Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:32 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Метафизика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Авторst (Нерегистриран)
Публикувано21.04.06 08:20



1. Резонанса на Шуман - това е нещо като пулса на Земята, земните вибрации. В продължение на хиляди години резонанса на Шуман е бил 7,8 херца. Започнал е да се ускорява от 1980 г. насам, в началото бавно, а от 1997 все по-бързо. Днес е 12 херца. Ускоряването на вибрациите на земята води до ускоряване на времето - ще рече че 24 часа по часовник отговарят днес на 16 реални часа. Това отклонение, ускоряване на времето ще продължава докато стигне до 13 херца през 2012. Времето което е представлявало 24 часа в 1980 г., в 2012 ще е НУЛА!
2. Магнитното поле на Земята - в същото време то намалява непрекъснато, което предсказва скорошно обръщане на полюсите. За два-три дена Земята ще остане без магнитно поле, което да я защитава от излъчванията на Слънцето и космичните радиации. В този момент тя ще смени и посоката на въртене. Добрата новина е, че в този момент Земята ще се намира в огромен фотонен облак, който ще я предпази от унищожаване - ще навлезе в този облак в 2009 година.
3. quickening - тези промени не са без ефект върху хората. Англосаксонците нарекоха този синдром quickening - главоболия, голяма умора, електрически усещания по тялото, схващания на мускулите, грипни симптоми, интензивни сънища, човешкият организъм става изключително чувствителен.
Структурата на нашата ДНК ще претърпи изменения, интуицията ще се развие неимоверно, както и телепатията третото око ще започне да се отваря и даже външните ни очи ще станат много по-чувствителни към светлината и високите енергийни честоти.
4. Всичко това води до НУЛЕВАТА ТОЧКА (POINT ZERO) на 21 декември 2012 когато ще направим големия скок в новата епоха, в четвъртото измерение, към шестата раса - оцелелите. Ще можем да се движим безпрепятствено през материята, времето и пространството, нашите мислоформи ще се материализират моментално.
Източник: http://www.erenouvelle.com/dossshumphot.php



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: st]  
Авторtsenka (Нерегистриран)
Публикувано02.05.06 20:13



St, не съм чувала за резонанса на Шуман и за нулевата точка, но твоя постинг ми стана много интересен! В много книги и в интернет е писано за катастрофи, за края на света и т. н. и това няма как да не ми направи впечатление. Даже има моменти, в които ми става даже криво.
За първи път обаче след като прочетох съобщението ти ми стана по-спокойно и честно да ти кажа ме изпълни с надежда и очакване, а не със страх и притеснение. Благодаря за инфото и ако можеш да дадеш източници, които са на български или поне на английски ще съм ти още по-благодарна!



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Aлekc]  
АвторAнakин (Нерегистриран)
Публикувано11.05.06 12:10



Ами никой не ни е питал дали да се раждаме-:))



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Aлekc]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано24.05.06 07:48



Oстава само да оцелеем до 21 декември 2012. Няма да си простя ако пукна преди това невиждано шоу!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: st]  
Авторpetimapetko (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 04:02



Здравейте, някой може ли да ми обясни твърдението от постинга на st, че времето ускорява? Компютри поддържат часовниците ни може би от края на 70-те и би трябвало да се забележи разликата. Освен ако компютрите се ориентират по сателитите, които биха определяли времето по въртенето на земята!! Но пък знам, че един астроном също би могъл коректно да определя времето, защото денят си има точна дължина. Някой има ли мнение по този въпрос и как точно се определя времето?



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: petimapetko]  
Автор Aнakин Ckaйyokъp (познат)
Публикувано15.06.06 12:13



Най-добре питай за това в клуб "Астрономия". Там също я има тази тема.

Кажи, баба, тенк ю!


Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: petimapetko]  
Автор SamSirius (Sam I am)
Публикувано16.06.06 22:44



Мисля, че при атомните часовници времето се определя чрез отчитане разпада на елементарните частици на подходящо избрани химични елементи. Тъй като периодът на разпад на тези частици е константна величина, те грешат с 1 сек. на около 10 000 години. Предполагам, че тази неточност се получава не от интервалите на разпад на частиците, а от начина, по който се засича този процес.
Друг начин е, чрез предизвикване на хармонични трептения в полупроводникови елементи - както при електронните часовници, които масово се използват. Но начинът не е чак толкова прецизен. Зависи от чистотата на елементите, които изграждат дадения транзистор или кондензатор или каквото се използва там.
Виж сега, няма значение как се отчита времето. Важното е, как се прави съпоставката, че примерно, времето преди 100 години е текло два пъти по-бавно. Времето не може да се запише на магнитна лента и да се пусне като запис за да се измери и сравнени. То е абстракно понятие и не съществува. Ако времето избързва, то ще избързва за всички и всичко и няма как да се усети. А може и аз нещо да греша...



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: SamSirius]  
Авторpetimapetko (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 14:21



Мисля, че дори и времето да избързва, едва ли ще се стигне до момент 0, както четох по-нагоре. Гледах един филм и честно казано ме заинтересува магнитното поле, там един мюнхенски професор обяснява, че полето, предизвиквано от земното ядро се е обръщало периодично на по около 250000 години. Последните прибл.780000 години обаче не е и това било неясно защо, обяснява го като късмет. Предполагат, че между 3000-4000 година трябва да стане следващото обръщане. Въпреки че не трябва да се пренебрегва - за последните 170 години е отслабнало с 10%, като отслабването ускорява все повече и така може да ни изненада още по-скоро. Полето ни пази от слънчевите бури и от радиацията на слънчевите лъчи, както и от електроните, които те носят със себе си. Освен в ориентацията на птиците, китовете и т.н. и в повишената радиация не е много ясно какви други ефекти ще има.
Но като изчезне полето, от контакта на слъчевите електрони с йоните в йоносферата щял да се произведе ток, който да образува ново магнитно поле, на мястото на откритата към слънцето страна на земята!!! И постоянно страната към слънцето би била предпазвана! А другата страна изобщо не е застрашена. И пример за това е Венера. Тя има точно такова магнитно поле.
Така какво излиза накрая, учените успокояват, може би с право. Но науката много често сама се поправя, така че очаквам продължение.........



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: petimapetko]  
Авторpetimapetko (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 15:00



А относно слънцето, на всеки 11 години активността му се увеличава, съпътствана с появата на петна, изригвания и слънчев вятър(който и при наличието на Земно Магнитно Поле причинява по полюсите телекомуникационни и електронни смущения). След това става обръщане на магнитните му полюси и така до след 11 години. Това долу е графика на слънчевата активност и показва съответно активност някъде към 2011-2012 година







Тема Презареждането.нови [re: Anakin]  
Автор ngs ()
Публикувано17.07.06 21:57



Годините са числа в стопа на нашата ориентация.
няма време ,но има числа ,които са откъсаци събиращи се помежду си и разкъсващи се.
Когато всичко се събере ще се получи Единството , до тогава цари Разединението ,което е Нашето сегашно "небе" !!! - Епохата на Събиращият се живот.
Кога ще стане това единство не е предмет на реални предсказания ,нито на легенди! а на тяхният опит да познават мисълта на предишните епохи сътворили сегашната!
Динамиката е непредвидима за човешки ум и краят и ,в никакъв случай не означава ,че ще дойде с някакъв си Апокалипсис.
Краят е преходността и НАЧАЛОТО Отново . Презареждането на частиците и обмяна на опита им помежду си!

Смъртта е това и е естественият преход ,в който АЗ, ТИ И ТОЙ/ТЯ/НИЕ/ВИЕ/ТЕ! ще преминат и обменят СЕБЕ СИ , търсещи се , събиращи се .... До момента на всеки ЕДИН ,когато ще бъде способен да УСЕТИ своите трептения ,даващи движението и ролята му в Единството.

Вибрацията на тялото ,когато то само я усеща със себе си.... е онази Жива Светлина ,която изгражда Мирогледа за Всемира... и със МИР ,чистота и Светлина , Водата СЪздава своят остров ,на който си стъпил ТИ!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.