Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:17 08.06.24 
Култура и изкуство
   >> Митология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Българска митология  
Автор Gladiator (С побелели коси)
Публикувано16.05.05 19:30



Скъсах се да търся BG-сайт, третиращ митологията на предците ни, но...уви! Интересува ме митология на българите до покръстването т.е. езическата митология. И подчертавам - на българите, а не на славяните! Интересува ме представата им за сътворението, боговете, легендите и т.н. Имам направен сайт "Митове и легенди", в който съм описал популярно митологиите на Месопотамия, Египет, Индия, Скандинавия, Гърция и Рим. Срамота е обаче, в него да липсва раздел за българска митология. Ама като не мога да намеря нищо по въпроса - какво да правя?! Имам матриали за славянската митология, но това е само едната половина, а другата, съществената... липсва! Затова ви моля за помощ! Ако знаете някой сайт по темата, насочете ме към него!
Благодаря предварително!
P.S. - Ако ви интересува, ето моя сайт:



Не приемай живота много сериозно. Жив от него няма да се отървеш!

Тема Re: Българска митологиянови [re: Gladiator]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано16.05.05 22:12



Много ти е хубав сайта, както и предишния за загадките. Не мога да ти дам инфо по въпроса, който задаваш, обаждам се само за да ти кажа да действаш в същия дух



Тема Re: Българска митологиянови [re: Gladiator]  
Автор OpenMind (???)
Публикувано17.05.05 04:55



Мислил ли си да направиш огледално копие на сайта си и извън БГ фрий сървърите?
В момента сайта ти понеже е на такъв сървър - датаком,не е видим от чужбина,а и от някои места в България също.

„Където глупостта е образец,там разумът е безумие”


Тема Re: Българска митологиянови [re: OpenMind]  
Автор Gladiator (С побелели коси)
Публикувано17.05.05 09:46



"Мислил ли си да направиш огледално копие на сайта си и извън БГ фрий сървърите? В момента сайта ти понеже е на такъв сървър - датаком,не е видим от чужбина,а и от някои места в България също."

Мислил съм, разбира се, но за сега нямам финансова възможност. Звучи смешно и неправдоподобно да не можеш да отделиш стотина лева годишно за това, но при мен е факт. Ако занете някакъв по-приемлив вариант, готов съм да чуя всяко предложение. И благодаря предварително!

Не приемай живота много сериозно. Жив от него няма да се отървеш!


Тема Re: Българска митологиянови [re: Gladiator]  
Автор OpenMind (???)
Публикувано18.05.05 01:39



Така е за парите.
Ами приемливото е,да се качи на някои безплатен сайт.
Няма как да видя сайта ти,но без съмнение е ценен.На български такива неща няма как да намериш в нета.
Предполагам,че сайта ти предимно съдържа текстова информация,което като размер едва ли е много.Незнам,кажи ако трябва да потърся чуджи сървъри с безплатно хостване?
Аз примерно съм качвал на този - http://members.freewebs.com/
Малко дават - 6 МБ и качването не е много удобно,но няма банери и подобни.

„Където глупостта е образец,там разумът е безумие”


Тема Re: Българска митологиянови [re: Gladiator]  
Автор Бъдъмбa (инсектоид)
Публикувано19.05.05 13:28



Привет!
Много хубав сайт наистина, и вярно си е срамота да няма български отдел. Ако имаш време, прегледай архивите на този клуб и на Езичество, навремето водехме люти спорове за нашата митология, включително с цитати. Също потърси потребителите The witch и БоянIYI, които имат обширни познания по темата.
Аз пък мога да ти препоръчам малко заглавия:
- трилогията Митове на българската земя от Иван Венедиков (включва Раждането на боговете, Медното гумно и Златният стожер)
- Българска народна митология от Иваничка Георгиева
- Български митове от Анчо Калоянов
- Змея в българския фолклор от Милена Събкова

Това се сещам на първо време. Надявам се да съм била полезна

ПП Като пишеш че имаш материали за славянска митология, не забравяй че навремето беше модерно всичко да се изкарва славянско...




Тема Re: Българска митологиянови [re: Бъдъмбa]  
Автор trinity. (thumbs down)
Публикувано11.06.05 11:59



Един изконен български мит за сътворението е, че светът се е създал от една гъба, която расте в Родопите. Тая гъба прилича на фалос. Не е отровна, но никой не я яде - страхопочитание. Колежка има доклад на тази тема, прави аналогии със световното дърво, други обвързват гъбата с големия взрив, трети с атомната бомба ... Хората в Родопите казват, че ако светът изчезне, пак ще се създаде именно от тази гъба ...

You are not drunk if you lie on the floor without holding on !!!


Тема Re: Българска митологиянови [re: trinity.]  
Автор Гaдeн пyxчo (Пухеста гадина)
Публикувано12.06.05 11:24



Въпросната гъба е смръчкула(3 вида)-много е вкусна а и изкупната и цена е доста висока.Тя е и първата гъба за годината.
Сега по темата-я отскочи до клуб ФЕНТАЗИ и виж по -старите теми



Тема Re: Българска митологиянови [re: Гaдeн пyxчo]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано12.06.05 15:46



Леле, само котка терорист не бях виждал............ Поздрав!

Captat non muscas aquila!



Тема Re: Българска митологиянови [re: Gladiator]  
Автор Edna (която)
Публикувано14.06.05 20:07



има няколко сайта с малко информация за митичните същества най-вече, но си струва да се порови човек в книгите
и си струва да се качи точно такава информация, каквато няма
ако искаш заглавия да казвам




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.