Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:51 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Метафизика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Къде изчезва...нови [re: Naydencho]  
АвторLightbringer (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 19:17



Що бе, колко пъти си трил Уиндоус-а?



Тема Re: Къде изчезва...нови [re: Lightbringer]  
Автор Aлekc ()
Публикувано13.04.06 20:35



Ти разглеждаш изчезването на данните ти като някакво загадъчно и непонятно изключение. Всъщност изчезването е фундаментален закон на съществуването. Всичко, което виждаш се появява от нищото и изчезва в нищото. А "това, което не е реално в началото и в края, не е реално и по средата". С други думи нищо не изчезва, просто защото нищо няма. Има само Нищо. Или по-точно няма Нищо.

Така че най-добре не се чуди къде са изчезнали данните ти, а почакай малко докато ти дойде реда и ти да изчезнеш на свой ред при данните си.

И ако има нещо, няма нищо!



Тема Re: Къде изчезва...нови [re: kozaa]  
Авторxaxo (Нерегистриран)
Публикувано20.04.06 16:29



леле, леле, леле



Тема Re: Къде изчезва...нови [re: Lightbringer]  
Авторgold_dust21 (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 04:36



plamaka na swe6tta iz4ezva,ima si himi4no obqsnenie.plamakat se sastoi ot 4astici,krehki,i kogato im se kaje vliqnie/vqtar/ te se uni6tojavat,iz4ezwat. Programite nqmat dy6a razbira se. ni6to satworeno ot 4oweka nma du6a./elektronika,izkustwo,nayki i t.n./
nz za6to mediumi se strahyvat.te ni6o ne razkriwat na obiknowenite hra,i nie ni6to ne znaem.imat si nqkakwi portali,kanali po koito 4erpqt info. no za programite nz.



Тема Re: Къде изчезва...нови [re: gold_dust21]  
Автор kaпpиз ()
Публикувано16.08.07 22:50



материята може да е на две места едновременно.предметите магат да са частици и вълни едновременно.
в квантовата механика нищо не е сигурно,а само възможно или невъзможно.
Например свръхпроводникът е материал, който може да пренесе енергията на електроните без съпротивление и без разсейване.Без никакъв физически контакт този вид проводници могат да пренесат енергия(светлина или електрическа)на всяко разстояние и за всякакъв период от време.
Защо мислиш НАСА се интересува от древните текстове.



Тема Re: Къде изчезва...нови [re: kaпpиз]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано17.08.07 08:42



Защо мислиш НАСА се интересува от древните текстове.

Питанка? ... "?", а не "."
"мислиш" е оградено в запетайки ... и др.

Защото в НАСА "работят" такива грамотници по квантова механика, като в твоето изказване!..
Надявам се, да не го мислиш за "вярно отражение на обективната действителност"..., демек, за истина:
материята може да е на две места едновременно.предметите магат да са частици и вълни едновременно.
в квантовата механика нищо не е сигурно,а само възможно или невъзможно.
Например свръхпроводникът е материал, който може да пренесе енергията на електроните без съпротивление и без разсейване.Без никакъв физически контакт този вид проводници могат да пренесат енергия(светлина или електрическа)на всяко разстояние и за всякакъв период от време.


Оле, Боже!
Спри се, прочети малко физика и ... тогава "тръгвай" към тълкувания на древни знания и послания.



Иначе, че е весело ... да, весело е!
..........................

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Къде изчезва...нови [re: 3opниk2]  
Автор знaeщ (без скептицизам)
Публикувано13.11.07 21:39



ей всезнайко я спри.че кой е измислил науката и защо?кой е поставил норми и граници ?Що се заяждаш с човека,това което пише има логика.това което казваш ти също има логика.
къде е обаче истината можеш ли да кажеш:,,-При мен.,,
можеш ли да посочиш някого с пръст и да кажеш,със 100% сигурност:,,-Той лъже.,,
я се озапти.в тоя свят всеки е прав.истината обаче трябва да е някъде посредата.



Тема Re: Къде изчезва...нови [re: Aлekc]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано13.11.07 21:47







Тема Re: Къде изчезва...нови [re: знaeщ]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано15.11.07 14:08



Кво ти стаа?
Не съм аз с прякор "знаещ"... и чак всезнайко не съм.
Само отгоре, отгоре основните неща и те са достатъчни за ориентация: кое "да", кое "не"...


Съм на принципа, че всяко нещо което човек си мисли има своята логика, дори и да не е избистрена у мислителя... Като се поизбистри, започва "друга" логика да действа и т.н. - обучава се чиляк!

къде е обаче истината можеш ли да кажеш:,,-При мен.,,
можеш ли да посочиш някого с пръст и да кажеш,със 100% сигурност:,,-Той лъже.,,

И на двата въпроса, отговорът е "да!"- това обаче, не ме прави по-значим от теб например ... нали търсиш истината- дерзай, все някой ден, ще схванеш, че това е истината ... да я търсим..., да изминем пътя на познанието, всеки - сам за себе си.
В този смисъл : не съм завършен "знаещ".
Пък ти, нали си таково? - бягай да си пишещ домашното по български и литература, че е кратка учебната тази година!
....................

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.