Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:37 15.06.24 
Религия и мистика
   >> Метафизика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Децата??нови  
Автор bafi (минаващ)
Публикувано05.03.09 00:26



Можем ли по някакъв начин да им покажем или намекнем,за другото което съществува?? Но леко с умение може-би като психолози или заинтересувани родители????И ако има начин ,моля какво мислите по въпроса??



Тема Re: Децата??нови [re: bafi]  
Автор nonetheless (ветеран)
Публикувано05.03.09 03:03



а приказките какво мислиш че са? Но принципно, Те могат да ти намекнат за другото което съществува и не виждаш!

Редактирано от nonetheless на 05.03.09 03:04.



Тема Re: Децата??нови [re: bafi]  
Автор nonetheless (ветеран)
Публикувано08.03.09 01:57



няколко примера на могат да ни научат децата:

малкото ми сладуранче като се научи да говори първо каза 'мама', а проблема дойде след това, отказа да научи повече думи и започна да вика мама на всички - за него всички са еднакви; много големи, незнаят това...

пак същото постоянно му се повтаряше 'ти' еди кво си, 'ти' нещо си друго там, и то накрая започна да посочва към гърдите себе си и да казва 'ти, ти'



с голямото пък един път се возим с колата през една мъгла - и аз обяснявам: "мъглата всъщност е облак, обаче е много близко до земята и затова го наричаме мъгла", а то: "ами значи, ние в момента летим през облака"





Тема Re: Децата??нови [re: nonetheless]  
Автор bafi (минаващ)
Публикувано18.03.09 00:18



Tака ми е трудно,защото аз не умея!? Страхувам се да обърквам защото ми се иска да разбере,това което му говоря? Нямам подход да обесня различното във бид на метафора!





Тема Re: Децата??нови [re: bafi]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано19.03.09 17:10



Да, но така го вкарваш само в едната половина на мозъка му - логическата половина. А тази на фантазията къде остава? Това е цялата друга половина от мозъка! Сигурен съм че ако ти и то четете заедно Библия ти не би разбрала много защото ще я приемеш логически и буквално, а то ще разбере повече от тебе защото ще я приеме метафорно, като приказка.

А откъде знаеш че това което му говориш е неговата истина? Сигурно не! Това е твоята истина. Трябва да накараш детето да схване общата истина между вас двамата, трябва да има обмен и равенство. Не само ти го учиш, то също те учи - помни това.



Тема Re: Децата??нови [re: nonetheless]  
Автор жepaв (феникс)
Публикувано23.03.09 11:22



приказките са супер. но те зависят много от съвремието, в което се разказват. сегашните приказки на мен лично не ми харесват много - виж какво става по картун нетуърк... ад...
а навремето китайските приказки с дракони са звучали съвсем реално - аз мисля, че тогава и хората са виждали дракони без проблем, чат-пат на секи поне веднъж в живота му се е случвало - защото такава им е била ментално-социалната матрица

аз мисля, че децата съществуват в духовното, социализацията им отнема това измерение. затова е важно родителите да внимават да не ги лишават - както от въображението и емпатията им, така и от любопитството им. хората в потенциала си са съвършени - трябва просто да им се дава възможност и да бъдат подкрепяни да го разразят, потенциала си красив...

и също - тъй като медитацията е връзката с духовния свят, на практика, хубаво е да се мисли за нея като за естествено състояние. котките медитират по цял ден - най-мързеливите животни на земята

на всеки му се случва да се 'отнесе' докато си върщи рутинните занимания... това всичко са форми на медитация. децата това го могат - трябва да се подпрепят в медитативните си занимания, не само в активностите си...

и какво значи духовно? за мен значи връзка с бога в тебе - с твореца. е, сега, кажете ми - кой, ако не децата са креативни?? и кога го губят? и защо го губят - трябва революция в образователната система, сметам...

мислим я...

медитация в действие

Тема Re: Децата??нови [re: жepaв]  
Автор bafi (минаващ)
Публикувано24.03.09 17:50



Не е толкова лесно! Аз съм на 50-год.това естественно ми е внуче,НО знаете ли как играе с мен??

Той буквално ми се надсмива и едновременно играе? Виждам го в движенията му и в очичките?Не съм психолог,но го усещам,а незнам как да го насоча в някоя игра за духовно развитие?!!!!!Смятам,че е много малък за медитация в ;общото; познание! Само на 10 месеца Е!!?? Дали не искам прекалено или наистина го виждам с :други: очи,не с тези с които отгледах синът си?



Тема Re: Децата??нови [re: bafi]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано24.03.09 18:00



Значи си играете на приказката за Пепеляшка. Ти си Пепеляшка, а бебето представлява злата мащеха и трите снахи едновременно, но ти все още чакаш момента в което бебето ще се превърне в красивият принц и ще спаси Пепеляшка.

Забрави че ти можеш да му покажеш духовна игра, едно бебе си играе с тебе а ти даже не разбираш каква е играта - по-добре играй неговата игра, ще е полезно в духовният път за теб! За да играете заедно играта ти трябва да се превърнеш в бебе като него, а не да го гледаш с други очи...



Тема Re: Децата??нови [re: nonetheless]  
Автор bafi (минаващ)
Публикувано24.03.09 18:06



Първо-Благодаря

,а общата истина ми се струва,че я има. Мисля,че не го разбирам,на какво иска да ме научи? Там е проблема.Виждам само,че е доста агресивен в игрите?! Умишленно хвърля,и чака.Имам търпение за това,но ми е чудно какво задоволство изпитва когато се повтаря :Пъти:???Искам да мога поне малко да разбера от неговата истина?



Тема Re: Децата??нови [re: nonetheless]  
Автор bafi (минаващ)
Публикувано24.03.09 18:13



Ама точно ме описа? В играта с детето! :Другите очи: са от Страх,може би,да не пропусне духовния път??А и за пепеляшка си прав,в приказката няма възрастова граница?






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.