Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:58 19.04.24 
Религия и мистика
   >> Метафизика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Краят на света ще е през 2012 гнови  
Автор Anakin (Велик джедай)
Публикувано21.08.05 09:27



Преди два дена в библиотеката ми попадна една книга "Пророчеството на Орион", написана от Патрик Джерил и Джино Ратинкс през 2001 г. В книгата са приведени много доказателства в подкрепа на тезата, че на 21 срещу 22 декември 2012 г. на Земята ще настъпи голяма катастрофа. Според авторите точно тогава магнитното поле на Слънцето рязко ще се промени и това ще предизвика много мощни изригвания. Огромни пламтящи потоци ще се отделят в пространството. В следствие на това магнитното поле на Земята също ще се обърне и полюсите ще се обърнат. Земята ще обърне посоката си на въртене. Ще се предизвика огромна приливна вълна и на Земята ще загине почти всичко живо. Книгата е базирана на книгите "Пророчеството на маите", "Пътят на полюса" от професор Чарлс Хапгуд. Според авторите преди около 12 000 години подобно нещо се е случило на Земята и тогава съществуващият тогава континент Атлантида е бил изтикан към Южния полюс. Книгата е базирана на много древни текстове на древните египтяни и маите (Не е ли чудно че календарът на маите свършва именно през 2012 г. !?), както и на много математически изчисления. Предишният катаклизъм се е случил точно 9792 г. пр. Хр., когато магнитното поле на Земятя внезапно се е променило и посоката на въртене на Земята и полюсите са се обърнали. Авторите си служат и с някои доказателства и от Зодиака. Точно тогава Земята е била в епохата на Лъва и Венера е направила ретроградното си движение над Орион. Същото трябва да се случи пак през 2012 г. Много учени са установили, че на всеки 12 000 години магнитното поле на Слънцето внезапно се е обръщало и това е предизвикало огромни катаклизми на Земята. Доказателство за това е и ледниковия период на Земята. Предишният катаклизъм е бил точно на 27 юли 9792 г. пр. Хр. В книгата има и много математически изчисления, които аз много не разбирам и не бих могъл да опиша.
В някои вестници (напр. "Феномен") прочетох подобни неща.
Моят въпрос е според вас има ли нещо вярно в това и ако има нещо вярно обречени ли сме? Аз съм много объркан и ме е страх, след като научих тези неща. Ще публикувам темата и в други клубова на дир-а, за да видя там какво мислят за това.

Нека Силата да бъде с вас!


Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор Fra.818 ()
Публикувано21.08.05 14:12



Че това се коментира от поне 5 години - ти откри топлата вода.

Предишната прогноза беше че или 2002 или 2003 ще стане това. Доживяхме и не стана...

Сега ще видим следващата прогноза за 2012 ако и тогава не стане до кога да чакаме. Ще кажат че не са изчислили правилно и хайде нова дата - 2020-та септември 13-ти. ? Имаме уникалната възможност да видим как ще изчезне всичко от лицето на земята дори и ние. Да се надяваме че ще доживеем да го видим.



.: :.


Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Fra.818]  
Автор Bидyp (gash)
Публикувано21.08.05 14:55



и както се казваше : Не ме е яд,че ще умра, а че няма да мога да видя собственото си погребение хаххаах



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор Bидyp (gash)
Публикувано21.08.05 14:57



А на бас ,че няма да стане тогава!!



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Bидyp]  
Авторedi.koq.si (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 02:22



otgovorite po taq seriozna tema sa dosta glupavi i neobmisleni.
v interes na istinata i az sum sklonna da vqrvam,4e tozi moment 6te nastupi imenno togava,za6toto az su6to sum 4ela ot razli4ni izto4nici mnogo shodni na tova tvurdenie tezi.ima i ne6to pove4e-dori go use6tam...tova ve4e e po4ti nevuzmojno za obqsnenie na hora,koito ne me poznavat,prosto imam mnogo silno razvita intuiciq,koqto mi podskazva mnogo ne6ta i dosega ne me e podvejdala...
spored men,kakto e bilo i s vsi4ki apokalipsisi dosega,6te ostanat "izbrani",koito da produljat 4ove6kiq rod.tova 6te sa samo nay-izvisenite i dostoyni du6i.
drevnite egiptqni sa predskazali,4e apokalipsisa 6te stane v erata na vodoleq,v koqto sme v momenta.....




Тема Откровение 21:1 И видях ново небе и нова земя;нови [re: Anakin]  
АвторMatej 24 (Нерегистриран)
Публикувано09.10.05 19:18



Матей 24 глава

1 И като излезе Исус от храма и си отиваше, учениците Му се приближиха да Му покажат зданията на храма.
2 А Той в отговор им рече: Не виждате ли всичко това? Истина ви казвам: Няма да остане тук камък на камък, който да се не срине.
3 И когато седеше на Елеонския хълм, учениците дойдоха при Него насаме и рекоха: Кажи ни, кога ще бъде това? и какъв ще бъде белегът на Твоето пришествие и за свършека на века?
4 Исус в отговор им каза: Пазете се да ви не заблуди някой;
5 защото мнозина ще дойдат в Мое име казвайки: Аз съм Христос, и ще заблудят мнозина.
6 И ще чуете за войни и за военни слухове; но внимавайте да се не смущавате; понеже тия неща трябва да станат; но това още не е свършекът.
7 Защото ще се повдигне народ против народ, и царство против царство; и на разни места ще има глад и трусове.
8 Но всичко това ще бъде само начало на страдания,
9 Тогава ще ви предадат на мъки и ще ви убият; и ще бъдете намразени от всичките народи поради Моето име.
10 И тогава мнозина ще се съблазнят, и един друг ще се предадат, и един друг ще се намразят.
11 И много лъжепророци ще се появят и ще заблудят мнозина.
12 Но понеже ще се умножи беззаконието, любовта на мнозинството ще охладнее.
13 Но който устои до край, той ще бъде спасен.
14 И това благовестие на царството ще бъде проповядвано по цялата вселена за свидетелство на всичките народи; и тогава ще дойде свършекът.
15 Затова, когато видите мерзостта, която докарва запустение, за която говори пророк Даниил, стояща на светото място, (който чете нека разбира),
16 тогава ония които са в Юдея, нека бягат по планините;
17 който се намери на къщния покрив да не слиза да вземе нещата от къщата си;
18 и който се намери на нива да се не връща назад да вземе дрехата си.
19 А горко на непразните и на кърмещите в ония дни!
20 При това, молете се да се не случи бягането ви зиме или в съботен ден;
21 защото тогава ще има голяма скръб, небивала от началото на света до сега, и каквато не ще има.
22 И ако да не се съкратяха ония дни, не би се избавила ни една твар; но заради избраните, ония дни ще се съкратят.
23 Тогава ако някой ви каже: Ето тук е Христос, или: Тука, не вярвайте;
24 защото ще се появят лъжехристи, и лъжепророци, които ще покажат големи знамения и чудеса, така щото да заблудят, ако е възможно, и избраните.
25 Ето предсказах ви.
26 Прочее, ако ви кажат: Ето, Той е в пустинята; не излизайте; или: Ето Той е във вътрешните стаи; не вярвайте.
27 Защото както светкавицата излиза от изток и се вижда дори до запад, така ще бъде пришествието на Човешкия Син.
28 Дето бъде мършата, там ще се съберат и орлите.
29 А веднага след скръбта на ония дни, слънцето ще потъмнее, луната няма да даде светлината си, звездите ще паднат от небето и небесните сили ще се разклатят.
30 Тогава ще се яви на небето знамението на Човешкия Син; и тогава ще заплачат всички земни племена като видят Човешкия син идещ на небесните облаци със сила и голяма слава.
31 Ще изпрати Своите ангели със силен тръбен глас; и те ще съберат избраните Му от четирите ветрища, от единия край на небето до другия.
32 А научете притчата от смоковницата: Когато клоните й вече омекнат и развият листа, знаете, че е близо лятото.
33 Също така и вие, когато видите всичко това, да знаете, че Той е близо при вратата.
34 Истина ви казвам: Това поколение няма да премине, докле не се сбъдне всичко това.
35 Небето и земята ще преминат, но Моите думи няма да преминат.
36 А за оня ден и час никой не знае, нито небесните ангели, нито Синът, а само Отец.
37 И като бяха Ноевите дни, така ще бъде пришествието на Човешкия Син.
38 Защото, както и в ония дни преди потопа, ядяха и пиеха, женеха се и се омъжваха, до деня до когато Ное влезе в ковчега,
39 и не усетиха, до като дойде потопът и завлече всички, така ще бъде и пришествието на Човешкия Син.
40 Тогава двама ще бъдат на полето; единият се взема, а другият се оставя.
41 Две жени ще мелят на мелницата; едната се взема, а другата се оставя.
42 Затова бдете, защото не знаете в кой ден ще дойде вашият Господ.
43 Но това да знаете, че ако домакинът би знаел в кой час щеше да дойде крадецът, бдял би, и не би оставил да му подкопаят къщата.
44 Затова бъдете и вие готови; защото в час, когато го не мислите, Човешкият Син иде.
45 Кой е, прочее, верният и разумен слуга, когото господарят му е поставил над домочадието си; за да им дава храна на време?
46 Блажен е оня слуга, чийто господар, като си дойде, го намери, че прави така.
47 Истина ви казвам, че ще го постави над целия си имот.
48 Но, ако оня слуга е зъл, и каже в сърцето си: Господарят ми се забави,
49 и той почне да бие служителите си, и да яде и пие с пияниците,
50 господарят на оня слуга ще дойде в ден, когато той не го очаква, и в час, когато не знае,
51 и, като го бие тежко, ще определи неговата участ с лицемерите; там ще бъде плач и скърцане със зъби.


2 Петрово 3 глава

1 Ето възлюбени, пиша ви това второ послание; и в двете събуждам чрез напомняне вашия чист разум,
2 за да помните думите, изговорени по-напред от светите пророци и заповедта на Господа Спасителя, дадена чрез изпратените вам апостоли.
3 Преди всичко знайте това, че в последните дни ще дойдат подиграватели, които с подигравките си ще ходят по своите страсти и ще казват:
4 Где е обещаното Му пришествие? защото, откак са се поминали бащите ни всичко си стои така както от началото на създанието.
5 Защото те своеволно не признават това, че чрез Божието слово от начало е имало небе и земя сплотена от водата, и всред водата,
6 но пак посредством тях тогавашният свят, потопен от водата загина.
7 Така със същото слово, и днешните небе и земя са натрупани за огън, пазени до деня на страшния съд и погибелта на нечестивите човеци.
8 Още и това нещо да не забравяте, възлюбени, че за Господа един ден е като хиляда години, и хиляда години като един ден.
9 Господ не забавя това, което е обещал, според както някои смятат бавенето, но заради вас търпи за дълго време; понеже не иска да погинат някои, но всички да дойдат на покаяние.
10 А Господният ден ще дойде като крадец, когато небето ще премине с бучение, а стихиите нажежени ще се стопят, и земята и каквото се е вършило по нея ще изчезнат.
11 Прочее, понеже всичко това ще се стопи, какви трябва да сте вие в свето живеене и в благочестие,
12 като очаквате и ожидате дохождането на Божия ден, поради който небето възпламенено ще се стопи, и стихиите нажежени ще се разложат!
13 А според обещанието Му очакваме ново небе и нова земя, в която да живее правда.
14 Затова, възлюбени, като очаквате тия неща, старайте се да се намерите чисти и непорочни пред Него, с мир в сърцата си.
15 И считайте дълготърпението на нашия Господ като средство за спасение; както любезният ни брат Павел ви е писал, според дадената му мъдрост.
16 както пише и във всичките си послания, когато говори в тях за тия работи; в които послания има някои неща мъчни за разбиране, които неучените и неутвърдените изопачават, както правят и с другите писания, за своята погибел.
17 И тъй, вие, възлюбени, като сте предизвестени за това, пазете се да не би да се завлечете от заблуждението на беззаконните и да отпаднете от утвърждението си.
18 Но растете в благодатта и познаването на нашия Господ и Спасител Исус Христос. Нему да бъде слава и сега и до вечния ден. Амин


Йоан 5:21
Понеже както Отец възкресява мъртвите и ги съживява, така и Синът съживява, тия които иска.

Йоан 6:39
И ето волята на Този, Който Ме е пратил: от всичко, което Ми е дал, да не изгубя нищо, но да го възкреся в последния ден.

Йоан 6:40
Защото това е волята на Отца Ми: всеки, който види Сина и повярва в Него, да има вечен живот, и Аз да го възкреся в последния ден.


Йоан 3 глава

1 Между фарисеите имаше един човек на име Никодим, юдейски началник.
2 Той дойде при Исуса нощем и Му рече: Учителю, знам, че от Бога си дошъл учител; защото никой не може да върши тия знамения, които Ти вършиш, ако Бог не е с него.
3 Исус в отговор му рече: Истина, истина ти казвам, ако се не роди някой отгоре, не може да види Божието царство.
4 Никодим Му казва: Как може стар човек да се роди? може ли втори път да влезе в утробата на майка си и да се роди?
5 Исус отговори: Истина, истина ти казвам, ако се не роди някой от вода и Дух, не може да влезе в Божието царство.
6 Роденото от плътта е плът, а роденото от Духа е дух.
7 Не се чуди, че ти рекох: Трябва да се родите отгоре.
8 Вятърът духа гдето ще, и чуваш шума му; но не знаеш отгде иде и къде отива; така е с всеки, който се е родил от Духа.
9 Никодим в отговор Му рече: Как може да бъде това?
10 Исус в отговор му каза: Ти си Израилев учител, и не знаеш ли това?
11 Истина, истина ти казвам, това, което знаем, говорим, и свидетелствуваме за това, което сме видели, но не приемате свидетелството ни.
12 Ако за земните работи ви говорих и не вярвате, как ще повярвате, ако ви говоря за небесните?
13 И никой не е възлязъл на небето, освен Тоя, Който е слязъл от небето, сиреч, Човешкият Син, Който е на небето.
14 И както Моисей издигна змията в пустинята, така трябва да бъде издигнат Човешкият Син,
15 та всеки, който вярва в Него [да не погине, но] да има вечен живот.
16 Защото Бог толкова възлюби света, че даде Своя Единороден Син, за да не погине ни един, който вярва в Него, но да има вечен живот:
17 Понеже Бог не е пратил Сина на света да съди света, но за да бъде светът спасен чрез Него.
18 Който вярва в Него не е осъден; който не вярва е вече осъден, защото не е повярвал в името на Единородния Божий Син.
19 И ето що е осъждението: светлината дойде на света, и човеците обикнаха тъмнината повече от светлината, защото делата им бяха зли.
20 Понеже всеки, който върши зло, мрази светлината, и не отива към светлината, да не би да се открият делата му;
21 но който постъпва според истината отива към светлината, за да се явят делата му, понеже са извършени по Бога.
22 След това дойде Исус с учениците Си в юдейската земя; и там се бавеше с тях и кръщаваше.
23 Също и Иоан кръщаваше в Енон, близо до Салим, защото там имаше много вода; и людете дохождаха и се кръщаваха.
24 Понеже Иоан още не беше хвърлен в тъмница.
25 И така възникна препирня от страна на Иоановите ученици с един юдеин относно очистването.
26 И дойдоха при Иоана и му рекоха: Учителю, Онзи, Който беше с тебе отвъд Иордан, за Когото ти свидетелствува, ето, Той кръщава, и всички отиват при Него.
27 Иоан в отговор рече: Човек не може да вземе върху си нищо, ако не му е дадено от небето.
28 Вие сами сте ми свидетели, че рекох: Не съм аз Христос, но съм пратен пред Него.
29 Младоженецът е, който има невестата, а приятелят на младоженеца, който стои да го слуша, се радва твърде много поради гласа на младоженеца; и така, тая моя радост е пълна.
30 Той трябва да расте, а пък аз да се смалявам.
31 Онзи, Който дохожда отгоре, е от всички по-горен; който е от земята, земен е, и земно говори. Който дохожда от небето е от всички по-горен.
32 Каквото е видял и чул, за Него свидетелствува; но никой не приема свидетелството Му.
33 Който е приел Неговото свидетелство потвърдил е с печата си, че Бог е истинен.
34 Защото Тоя, Когото Бог е пратил, говори Божиите думи; понеже Той не Му дава Духа с мярка.
35 Отец люби Сина и е предал всичко в Неговата ръка.
36 Който вярва в Сина има вечен живот; а който не слуша Сина няма да види живот, но Божият гняв остава върху него.







Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторHady (Нерегистриран)
Публикувано10.10.05 19:11



Всъшност книгата "Пророчеството на Орион" е базирана на наблюденията на древните маи. Предсказанието е за 23 декември 2012 година и не се споменава в коя част на денонощието ще стане. Катаклизмите няма да са свързани със слънчевите изригвания, а с най-силните магнитни бури, от мильони години насам, които ще предизвикат силни земетресения на земята, които от своя страна - цунамита и изригвания на вулкани. Дали ще стане? Никой не знае, но ще разберем. Досига всички предсказания на маите са се сбъдвали, което е доста обезпокояващо (защото ми се живее) за нас и съществуването ни.

Макар че има и предсказание на ацтеките, сходно с това на маите, направено по-късно (или поне записано), но има една разлика - датата. Според ацтеките не е 23 декември, а 22, но всъщност няма голяма разлика, защото двете култури са имали различен от нашия календар и може да има леко разминаване в пресмятането на датите. Тоест може и ацтеките да са говорили за 23 декември.

Сър Исак Нютон бил силно религиозен човек, вероятно дори ифундаменталист, но не това искам да ви кажа. Той вярвал, че в Библията е записана точната дата, на която Иисус ще се върне в Йерасулим. Според Нютон този Апокалипсис ще настъпи през 2060 година.

Според древните египтяни краяьт на света ще настъпи в ерата на Водолея, в която най-случайно сме сега.

Някога чували ли сте за предсказанието за Бенедикт ХVІ? Предсказано е че той ще бъде последния папа. Не, че ще настъпи краят на света. Само че ако няма папа, няма да има и църква (според католическите вярвания), а няма ли църква - няма и свят. Според католицизма, изчезне ли църквата като институция, а това ще стане ако няма папа, ще дойде краят на света (Апокалипсис).

А нека си спомним Нострадамус. Според него краят на света трябваше да настъпи 2000 година.

Всъшност най-вероятните начини за краят на света са - глобалното затопляне, метеорит и след милиони години превръщането на Слънцето в червен гигант. С изтъняването на озоновия слой климътът на Земята става по-топъл, докато накрая полюсите се разтопят и залеят сушата, и ние умрем от удавяне. Възможността метеорит да се удари в нашата планета е голяма. Макар по-големите и по-външни планети в Слънчевата система, да ни пазят, като поемат удара, все някое парче скала лети към нас и някой път Луната няма да може да го спре. Ако метеорит падне в някой океан, това ще разтресе планетата Земя и ще предизвика цунамита и вулканични изригвания(да ви напомня на маите???). Слънцето ще стане на червен гигант, все някога, което значи че ще уголеми обема си и ще ни помете. Но това няма да стане 2012 или 2020 година, а след милиони години.

Не изключвам въцможността САЩ да разработва роботи, създадени да помагат на хората, но ще им писне и ще се вдигнат на бунт (или ще са така програмирани). Казвам САЩ, защото е най-голямата сила в момента, както се обосновавам на слуховате, че разполагат с тяло на извънземен но го крият за политически цели (бе то не са само слухове...). Като казах извънземни се сетих и за възможността да стане като във "Война на Световете", книгата описва как на земята идват извънземни с цел да я завладеят. Тези две хипотези са толкова абсурдни, но все пак има хора, които вярват в тях...

Както е имало и предсказания за 2002 - 2003 година.

Мисля, че не е нужно да продължавам да изреждам предсказания, кои за бъдещи дати, кои за минали и несбъднали се. Мисля, че стана ясно, че никой не знае кога ще свърши Света, но това ще стане все някога.

ПП: еdi.koq.si, много добре знам за какво говориш, нарича се силно развито шесто чувство и много добре знам какво представлява. Много неща съм чувствала, че ще станат часове преди действително да се случат, просто защото съм имала лошо предчувствие и/или кошмар (никога не съм сънувала кошмари, до преди 5-6 години, когато за пръв път имах предчувствие). За да не се отклонявам прекалено от темата, само ще спомена, че това е една доста неприятна дарба, принадлежала и на баба Ванга, дарба, която трябва да овладеем и развием...



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторHeвepвaщ (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 11:21



От както свят светува, от тогава са и пророчествата за края на света, казано най общо.
Иначе, ако се позовем на Библията, то на въпроса кога е края на света, Исус казва-не го цитират буквално но е това-никой освен моя Отец, сиреч Господ не знае кога е ще настъпи Второто пришествие, тоест края на света ила Апокалипсиса и прочее.
Ако пък си Неверващ, то тогава ще прочетеш че един куп и учени и пророци и какви ли не са показвали края на света и той вече е настъпил хиляди пъти досега
Обикновено се засилват такива предсказания в кръгли годишнии и прочее.Даже откачалката Пако Рабан, се покри в едно имение да го чака, ама не го дочака, в смисъл не настъпи:))
Така че споко, има ли значение края на света, ако утре те бутне кола например?То края ще бъде в този момент, за теб, недай боже.



Тема Покана за среща [re: Anakin]  
Автор lex (безсмъртен)
Публикувано09.11.05 02:25



Тъй или иначе това е може би най-чаканата година (може би след 2000та) за апокалипсис... но и най-голямата последна (или поне аз не съм чул за друга голяма, ама май няма)... та викам да ви покана на среща в хижа Мусала под върха Мусала от 20ти до 25ти декември 2012 година.

Повода?.... абе за всеки случай

Да се носи главно: ядене, пиене и... жени... че не се знае, може и ние да сме последните оцелели



Тема Re: Покана за срещанови [re: lex]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано09.11.05 15:37



С удоволствие. :)

Вечен е само мигът.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.