Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:11 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Метафизика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Какво е Бог?  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано28.04.04 22:35



Може ли да ви попитам, да си кажете мнението какво е Бог?
Защото тук си говорите за разни преживявания. Но първо трябва да се знае какво е Бог.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Автор mountainlake (свободолюбива)
Публикувано29.04.04 09:13



Смяташ ли , че ума е способен да даде отговор на този въпрос?



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: mountainlake]  
АвторMaja (Нерегистриран)
Публикувано29.04.04 10:19



A kato izleze6 izvan tqloto, bez um li si?
Kak togava mu vqrva6, a sega- ne?



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maja]  
Автор mountainlake (свободолюбива)
Публикувано29.04.04 19:13



Излизането от тялото няма връзка с въпроса който си задала... По време на излъчване, аз съм с ума си, със същия ум с който съм и през деня...

Умът е ограничен от границите, които ние сами сме поставили... мислиш ли ,че някой може да опише нещо което е извън тези граници , когато той самия е в тях?
Това няма да е абсолютно точно , това е само субективния поглед на човек , който се опитва да опише абсолютното ... мисля , че не е възможно ,освен ако не се задоволиш с някаква мъничка представа , но тя пак ще бъде ограничена от границите на този който я измисля.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: mountainlake]  
АвторMaja (Нерегистриран)
Публикувано29.04.04 20:18



Значи единствената полза от това упражнение за излизане извън тяло е, че осъзнаваш, че ти не си само тялото. Но ума си е същия.
Това осъзнаване може да имаш и докато си в тяло. В другия случай се подлагаш на излишни опасности.
Исинското осъзнаване на Бог можеш да имаш само когато си в земно тяло.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maja]  
Автор Mish-o ()
Публикувано30.04.04 10:02



Ти си права, че "Това осьзнаване можеш да имаш и докато си в тялото".

Що се отнася до следващото ти твьрдение, че

"Истинското осъзнаване на Бог можеш да имаш само когато си в земно тяло",

за да сме сигурни в него, трябва да видим всички вьзможни опитности, които можем да имаме извьн тялото, а това не е лесна работа, нали?

И си сьщо напьлно права, когато казваш, че като мислиш, ти си вече извьн тялото си. Това е така и когато спиш.
Така че фактически всички ние имаме такива опитности извьн тялото.

Обаче основният ти вьпрос е много труден за отговор.
И наистина, както пише mountainlake, при него има голям проблем:
защото Бог е безкраен, а нашето сьзнание е ограничено.

Подобно на това, както в училище учениците учат числата
1, 2, 3, и т.н. и обикновено нямат големи проблеми да си ги представят, да ги разберат тези числа.
Обаче в горните класове се стига до т.нар. число "безкрайност",
което го означават с една такава "легнала осмица",
за което е доста трудно да се получи каквато и да е, освен смьтна представа.
И "действията", които се вьвеждат с това число са странни:
например
безкрайност + число = безкрайност
безкрайност * число = + или - безкрайност

Единствено нулата има странности от подобен вид,
и интересно е, че там сьщо имаме подобни проблеми да осьзнаем,
например кои са най-малките градивни части на материята.

Интересно сравнение дава Йогананда в своята книга "Автобиографията на един йога". Той казва: ти се опитваш да разбереш Бог чрез твоето сьзнание, обаче това е подобно на това да побереш един океан в една чаша.
Трябва да разшириш сьзнанието си (своята чаша), за да можеш да вьзприемеш необятния Бог (океана).

И това е една важна задача за духовно тьрсещия.
А докато постигне тази достойна цел, която ще му даде
невьобразима Радост, Щастие и Любов,
остава му да тьрси проявленията на Божественото
в нашия свят, да ги изучава, разбира врьзката им с духовното,
изгражда понятия за духовния свят и
разширява своето сьзнание.



Редактирано от Mish-o на 30.04.04 11:43.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maja]  
Автор mountainlake (свободолюбива)
Публикувано30.04.04 17:28



Излизането извън тялото не е упражнение при мен , а последица от начин на живот...В това състояние, можеш да разбереш много неща, но както казах това е съвсем друга тема. Винаги има опасности... нима докато пресичаш улицата си на сигурно място ,или ако стане земетресение... опасностите са и на физически и на етерен и на астрален и на ментален план, няма значение къде си...

Бог не може да се осъзнае, може да видим или усетим само негово проявление.



Тема Бог е:нови [re: Maя]  
Автор(((|))) (Нерегистриран)
Публикувано05.05.04 12:47



.
.
.
.
Бог Е.
.
.
.
.
.



Тема Re: Бог е:нови [re: (((|)))]  
Автор mountainlake (свободолюбива)
Публикувано05.05.04 15:37







Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.05.04 15:26



Защо реши, че първо трябва да се знае какво е бог?

Все едно като почнеш училище в първи клас с цел да завършиш висша математика, първо трябва да знаеш какво точно е тя, пък после да мислиш дали да почваш изобщо училище.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Kaily]  
АвторCмиcъл (Нерегистриран)
Публикувано08.06.04 19:26



С опити да дефинираме Бог до никъде няма да стигнем. Безсмислено е да се говори за това при условие, че нямаме идея дори за какво/кого говорим. Ако не познаваме нещо, дори не сме сигурни в името му, то тогава всеки разговор за това нещо ще е разговор за нещо друго и реално няма да говорим по темата, която ни вълнува. Пример: Ти не познаваш Петър, но си чувал, че има нещо, което се нарича така, не знаеш дали това е човек, животно, насекомо или елф. Как тогава можеш изобщо да говориш за Петър. Щом не го познаваш може да се окаже, че дори и името му не е Петър, а Стефан да речем, тоест тогава не си говорил по темата. Освен това, може ли човек да говори за качествата на нещо, което не познава? Щом като описваш някакви характеристики трябва да се допусне, че все пак го познаваш, но частично и искаш да го опознаеш напълно, но какво означава да опознаеш нещо напълно? Никога не може да знаеш дали си опознал нещо напълно, защото ти все още не знаеш дали изобщо опознаваш нещото, което се стремиш да опознаеш. Ако задам въпросът "Какво е Бог?", при условие, че знам, че той/тя/то е безкраен, въпросът е безмислен. Нали вече си допуснал, че е безкраен. Какво още искаш да научиш и как ще разбереш, че изобщо си го научил. Единственият начин е да решиш, че има някакви други характеристики и в крайна сметка, при условие, че не знаеш дали търсиш Бог на правилното място, може да се окаже, че всички епитети, с които го наричаш нямат адресат. Отнасят се не за Бог, а за нещо друго. Но никога не можеш да си сигурна, затова и казваш, че е всичко и е безкраен и с това приключваш! Що се отнася до разширяването на съзнанието, за да се разбере нещо, което предварително си допуснал, че притежава характеристиката безкрайност, то отговорът ще бъде - Ако разшириш безкрайно съзнанието си, то ще постигнеш Бог и то по такъв начин, че ти самият ще отговаряш на характеристиката за Бог, която сам си създал. Въпросът е къде е Бог тогава, ако ти имаш неговите характеристики или ще излезе, че Бог е решил да търси себе си, защото не е знаел "Какво е Бог" и в последствие намирайки себе си, разбира, че не е трябвало да търси нищо, защото самият той е Бог. Ако ти станеш безкраен обаче и си във всичко, то тогава възможно ли е и други хора да постигнат Бог? Може ли да има много Богове или всичко е едно, но понеже сме непробудени Богове и не го знаем? Това е противоречие с приетата за даденост характеристика на Бог да бъде всезнаещ. Тоест Бог не е този, който си задава въпроса "Аз ли съм Бог?" . Това е нещо, което не знае отговорът и е нужно да го търси. Излиза, че в момента, в който опознаеш Бог няма да има никакви въпроси! Защото ще бъдеш сравним с "всезнаещото". От тази гледна точка това е началото и краят! Идеята, че човешкото същество е способно да възприеми всички аспекти на божествената природа е чиста проба наивност.
Защото, както казах и пак ще повторя, за да възприемеш безкрайността в нейната цялост, трябва да бъдеш безкраен! Ако пък познаваш аспектите на божествената природа и ги дефинираш като : всезнание, всесила и вездесъщност, то какво търсиш! Ти вече си разграничил аспектите или може искаш да ги почувстваш лично, тоест искаш да бъдеш Бог!

Започнах мнението си с тезата, че е безсмислено да се говори за Бог, а аз самият написах не просто трактат, а безсмислен трактат



Тема naprotiv,ima vruzkaнови [re: mountainlake]  
АвторpatiLAN42O (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 21:34



vaprosite sa savsem na miasto,
kato izleze6 ot tialoto si ne moje6 da misli6...
niama za kakvo i s kakvo.

"BOG" e aktivno sastoianie na Duha, nito deistvie, nito bezdeistvie



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Cмиcъл]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано10.06.04 21:41



Е, добре. Тогава въпроса е:
Кой е създал тоя свят и теб самия и защо?
Или ако не "кой" - как се появява и съществува света?
-Много прости въпроси, нали? И няма никакъв Бог...



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Автор geri® (циник)
Публикувано11.06.04 15:24



"Кой е създал тоя свят и теб самия и защо? "

От къде следва изискването светът да е създаден (и то от някого)?



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: geri®]  
АвторБeзCмиcъл (Нерегистриран)
Публикувано12.06.04 02:33



Не помня кой създаде света, дори не си спомням как бях създаден аз! Що за странни въпроси?!?!

Има ли значение как е създаден света? Ако знаеш как е създаден света това по какъв начин ще промени света такъв какъвто е сега? Ти примерно може да знаеш как е създаден, но дали и другите хора ще узнаят и дори и да им кажеш дали ще ти повярват? Изобщо каквото и да кажеш за създаването му не може да бъде оборено. Светът беше създаден! Създаден по такъв начин, че да не можем да разберем



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: geri®]  
АвторMиcълCбeз (Нерегистриран)
Публикувано12.06.04 02:49



Ха! Не как, а кой го създаде и не само света, но и мен и защо?
Това е най-метафизичният въпрос задаван в този форум

Това, което съм сега, не е това, което бях, в момента на създаденето ми! Аз бях създаден и се родих, но от тогава се развивам и оформям като това, което представлявам сега. Всичко, което ще ми се случи и ми се е случило може да е отговор на въпроса защо бях създаден. Ако отговориш защо някой е създаден е все едно да отговориш на въпроса "Какво ще се случи утре".
А дали дори родителите ни знаят защо са ни създали? Може би техният отговор ще помогне да си отговорим на този въпрос!




Тема Re: Какво е Бог?нови [re: MиcълCбeз]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.06.04 10:58



"Ха! Не как, а кой го създаде и не само света, но и мен и защо? "

Това са коренно различни въпроси. Поне поради тази причина, че ти си част от света и причините създали теб не са причините създали света. Всъщност въпросът е точно в тези причини: има ли ги или ги няма. И ако ги няма, с какво по-лош става света, който не е създаван, а просто си съществува.

"Ако отговориш защо някой е създаден е все едно да отговориш на въпроса "Какво ще се случи утре". "

За целта на създаването трябва да питаш родителите си :) Но едва ли от тази информация ще си извадиш заключение какво ще се случи утре.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: БeзCмиcъл]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.06.04 11:07



"Ако знаеш как е създаден света това по какъв начин ще промени света такъв какъвто е сега? "

Ами любопитството, което е присъщо на хората, ги кара с благородни подбуди да изучават нещо с цел евентуално да го подобрят. Макар че първата, пак съвсем човешка реакция е, преди да го подобрят, да го пробват колко е здраво. Затова не се съмнявай, че ако някога човек разбере как е създаден светът и притежава достатъчна мощ, веднага би опитал дали може да бъде унищожен, пък после (ако има после) ще мисли за доброто на света :))

"Светът беше създаден! "

Твърде категорично твърдение.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: geri®]  
Авторsmqh (Нерегистриран)
Публикувано16.06.04 13:00



prostete, no mnogo ste ograni4eni vsi4ki!
ima taka nare4enite Prosvetleni hora, koito imat otgovo ri na tiq vaprosi
trqbva samo malko da se poraztarsite i da pro4etete



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: smqh]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.06.04 18:09



Някой ги е титуловал че са "посветени" или те самите така смятат? :)



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: geri®]  
АвторЛъcимc (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 03:14



"Ха! Не как, а кой го създаде и не само света, но и мен и защо? "

- Това го казах по повод въпроса на Мая. Просто повторих с други думи това, което тя каза, затова и възкликнах 'Ха' , тоест анализът, който направи на този въпрос и критиката отправена към мен беше неуместна.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: smqh]  
АвторCмиcъл (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 03:23



Смях е в залата

Сам/а доказа, 4е си олицетворение на посредствеността.
Ако притежаваше елементарната способност да разсъждаваш не би направил/а този коментар! Освен това откъде знаеш, че ние не сме сред тия "просветени" и ако ти знаеш кои са "просветените" как си го разбрал/а?
Вярвай си на псевдо-просветените и продължавай да не използваш собствената си глава. Явно ти всичко знаеш, защото просветените са го споделили с теб.

Поне да беше представил/а някакви източници, където можем да прочетем, та да се просветим и ние



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Cмиcъл]  
АвторCмиcъл (Нерегистриран)
Публикувано17.06.04 03:28



За тези, които биха направили забележка, че не съм използвал думата 'просветлен', а 'просветен' ще кажа, че допуснах грешка



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Лъcимc]  
Автор geri® (циник)
Публикувано17.06.04 12:26



Значи отговорът ми е за този, който е поставил въпросите. :)

А чак пък критика да съм отправи - не. Просто се опитах да поясня че въпроса в тази си форма не е добре формулиран.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Автор ToЧиЦa_ (минаващ)
Публикувано22.06.04 19:04



Тук ще си позволя да представя един примерен модел за възникването на Върховния Вселенски Разум и Великата Вселена, макар,че и самия автор, много добре е наясно,че темата е твърде абстрактна и няма еквивалент на земен език...но до колкото е възможно са използвани понятия, с които поне малко да станат ясни нещата, въпреки,неизбежните парадокси, които ще възникнат...



ВЪЗНИКВАНЕ НА ВСЕЛЕНСКИЯ РАЗУМ

"В началото беше Абсолютното Нищо(тук възниква първия парадокс на човешкото съзнание,защото не може нещо да го е имало, когато не е било).Абсолютното Нищо само по сбе си представлява безкрайна съвкупност от елементи на Абсолютното Нищо, които се характеризират с излъчване на неимпулси на Нищото,концентрирани в едно. В точката на концентрация нищото започва да се променя, като се появява Първоенергията, която за краткост и пояснение по-нататък ще наричаме Логон-енергия.Под нейно влияние Абсолютното Нищо продължава да се променя и мутира до появата на Чистата енергия, а по-късно и до появата на Чистия Разум. Той от своя страна обединява окло себе си Чистата енергия и Логон-енергията и така се образува Върховния Вселенски Разум,който е съвършен по своята същност. Той не се развива повече, не деградира, но не е и в застой, а се променя вътре в сбе си , в своето съвършенство.Макар и да представлява една завършена цялост, от него могат да се отделят частици,зипълняващи ролята на емисари(пратеници) на Върховния Вселенски Разум,запазващи неговата съвършена същност, сила и знание. Те от ствоя страна могата да приемат всяка една форма и се използват в изключителни случаи. Притежават собствена индивидуалност, която запазват дори след като отново станат част от цялото. трябва да се кажат няколко думи за Логон-енергията, която е присъща само н Върховния Вселенски Разум, защото върху нея се гради всичко във Вселената.Нейните свойства са неизчерпаеми по своята същност,но три от тях са най-важните:
1. единсвено чрез Логон-енергията може да бъде създадено нещо,несъществуващо досега, било то материално,духовно или енергийно.
2. създаденото чрез нея има свойството да е съществувало винаги,независимо в кой миг от времето е създадено. А когато бъде унищожено чрез нея-то никога не е съществувало.
3. чрез Логон-енергията се освобождава потенциала на безкрайността
На тези три свойства основно почива създаването на Великата Вселена,включително и времевия и пространсвен поток.До тук събитията се равиват извън времето,затова не може нищо да се каже за времетраенето на тези процеси нито за конкретната отдалеченост във времето.
В един момент Великия Вселенски Разум осъществява взрив в себе си, като по този начин създава, енергийните,духовните и материалните светове,които се подчиняват на собсвени закони, както и потока на времето и пространството, в които са потопени материалните и материално-духовните цивилизации,обединявайки ги във вселени,подвселени,измерения и др.
Единствено Всленския Разум присъства във всяка една вселена и измерение. Присъствието му се проявява под различна форма,съобразена с вселената и измерението в което е прявен. Погледнато острани той съществува навсякъде и никъде. В нашата Вселена съществува под формата на звездата Алфа от Телец, която носи името Алдебаран. По същество това е най-трудно достъпното място във вселената и остава недостъпно дори и за достигналите съвършенство в техниката на пространсвена медитация, совен ако не са постигнали необходимата степен, за да бъдат допуснати до него..."

Дано това ти е помогнало поне мъничко да добиеш представа, пов ъпроса, който винаги е и ще продължава да вълнува човека!



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: ToЧиЦa_]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано25.06.04 21:31



Не си дал цитата откъде е .Такива не чета, още повече, че заглавието говори само за себе си:
Вселенския Разум не може да възникне, защото е вечен. Той няма начало и край, той е извън времето.
Само заглавието ми беше достатъчно, за да разбера колко е истина написаното по-надолу, въпреки че не го четох.
Кой ги съчинява тия глупости( с извинение, нали не си ти , за да се обидиш?:))



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Авторskillz (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 15:39



Бог това сме ние всички - всички интелигентни същества в цялата Вселена. Душата ни е миниподобие на Бог и в процеса на своето осъзнаване придобива качествата на Бог и се слива с неговата(нейната, тяхната) същност. От перспективата на човек е невъзможно да се разбере цялостно що е това Бог. Важно е да се знае, че този процес е Любов и неговите цели са само добри.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: skillz]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано28.06.04 20:03




Има нещо божествено в тия думи



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Автор necrossumus (ex mortem)
Публикувано02.07.04 10:59



procheti Toma Akvinski,toi e dobyr v sholastikata

смърт и разложение
death makes angels of us all and gives us wings ... - Jimbo


Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Авторgolemia (Нерегистриран)
Публикувано16.07.04 14:28



Bog e Sa6testvoto, koeto ni obi4a vav vseki edin moment ot na6ia jivot, Tozi,Koito vinagi misli za nas



Тема КОЙ СЪЗДАДЕ СЪЗДАТЕЛЯ И ЗАЩОнови [re: Maя]  
Автор Пeтkoв (ветеран)
Публикувано19.07.04 07:41



цитат

Кой е създал тоя свят и теб самия и защо?
Или ако не "кой" - как се появява и съществува света?
-Много прости въпроси, нали? И няма никакъв Бог...


край на цитата
Тези въпроси неминуемо се свързват с другият въпрос :
"Кой създаде създателят и защо... "
А този въпрос пък се свързва с въпроса :
"Кой създаде създателя на създателя и защо... "
Въпросът е рекурсивен до дупка... :)

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема Re: КОЙ СЪЗДАДЕ СЪЗДАТЕЛЯ И ЗАЩОнови [re: Пeтkoв]  
Автор geri® (циник)
Публикувано19.07.04 18:24



А преди да търсим създателя на създателя, може би трябва да се помисли нужно ли е да се търси създател изобщо? :)



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Автор Trismegist (Mi ne se znam!)
Публикувано31.07.04 23:43



Умът не е сетиво,то е едно от усещанията на душата.Усещането да мисли.
Душата има безброй сетива.Има и такива неизползващи времето и пространството.Ако разбереш какво е Бог,то ако си в това тяло няма да можеш да го обясниш на мозъка си,нито на другите хора.
Бо е във всички нас и ние все го търсим.Само обединението на нашите съзнания ще ни даде отговора.Дотогава има мно още.Дори и ангелите търсят Бога.Дори и Бог търси себе си и затова се превъплащава в различни форми.
Разбери себе си първо,за да разбереш и Бог.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Автор Trismegist (Mi ne se znam!)
Публикувано31.07.04 23:46



Ако хората в този клуб знаеха отговора на въпроса ти,те нямаше да са тук.
Всички търсим и то не знаем какво.Просто интуитивно чувстваме че е там.
Само заедно ще стигнем до целта,не по отделно.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Trismegist]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано01.08.04 19:27



а защо да не са тук?
Къде мислиш, че ще бъде човек, който знае отговора?



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Автор Trismegist (Mi ne se znam!)
Публикувано02.08.04 13:15



Вътре в бога



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Trismegist]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 18:19



Какво искаш да кажеш с това? Целият свят е вътре в Бога.
А интернет да не е някъде извън?



Тема Re: Така енови [re: Maя]  
Автор Trismegist (Mi ne se znam!)
Публикувано02.08.04 22:58



Виж и ти го знаеш,но ти е нужно да го осъзнаеш.Ти постояно си със себе си,но още не се владееш и разбираш.



Тема Re: КОЙ СЪЗДАДЕ СЪЗДАТЕЛЯ И ЗАЩОнови [re: Пeтkoв]  
Автор Aнaтoлий (изследовател)
Публикувано08.08.04 16:01



И така можеш да си задаваш въпроси колкото щеш, само и само да не вземеш да се излъжеш, че да обърнеш поглед към себе си....



Тема Re: КОЙ СЪЗДАДЕ СЪЗДАТЕЛЯ И ЗАЩОнови [re: geri®]  
Автор Aнaтoлий (изследовател)
Публикувано08.08.04 16:02



Или да вземем да намерим себе си....



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Автор turambar (Мормегил)
Публикувано27.08.04 20:28



Бог е мисловен продукт на желанието ни да се докоснем до съвършеното и безкрайното. Просто човешката експанзивност си казва думата. Ако човек приеме крайността на пространството и реалността на заобикалящия ни свят, ще се освободи от представата за абсолюта - абсолют не съществува. Има само въображение и неудовлвтвореност от ограниченията на материалния свят.

"...But there were some who resisted!"


Тема Аз съм тъпо и нагло копеле..нови [re: Пeтkoв]  
АвторПeтkoв (Нерегистриран)
Публикувано03.10.04 07:29



.. което обикаля форумите и дразни хората с досадни клишета.. моля Господ Бог да ми прости и да не ме наказва..

Петков

НЕ МОГА ДА НЕ СЪМ ПЕДОФИЛ!!! ТОВА Е ПО-СИЛНО ОТ МЕНЕ!!!



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: turambar]  
АвторShago (Нерегистриран)
Публикувано14.10.04 21:42



Добре казано, само ще те апострофирам малко...Ако човек приеме крайността...Докато Физиците и Астрономите не определят какво е крайност , до тогава , няма и да може да се приеме абсолюта че не съществува, така че излагай тезата си като теория , а не като факти, защото все някой е създал , всичко това, вселената ,къде свършва, може да полудееш ако се опиташ да си го представиш..

"Няма човек който да ми каже че съм луд, щото няма такъв който да ми даде определение за нормален"



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
АвторFireWater (Нерегистриран)
Публикувано05.12.04 07:46



Въпросът ти според мен не е безмислен, както изглежда на някои от този форум. Работата е в това, че човек не може да е сигурно, че постъпва правилно, ако не е взел предвид най-дълбоките основания на нещата - а не са ли те именно у Бога? И ако знае, че заедно с Бога не знае и истината за пътя си в живота, ще бъде смирен - може би това е истинската духовност? Защото иначе само ще си въобразява, че знае - въображението няма да му помогне в избора на път в живота, но определено ще го направи по-надменен и презиращ другите. Така че, макар и в елиминиращ смисъл, този въпрос е полезен човек по-често да си го задава.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Cмиcъл]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано07.12.04 08:08



Пък аз мислех, че е нещо от сорта на дублетните форми. Въобще не го възприех за грешка. Сигурно, защото и аз го бъркам!



Тема Re: Да, така е, но ти, а не - Петков!нови [re: Пeтkoв]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано07.12.04 08:17



Престани да обикаляш форумите и да се подиграваш с Петков , представяйки се за него. Улеснява те това, че той няма нет в момента и неможе да се защити! Не те е срам! Да удряш беззащитен /паднал/ човек!
Аз го познавам от форума по философия , и той ми е приятел. Не смей да го закачаш! Гадина мръсна! Лигав плужек такъв!


Не ти пожелавам успех в това начинание, но поне се надявам да станеш малко по-стойностен човек! Не те е срам!



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано07.12.04 08:32



"Аз съм пътят, и истината, и животът"


Бог е пътят, който трябва да извървим в живота си, за да бъде той смислен. Той е и чистата истина, която живее във всеки от нас. Той е целият съществуващ живот, но е и животът, защото му придава смисъл. Той е съзнаването и несъзневането. Той е вездесъщ и безкраен. Той е всевиждащ и всечуващ. Живее във всеки от нас с по една малка частица от себе си / но това , естествено незначи, че сме богове/- за всекиго с различна големина и принадлежност. Той е природата, и е навсякъде около нас. Той е безкрайната истина, и любовта, и мира /и външният, и вътрешният/. Той е едновременно и непостижим, и лесно достижим. Той е всичко, и нищо. Той е смисълът и безсмислието. Разумът, и безумието / но онова благородно, а не лудо безумие/. Той е това, за което само бихме могли да си мечтаем. И въпреки всички унижения и обиди, на които го подлагаме с неверието и лошотията си- Той ни обича. И се грижи за нас. Това е което и аз, и всички ние знаем за Бога. Малко ли ти е?

Много успехи ти пожелавам сега и занапред!



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: ToЧиЦa_]  
Авторo e бr (Нерегистриран)
Публикувано12.12.04 08:54



не го прочетох, но е смешно. това мое убеждение е съпроводено с едно поначално, и бих добавил, изначално още чувство. дали пък бог не е заровен точно тук?



представете си...

така да е бил заровен през цялото време и точно тук под нас, а пък ние никога да не сме се сетили за кирки, мотики, лопати и търнокопи.



какава загуба...

толкова време в самота, когато бог ни е чакал собственоръчно.



и е чакал...

тежко и в тежка заровеност на положението, разравянето на заровената положеност на собствената божественост. няма начин, това трябва да е.



бог е...

смешка и вие сте неговото посмешище.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: HeCъмAтeиcтka]  
Авторo e бr (Нерегистриран)
Публикувано12.12.04 09:13



а кога ще признаеш, че твоят бог (онзи добричкият) се е намъкнал (като частица според теб) и във войната и в нещастието и в цялото човешко положение. богът като изначален принцип не може да е морален, докато богът свързан с морала е сам човекът. кой е успял да обезличи (в една дума) очевидната разлика?

христиенството може би?



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: o e бr]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано13.12.04 08:16



Аз наистина съм вярваща, но съм и обикновен човек. Как може моят ум да прозре всевиждащият. "Кой може да ме обвини в грях". И наистина. Кой би могъл? Нима Бог е искал войните? Не. "Не убивай". Бог обича хората. А войните е позволил, вероятно защото е разбрал, че докато няма криза- няма да има и решение на проблемите. Нима Бог е искак страданието? Нима на кръста не се е молил за враговете си? Нима не е обявил робите за свободни и жените за равноправни? Нима не е целил болните и възкресявал мъртвите?

Истината е, че на хората им е по- лесно да има Бог, за да има кого да обвиняват за проблемите си. А кой благодари за цялото добро, което ни е сторено от него. Нима Той не е умрял в силни мъки, за да ни избави от греха , и да ни даде вечен живот. Защо хулиш Бога, ти, неразумният?

Дано най-сетне се научиш да откриваш Бог у себе си и хората около себе си. Това е дар, който може да има всеки, стига да го поиска. Но само ако го иска, защото " Няма по-сляп от този, който неиска да види".

-----

Много успехи ти пожелавам сега и занапред, но само е Богоугодни начинания.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: HeCъмAтeиcтka]  
Авторo e бr (Нерегистриран)
Публикувано13.12.04 13:30



Ще порастнеш и ще разбереш безсмислието на сегашните си терзания. Не знам как да ти помогна.

Не е важно, дали Бог е направил това или онова, дали е умирал на кръст, царил болните, дали хитроумно е позволявал войните (какво беше - няма криза- няма да има и решение на проблемите :) и след това не правел нищо за човешкото нещастие.

Тези неща са маловажни, те нямат значение, понеже ти не се нуждаеш нито от пример, нито от оправдание, нито от подтик за действията си. Наистина, мотивите са вътре в теб и те са съществували от преди още да си чувала за Бог. Какъв е смисълът да наизустяваш фрази, когато можеш да мислиш сама? Имай вяра в себе си и в собствената доброта.

Не оставяй тази доброта да бъде угасена и превърната в баналност от тънките манипулации на хилядократно редактираните "свещени" текстове. Автентични са не писанията, а това, което ти чувстваш. Недей да си налагаш сама ограниченията на една догма, писана от хора, които не са знаели човешкото по-добре от теб.

Погледни света освободена от закостенялостта на тази сянка. Не и позволявай да се настани като посредник при общуването ти с хората. Остави чувешкото в теб да се развие свободно и прекрасно, а не изкривено от фалша на религиозния канон. Търси сама въпросите, а не остарели с векове отговори. Защото готовите отговори ще убият стремежите и вярата в доброто, което е в самата теб, както и в останалите хора.



Тема Re: Ти си добър човек........нови [re: o e бr]  
АвторHeCъмAтeиcтka (Нерегистриран)
Публикувано13.12.04 19:19



Майка ми ме отгледа с изрази като: "Не прави на някого това, което и ти неискаш да ти правят". Когато пораснах открих в православието едни твърде познати думи и мисли. Нейните, които вече бяха и мои. След това установих , че страшно много от нещата, които мисля и чувствам за света- вече ги има в Библията. Никой никога не ми е налагал да вярвам в Бог, но може ми е невъзможно да не го обичам и да не вярвам в него. Може би, защото твърде много прилича на мене. Незнам. Вече ми е невъзможно да не вярвам в Бог.

-----

Искрено ти благодаря за загрижеността. Много успехи ти пожелавам сега и занапред!



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Автор TheDude (непознат )
Публикувано03.02.05 17:26



цитат:
"Бог е окръжност, чиято обиколка е никъде, а центъра - навсякъде"



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Автор пpoзpaчнo (импулс)
Публикувано12.02.05 00:07





Злото и липсата на съзнателност са едно и също. Няма зло извън човека.

Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Автор KLlF (непознат )
Публикувано16.02.05 15:56



Всички ние сме Бог



Тема ИСТИНАТА ЗА БОГнови [re: Maя]  
Авторdodosan (Нерегистриран)
Публикувано21.02.05 11:20



бог е плашило за наивници,за целите на хитреци на едро.
бог е приемане че сме малки,за да забравиме че сме нищожни.
бог е оправдание.
бог е зрънчо.
бог е замяна на действителността.
бог е вяра,а вярата е липса на разум, а липсата на разум не е присъща на върховно "боже" творение, следователно....




Тема Re: ИСТИНАТА ЗА БОГнови [re: dodosan]  
Автор KLlF (мислител)
Публикувано23.02.05 16:29



Колкото и да говорим за Бог, няма да успеем да вникнем цялостно в "що е Бог".
А за някои, които твърдят че няма Бог, това е извинение за тях да се държат безтотговорно спрямо другите и да си мислят, че са чисти пред съвестта си...

Просто бъди себе си


Тема Re: ИСТИНАТА ЗА БОГнови [re: KLlF]  
Автор Nefertum (Joy Jurney)
Публикувано25.02.05 12:23



А за някои, които твърдят че няма Бог, това е извинение,за да си мислят, че са чисти пред съвестта си...

Те СА чисти пред съвестта си, защото живеят според собствените си идеи и разбирания. Те са искрени, говорят това което виждат и усещат. Не следват някакъв насаден морал и ценостна система които не разбират и в които не виждат смисъл. И техният живот е доста по-ценен и смислен от този, на което и да е религиозно зомби, без значение по колко пъти последното се моли, неизвестно на кого, и постоянното кастрира в "Негово име"

Отиди на някоя планина и изкрещи срещу небето да те порази гръм, предизвикай бог да го направи и ще видиш, ще си остане цял-целеничък, нито един косъм няма да падне от главата ти (освен ако не си се качил насред гръмотевична буря, държащ 7-метров гръмоотвод). Самостоятелността не е грях, а точно това което се очаква от нас, а това означва и правото да грешим (без значение колко сериозно) и сами да се съдим за ида се учим от грешките си.
.



Тема Re: ИСТИНАТА ЗА БОГнови [re: Nefertum]  
Автор KLlF (мислител)
Публикувано25.02.05 14:18



Що не цитираш цялото както съм го написал??? Или така ти отърва


Просто бъди себе си

Редактирано от KLlF на 25.02.05 14:26.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Mish-o]  
Автор cвeтпeн (разсъждаващ)
Публикувано20.03.05 11:31



Бог е лично, всемогъщо, безсмъртно Същество, Което е сътворило всичко видимо и невидимо и владее нас него.



Тема Re: ИСТИНАТА ЗА БОГнови [re: KLlF]  
Авторcho_io (Нерегистриран)
Публикувано07.05.05 10:55



"А за някои, които твърдят че няма Бог, това е извинение за тях да се държат безтотговорно спрямо другите и да си мислят, че са чисти пред съвестта си..."

Тук не съм много съгласна.. и Сартр заедно с мен:)
Четете малко преди да говорите



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Автор jennifer_ (zagada4na)
Публикувано09.05.05 20:37



Според мен също е една окръжност. Самата представа за Бог който няма начало и край се описва с окръжност. Ако Бог е всичко, Той е сбора на плус безкрайност и минус безкраиност. Това дава нула като резултат. Самата нула е кръгла и съдържа всичко в себе си. Всичко =нищо. И преди да е създаден физическият свят не е имало нищо физическо. И Бог е бил нула. И Бог според мен е създал света за да може Бог да БЪДЕ. И да Е и да съществува и да познае Себе Си. Защото Бог преди това не бил добър или велик, защото не е существувало противоположното на това. Затова е създаден света, в който се срещат противополовностите. За да може да има светлина, трябва да има тъмнина. И това дава 3 елемента- зависим, независим и взаимно зависим. Това е Светата Тройца или разума, душата и тялото. И точно три точки не повече, не помалко са необходими за да се опише окръжност. И тези трите се сливат в центъра и са на еднакво разстояние една от друга. Материята е изживаването на Бог като Себе си. И не е трудно да се разбере това когато се чете библията.
АЗ СЪМ и Алфа и Омега, Аз бях, Аз съм и аз ще бъда. АЗ и Отец Ми, едно Сме. АЗ СЪМ пътя, истината и живота. Само с МЕН ще се спасите. АЗ СЪМ любов. Това показва че Бог Е. Той е постоянен, вечен. Той е създал света, за да почyства и изпита Себе Си. И Всичко е Едно и Всичко е Бог. Той Е естествен, като природата, в която всичко е в синхрон. Точно тази естественост е Бог. И този кръг е безкраен. И всичко е Hего и познава Себе си. И смисъла на живота е в самият живот.

Редактирано от jennifer_ на 09.05.05 21:00.



Тема Re: ИСТИНАТА ЗА БОГнови [re: Nefertum]  
Автор Nayden Todorov (незапознат)
Публикувано29.06.05 01:36



Ne e zadaljitelno da si religiozno zombi, za da si vjarvasht..



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: jennifer_]  
Автор Дeмoн ()
Публикувано08.08.05 16:43



Съмнения имаме, забелязвам. Така ли е?
Бог...
Може би сте дорасли вече да разберете от какво сте направени и къде отивате. Или пък не? Може би още 2000 години няма да дойдат зле. Всъщност най-добре когато всички разберете че има един Бог и някой други неща от света. Надявам се до 5000 г. да успеете.
А сега малко занимавка за умовете ви дотогава.
Вашите усещания засега възприемат само три измерения. Вашия ум възприема още едно - времето.
Трябва да се опитате да възстановите връзката между вашата реалност и тази която съществува в други измерения. Но за това ви трябва енергия, а нея не можете да я търсите така както кучето надушва следа. Отново липсва капацитет на мисълта и съществуванието.
Трябва да се замислите и над това което беше казал някой - че сме сенки в пещера, наблюдаващи минаването на други сенки пред нея. Защо ли... защото реалността е сбора от всичките измерения на една реалност. Казвам една, защото не е задължително да е тази в която точно вашата мисъл съществува в тази версия.
Та в този смисъл божественото не само би могло да сведе всички измерения в една обща реалност, но и всички реалности в една. Сами разбирате че това е задача която е по силите само на съществувание във всяка една от тях, и не забравяйте - във всяко измерение.
Още по сложен е въпроса който още не сте си задали. Свеждането на времевото измерение до една константа създава хватката на предоределеността и по този начин забранява създаването на нови реалности, макар и само в познатите измерения.
И тук е божественото във всеки от вас - вашето съществувание създава една реалност тук и сега, но ако разберете как и пожелаете, ще създаде и обогати и други.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Дeмoн]  
АвторBLACKHOLE (Нерегистриран)
Публикувано27.08.05 20:32



Според мен е безсмислено да търсим отговор на въпроса най-малко по две причини. Първо, бог съществува от момента на появата на хомо сапиенс, който е създал в своето въображение неговия първичен образ(или образа на боговете). Това е неоспорим факт. Да, образът на бога еволюира успоредно с еволюцията на човека и неговите представи за Бог. Човекът постепенно изгражда един съвършен образ в пълно съответствие със силата и въображението на своя интелект. И понеже интелектът е строго индивидуален, понятието "Бог" и неговият образ също са индивидуални, доказателство на което е този форум. Второ, самата "Вяра" има много широк и дълбок смисъл. Всеки може да вярва във всичко, включ. и в Бог, но вярата в него вече е религиозна вяра. В този смисъл ти си прав,Тодоров, и аз съм съгласен с теб, макар че религиозната вяра не е задължително да е свързана със зомбиране.
Според мен за един вярващ, но не религиозен човек бог може да бъде това, в което той вярва без да го свързва със самото понятие "Бог".
Мисля, че главно поради тези причини няма смисъл да търсим отговор на въпроса: Какво е Бог?. Другото е емоционални и прятни упражнения на нашия интелект.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: BLACKHOLE]  
Автор Дeмoн ()
Публикувано09.09.05 22:26



Сега тука е удобния момент да фърля димката с въпроса: Еволюира ли Бог или не, и ако да как, и ако не - защо не?
Разширяващата се вселена не означава непременно разширяваща се особено в измеренията от 12 до 24 Искам да кажа че ако възприемете времевата крива като затворена тогава еволюцията или отива на кино или гледната точка просто се намира някъде около оста, нали?



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Дeмoн]  
Автор Maлoyм 2 (познат)
Публикувано10.09.05 10:18



Да, еволюира!
Бог е цялата нежива и жива Природа - и ... затова е и в нас! Като "добра" приумица - не може всички хора от рождението си до сега, да са професори в некакви науки. Даже в много голямо количество са хората, които не познават законите на Природата, че да искаме да няма "вярващи", ами само знаещи.
Това не са лозунги.
Дори се спекулира, че, видите ли, учените стигали до извод, че има Бог.
Не, учените стигат до извод, че Бог - това е цялата Природа- това можем да наречем Бог, ако искаме - нищо не се променя. И, че не той управлява измислиците на Човек. Обратно, Човек си ги "управлява" така, че да достигне до мисъл за Бог.
Измеренията са също ... човешка измислица. За да се ориентира - Природата не го прави така. Прави го с опити и грешки - ние пък, се учим да ги избягваме, макар и не много сполучливо!

Земята е кръгла и всичко е трап!- А. Мелконян


Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Дeмoн]  
Автор Aнoнимчo (неизвестен)
Публикувано10.09.05 13:46



Aми ако има еволюиращ и нееволюиращ аспект?
Първото - дущи, съзнания, Разум,материална проява на изброените.
Второто - Безпричинна Причина и основа за съществуването на първото.

* Въпросите не са страшни. Такива понякога са отговорите. *


Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Aнoнимчo]  
Автор Maлoyм 2 (познат)
Публикувано10.09.05 14:09



Нарочно копирам цялото, щото е важно:
...........................................................................................................
Aми ако има еволюиращ и нееволюиращ аспект?
Първото - дущи, съзнания, Разум,материална проява на изброените.
Второто - Безпричинна Причина и основа за съществуването на първото.

* Въпросите не са страшни. Такива понякога са отговорите. *
...........................................................................................................

Хубава сигнатура - има виц:Учителката: "Иванчо, моят въпрос май те затруднява, а?" Иванчо:"Не, госпожо, отговорът ме затруднява!"

Според мен - няма нееволюиращ аспект- бе, кво значи тая дума "аспект"?
Всичко еволюира - най-трудно, обаче, субективното - мисленето. Трудно му е щото няма време. Таман помъдрее и аха, аха да еволюира, и вземе та се гътне, и ... край с неговата еволюция.

Сигурен съм, че ти е ясно, че "безпричинна причина" - няма. Или материята е първичната основа за развитие на идеалното, или - не е. Идеалното "си прави" разни образчета за материалното, които извън съзнанието, не съществуват.
Както казах по-горе: и баба ми мислеше така, ама си отиде, пък къщичката остана. Не била "нейна идея" и сега - тряа да й се плащат данъци.
И ... не може ли да "нямам идея" за плащане на данъци?
Много е стресиращо и ... скъпо!!!


Земята е кръгла и всичко е трап!- А. Мелконян


Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maлoyм 2]  
Автор Aнoнимчo (неизвестен)
Публикувано10.09.05 14:28



Сигурен съм, че ти е ясно, че "безпричинна причина" - няма.
Хубав пример даваш за мъчително бавната еволюция на мисленето.

* Въпросите не са страшни. Такива понякога са отговорите. *


Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Aнoнимчo]  
Автор Fra.818 (818.0)
Публикувано10.09.05 14:50



Въпросите ви се въртят само около една гледна точка - че бог е НЕЩО което може да притежава всичко, може да не притежава нищо, може да се развива, може да се разширява и т.н и т.н.

Добре представете си следната ситуация - Бог е нищо - непроявеното - Хаоса от който извира всичко. Тогава можете ли да придадете на този Хаос (Бог) някаква същност че е добър, справедлив или че го интересува какво ви се случва на вас....

Не мислите ли че търсите бог някъде между вас и му придавате някакви Его комплекси които са присъщи единствено за хората ... ?



.: :.


Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Fra.818]  
Автор Aнoнимчo (неизвестен)
Публикувано10.09.05 15:06



Не мислите ли че търсите бог някъде между вас и му придавате някакви Его комплекси които са присъщи единствено за хората ... ?
- не разбирам от кое мое мнение следва извода, че Го "очовечавам", придавайки Му човешки качества и "Его комплекси" ?

* Въпросите не са страшни. Такива понякога са отговорите. *


Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Aнoнимчo]  
Автор Maлoyм 2 (познат)
Публикувано10.09.05 15:20



Причина =>следствие. Сега следствието може да бъде причина ... за нещо друго . И пак следва: Причина =>следствие.
Ха сега ми дай пример за безпричинна причина? Може пък наистина да не вдявам?

Земята е кръгла и всичко е трап!- А. Мелконян


Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maлoyм 2]  
Автор Aнoнимчo (неизвестен)
Публикувано10.09.05 15:35



Понеже виждам, че си силен в причинно-следствените връзки, може би ще допълниш тази:
Х => "космическо яйце" ;
та питанката е: какво е Х?

* Въпросите не са страшни. Такива понякога са отговорите. *


Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Fra.818]  
Автор Maлoyм 2 (познат)
Публикувано10.09.05 15:43



Че си запознат с теорията на хаоса - знам от другите клубове и изявите ти там - използвам да благодаря за линковете. Благодаря!
Ако си попадал на мои писания в клуб физика знаеш, че си имам хипотезка за ... целия свят (абе, туй звучи съвсем малоумно! Кой го измисли?)
Та ... "нищото" е т. нар. физически вакуум. И ние с всичките си вещеви и полеви характеристики се образуваме върху него - много е шантаво, ама и затова има чалъм да е вярно!
И целият този хаос от нищото е точен ... не е хаос във взаимодействията, в причинно-следствените събития. Това, че ние не можем (поради ограничените възможности на сетивата си) да определяме всичко, а и да му влияем, ако е възможно в детайли, не означава, че не можем да го познаем с ... акъла си!
И тогава - целият хаос - нищо или нещо - преминава в мисленето ни, дължи се на главите ни, на нашите невъзможности!

Писал съм вече този афоризъм: "Бог сътвори човек по свой образ и подобие, а човек, за да му отмъсти - направи същото!"
В този смисъл, въпросът за съществуването на Бог е въпрос на свободен избор:
Ако искаш да има Бог - има!
Ако искаш да няма Бог - няма!
За себе си съм избрал (поради това, че ми е известен целият кръговрат на превръщане на полевата във вещева и обратно, форма на материята), че Бог е цялата Природа - чиста метафизика, беше казал някой.
Никакво "очовечаване" на Природата - тя е непобедима и неуправляема от нас!

Земята е кръгла и всичко е трап!- А. Мелконян


Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Aнoнимчo]  
Автор Maлoyм 2 (познат)
Публикувано10.09.05 15:45



Как какво?
Във всяко уравнение "Х" е ... неизвестно!

Земята е кръгла и всичко е трап!- А. Мелконян


Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maлoyм 2]  
Автор Fra.818 (818.0)
Публикувано11.09.05 13:14



Привет на теб

За себе си съм избрал (поради това, че ми е известен целият кръговрат на превръщане на полевата във вещева и обратно, форма на материята), че Бог е цялата Природа - чиста метафизика, беше казал някой.

Бог е цялата природа ? Природа като земна природа или природа като някакъв вид градивност-материя в вакума както го наричаш ?

Ако опираме да земната природа която наричаме Бафомет = (съвкупността от съзнанието на всичко съзнателно на земята), тогава разбирам в какво вярваш.

Ако говорим за всичко което е изразено като материя която от своя страна има природа под една или друга форма (не само на земята) и това проявление наричаш Бог, тогава този Бог от къде е дошъл. Все някой трябва да е създал него или се е самосъздал ? Склонен съм да вярвам че вселената е една микроскопична структура която е заключена в едно калбо за игра на някое дете от друго измерение. ха-ха

Според мен дори вакума не е съществувал, да речем че не е съществувало нищо проявено, но по този начин всичко става адски абстрактно... за ума.

Има доста теории за произхода на вселената и т.н. обаче абсолютно всеки може да дава адекватни заключения в тази насока - кое от тях би било вярно и в крайна сметка какво печелим НИЕ ако знаем произхода ? Може би искаме да създаваме вселени... иначе за какво ще ни е да знаем - любопитство ?



.: :.


Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Fra.818]  
Автор Maлoyм 2 (познат)
Публикувано12.09.05 14:58



Здрасти!
..........................................................
Ако говорим за всичко което е изразено като материя която от своя страна има природа под една или друга форма (не само на земята) и това проявление наричаш Бог, тогава този Бог от къде е дошъл. Все някой трябва да е създал него или се е самосъздал ? Склонен съм да вярвам че вселената е една микроскопична структура която е заключена в едно калбо за игра на някое дете от друго измерение. ха-ха

...........................................................
Нали, въпросът се отнася и до тва, откъде се е взело детето? Че и ... откъде се е взела топката и т.н.?
Споменах за кръговрата, щото (правилно си разбрал!) включва самоподдържането в саморазвитието, което са и свойства на живата Природа. Но, за живата, има и още - обратна връзка, самовъзпроизвеждане на взаимносвързани структури (белтъчни структури, на база въглеродни вериги), специализация на структурите, устойчивост и т.н.- всичко с обратна връзка.

Разбира се, че на всяка "отворена" теория за света е най-трудно ... да се "сложи" началото, поради горните въпроси.
Иначе, при кръговрат, където и да сложиш начало, ако са известни (възможни за откриване) законите, които управляват достигането до начало и по-нататък - развитие - шансът да се обясни света става умозрим.
Прав си, че ако знаем всичко това, ще можем да си правим ... Вселена. Лесно се "вижда", че тя трябва да е в ... съществуващия мащаб - иначе, части от законите няма да се удовлетворяват. Дотук с "любопитството" - не сме в състояние да си направим Вселена!
В този смисъл е неправилен въпросът "Ами матриала на Вселената откъде се е взел?" Вакуум ли е, вещество, поле и т.н.? Пръкнали сме се като "възможност" да се комбинират вакуум, вещество и полета, по физически закони, които ние само можем да откриваме и , евентуално - ползваме, а не да променяме.
Та задачката ни е : как? и защо? (тук не всичко се знае) действат ей тез неща?
А не - откъде са се взели? На този въпрос никой никога не ще може да отговаря! Отговор от рода на:"Божа работа", фактически не е отговор.То е вяра. Нищо, свързано с наука не може да се употреби, докаже и т.н.

Щото , самата материя не си го задава, че да съществува и проявление, показващо нещо за отговор!

Земята е кръгла и всичко е трап!- А. Мелконян


Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Автор Ииииcyc (резак)
Публикувано15.09.05 01:03



Ти знаеш ли кой съм аз?Познаваш ли ме.?. надали Е, как тогава искаш да познаеш и научиш какво е бог(Бог)??
само мога да ти кажа, че бог не е нито исус, аллах, маллаах ебаллаах, а се казва Бог тва е началото..

Гъз глава затрива


Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Авторboris (Нерегистриран)
Публикувано31.10.05 15:54



Savisi kakvo to4no te interesuva.li4no as pravia sa sebe si rasdelenieto na prinzipa na troi4nosta > Vis6ia=svetlinata,Svrqh Vis6ia=mraka,i Svetata maika=Vselenata.Otpravna to4ka e tova 4e svetlinata dava jivot sama na sebesi.Razuma prisqstva v zialita vselena.Osvem vsemirniat rasum ima i vselenski takqv.Vselenskiat rasum po sq6testvo predstavliava ogromen kristal s ovalna forma(iazevidna).Ot nego se islq4va,kodira i priema zialata informqzia v vselenata.Zvetqt mu e priglu6eno selen s 4erven oreol.Rasmerite mu sa ogromni...slqnzeto e kato pra6inka pred nego...Gore v prostranstvoto zqruva ve4en den,;nogo e krasivo. I niama ni6to mqrtvo,prosto savisi ot kakqv tip materia i energoplqzma e sqtvoreno.Za istinska smqrt moje da se prieme samo energiinata...no verigata jivot e ne6to ve4no.Taka 4e bog sa nas e svetlinata ili slqnzeto=umre li to umirame vsi4ki.Tova oba4e e nevqzmojno.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Автор Wasserbundlei Ustenheim (джихадмайка!!!@)
Публикувано11.11.05 19:57



- ми едно такова, зелено..... - в дзен стил
- първопричината на всичко - твръде банален стил (мразя се за това)
- най-висшата идея за обяснение на всичко във вселената и най-светлия идеал на човека, роден от неговия ум, и разбира се описван винаги твърде общо, защото идеалите не могат да се обрисуват словесно, още по-малко пък точно. - твърде логичен стил за да е верният и все пак като чели най-оправданият.....
- най-съкровеното в човека - твърде хуманистки, твърде човешки...
- онова, без което нищо не би съществувало и което всяко нещо има за свой осъзнат или неосъзнат Аз, основата на самот Съществувание - твърде абсолютистко.... но пък имено за това ми и харесва



И все пак .... се придържам към дзенския варянт

защото е най-близък до БОГА


A BOO!!!

Редактирано от Wasserbundlei Ustenheim на 11.11.05 19:57.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Wasserbundlei Ustenh]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 21:19



- онова, без което нищо не би съществувало и което всяко нещо има за свой осъзнат или неосъзнат Аз, основата на самот Съществувание

Значи всеки от нас е Бог (осъзнат или неосъзнат)



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Автор Sahib (Господин)
Публикувано17.11.05 22:40



Хм... за себе си мисля, че не всеки е Бог, а Бог е във всеки...



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Sahib]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 23:23



Щом мислиш, че Бог е във всеки, какво е тогава другото, което остава?

Или кажи за себе си - щом Бог е В теб, значи има и друго, което наричаш "теб". Каво е то?

И в такъм случай значи предполагаш, че има нещо в света, което не е Бог - т.е. че има нещо друго извън Бог. Какво е то?
Дали не е някой друг Бог (или дявол?) И в крайна сметка кой е върховния Бог тогава, който е източника на всичко?

Помисли по тези въпроси, преди да отговориш.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Автор Sahib (Господин)
Публикувано17.11.05 23:37



Ти караш ли ми се?

Еми пиша го навсякъде... Различните проявления на една същност... Както искаш го тълкувай Лека Вечер



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Sahib]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано17.11.05 23:54



И размишлявяй върху въпросите, не мисли че знаеш отговорите.
Защото с твоя отгово си противоречиш.

Щом Бог е в теб, значи има нещо, което не е Бог - това, ВЪВ което е Бог и което наричаш "себе си" ????



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано18.11.05 02:45



Това което влагаш в думата. Ако искаш някой друг да ти обясни, какво влагаш в думата, то има вероятност да се подведеш по това, какво другите влагат в нея, а то в общи линии за всеки е различно дори и да го опишат с едни и същи думички.
Освен разбира се ако не изчакваш някой да ти каже точно определено значение, което предварително си си избрала, но това би било тъпо.

Вечен е само мигът.

Редактирано от BrandofAmber на 18.11.05 02:52.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: TheDude]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано18.11.05 02:50



Хе!Това съм го чел, май се водеше едно от "определенията" за Кетер(най-високата Сефира от дървото на живота). Само че дори и кабалистите си признават, че над Кетер слагат три воала(на отрицателното съществуване) отвън които има още безкрайно много, но човешкия ум не би могъл да го разбере.

Тоест това е най-високата възможна точка за човешкото съзнание(или поне е било преди хиляда и нещо години) не е най-високата точка въобще, защото няма как да се осъзнае, какво има след нея. Това е според кабалистите, разбира се, никой не казва че е така, изключваме самите кабалисти, те разбира се казват че е така, но по обясними причини в случая не са критерии. :)

Вечен е само мигът.

Редактирано от BrandofAmber на 18.11.05 02:53.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: BrandofAmber]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано18.11.05 07:18



Не, не чакач да ми кажете - вече година и половина
Искам да те накарам да мислиш,
а не да ми философстваш




Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано18.11.05 13:24



Е това би вършело работа само ако ти си уцелила "правилното" виждане за бог и сега искаш да ни накараш да стигнем до него за наше добро разбира се.

Бог се определя от това на коя инициация си, всяка го вижда различно.

Така като гледам май отговора които чакаш е че е нещо което е отвън творението, а го е създало за да се учи(2 инициация).
Следващата стъпка, която както се вижда в темата не ти пасва е че бог е всичко което съществува(3 инициация), след това става чисто вътрешен, тоест ти си бог, но с дадена фокусна точка във физическо тяло или поне по чакрите(4 до 6 инициации).
След това по технически причини нямам никаква идея как е...

Ако не искаш философстване не пускай теми "какво е бог?" ;)

П.С. Не се обиждай не е това идеята, просто се опитвам да поясня че доколкото знам бог се определя от инициациите, всяка е с тотално различно протичане на енергии/съзнание и е повече от логично че това което в момента си абсолютно сигурна че е бог като вземеш следващата инициация ще ти се струва детински и смешно. :)

Вечен е само мигът.

Редактирано от BrandofAmber на 18.11.05 13:26.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: BrandofAmber]  
АвторApo (Нерегистриран)
Публикувано18.11.05 13:52



Това за инициациите е пълна групост - зарежи го.
Или го можеш - или не!



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Apo]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано18.11.05 14:01



Хе-хе, не такива инициации просто така е думата.
В случая значи точки на реализация, тоест момента когато човек осъзнава нещо благодарение на което съзнанието му се разгръща още едно ниво.

Твърде ясно ги усещам като разделение за да ги зарежда.

Вечен е само мигът.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: BrandofAmber]  
АвторOтkaз (Нерегистриран)
Публикувано25.11.05 03:12



Бог е най-вече кой, а не какво; защото ние, които го търсим сме някои, а той не може да е по-низш от нас и да ни решава проблемите:)..

Въпросът не е съвсем рекурсивен, защото ние усещаме липса в себе си и в света и тъкмо извеждаме Бог като нейно разрешение..Тъпо е да приписваме на него същите недостатъци, нали? На лепенките не им тече кръв..Не е въпросът, че светът се нуждае просто от създаване, а от смислов център.. Най-трудно е да осъзнаеш, че въпреки налудничивостта на пръв поглед, хипотезата за Бог си е най-смисленото обяснение на всично..

Какво като нещо го има или го няма..Явно е, че не можем простото биване на нещата да свеждаме до някакъв източник, без да зададем въпрос и за неговото биване..Всяко просто биване някъде само си се обяснява, като е...Важното е, че самото това биване на нещата е съдържателно проблематично (например - смъртно)..И ние предполагаме, че те са утремени към нещо друго, съдържателно непроблематично..Не е ли просто?..



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Sahib]  
Автор Wasserbundlei Ustenheim (dead chemistry)
Публикувано16.12.05 00:06



аз лично съм привърженик на една много строга философия, която твърди и то доста аргументирано, че не съществува нищо друго освен БОГ...

тоест накъдето и да погледнеш... виждаш само и единствено НЕГО, ВЕЛИКИЯ и АБСОЛЮТНИЯ....

кажи ми как да не съм и фен????


the Valve is out there



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Авторпpимep (Нерегистриран)
Публикувано21.12.05 07:19



това съществуване е неправедливо. Господ не съществува. ако съществува - нека знае,че е съществувала една купчина атоми, която е плюла на неговата Вселена. по-добре да не беше.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: пpимep]  
Автор a-SalviaLover (pi4)
Публикувано21.12.05 09:33



За мен Бог е всичко около нас, включително и самите нас. Бог е смата енергия, в основата на която стои всичко, което ни заобикаля. Айнщайн е извел връзка чрез теорията на относителността между маса и енергия. Това от своя страна определя материята просто като една равновесна форма на енергията. Всичко около нас е енергия. А за мен енергията е Бог!

Za6toto az sam tOCHNO Momche.


Тема Re: Какво е Бог?нови [re: a-SalviaLover]  
АвторБOГ (Нерегистриран)
Публикувано26.12.05 17:54



Хайде стига сте правили догадки и стига сте ми споменавали името, че се скъсах да кихам. Време е да се намеся и да прекъсна тази безсмислена дискусия. Кажете какво точно ви интересува и ще ви отговоря.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Авторkoine (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 12:40



Bog e nachaloto i krajat , no preobyrnato v chisla ne znam kakvo oznachava



Тема Сфератанови [re: Maя]  
Автор ngs ()
Публикувано17.07.06 21:42



БОГ Е! , ВСИЧКО.
ВСИЧКО се описва с тази дума. Материя дух и преминаването на едното към другото,което Е ЖИВОТ!
ЖИВОТА е всичко ,което е навсякъде.
Съществуващото е ! - тези объркващи хората 3 бувки.

Цялостта ,заедно с описаната взаимодействаща среда ,съзнателна преминаваща през несъзнателната форма..... ЖЕЛАНИЕТО преминаващо КЪМ!!!! Нежеланието , динамиката на движението от мисъл ,към форма и от форма в друга форма на Мисъл!!!

ТОВА е значението на всемира и нашето място тук.
Чувството да си в центъра на сферата ,където движението неможе никога да бъде еднакво по-посока!



Тема Re: Сфератанови [re: ngs]  
Авторspirit (Нерегистриран)
Публикувано09.09.06 00:22



защо би искал да знаеш какво е бог, когато ми дадеш одговор на този вапрос
ще ти кажа какво е бог .



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Автор vret7 ()
Публикувано09.09.06 05:17



Мисля че вьпроса е зададен малко погрешно..по добре би звучало''А какво не е Бог'',и наистина дали има нещо което не е Той,и кое е то......онова ''другото'' той ли е -или е илюзия,ако е илюзия-кое е реалност,колко ''матрици'' има,и всички от Бог ли са...баси много вьпроси имам май...спирам да мисля





Тема Re: Какво е Бог?нови [re: vret7]  
Автор Tиx_yжac ()
Публикувано09.09.06 07:50



Да се надяваме, че поне сатаната НЕ Е Бог. Понеже иначе яко сме я закъсали

Ще се окаже, че ако отправяме молитви към Бога, то - неизбежно - ги отправяме и към оня, рогатия тип




Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Tиx_yжac]  
Автор vret7 ()
Публикувано09.09.06 16:01



Споко бе ''тих ужас''

,не говорех за ''класическия вариант на сатанаилчо,той си е ''наша'' ковьрверсия,извьн дуализма и нашето измерение ми бе думата...карай..ужасявай се с любов



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: vret7]  
Авторspirit (Нерегистриран)
Публикувано17.09.06 16:41



какво е бог интересен въпрос наистина незнам.
Въпросът "Кой е създал Бога" е нелогичен. Ако Бог е създал всичко, т.е. ако е Първопричина на всичко и ако Той е създаден, това значи, че не е Първопричина
Строго научното доказателство е немислимо. Човешкото мислене е ограничено и не може да обхване неограничения Бог. Алберт Айнщайн казва: "Виждам часовника (т.е. творението), но не мога да си представя часовникаря" (твореца).

Ще ви раскажа една история която ми се случи .Аз бях наркоман вземах наркотици всеки ден ,неможех да утида на работа без да се надрусам.
Ништо не можех да правя без скапоценната дрога само които го е приживял
тои ме разбира.Един ден когато се върнах у дома след работа ,видях една черна книга кояато лежеш на масата ,сигурно съквартиранта ми я бе уставил.
Утворих я. и почнах да чета (в началото бог създаде небето и земята и т.н)
В този мик ме завладя угромна болка и тага, почуствах присъствието на бог които чрез чиста любов и невинност ме накара да уставя наркотиците,и цигарите .Сигорен сам че няма човек или лекар които да стори това с мен.
Ето това знам че бог. :) :) :)



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: spirit]  
Автор vret7 ()
Публикувано17.09.06 19:32



Историята е страхотна,убеден сьм че подобни има безброй,трудно е една малка частица от бог да се самоформулира в едно изречение или книга или тритомие..или,но е божествено да се опита





Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Kaily]  
Автор.... (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 02:12



"Искам да ви кажа едно не е достатачно да си простите едни на други трябва също да прости те и на себеси...Живеете сякъш никога няма да умрете,а умирате сякъш никога не сте живяли...Мислите толкова за бадещето че забравяте за настоящето и живеете нито в бъдещето нито в настоящто...Давате си здравето зада искарате пари,а после си давате парите зада си върнете здравето...Знаите не е хубаво да се сравнявате с другите....Ще бдя над вас .......Винаги"И казвате еи няма Бог зако ако имаше щеше ли да стане това ...А помолил ли си се да не става...? Е има и неща наречени от вас закони на природата познавани още къто стареене....Молете се и за себеси и за блиските си дори и за враговете си и знаите най-големите врагове след като узнаят за това какво сте мислили и сте правили за тях и дори не сте им казали от врагове ще ви станат много близки...ОБИЧАИТЕ СЕ..... ТОВА Е СМИСАЛА НА ВСИЧКО ЕТО ВИ ОТГОВОРЪТ ЗА КОЙТО НЯМАТЕ ОТГОВОР !!!



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: vret7]  
Автор Krivondel (ufff)
Публикувано12.03.07 16:27



Имам въпрос, който вероятно има връзка с темата -
Защо в еврейската религия е забранено да се произнася името Му?



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Krivondel]  
Автор vret7 (walker)
Публикувано13.03.07 02:36



Аз религии не...не харесвам,най малко пък еврейски,но причини много,най малко техния бог е друг

,с евреите работата е сложна и оплетена,и те са маниполирани и из,ползвани като всички други.Изобщо Бог не е в религиите и разните черкви и синегоги,Христос го е казал 2000 години назад.Той просто Е,и няма нещо което да не Е!



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: vret7]  
АвторJETFlRE (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 11:11



СПОРЕД МЕН БОГ Е ВСИЧКО,АБСОЛЮТНО ВСИЧКО В ЕДНО.НО ТОВА СЕГА НЕ Е ЕДНО .ЕДНО ЩЕ СТАНЕ СЛЕД ВРЕМЕ.БОГ Е БИЛ ТОВА КОЕТО Е ГРЪМНАЛО В НАЧАЛОТО ПРИ ГОЛЕМИЯ ВЗРИВ.
ТАКАВА Е МОЯТА ЛОГИКА БАЗИРАНА НА МАЛКОТО КОЕТО СЪМ НАУЧИЛ В ТОЗИ ЖИВОТ.
ЗАЩО ТРЯБВА ДА ПРОЩАВАМЕ ВСИЧКО НА ВСИЧКИ??
АМИ ЗАЩОТО СМЕ ЕДНО И СЪЩО,ПРОЯВЕНО ПО РАЗЛИЧНИ НАЧИНИ.
ЗА ЖАЛОСТ ИНФОРМАЦИЯТА Е СКРИТА ОТ НАС В СОБСТВЕНИТЕ НИ ГЛАВИ И ЩЕ НАУЧИМ ВСИЧКО ЕДВА СЛЕД 23 .12.2012 ГОДИНА.
ИДЕ ВРЕМЕТО НА ГОЛЕМИТЕ ПРОМЕНИ И АЗ СЕ РАДВАМ ЧЕ ЖИВЕЯ ТУК И СЕГА



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: JETFlRE]  
Автор Krivondel (ufff)
Публикувано05.04.07 08:44



Но дали всички ще успеем да "преминем" през 2012?...



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: skillz]  
АвторБoko (Нерегистриран)
Публикувано07.04.07 20:29



"Бог това сме ние всички - всички интелигентни същества в цялата Вселена. Душата ни е миниподобие на Бог и в процеса на своето осъзнаване придобива качествата на Бог и се слива с неговата(нейната, тяхната) същност. От перспективата на човек е невъзможно да се разбере цялостно що е това Бог. Важно е да се знае, че този процес е Любов и неговите цели са само добри."

ТОВА, ЗА МЕН Е НАЙ-ТОЧНОТО ОБЯСНЕНИЕ. НАПЪЛНО СЕ ПОКРИВА С МОЕТО.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
АвторArson (Нерегистриран)
Публикувано16.04.07 10:11



Бог е любов !!!



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Arson]  
Авторblueface (Нерегистриран)
Публикувано17.04.07 17:34



вярно е . но зависи как човек разбира понятието "любов"



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: mountainlake]  
Авторaaa (Нерегистриран)
Публикувано21.04.07 20:27



Бог преди всичко е дума.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: blueface]  
Авторkoня (Нерегистриран)
Публикувано23.04.07 19:54



каква любов може да има в бог когато ежедневно в света има толкова много болка, умиращи деца и глад, бог не се подчиняжа на низшитечовешки страси любов,омраза,радост и т.н.той е просто една машина която твори и се развива на наш граб



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: koня]  
Автор Krivondel (ufff)
Публикувано23.04.07 23:25



или ние на негов?
или и двете?

Криво ми е, че съм крив...

Редактирано от Krivondel на 23.04.07 23:26.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: koня]  
АвторArson (Нерегистриран)
Публикувано09.05.07 11:02



Чувството .......... овладей чувството любов, но го овладей така че да можеш да го извикаш без повод и ще разбереш за какво говоря и защо Бог е любов !!!! Не го ли усетиш сам, каквото и да ти говоря ти ще имаш готова контра :) а на мен не ми се спори !!! Получаваш бонус от мен :) задай си въпроса, къде в тялото си усещаш любовта :) Успех !!!



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Авторgold_dust21 (Нерегистриран)
Публикувано18.07.07 03:30



Bog e Ideal,vsewi6t razum,harmoniq,jivitelna sila,i naj glawnoto energiq. tazi energiq q ima vav vski ot nas.bez neq nikoi ne moje. o6te prabulgarite sas swoeto vqrwane v bog Tangra sa obqsnqwali,4e 4astica ot Tangra se sadarja vav vseki ot nas.Interesn nali,ideq za bog ne se e promenila ot stotici ili daje hilqdi godini. Po4ti vsi4ki izwestni na nas narodi sa imali kult kam slanceto/za tqh-bog/. Taka na kratko se razbira bog v nu4nite sredi idrevni narodi.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 21:04



какво не е бог, и това което не е , не е ли?



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: xм]  
Автор Haйдeн ()
Публикувано17.08.07 21:34



Всичко е Бог! И е навсякъде!



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано26.08.07 08:58



+ Сложенъ въпросъ!







Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Автор nonetheless (минаващ)
Публикувано01.10.07 00:36



Онова което го няма и никога не можеш да се отървеш от него.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maja]  
АвторPALYA (Нерегистриран)
Публикувано08.11.07 22:01



A ti izlizal li si ot tqloto si

za tova e nujno poveche ot silna vqra



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано09.11.07 04:06



Много сложен





Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Автор знaeщ (без скептицизам)
Публикувано11.11.07 13:48



Има прилика със баща си и сина си.общото пък между тях двамата е духа им,който е един.

ебешли му майката що е Бог.Кой смяташ че ще ти даде най точния отговор?Колкото отговора ,толкова истини ще прочетеш за въпроса си.



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: знaeщ]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано11.11.07 21:28



Много вярно





Тема Re: Какво е Бог?нови [re: geri®]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано04.12.07 23:11



От там,от където следва изискването, че не е създаден /и то от никого/



Тема Re: КОЙ СЪЗДАДЕ СЪЗДАТЕЛЯ И ЗАЩОнови [re: Aнaтoлий]  
Автор ayahuasca (член)
Публикувано04.12.07 23:12



То е същото



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: ayahuasca]  
АвторKaлинa (Нерегистриран)
Публикувано14.12.07 14:55



http://www.youtube.com/watch?v=E2fswCPeu_Q&feature=related



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Авторaaa! (Нерегистриран)
Публикувано21.12.07 21:21



Не съм сигурна, че ако знаеме цялата истина за Бог, ще можем да я понесем в чисто психически смисъл?!
Но според мен думата е СЪВЪРШЕНСТВО!



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Авторpro4etete me (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 01:12



bog e vsi4ko. bog ne e suzdal samo nas ili samo na6ata planeta. bog ne e suzdatel.bog e vsi4ko! TOI E TI I AZ I TQH TOI E ZEMQTA SLUNCETO MLE$NIQ PUT I VSI$KO TOVA KOETO shte poznaem ili nqma da poznaem i kak taka horata re6avat 4e Toi moje da e vinoven za ne6to koeto im se slu4va? tova e vuprosa koito trqbva da zadadem. kak ne6to ot koeto sme 4ast moje da raboti protiv nas? i kakuv e tozi boji sin? smqtate li 4e na vsi4ki planeti na koito ima jivot v opredelen etap ot tqhnoto razvitie Toi e pratil sin? kak i koga spored vas 6te proumeem 4e nie vsi4ki sme 4ast ot ne6to. ne6to ogromno koeto nqma nujda da razbirame,



Тема Re: Какво е Бог?нови [re: Maя]  
Авторglup$o (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 13:54



Bog e ogan vsepoqgda6t!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.