и Игнасио..донеси ми и от онзи елексир..от смляния зъб на костенурка..
Игнасио не го гледаше, не го и чуваше..като морзова азбука в главата му се оформяше исканията на Зевс.
- Чай. чай.... чааай-ка ще да иска Боса. Ама то те всичките чайки са в кафеза на Нептун, дето не стига че ги затворил, амиии и хвърлик ключа на сушата. Да зема да му кажа на Боса да ползва магнита на жезъла, вместо да накара простосмъртмите да пресяват пасъците? Да му кажа, ама като го знам как трудно понася някой да му подхвърля идеи....


В дълбините на океана Нептун спеше и подхъркваше ритмично..Сънуваше кошмар, как вместо Нептун, започнаха да го наричат ДАптун..и как искаха да "излекуват" зависимостта му..а той е вечен, значи и тя е вечна..как по дяволите се лекува вечна зависимост? Даптуне,, Даптууне - казваше си той, - що ти трябваше да слушаш македонците и да се откажеш да се зовеш по гръцки Посейдон. Друго си е в името да няма нито "да", нито "не"....



Тема Re: Творческа тема..нови [re: shokolada]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано20.10.19 20:02



Интересно се е получило. Сега ще ми е трудно да се съсредоточа, защото хвърлям едно око към прогнозата за времето, в очакване на България търси талант.
Само ще отбележа, че Нептун го виждам като един Ивайло Шопски



Редактирано от dama spatia на 20.10.19 20:02.



Тема Re: Творческа тема..нови [re: T a n y a]  
Автор shokolada (няма ме)
Публикувано20.10.19 21:41



Творчеството, след чаша водка..ми е замъглено..нещо Боговете изчезнаха..


А преди малко разбрах, че Тодор Славков е кандидат кмет на София..ехее..ето за кого ще гласувам.....този какво уникално чувство за хумор има..не е истина...: )))) а и сега погледнах..телче е..
пращаме Боговете да спят....за сега
аз едно късо, яко кафе, в банята и в леглото..захванах пак "мъртва точка" и ще заспивам с гилзи..
лекичка от мен..



Тема Re: Творческа тема..нови [re: dama spatia]  
Автор shokolada (няма ме)
Публикувано20.10.19 21:45



ии аз абдикирам..за сега!
лекичка от мен..





Тема Re: Творческа тема..нови [re: shokolada]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано20.10.19 22:23



ии аз абдикирам..за сега!
... и аз.
Ще им дадем мммалко мира на боговете - да си отдъхнат от нас. :))



Тема Re: Творческа тема..нови [re: shokolada]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано21.10.19 06:41



Добро утро!
Докато си пия сутрешното кафе, преди да се приготвя за работа, реших да надзърна в дира. Успешна и спокойна нова седмица





Тема Re: Творческа тема..нови [re: T a n y a]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано21.10.19 06:45



Добро утро, Танюша


Имаше един филм " Боговете сигурно са полудели".
Та, в тази връзка искам да кажа, споменавайки ги, да не ги накараме да полудеят отново :))))
Хубав ден, успешна седмица

Редактирано от dama spatia на 21.10.19 06:51.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.