Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:22 21.05.24 
Култура и изкуство
   >> Митология
*Кратък преглед

Тема Амброзията ...нови  
Автор ThunderGoddess (Sacer)
Публикувано29.12.08 20:32



Един потребител ми писа, за да ме попита какво представлява амброзията. Казах му, каквото знам ... че вероятно е течност, че имам спомени, че извира от някъде. В крайна сметка се съгласихме, че вероятно амброзията е прашеца на цветята. Обаче това, което не ми се вързва е, че прашеца не е течен, така че дори това са извирането да е някаква метафора, пак не се вързва. Според вас какво може да бъде?

. Или го има само на Олимп и дефакто ние, смъртните, нямаме достъп до него? Ето и една статия:





Тема Re: Амброзията ...нови [re: ThunderGoddess]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано30.12.08 23:42



определено е нещо замайващо и даващо сили. С други думи вид стимулант - наркотично питие.



Queen's only


Тема Re: Амброзията ...нови [re: Last Roman]  
Автор ThunderGoddess (Sacer)
Публикувано01.01.09 18:20



Наркотиците не дават сили.





Тема Re: Амброзията ... [re: ThunderGoddess]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано01.01.09 21:40



да да, сгъни няколко амфети да видиш за какво иде реч. Психостимулантите са си точно с такова действие.

Queen's only



Тема Re: Амброзията ...нови [re: ThunderGoddess]  
Автор Roxy (bittersweet)
Публикувано03.01.09 21:12



ти питай вестоносците на инките що са дъвчели листа от кока.





Тема Re: Амброзията ...нови [re: ThunderGoddess]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано06.01.09 13:00



Питиета на безсмъртието има май във всички митологии. Може би може да се свърже с праната.



Тема Re: Амброзията ...нови [re: Roxy]  
Автор ThunderGoddess (Sacer)
Публикувано08.01.09 11:09



Е, вярно, представят си, че са по-силни, но не смятам че реално, обективно погледнато са ставали по-добри в която и да е област заради приемането на наркотици.



Тема Re: Амброзията ...нови [re: ThunderGoddess]  
Авторdora (Нерегистриран)
Публикувано09.01.09 23:49








*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.