Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:07 27.04.24 
Култура и изкуство
   >> Митология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: "тва ми е работата" - офтопикнови [re: Loretta]  
Автор the_bomb (примерно)
Публикувано07.04.03 11:06



ами всъщност съм филолог (класически) и, технически погледнато, работата не ми е точно да се занимавам с митология, но при превеждането на древни текстове това е едно от нещата, без които не може. има и други - антична история и т.н. не твърдя обаче, че съм еднакво добър във всички тези неща както в самия език, който ми е основна грижа.

заплащането не е особено високо, но не се оплаквам, има хора доста по-зле от мен.

а ти с какво точно се занимаваш? останал съм с впечатление, че трябва да е нещо, свързано с германска филология и/или скандинавистика, но какво по-конкретно?

don't follow leaders and watch the parking meters


Тема Re: знам нещо, тва ми е работата,но ме мързи да пиша:)нови [re: the_bomb]  
АвторRaksha (Нерегистриран)
Публикувано07.04.03 22:28



Благодаря много, вече мислех, че никой няма да ми отговори. Добре поне че се справям с английския и това определено ми върши работа (още не го прочетох цялото, че може да имам още някой въпрос в тая връзка)



Тема Re: "тва ми е работата" - офтопикнови [re: the_bomb]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано07.04.03 23:12



благодаря
аз скандинавистика, да - послужи добре като трамплин да започна след 5 години ненужни неща да уча най-накрая това, заради което я влязох тая скандинавистика... ама иначе нямаше начин :)
та съм се заровила сега във викингска епоха и скандинавско средновековие, *интердисциплинарна* магистърска програма (нали сега е модерно), което с други думи ще рече, че се опитвам за 1 година да изуча толкова, колкото... абе някаква манджа с грозде се получава, но пък е забавно

а по-конкретно, занимавам се с руни и с история на религиите / история на менталността(?) / фолклор - руните ми беше по-ранното увлечение, но тази година го позарязах заради новата си любов, mentalities...

колкото до заплащането като завърша, предполагам, ще бъде като на всяка секретарка (с тая разлика, че съм май вече малко старичка и за секретарка, та...)

From now on, I want you all to call me "Loretta"!



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.