Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:20 22.06.24 
Култура и изкуство
   >> Митология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Атлантида?нови [re: Гpaxчe]  
Автор Taлиecин (radiant brow)
Публикувано17.10.04 12:12



Дам, така си е, допълнено с изригването на вулкан на о-в Санторини на стотина километра на север от Крит. Май Атлантида е напълно възможно да се окаже алегория на потъването на Санторини и краят на минойската цивилизация, допълнена с разни политико-социални заврънкулки, обособени от времето, в което е живял Платон. От друга страна, Платон посочва египетски източници за цялата си история, а египтяните са поддържали връзки с минойците... Та като нищо и това да е в подкрепа на тази теза....

No one remembers the singer. The song remains.


Тема Да,нови [re: Lina]  
Автор kultivirana ()
Публикувано18.10.04 11:43



чета я и аз тази книга, според Мулдашев Атлантите съвсем не са мит, както и Лумуро-атлантите, които са от още по-древна цивилизация ...

В състояние на сомати живеят вече хиляди години в сомати-пещери в Тибет ... ... пазейки Генофонда на човечеството.

Абе като да го повярваш - е написано...
Ако вярваш.




Тема Re: Атлантида?нови [re: Gladiator]  
Автор Alegra (...)
Публикувано20.11.04 17:59



поздравления за сайта, много е хубав и интересен!!!



Тема Re: Атлантида?нови [re: Lina]  
Автор lvn (отстъпниk)
Публикувано21.11.04 05:23



При Кеворк,Мулдашев каза,че расите за 4...

Няма нищо по-прекрасно от това кръвта във вените ти да се мята бясно!


Тема Re: Атлантида?нови [re: thenewone]  
Автор lvn (отстъпниk)
Публикувано21.11.04 05:32



Ами те са доста теориите по древните митове и загадки.Но да се отричат просто защото не отговарят на представите на шепа скодоумни дъртаци е глупост.Четох,че има намирани човешки останки на 2(ако помня добре де) мил. години в Южна Америка(Тайната история на човешката цивилизация)

Няма нищо по-прекрасно от това кръвта във вените ти да се мята бясно!


Тема Re: Атлантида?нови [re: Taлиecин]  
Автор lvn (отстъпниk)
Публикувано21.11.04 05:38



Гърците са научили,присвоили и откраднали доста 'история' от Египтяните.

Няма нищо по-прекрасно от това кръвта във вените ти да се мята бясно!


Тема Re: Атлантида?нови [re: lvn]  
Автор thenewone (ангел)
Публикувано22.11.04 12:11



шепа скудоумни дъртаци?
???
не мога да схвана смисъла на постинга ти
обясни ако обичаш

"-Благодаря, достатъчно- повтори Фред. –Понякога ми се иска да полудея. Но съм забравил как."


Тема Re: Атлантида?нови [re: Taлиecин]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано02.12.04 01:52



но уважаеми ми и скъпи приятели ,Атлантида се казва така защото е в Атлантическия Океан,а не защото е тук при нас.
аз дълбоко вярвам че си е в него.
не мога да подкрепя мнението си с нищо рационално ,просто усещане или вярване.
а Платоновите дрънканици ги слушаме само ние философите и аз не знам защо вярваме на всичко
макар че аз обичам Платон

Jesus dont want me for a sunbeam



Тема най-якото изказваненови [re: necrossumus]  
Автор firefox (shakespeare)
Публикувано03.12.04 15:42



"а Платоновите дрънканици ги слушаме само ние философите и аз не знам защо вярваме на всичко.
макар че аз обичам Платон"

доста време ще ми трябва да се съвзема след това :)))))) (tnx за коремните мускули)

надявам се все пак горното да е някаква тънка ирония и ти всъщност да знаеш, че преди Платон никой и бъкел не обелва за никаква Атлантида, и че тя се счита негово изобретение - измислена страна подобна на Томас Муровата Утопия - която да му послужи за илюстрация на идеалната държавна система, която описва.

Ако ВСЕ ПАК решим да изследваме възможността Платон да не си измисля, а такава страна наистина да е съществувала, то това че тя се намира в Атлантическия океан съвсем не е сигурно имайки впредвид географските познания на Платон и съвременниците му, както и на предците, на които се приписва преноса на информацията за митичния континент.

Само за да сме сигурни, все пак можем да прегледаме картите на морското дъно за Атлантическия океан и да видим колко НИЩО няма НИКЪДЕ по него. (Нали се сещаш, че вече сме 21 век и не са останали големи празнини в географските ни познания за планетата)

(2b || !2b) // that's the condition


Тема Re: Атлантида?нови [re: lvn]  
Автор Taлиecин (radiant brow)
Публикувано04.12.04 00:57



Нима? И кои гърци, по-точно, кога, как и тн.? И не е ли по-точно да се каже все пак "елини"? И не забравяй, че по време на възхода на елинската цивилизацияи култура (тук Блеки да скача колкото иска, такава е имало), Египет само сянка на някогашното си величие и са си го предавали ред империи като подчинена територия...

No one remembers the singer. The song remains.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.