Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:02 16.06.24 
Култура и изкуство
   >> Митология
*Кратък преглед

Тема Китайските легенди ......и пирамиди?!?нови  
Автор LEO (sunny)
Публикувано11.03.01 15:39



С две думи – невероятно, но факт..........

Древните легенди и пирамиди в Китай

“Според древна китайска легенда, китайските пирамиди са завещанието на извънземни посетители.”

През 1994 г, Хартвиг Хаусдорф, немски изследовател, посещава така наречената Забранена зона, намираща се в околностите на град Ксиан, в провинция Шенси в централен Китай. Там той “открива” над 100 (!?!) пирамиди, върху площ над 2000 кв.км., които според него са на възраст около 4,500 години, но по всяка вероятност това съвсем не е истинската им възраст. Той цитира дневниците на двама австралийски търговци, които са пътували по тези места още през 1912 г и които са срещнали със стар будистки монах, който им разказал, че в архивите на неговия манастир, които датират отпреди 5,000 години, тези пирамиди се споменават като “Много стари”. Той им разказал също, че тези пирамиди са принадлежали на “старите императори”, управлявали Китай, които винаги са изтъквали своя неземен произход: “Синове на небето, които са дошли на тази планета върху своите огнени метални дракони”.

И така, Хаусдорф е видял над 100 пирамиди, построени от глина, която през вековете е придобила твърдостта на камък. Повечето от тях са силно ерозирали или засегнати от селскостопански дейности. По форма основно са пресечени пирамиди, височината им е между 35 до 90 метра, но една от тях, Бялата пирамида има колосалната височина от 300 метра!!! За сравнение, Хеопсовата е висока около 146 метра. Тази пирамида е фотографирана за първи път от американски пилот през Втората световна война.
Когато Хаусдорф запитал управника на местния археологически музей в град Ксиан какво са предприели, за да открият произхода на тези пирамиди, той отговорил, че нито са получавали средства, нито ИНСТРУКЦИИ за това. Разкопките по тези места щели да бъдат дело на следващото поколение китайски археолози.

В края на 1999 г руска експедиция, начело с проф. Ернст Мулдашев, успява също да получи разрешение да посети тези места и на свой ред да “открие” пирамидите. Руснаците смятат, че са открили Града на боговете, достъпът до който бил разрешен само за “посветени”. Според преданията, Синовете на боговете построили град, оказал огромно влияние върху развитието на нашата планета. Там действали така наречените тантрични сили, а самите пирамиди били съчетани с гигантски каменни огледала, които променяли характеристиките на времето.

Е, питам ви - не е ли доста странно как едно такова място е могло да остане тайна толкова дълго? Какво още е скрито на тази планета?

От мен толкова. Който иска да научи повече и да види как изглеждат Китайските пирамиди, да попътува до следните места:

http://hawk.hama-med.ac.jp/dbk/chnpyramid.html
http://www.lauralee.com/chi_pyr.htm
http://www.alphaomega.se/english/chinesepyr.html
http://webmongrel.com/dzone/chinapyramids/



"Най-същественото е невидимо за очите"

Тема ЛЕОнови [re: LEO]  
Автор izit (минаващ)
Публикувано12.03.01 20:20



...според мен,толкова скрити неща има по земята,колкото песъчинки има в пустините.......за някои това звучи страховито,но не се страхувайте от това ,че има какво да търсите...ако не се страхувате, ЛЮБОВТА ще бъде на ваша страна...това не е фикция,нито сюрреализъм...Дерзайте!
А пък колко скрити неща има в човека.........още толкова





Тема Жълтият император? [re: LEO]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано29.03.01 11:07



Лео, може би отговор на въпроса ще откриеш в оскъдните данни за митичния жълт император?


Много весела биография си има човека.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Тема Re: Жълтият император?нови [re: valsodar]  
Автор LEO (sunny)
Публикувано30.03.01 13:37



Валсо, благодаря ти. Хайде бъди още по-мил и ми дай насоките за това, къде да се срещна с жълтия император. Ще ми спестиш време, а аз умея да бъда благодарна.


"Най-същественото е невидимо за очите"

Тема Re: Жълтият императорнови [re: LEO]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано01.04.01 16:38



Биографията му е дотолкова невероятна, че самият той се счита за митична фигура. Смята се че е донесъл на китай писменоста, металолеенето, астрономията и още куп основни познания от които тръгва цивилизацията в региона.
Дошъл е от северозапад

, постоял е дотолкова - доколкото да си обучи екипа и си е заминал обратно.
Та къде точно бяха пирамидите?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Редактирано от valsodar на 01.04.01 16:59.



Тема Re: Жълтият императорнови [re: valsodar]  
Автор LEO (sunny)
Публикувано01.04.01 19:26



А-у, колко ужасно лаконичен си днес - благодаря ти, все пак.......можеше да ми спестиш малко време за търсене....... Шегувам се.......10Х!

За пирамидите - ами те са си там все още..... там, откъдето е Жълтият император.......


"Най-същественото е невидимо за очите"


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.