Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:07 23.06.24 
Култура и изкуство
   >> Митология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Афродитанови [re: the_bomb]  
Автор Гpифoн_Kpивoycт (Rex Coeli)
Публикувано23.02.05 00:07



Да така е, тя просто си е класическа...епоха.
Да, аз не случайно си направих устата за него (цикъла на събиране и разделяне на образи):)
А защо да сме естети, като има пандемос....Ха ха, твърде много въпросният пандемос се е разпросърял напоследък май. (Тук не ставаше въпрос за Афродите, де:))

Който не ме харесва - няма вкус. Който ме харесва, пък - съвсем!


Тема Re: Афродитанови [re: the_bomb]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано24.02.05 21:58



Туй си го пише още в добрата стара книга на Кун (която ок. 5-6 клас ми беше една от любимите книги)...

А, да... Виждам, че и други препоръчват същата книга.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 24.02.05 21:59.



Тема Re: Афродитанови [re: the_bomb]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано24.02.05 22:01



То нали Хефест гепва жена си и Арес в положение и става страшно...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Афродитанови [re: Бeйби]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано24.02.05 22:06



Та за Кун... При него Афродита направо си е дадена като жена на Хефест, описва се и трона на Хера, и сцената с изневярата с любовника Арес...
Защо да казва, че е жена на Арес?!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Афродитанови [re: Black Wolf]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано25.02.05 14:18



сега да се разберем - нищо лошо не съм казал за Кун.

просто като говори на едно място за Афродита като жена на Арес (стр. 35 от изданието от 1979, Бейби ме предизвика да се заровя), е въвел хората в заблуждение.


впрочем диалогът на Лукиан, където сцената със заловените Арес и Афродита е предадена в пародиен вид, е преведен на български в Лукиан, "Избрани Диалози".

ако на някой му попадне тази книжка под ръка, може да се посмее.

my soul swims gently in her pool


Тема Re: Афродитанови [re: Гpифoн_Kpивoycт]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано25.02.05 14:20



абе и за Пандемос, и за Урания си има и време, и място, и подходящ партньор...

е, тия с Пандемос са далеч по-често срещания вариант за патньори, но такъв е животът - неслучайно "пандемос" означава "масов, всенароден"

my soul swims gently in her pool


Тема Re: Афродитанови [re: the_bomb]  
Автор Гpифoн_Kpивoycт (Rex Coeli)
Публикувано25.02.05 18:30



Да, де, разчитайки, че знаеш какво значи, не си направих труда да се уточнявам какво точно имам предвид:)))

Който не ме харесва - няма вкус. Който ме харесва, пък - съвсем!


Тема Ares e simpati4niq liobovnikнови [re: Black Wolf]  
Автор ThunderGoddess ()
Публикувано04.03.07 20:17



Ami imashe v nqkoq pesen na Iliada opisanie to4no na taq vyprosna scena. Hefest otiva na nqkqkyv svoi liobim ostrov, t.e pravi se 4e otiva i Afrodita i Ares ne 4akat vtora pokana i vendaga se nagrabvat v pokoite na Hefest. Da, oba4e Hefest znael, 4e Afrodita mu izneverqva i slojil okolo legloto nqkakvi verigi. I dvamata kato legnali se hvanali v kapana. Hefest pokanil vsi4ki olimpiici da vidqt i da se smeqt na Ares i Afrodita i sled tova kazal na Zevs, 4e pove4e ne q iska za jena. POneje Afrodita ima super mnogo deca ot Ares i moje bi zaradi tva i zabludata, 4e dvamata za jeneni :P



Тема Има две Афродити.нови [re: ThunderGoddess]  
Автор Koпpивeнa_мeтлa (lutomsky)
Публикувано04.04.07 19:46



Това ще да е била земната Афродита (нея все я влечат мъжете като Арес и изневерите), а не оная небесната, родена от Уран, без майка.
Колкото до Арес той си е глупак (като Марк Антоний), щом се оставя Хефест да го улови в капан. Ебати воина!

Действия крепят Вселената.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.