Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 07.06.24 
Култура и изкуство
   >> Митология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Всъщност метлата иска да каже:нови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано09.09.08 21:12



тцтц - как не те е срам да викаш на писанията на бащата на Историята - 'врели некипели'.


От кога пишеш/четеш в ГЗС?
Там всички са застарели лелки.



Тема Re: Всъщност метлата иска да каже:нови [re: Last Roman]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано09.09.08 21:26



Наскоро бех заял там Розовия ми сън.
За Иродот или добро, или нищо!
Пич е, ама не го разбират. А за деца абсурд.



Тема Re: абе кой ти говори...нови [re: LadyMorgana]  
Автор Roxy (присмехулна)
Публикувано10.09.08 00:36



за патриотизъм при четенето на приказки?
майка ми е правила същото като теб към мене, с леката разлика, че не се е чувсвала длъжна да набляга на нешо определено (било то българско или чуждо) в детската литература и приказките. и с утежняващо вината обстоятелство, че през 80-те детските книжки с хубави картинки са били малко и ми е чела от купувани за и от нея стари, с чудесни илюстрации приказките на Шарл Перо и Андерсен; имаше 2 тома с приказки на братя Грим, над някои от които започваше да задрямва, докато ми ги четеше. и с другата разлика, че за разлика от нея, аз не знам приказки почти наизуст - нито като малка, нито сега... може би е от нещо в начина на мислене, не мога да кажа. като детска литература иначе ми чете/четох и някои от основните класики, други купувам/ще купувам сега, или ще търся на старо, защото би ми било интересно да ги прочета. от българските обичам патиланските истории, но приказките на Ран Босилек, Ангел Каралийчев и Елин Пелин ги четох като тръгнах на училище...
ама сега да им втълпяваме на децата идеите на възрастните още покрай приказките... уфффффф...






Тема Re: Митове и приказкинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Roxy (присмехулна)
Публикувано10.09.08 00:45



е аз не считам това за основно при даскалите... ти не си такава... важното е да обясни и да провери и ако има грешка, да я посочи... и обосновката в обясненията, компетентността в своята област. не като неговите гръмки твърдения от по 1-2 изречения, когато започва спор с някого (и за които Агри винаги го съветва да ги продължи със "защото") или въпросите му понякога в специализираните клубове...




Тема Re: Митове и приказкинови [re: Roxy]  
Автор Kaлoмaин (сурикат)
Публикувано10.09.08 10:35



Не очаквах ти да се хванеш - това беше заобиколен начин да му кажа, че в цялата тема само търси къде може да има грешка, за да я поправи.



Тема Re: Митове и приказкинови [re: Kaлoмaин]  
Автор Koпpивeнa Meтлa ()
Публикувано10.09.08 10:53



Ти пак нищо не разбра! Аз не търся грешки, те сами се виждат с просто око.



Тема Re: Всъщност метлата иска да каже:нови [re: Koпpивeнa Meтлa]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано10.09.08 14:59



Виж - за Херодот не прави изказвания, ако не си го чел. На детето не го чета, но той е 'основополагащ'. Детето ми ще си го прочете сам (ако иска) като порасне.

За Шехеразада мнението ли ми искаш? А за пилигримите от "Кентърбърийските разкази" на Чосър не мислиш ли същото? Или за добрия войник Швейк? Всички те са 'главни разказвачи' на сборници от приказки/истории.

А я кажи Шехеразада има ли деца? Все пак доказано нощите са 1001 - това прави около 3 години?


Major e longinquo reverentia

Тема Re: абе кой ти говори...нови [re: Roxy]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано10.09.08 15:02



и да искаме не можем да им ги втълпим идеите на възрастните на децата си, Рокси.


Те си имат свои , детски тълкувания и точно затова почнах тази тема .... понякога от техните тълкувания на изтъркани за нас истории може да излезе нещо много ново




Major e longinquo reverentia

Тема Re: Всъщност метлата иска да каже:нови [re: Last Roman]  
Автор LadyMorgana (archer)
Публикувано10.09.08 15:04



.... на по 1500 и отгоре, нали?




Major e longinquo reverentia

Тема Re: Всъщност метлата иска да каже:нови [re: LadyMorgana]  
Автор Last RomanМодератор (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано10.09.08 15:07



а баш.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.