Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:46 22.06.24 
Култура и изкуство
   >> Митология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Малко за заблудитенови [re: Logotet]  
Автор last roman (LEG.XIII.GEM)
Публикувано01.04.05 02:32



Честит първи април на всички,които си кривят душата за Атлантида/по един или по друг начин/.

Dulce et decorum est pro patria mori!


Тема Re: Атлантида?нови [re: Иpeтo]  
Автор Гapдфилд (Believe)
Публикувано01.04.05 17:41



За Атлантите можеш да придобиеш една доста прилична представа от книгите на Ернст Мулдашев. Опитай се да откриеш 4-те му тома. Там ще придобиеш представа не само за Атланти, но и за предшестващата ги цивилизация, както и за Генния фонд на човечеството. Мога доста неща да напиша, но темата е доста обширна. Ако имаш въпроси оставам на твое разположение

Незная какво искам, но знам как да го постигна.


Тема Re: Малко за заблудитенови [re: last roman]  
Автор OpenMind (???)
Публикувано01.04.05 17:43



Логотет,12 000 години идват от Библията.
Обаче виж,Библията е писана на базата на една много по-древна книга.Така,че нека това,че е религиозно четиво не те стряска.А иначе аз Библията не съм чел цялата,ако говорим за четива.
Чел съм тази прадревна книга която е използвана за скеле на Библията,Херодот съм чел,една емблематична за мен книга на Мутафчиев,абе изобщо и митология и история,на философи съм чел...не че много съм чел,но нелоши неща са били.
Сега специално искам да си намеря "книгата на мъртвите" да прочета.И изобщо искам да чета стари извори.
Ти ако имаш нещо...
Няма нищо в интернет на български.
Примерно вземи го сканирай тоя Платон да го качим:)



Тема Re: най-якото изказваненови [re: firefox]  
АвторEllye (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 19:19




Всеки човек има право на мнение, но да провокираш другите е много прекалено!
Аз мисля, че Атлантида наистина е съществувалаи и ще бъде открита
в най-скоро време!Това е легенда за древна цивилизация, която е била много напреднала, а атланите са били хора с интелект много по-голям от този на повечето хора- особено българите.Мисля, че Платон е единственият, който се е усмелил да каже истината за Атлантида, а останалите са се страгували от истината, защото са знаели, че някой ден някой ще открие Изгубената империя, а нея и орижието, което ги е погубило.Но разбирасе те може да не са загинали, или поне не по такъв начин. Има много легенди, които разказват за вълшебни кристали, с които са контролирали природата, за предизвикване на огромни земетресения, за размирици в управлението, които са довели до изобретяването на оръжия по-страшни и от атомната бомба, или просто удар от меорид, които са са довели до изчезването на цивилизацията!!!!!!



Тема Re: най-якото изказваненови [re: firefox]  
АвторEllye (Нерегистриран)
Публикувано25.06.06 19:30




Всеки човек има право на мнение, но да провокираш другите е много прекалено!
Аз мисля, че Атлантида наистина е съществувалаи и ще бъде открита
в най-скоро време!Това е легенда за древна цивилизация, която е била много напреднала, а атланите са били хора с интелект много по-голям от този на повечето хора- особено българите.Мисля, че Платон е единственият, който се е усмелил да каже истината за Атлантида, а останалите са се страгували от истината, защото са знаели, че някой ден някой ще открие Изгубената империя, а нея и орижието, което ги е погубило.Но разбирасе те може да не са загинали, или поне не по такъв начин. Има много легенди, които разказват за вълшебни кристали, с които са контролирали природата, за предизвикване на огромни земетресения, за размирици в управлението, които са довели до изобретяването на оръжия по-страшни и от атомната бомба, или просто удар от меорид, които са са довели до изчезването на цивилизацията!!!!!!



Тема Re: най-якото изказваненови [re: Ellye]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано25.06.06 20:55



Ох, колко мъка има по тоя свят, боже...
платон е едиственият, който бил подлъган от египетските жреци и вместо 900 години писал 9000 и оттам цялат бърканица...
Помисли си какви гърци преди 9000 години? Всъщност разказът на египетските жреци пресъздава борбата за морско господство между минойците и микенците /предците на древните гърци/...
Земетресението и цунамито, породено от изригването на о-в Тера /Санторин/ дало победата на последните...
Така че какви кристали, какви метеорити, какви пет лева...? Човешката наивност и скудоумие винаги ме е поразявала...



Vae victis


Тема Re: най-якото изказваненови [re: Last_Roman]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано25.06.06 21:50



Човешката наивност и скудоумие винаги ме е поразявала
Не бъди краен, понеже не си далече от подадането в такава позиция.

Няма никакви 900 години. Платон да не е живял в 1-ви век сл. Хр.?
Защото Минос живее в 8-ми. Пък и египтяните добре го познават, като търговски и военни бизнес партньори и не биха лъгали Платон за него. Платон не може да се изълже, защото само важни хора по важни и сериозни дела се срещат, за да говорят с жреците.
А и изригването на Санторини е твърде съмнително, платоновият начин на мислене още по-алегоричен и в тази съмнителна смес от фактори е невероятно лесно самият им съставител да се излъже нежели древните, които са били много наясно и за тях е без съмнение, че Платон прави мит, а не разказва история.
Разбираш ли сега защо и мене ме поразява и натъжава човешката прибързаност и лековерие?

Действия крепят Вселената.


Тема Re: най-якото изказваненови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано25.06.06 22:07



я докажи, че Минос е живял през осми век... Тогава никаква критянска таласократия не е имало вече, а дворецът в Кноссос е тънал в разруха...
дай източник, линк и каквото да е...
Платон прави легенда за диалозите, а минойската цивилизация я ползва за праобраз:
Помисли си - имаме технологически напреднала империя, и шепа бунтовници, които й се противопоставят /но те имат морал, имат идеали/ - на мен сценарият ми мяза на междузвездни войни, само че действието се развива преди 3500 години...
За Сантоеин недей да се съмняваш - има си разкопки, доказващи за катаклизъм през 1500 г. пр. н. е. То и в библията е описано /изходът на евреите от Египет/ - за това как денят се превърнал в тъмнина, морето се отдръпнало, а след това погълнало египетската войска, а и огненият стълб, който е водел нощем чифутите към обетованата земя...
За Санторин:





Vae victis


Тема Re: най-якото изказваненови [re: Last_Roman]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано26.06.06 20:56



Напротив. Самият Омир е живял тогава (8-ми век преди Христа), а именно той измисля Минос като отражение на родоско-критското морско годподство от свое време.
Платон обаче описвайки Атлантида не говори за никакъв бунт срещу атлантите, нито за империя, нито за технологично напреднала цивилизация. Това е някакъв друг фалшив придатък.
Пък и той едвали е знаел заизригването на Санторини, понеже щеше да го напише или поне да е известно от другиго, че древните занят за такова нещо.
Не правиш никому добро като обиждаш евреите.

Действия крепят Вселената.

Редактирано от Koпpивeнa мeтлa на 26.06.06 20:57.



Тема Re: най-якото изказваненови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано26.06.06 22:59



упоменаването на Минос го има в няколко плочки с линеарно писмо отпреди 8-ми век, а и самата митология е от крито-микенската цивилизация /т. е. доста преди Омир/...
Омир за изригването на Санторин нищо не е знаел - след нахлуването на дорийците Елада се връща с няколко столетия назад в развитието си - даже и писмеността си губи...
Но египтяните са записвали историята и са знаели за какво иде реч...
евреите няма да ги коментирам - просто не заслужават коментар...



Vae victis



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.