Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Метафизика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторEli (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 11:35



Вижте пък аз какво намерих (данните са от 2006, но все пак...):

"Тези дни учени от Холандия и САЩ определиха с абсолютна точност датата, когато животът на планетата ни ще свърши.
Според специалистите от Утрехтския университет апокалипсисът ще стане след малко повече от 2 милиона години - на 31 октомври 2252006 година, пише руският вестник "Новие известия", цитиран от електронното издание НЮЗру.

Според публикацията на холандските изследователи на всеки 2.5 млн. години става изместване на земната орбита и това води до катастрофално захлаждане.
Използвайки изследвания на геолози и палеонтолози, експертите от Утрехт стигнали до точната дата на гибелта на потомците ни.

Ще настъпи нов ледников период и ще ни сполети участта на динозаврите.
Според астробиолози от Университета във Вашингтон, катастрофата ще стане след половин милиард години: всички форми на живот на планетата ни ще бъдат изгорени от Слънцето.
Доналд Браунли и Питър Уърд обявиха, че Земята постепенно ще изгори и скоро ще бъде погълната от Слънцето.

След половин милиард години от лицето на планетата ще изчезнат животните и растенията, след 3.5 млрд. ще се изпарят океаните, а след 7.5 млрд. г. разширяващото се Слънце няма да остави от Земята и следа.

Темата за края на света отдавна вълнува хората и вариантите за настъпването му са не един и два. В началото на 90-те години беше популярна тезата, че в резултат на Голям взрив апокалипсисът ще настъпи след 11 млрд. години.

А преди 2 г. списание "Нейчър" публикува изследване на астрофизици от Станфордския университет в Калифорния, според което гибелта на Вселената поради въздействието на т. нар. тъмна материя се отлага с още 15 милиарда години. Според тях Вселената отначало ще се разширява, а след това ще се свие, след което ще настъпи още един Голям взрив, който ще даде живот на нови галактики.

Това съобщение беше веднага опровергано от друга група експерти, според които разширяването на Вселената може да продължи почти вечност. "



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Eli]  
АвторSuliko (Нерегистриран)
Публикувано01.02.08 12:02



И аз намерих нещо интересно:


Исак Нютон, един от най-влиятелните учени на своето време, е предвидил, че краят на света ще настъпи през 2060 г.

Предвиждането фигурира в ръкописите на известния физик, които от днес са изложени в Еврейския университет в Ерусалим.

Изложбата е озаглавена "Тайните на Нютон", предаде АФП.

В писмо от 1704 г. английският физик и астроном, притежаващ завидни знания по теология и алхимия, прави изчисление, основано на фрагмент от Библията, Книгата на пророка Даниил.

Според него трябва да изминат 1260 г. между възстановяването на Свещената Римска империя от Карл Велики през 800-а година и края на света.




Тема Да, абсолютнонови [re: Anakin]  
Автор camie_ ({ле}{тя}{ща})
Публикувано15.02.08 17:22



От много различни източници казват точно това, вкл. и учетилят Петър Дънов казва, че 2012 г. ще стане нещо и много малко хора ще оцелеят, в другото пророчество от друг източнок се казва, че ще оцелеят 144 000 души.

The way I am....


Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Авторazz (Нерегистриран)
Публикувано17.03.08 18:59



абе край на света пффф

тва е поредната глупост. Света няма край или ако има то ще е след мноого време така че не се притеснявайте



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: edi.koq.si]  
Автормoни (Нерегистриран)
Публикувано23.03.08 16:18



вие нямате какво др да правите и само плашите хората. и да е вярно не е нужно да се коментира толково защтото така ще стане мо лищо. хората ще се побъркат не усещате ли





Тема Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
АвторTpygeH (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 01:47



Омг...Няма смисъл да се вълнуваме за неща които неможиме да контролираме ако е писано, че ще се мре значи ще се МРЕ ! Хората на времето са казали: "Живей си живота така, че като умреш да няма за каво да съжеляваш" Аз да ви кажа честно това не ми е първата статия която сам чел за края на света (втората е

) някаде другаде гледах че през еди коя си година ще избухне най-големия волкан на Земята (които в момента е бездействащ) и няма да устане кислород на Земята и без кислород ко ще праиме ?! Ще импровизираме като рибите на вода ?! Не мисля така... Аз лично не вярвам за такива работи като "Идва краят на света" защтото... И аз не знам защо ама все пак малко апсурдно ми се струва защото ако щеше света да ствърши до сега щеше да е свършил или нещо такова... не мисля че за 4 години и колко месеца там ще стане нешо толкова страшно, защото ако ще стане до сега трябваше да е почнало... Няма случайни неща на този свят няма да е и случайно краят на света... Толкова от мене не мисля, че пак ще влизам в сайта да чета коментарите след моя, но все пак знае ли човек... СЪДБА... можи и така да се случи, че някои ден пак да влезна да чета какво ще стане с края на света... Това сигурно ще е на 2012 г. ама се самнявам защото една ли ще си смоня сайта защото до тогава има много време...

П.С: Защо имам чувството че моя коментар беше излишен !?



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Автор RoggerDojh (soulguard)
Публикувано03.04.08 10:56



да отбележа, че има някакъв уеб сайт,

, където ако сметнете пише колко дни остават до 20 дек. 2012. а самото име на сайта, novus ordo seclorum, означава май нещо като нов световен ред и е надписа, който седи под пирамидката на 1 долар банкнота. ето и картинка:
(в пълен размер - )
не знам каква е идеята за това е каква връзка е направил някой, но е забавно :)



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: hupia]  
Авторveselinka (Нерегистриран)
Публикувано13.04.08 11:24



според мен когато туи стане тря идем на марс.апак и мойе да не се случи.никои не знае.ште разберем кат доиде тази дата и година.а дотогава се наслаждаваите на живота и на всеки миг.





Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Anakin]  
Авторbafi (Нерегистриран)
Публикувано13.04.08 17:31



Nqma slu4aini ne6ta, i imena!!!!AMA to4no ti li ????????????NE ti li e qsno ,4e nie kato biologi4ni vidove su6to imame magnitno pole,i AKO uspeem da go ispolsvame :PODOBAVA6TO:,sme v sustoqnie da Komandvame Prozesite??



Тема Re: Краят на света ще е през 2012 гнови [re: Hady]  
Авторkastneda (Нерегистриран)
Публикувано03.05.08 00:54



Prava/v si




Страници по тази тема: << 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.