Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:08 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Метафизика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: А на какво е символнови [re: d8a]  
Автор Tътeн oт Гpъм* ()
Публикувано26.09.03 20:11



Бравос Деити,бързо се включваш



Тема Re: А на какво е символнови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор d8a (autumn)
Публикувано26.09.03 20:40



Мога и по-бързо, ама НЯМАААА

Ще подскачам като заек - от символ на символ :)))) Започвам с копирането на заешката символика.



Тема Заекът показва...нови [re: d8a]  
Автор d8a (autumn)
Публикувано26.09.03 20:49



посоката, както физически, така и емоционално. Ако продължително наблюдаваш един див заек, можеш да откриеш модели за това как да се справиш със Страха, за да го преодолееш и да започнеш да се отнасяш творчески към обстоятелствата. Заекът живее в непосредствена близост с други животни, които се хранят с него, но той се справя със Страха, остава на мястото си, избягва клопките и продължава да бъде жизнеустойчив, продуктивен и доволен.



Тема Гарванитенови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор d8a (autumn)
Публикувано26.09.03 20:52



имат отношение към законите на духа. Ако прекараш известно време с гарвани, те могат да направят удивителни неща, които винаги отварят възприятията ни за духовната реалност... да отвориш съзнанието си, да помниш духовните закони.



Тема Коткитенови [re: Orлeдaлнa]  
Автор d8a (autumn)
Публикувано26.09.03 20:54



подтикват да си спомним интуитивните си способности и възможността сами да се лекуваме.



Тема Благодаря на Дейти и на Гръмовен тътен!нови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано26.09.03 22:04





И аз съм ви подготвила нещо интересно, но в момента нямам възможност да го пусна... имам човек, чакащ над главата ми, за да ме измести от клавиатурат и няма как ...

Лека вечер!


Дъгата


Тема Re: Благодаря на Дейти и на Гръмовен тътен!нови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (autumn)
Публикувано26.09.03 22:23



Лека и на теб! И не си давай клавиатурата без бой!



Тема Плиткатанови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано29.09.03 10:17



Обикновено, в класическата плитка се вземат три снопа коса, по възможност еднакво дебели. Това сплитане го приемам като символ на обединените три сили, проявления на трите свята - физически, духовен и божествен, на триединството в човека... Чувала съм или чела, може би, че големите майстори в древните бойни изкуства са използвали плитката си като едно от най-опасните оръжия - в нея са концентрирали много енергия /вероятно и сега има такива/.

Очаквам нещо да добавиш, ще е интересно...

Дъгата


Тема Re: Плиткатанови [re: Изrpeв]  
Автор Tътeн oт Гpъм* ()
Публикувано29.09.03 14:12



Здравей,Сродна

Преди християнството

За повечето народи косите,сплетени на плитка,подобно на брадата,са доказателство и начин да се сдобиеш с мъжественост и жизненост.
Освен този си смисъл,плитката се е явявала една възможна връзка между нашия свят и отвъдното на мъртвите,една дълбока вътрешна плетеница от отношения,смемсени течения на различни влияния,взаимозависимост между хората.Върху намерените в Аверон каменни плочи от епохата на галите се вижда,че косите на галите са сресани в една единствена плитка отстрани.Има монети,върху които е изобразен клекнал човек,стиснал плитките си в ръце.В Ирландия обръснатата коса е била белег за низшето съсловие(така е било и у германите)или унижение.
Младият ирландски герой Кухулин от разказа 'Похищението на кравите от Кулей" има руси коси,сплетени на 50 плитки от едното ухо до другото.



Тема Re: Плиткатанови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано29.09.03 17:07





Благодаря, Сроден!

Отново чрез тебе научих нещо ново и интересно.

Дъгата



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.