Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:05 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Метафизика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: До края остават още точно 2461 дена!нови [re: Aлekc]  
Автор The White Rider ()
Публикувано29.03.06 23:23



планетата, според мен, знае много добре как да се справи с всичко, и се справя по много особен, но нетърпящ възражение начин. земята е наясно кой и как й помага и кой разпространява по нея негативни вълни (екологични и мисловни замърсявания)

Never mind, Light happens


Тема Re: До края остават още точно 2461 дена!нови [re: Aлekc]  
Автор Aнoнимчo (неизвестен)
Публикувано30.03.06 09:11



"Сами да разрушим планетата" ? Какво ще рече това ? Да я вдигнем във въздуха, пардон, космоса?
Тя би се възстановила и от ядрена война. Ако ще и след милиони години да е.
Въпросът е дали ще остане разумен живот на нея.
Но като гледам - то и сега май няма такъв ....

* Въпросите не са страшни. Такива понякога са отговорите. *


Тема Re: До края остават още точно 2460 дена!нови [re: Aнoнимчo]  
Автор Aлekc ()
Публикувано30.03.06 10:26



Не бъди чак такъв голям оптимист! Преди време гледах по руската телевизия техния първи документален филм за ядрените им подводници. Та капитанът на най-голямата от тях изказа опасението, че една термоядрена война може да доведе до разцепване на земното ядро и разпад на цялата планета. Не знам доколко реалистично е това и по-добре да не проверяваме...

Всъщност под "разрушаване на планетата" имах предвид разрушаването на биосферата и. А това вече очевидно го можем. И то не само с военни средства. Ще се справим и с мирни, но просто ще трае по-дълго...



Тема Re: До края остават още точно 2460 дена!нови [re: Aлekc]  
Автор Aнoнимчo (неизвестен)
Публикувано30.03.06 11:36



Е, биосферата е доста крехко 'образувание', което се е изменяло заедно с измененията на климата и след всеки природен катаклизъм.
Разбира се, тя се променя е и в следствие на човешката дейност...
Въпреки това е преживяла падането на доста едри камъни от небето, потопи и т.н., та затова съм оптимист за нея.
Колкото до разжепването на ядрото... хехе, не прекалявай с телевизията

* Въпросите не са страшни. Такива понякога са отговорите. *


Тема Re: До края остават още точно 2460 дена!нови [re: Aнoнимчo]  
Автор Aлekc ()
Публикувано30.03.06 12:11



Оо, и аз съм оптимист, поне в личен план! Дори и нищо да не стане след точно 2460 дни (случва се!), надявам се след още толкова горе-долу да напусна биосферата по стандартната процедура:-)

Да му мислят, тези коеито едва сега започват своето лично биоприключение



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор Naydencho (полусамодеец)
Публикувано12.04.06 03:02



Никой не знае кога ще е края.
Знае се само, че ще го има...
Има 1000 версии кога ще е.
Както и - от какво... Така е...
Но и да се знае, вервайте ми -
никой няма да ни каже!



Тема Re: До края остават още точно 2461 дена!нови [re: The White Rider]  
Автор Naydencho (полусамодеец)
Публикувано12.04.06 03:04



Тя земята знае как да се справи,
ама да не се справи и с нас...
Щото май - ние сме вредителите.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Naydencho]  
Автор Aлekc ()
Публикувано12.04.06 03:39



Напълно си прав!

Будизмът би ти препоръчал да мислиш за края (и най-вече за твоя собствен край) по следния начин:

1. Всяко отделно нещо което възниква във вселената рано или късно неизбежно погива. С други думи краят (ти) е неизбежен.

2. Никой не знае кога ще (му) дойде края: може след много време, а може още в следващия миг.

3. С всеки изминат ден краят (ти) става все по-близък.

4. Съществуването (ти) е крехко и може да погине всеки момент по причини от най-различен характер.

5. След краят (ти) ще настъпи ново начало (за теб), но и това (твое) съществуване ще бъде неустойчиво, уязвимо и неудовлетворително. Защото всяко нещо, което възниква като отделно обособено цяло съществува в страдателен залог, т.е. то е последица, свързана със съществуването на всичко останало.

6. Единствено битието като цяло и неговите закони са вечни и неизменни.

7. Всичко, което наричаш свое "аз" е преходно, съставно, обусловено и обречено на разпад.

8. Ти си единична и уникална проява на вечното битие, поради което То и само То е твоето истинско аз.

Ако ти харесва. Ако не, и без него ще останеш...

И все пак, току-виж, краят може да настъпи и на 23 декември 2012, нали?



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор Tailun (непознат)
Публикувано17.04.06 04:16



умира само това, което се е раждало, при това, задължително. Стигни до това, което не се е раждало и за това е вечно живо - то си е вътре.



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Tailun]  
Автор Aлekc ()
Публикувано17.04.06 11:13



Прав си! На 100%.

Остава само един въпрос. Какво дирим точно тук? Дали сме се родили по своя воля или по принуда?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.