Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:41 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Метафизика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема ЩЪРКЕЛ  
Автор Tътeн oт Гpъм* ()
Публикувано22.09.03 23:57



Символа щъркела е приет за птица на добрата поличба.Смятат го за символ на синовната обич,защото казват,че храни стария си баща.В България от край време е символ на птица разнасяща малки бебетата по домовете.Това характерно за блаканските народи твърдение (щъркела) има известна връзка с нравите му на прелетна птица,тъй като завръщането му съвпада с разбуждането на природата.В някои балкански селища му приписват способността само със силата на погледа си да предизвиква бременност у жените.
Чаплата,щъркела,ибисът са унищожители на змии.Следователно те са противници на злото,антисатанински животни и в резултат на това са станали символи на Христос.

Редактирано от Tътeн oт Гpъм* на 23.09.03 00:53.



Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор d8a (autumn)
Публикувано23.09.03 18:05



Бях останала с впечатлението, че щъркелът е символ на зачатието. Твоите разсъждения ме накараха да потърся повече информация и попаднах на една любопитна статия в Сега:



Оказва се, че на немски думата означава плодовит, на еврейски - милост, а на гръцки - нежност.

"Постоянен партньор, родител за пример - май никак не е случаен изборът на хората кой да им носи децата."



Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: d8a]  
Автор Tътeн oт Гpъм* ()
Публикувано24.09.03 11:06



Здравей,Дейти!



Всеки сам може да намери какви качества да въплати в щъркела(чапла) според вкуса и наклонностите си,всеки си следват някаква линия на интерпретация или ще измисли друга,тъй като възприемането на символа(знак) е изключително лично

Определено му подхожда да е пощальон на малки бебета



Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор d8a (autumn)
Публикувано24.09.03 16:47



Здрасти, Тътен-сан!

Да, съгласна съм, че интерпретацията на символите е на лична основа. Затова е трудно да се достигне до единодушие за смисъла, който се влага в тях.

Още нещо ми направи впечатление в статията - в миналото се смятало, че щъркелите носели момченца, а враните момиченца. Коментар? Или направо кажи какво символизират враните :)))



Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: d8a]  
Автор Tътeн oт Гpъм* ()
Публикувано24.09.03 21:35



Тътен-сан?
Що за новости,Дейти?

В това е магията на символа! Веднъж рачоплен и разгадан,умира,губи своята харизматична тайнственост.


Носил е само момченца,а враните момиченца?

За разлика от щъркела,гарвана(врана) се налага в обичаите и поверията у някои народи в чисто отрицателен смисъл-кофти.Била е мразена тази черна птица,която е кръжала над бойните полета и се е хранила с плътта на труповете,но все пак почти навсякъде -на Изток,както и на Запад-символичното значение на гарвана се изграждало въз основа на неговите качества и добродетели.Положителните му страни са свързани с вярванията на номадските народи,ловци и рибари,докато при народи водещи по-уседнал живот и развито земеделие,той се приема в отрицателен знак-вредител

Ще се опитам накратко да опиша как е възприем гарвана в различните поверия на древни народи.

В Китай и Япония, той е символ на синовната благодарност(както и щъркела)
Отново в Япония,той е едновременно с това и божествен пратеник(при династията Джоу)-птица носеща добра поличба,предвестник на победите им и знак за добродетелта...Определено враната се е появявала при всяка победа на въпросната династия Джоу,и те са възприели появата му за добра поличба.
Не съм много убеден,но май в Индия,гарвана е сравняван с предвестника на смъртта!?
Гарванът е бил атрибут,пратеник на божеството Митра.(бог на войските)-изобразяван е като юнак ,които убива повален бик.Проникнал е от Персия в Рим и Галия
В Ирландия богинята на войната-Bodb-се нарича Врана.Гарванът се появява много често в келтските легенди,където играе ролята на пророк.Гарванът и до днес е на голяма почит във фолклора им.У древните галите бил свещенно животно.В Германската митология гарванът е птица другари на Вотан
В скандинаваската митология на трона на Один са кацнали два гарвана,единят се казва Хуган или Хуги(Мисъл),а другият-Мунин(Памет);край Один има и два вълка:двата гарвана представляват творческото начало на бога,а двата вълка-разрушителното му начало.

За индианците тлинкити от Северна Америка ,гарванът е централно божество.Гарванът,герой,който създал света.

В Африка,племената ликуба и ликуала от Конго считат гарвана за птица,която предупреждава хората за грозящите ги опасности.

Както сама виждаш,в повечето поверия,гарванът се явява соларен герой,божествен пратеник,гадател,водач и предводител на душите.
И в славянските вярвания птици са божествени пратеници.

Къде го прочете,че щъркелите носят момченца,а гарваните носят момиченца?
Имам нещо на ум!



Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор d8a (autumn)
Публикувано24.09.03 23:32



Новостта е просто асоциация с японската тематика, която засягаш напоследък, Тътен-сан или Гръме наш, ако предпочиташ така!

Мерси за изчерпателният отговор! Откъде черпиш тази информация и задълбочените си познания по митология? Много ми е приятно да научавам новости /или май е по-точно да използвам "старости" :))/

За враните и щъркелите пишеше в статията. Ето копирам ти точният откъс:

"Има обаче една легенда, която присъства живо в градската култура на хората и до днес. Някои търсят корените й още в критско-микенската цивилизация, други смятат, че идва от старогерманските племена. Легендата разказва, че децата се поставят от боговете на пухкави облаци. Оттам ги взимат щъркелите и враните и ги носят на родителите.

Щъркелите доставят момченцата, а враните - момиченцата

Когато майките искат да си имат дете, те трябвало да оставят на прозореца трохи и семенца, за да примамят птиците. Враните сега са изгубили функцията си на приносители на деца, но щъркелите още са си актуални.
Щъркелът съвсем естествено се вписва в ролята на "доставчик"на бебета. Той услужливо отлита от време на време към Топлите страни (запознати дори казват "наюг", точно така, като една дума), откъдето съвсем естествено взима бебетата. Ще кажете, че и лястовичките отлитат. Да, обаче кое средно интелигентно дете ще повярва, че толкова малка птичка може да пренесе цяло бебе и то от топлите страни (които, всеки знае, че са си далече)?"

Кажи сега какво имаш наум..Дейти



Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: d8a]  
Автор Tътeн oт Гpъм* ()
Публикувано25.09.03 00:08



Сепуко,харакири....

Не съм достатъчно знаещ и изчерпателен Дейти,само любител на древните символи.
Чета книги,списания,статии,общувам и коментирам,но все още поглеждам с едно око в дебелите томове-има още много хляб да ям...хахахаха
Символите са необятна тематика свързана с философията на народите и много история!


Логично защо,гарванът и щъркела са най-подходящите доставчици:))
Всеки родител би желал да увери детето си,че е донесено от света на боговете.. Това твърдение е приемливо



Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор d8a (autumn)
Публикувано25.09.03 00:19



Много добре, Седларов!

Хареса ми логиката за доставчиците!



Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор зyмyнr (сссссс)
Публикувано25.09.03 00:55



мангустата антисатанинско животно ли е? :))


дали бедната змия са я нарочили за сатана поради Сет....?



Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано25.09.03 15:09





Много ми беше интересно да науча всичко това. Благодаря и на двама ви!

Преди време се бях заровила да чета за символиката при цветята...Също много интересно.

Дъгата


Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор TiAo ()
Публикувано25.09.03 15:36



рових много в нета, докато открия това (китайският символ за Гръм, произнася се ley )




стреми се в тебе да е тихо

Редактирано от TiAo на 25.09.03 16:06.



Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор TiAo ()
Публикувано25.09.03 15:38



a това е моето име на китайски : shyi wang =надежда



стреми се в тебе да е тихо

Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: TiAo]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано25.09.03 15:55





А би ли видяла как се пише "дъга"?

Дъгата


Тема за Изгревнови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор TiAo ()
Публикувано25.09.03 16:04



произнася се : tsai hong, означава дъга

пише се така:





стреми се в тебе да е тихо

Редактирано от TiAo на 25.09.03 16:50.



Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор TiAo ()
Публикувано25.09.03 16:25



някои допълнения за символиката на щъркела

В Мароко например вярват, че когато щъркел свие гнездо на нечий покрив, това е знак, че къщата ще бъде напусната от нейните обитатели.
И тъй като съм го подкарала на китайски символи днес, ето какво открих за щъркела: на китайски се произнася "хуан" (къде е хуанджи) и се пише така:



стреми се в тебе да е тихо

Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: TiAo]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано25.09.03 16:26





Ама си усещаща и досещаща се...Неудобно ми беше да попитам и за Изгрев...ти обаче ...Благодаря!

Дъгата


Тема Re: за Изгревнови [re: TiAo]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано25.09.03 16:28



Ей, дай и Изгрев!!!! Моля, защо го изтри?

Дъгата


Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: Изrpeв]  
Автор TiAo ()
Публикувано25.09.03 16:30



обаче какво правих, какво струвах и го изтрих в горния постинг


ето ти отново за думата изгрев - произнася се : ryh chhu, пише се така:




стреми се в тебе да е тихо

Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: TiAo]  
Автор d8a (autumn)
Публикувано25.09.03 16:35



Ako ти се рови още, би ли потърсила как се пише врана, че стана дума за този символ.



Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: d8a]  
Автор TiAo ()
Публикувано25.09.03 16:39



тук задейства телепатията с пълна сила, тъкмо открих как е врана

wu ya



стреми се в тебе да е тихо

Тема Мерси много!нови [re: TiAo]  
Автор d8a (autumn)
Публикувано25.09.03 16:51



Да живее телепатията!

Едно въпросче за китайския - на всяка сричка по един символ ли отговаря? Все си мислех, че съответствието е на дума. Много малко знам за този език. А при теб откъде идва интересът към него?



Тема Re: Мерси много!нови [re: d8a]  
Автор TiAo ()
Публикувано25.09.03 17:01



Информацията, която давам тук е от английско - китайски речник, нищо повече не знам за този език. Ааа, знам как е фактура на китайски - фа пя
Та ако отидеш един ден в истински китайски ресторант в самия Китай и решиш да си поискаш сметката, кажи "фа пя" и се сещай за мен

стреми се в тебе да е тихо


Тема Re: Мерси много!нови [re: TiAo]  
Автор d8a (autumn)
Публикувано25.09.03 17:12



хехехе

А в речника какво пише за data and deity?! :))

Може да ми потрябва фа-пя-то и ако попадна в такава ситуация непременно ще се сетя за теб! Един приятел пак е в Китай и толкова много му харесва, че иска там да остава. Преди да замине му пожелахме да си намери една готина китайка и да не забрави да ни покани на сватба! Така че може да ни се отвори пътуване натам :)))



Тема Re: Мерси много!нови [re: d8a]  
Автор TiAo ()
Публикувано25.09.03 17:27





стреми се в тебе да е тихо


Тема А на какво е символнови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано25.09.03 19:05



котката?

Be!


Тема коткатанови [re: Orлeдaлнa]  
Автор TiAo ()
Публикувано26.09.03 13:12



Египтяните започнали да опитомяват диви котки около 2000 години преди Христа. Дивите котки избивали отровните змии, мишките и плъховете, които непрекъснато нападали хранителните запаси на Египтяните.

Котките били почитани като свещени животни в гревен Египет и често били мумифицирани. Приписвани са им тайнствени и свръхестествени способности. Има мит, според който Египтяните спечелили битка благодарение на котките. В момента на атака, Египтяните пуснали хиляди котки срещу чуждестранната войска. При яростната атака на тези непознати ужасяващи създания, чужденците отстъпили панически:)

Котките олицетворяват богинята Баст - дъщеря на Бога-Слънце Ра. Изобразявана с тяло на жена и с глава на котка, Баст била много обичана сред Египтяните, които започнали да я почитата като богиня на дома и семейството, защитничка на жените, децата и домашните котки. Също така считана за богиня на изгрева, музиката, танците, удоволствията, плодовитостта и раждането. Нейният зловещ двойник била богинята Секхмет, която символизирала разрушителните сили на богинята-котка. Секхмет била хваната и опитомена от Бог Ра и се превърнала в силен защитник на хората. Заедно, Баст и Секхмет олицетворявали балансът на природните сили.

А, забравих да кажа, че наричали котките Мю или Мий, което означавало "той" или "тя, която мърка". И много често родители кръщавали децата си с тези имена.

Изобщо...котка да си в Древен Египет

стреми се в тебе да е тихо


Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: зyмyнr]  
Автор Tътeн oт Гpъм* ()
Публикувано26.09.03 18:16



Само християните са запазили най-отрицателния и прокълнат образ за змията,но в свещенните текстове на християнството има свидетелства и за двете страни(добра/лоша) на символа змия.
Прочети може и да бъркам..



Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: Изrpeв]  
Автор Tътeн oт Гpъм* ()
Публикувано26.09.03 18:17



Привет,Сродна!


Радвам се,че ни четеш



Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: TiAo]  
Автор Tътeн oт Гpъм* ()
Публикувано26.09.03 18:26



О!

Много приятно ме изненада Ще си го татуирам до драконите
Наистина ме зарадва,благодаря ти

А за Тътен символ???



Тема И аз ще допълня:))нови [re: TiAo]  
Автор Tътeн oт Гpъм* ()
Публикувано26.09.03 18:38



В Далечният изток и в Япония,щъркела(чапла) се сливат с жерава който е символ на безсмъртие.
Преписват му способността да достига невероятна възраст,а щом станел на 600 години той преставал да се храни и утолявал единствено жаждата си;след 2000г.ставал желият черен.Заедно с дивият заек и гарвана той е скъпо за даоистките алхимици животно.
В народните вярвания на Камбоджа:чаплата носи суша;ако е кацнала на някоя къща,тя предрича пожар!?
Хуанджи определено ще се изненада:)))

До скоро



Тема Re: И аз ще допълня:))нови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор TiAo ()
Публикувано26.09.03 18:39



повече не мога да добавя

стреми се в тебе да е тихо


Тема Re: И аз ще допълня:))нови [re: TiAo]  
Автор Tътeн oт Гpъм* ()
Публикувано26.09.03 18:42



Спокойно

Има какво да пиша



Тема Re: И аз ще допълня:))нови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор TiAo ()
Публикувано26.09.03 18:43



може би за котките?

стреми се в тебе да е тихо


Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
АвторИзrpeв (Нерегистриран)
Публикувано26.09.03 19:01





Привет Сроден!

Ще ме провокирате и да пропиша...както е тръгнало...

Пу да не му е уроки на клуб Метафизика!



Тема Re: А на какво е символнови [re: Orлeдaлнa]  
Автор Tътeн oт Гpъм* ()
Публикувано26.09.03 19:21



Точно за символа котка не знам:((..нито съм чел,сори!

Ще ти напиша за животните като цяло:))
Няма да разглеждам животните по групи.За животните едно е сигурно,те съответстват на характери-интересът,който всеки изпитва към някое животното се смята за материализация на собствените му психически и физически комплекси.
......От способния военачалник турците изисквали качествата на десет животни:дързостта на петел,целомъдрието на кокошката,смелостта на лъва,войнственотта на глигана,хитростта на лисицата,постоянството на кучето,бдителността на жерава,благоразумието на гарвана,борбеността на вълка,тлъстината на ягру-животно,което независимо от мъките и усилията си остава тлъсто (Ал Мада Ини,арабски автор от IXвек)
Друг мосюлмански автор говори за качествата на война,хладнокръвието и силата на вълка,за смелостта на мечката,за отмъстителността на яка,за целомъдрието на свраката,за зоркото зрение на гарвана,за хитроумието на лисицата,за отмъстителността на мъжката камила,за смелостта на лъва,за будуването на бухала....

Както виждаш всяко животно съответства на част от самите нас,приобщена или която трябва да бъде приобщена..за да станем по-хармонични личностти.
До скоро



Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: Изrpeв]  
Автор Tътeн oт Гpъм* ()
Публикувано26.09.03 19:24



Какво чакаш,давй

Тук не си сама

Можем да понапишем за значението на татуировката,обицата,плитката и......много други неща

Редактирано от Tътeн oт Гpъм* на 26.09.03 20:31.



Тема Re: А на какво е символнови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано26.09.03 19:25



А нещо за орела и сокола можеш ли да кажеш?

Дъгата


Тема Орел-Соколнови [re: Изrpeв]  
Автор Tътeн oт Гpъм* ()
Публикувано26.09.03 19:30



ОРЕЛ

Цар на птиците-пратеник на върховните божества.Орелът е толкова значителен символ,че в нашата цивилизация,както и във всички други цивилизации,няма исторически или митологически разказ или образ,в който орела да не придружава или да не изобразява най-важните богове и най-прочутите герои.
Той е атрибут на Зевс и Христос,императорска емблема на Цезар и Наполеон.В американската прерия и в Сибир,Япония,Китай и в Африка,както шамани,жреци и гадатели,така и царе,и пълководци заимствали неговите атрибути,за да се сдобият с властта му.
Взиращият се в слънцето орел е символ на прякото възприемане на светлината на разума.Ангелус Силезийски пише: Орелът без страх гледа право към слънцето,а ти-към вечния блясък,стига сърцето ти да е чисто..
Символ на съзерцание,към който спада и свързването на орела със св.Иоан Богослов и неговото Евангелие.В някои произведения на средновековното изкуство орелът е отъждествен с Христос и изразява едновременно неговото възкресение и неговата царственост.
Също така орелът е и символ на духовното прераждане

Ще пиша още за орела,но едва утре

Редактирано от Tътeн oт Гpъм* на 26.09.03 22:09.



Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано26.09.03 19:35



Този пистинг за трети път го почвам, лоша връзка...прекъсва...няма да продължавам засега...

Сроден, ще пиша като мога, но ще е мое си тълкувание, както разбирам аз симвичното значение ... няма да е от книжка, става ли?

До по-късно!

Дъгата

Редактирано от Изrpeв на 26.09.03 19:40.



Тема Re: А на какво е символнови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (autumn)
Публикувано26.09.03 19:46



"орелът покорява големи висини и въплъщава възможността човек да се извиси във висшите сфери на духа."

Redfield - Десетото Откровение



Тема Re: А на какво е символнови [re: d8a]  
Автор Tътeн oт Гpъм* ()
Публикувано26.09.03 20:11



Бравос Деити,бързо се включваш



Тема Re: А на какво е символнови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор d8a (autumn)
Публикувано26.09.03 20:40



Мога и по-бързо, ама НЯМАААА

Ще подскачам като заек - от символ на символ :)))) Започвам с копирането на заешката символика.



Тема Заекът показва...нови [re: d8a]  
Автор d8a (autumn)
Публикувано26.09.03 20:49



посоката, както физически, така и емоционално. Ако продължително наблюдаваш един див заек, можеш да откриеш модели за това как да се справиш със Страха, за да го преодолееш и да започнеш да се отнасяш творчески към обстоятелствата. Заекът живее в непосредствена близост с други животни, които се хранят с него, но той се справя със Страха, остава на мястото си, избягва клопките и продължава да бъде жизнеустойчив, продуктивен и доволен.



Тема Гарванитенови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор d8a (autumn)
Публикувано26.09.03 20:52



имат отношение към законите на духа. Ако прекараш известно време с гарвани, те могат да направят удивителни неща, които винаги отварят възприятията ни за духовната реалност... да отвориш съзнанието си, да помниш духовните закони.



Тема Коткитенови [re: Orлeдaлнa]  
Автор d8a (autumn)
Публикувано26.09.03 20:54



подтикват да си спомним интуитивните си способности и възможността сами да се лекуваме.



Тема Благодаря на Дейти и на Гръмовен тътен!нови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано26.09.03 22:04





И аз съм ви подготвила нещо интересно, но в момента нямам възможност да го пусна... имам човек, чакащ над главата ми, за да ме измести от клавиатурат и няма как ...

Лека вечер!


Дъгата


Тема Re: Благодаря на Дейти и на Гръмовен тътен!нови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (autumn)
Публикувано26.09.03 22:23



Лека и на теб! И не си давай клавиатурата без бой!



Тема Плиткатанови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано29.09.03 10:17



Обикновено, в класическата плитка се вземат три снопа коса, по възможност еднакво дебели. Това сплитане го приемам като символ на обединените три сили, проявления на трите свята - физически, духовен и божествен, на триединството в човека... Чувала съм или чела, може би, че големите майстори в древните бойни изкуства са използвали плитката си като едно от най-опасните оръжия - в нея са концентрирали много енергия /вероятно и сега има такива/.

Очаквам нещо да добавиш, ще е интересно...

Дъгата


Тема Re: Плиткатанови [re: Изrpeв]  
Автор Tътeн oт Гpъм* ()
Публикувано29.09.03 14:12



Здравей,Сродна

Преди християнството

За повечето народи косите,сплетени на плитка,подобно на брадата,са доказателство и начин да се сдобиеш с мъжественост и жизненост.
Освен този си смисъл,плитката се е явявала една възможна връзка между нашия свят и отвъдното на мъртвите,една дълбока вътрешна плетеница от отношения,смемсени течения на различни влияния,взаимозависимост между хората.Върху намерените в Аверон каменни плочи от епохата на галите се вижда,че косите на галите са сресани в една единствена плитка отстрани.Има монети,върху които е изобразен клекнал човек,стиснал плитките си в ръце.В Ирландия обръснатата коса е била белег за низшето съсловие(така е било и у германите)или унижение.
Младият ирландски герой Кухулин от разказа 'Похищението на кравите от Кулей" има руси коси,сплетени на 50 плитки от едното ухо до другото.



Тема Re: Плиткатанови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано29.09.03 17:07





Благодаря, Сроден!

Отново чрез тебе научих нещо ново и интересно.

Дъгата


Тема Re: Заекът показва...нови [re: d8a]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано29.09.03 17:10



С една дума, от всичко можем да се учим, стига да сме достатъчно набюдателни...

Дъгата


Тема Re: Плиткатанови [re: Изrpeв]  
Автор Tътeн oт Гpъм* ()
Публикувано29.09.03 17:14



Моля!

Аз също съм ви благодарен
Вие също ме обогатихте с нови неща



Тема Re: Коткитенови [re: d8a]  
Автор Orлeдaлнa (magica)
Публикувано29.09.03 23:11



Да. Способността им да попиват негативната енергия и да напипват точно
болните места винаги е представлявала интерес за мен.

Be!


Тема Re: Коткитенови [re: Orлeдaлнa]  
Автор d8a (joyride :))
Публикувано30.09.03 23:38



Разкажи малко повече за тези техни способности, ако обичаш.

На мен ми е правило впечатление, че с поведението си разпознават "добрите" от "лошите" хора /условно казано/. Демек ако не си сигурен кой в коя група е - тествай го с котката :)))

Cause it all begins again when it ends
And we're all magic friends

Редактирано от d8a на 30.09.03 23:39.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.