Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:14 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Метафизика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: И аз ще допълня:))нови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор TiAo ()
Публикувано26.09.03 18:39



повече не мога да добавя

стреми се в тебе да е тихо


Тема Re: И аз ще допълня:))нови [re: TiAo]  
Автор Tътeн oт Гpъм* ()
Публикувано26.09.03 18:42



Спокойно

Има какво да пиша



Тема Re: И аз ще допълня:))нови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор TiAo ()
Публикувано26.09.03 18:43



може би за котките?

стреми се в тебе да е тихо


Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
АвторИзrpeв (Нерегистриран)
Публикувано26.09.03 19:01





Привет Сроден!

Ще ме провокирате и да пропиша...както е тръгнало...

Пу да не му е уроки на клуб Метафизика!



Тема Re: А на какво е символнови [re: Orлeдaлнa]  
Автор Tътeн oт Гpъм* ()
Публикувано26.09.03 19:21



Точно за символа котка не знам:((..нито съм чел,сори!

Ще ти напиша за животните като цяло:))
Няма да разглеждам животните по групи.За животните едно е сигурно,те съответстват на характери-интересът,който всеки изпитва към някое животното се смята за материализация на собствените му психически и физически комплекси.
......От способния военачалник турците изисквали качествата на десет животни:дързостта на петел,целомъдрието на кокошката,смелостта на лъва,войнственотта на глигана,хитростта на лисицата,постоянството на кучето,бдителността на жерава,благоразумието на гарвана,борбеността на вълка,тлъстината на ягру-животно,което независимо от мъките и усилията си остава тлъсто (Ал Мада Ини,арабски автор от IXвек)
Друг мосюлмански автор говори за качествата на война,хладнокръвието и силата на вълка,за смелостта на мечката,за отмъстителността на яка,за целомъдрието на свраката,за зоркото зрение на гарвана,за хитроумието на лисицата,за отмъстителността на мъжката камила,за смелостта на лъва,за будуването на бухала....

Както виждаш всяко животно съответства на част от самите нас,приобщена или която трябва да бъде приобщена..за да станем по-хармонични личностти.
До скоро



Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: Изrpeв]  
Автор Tътeн oт Гpъм* ()
Публикувано26.09.03 19:24



Какво чакаш,давй

Тук не си сама

Можем да понапишем за значението на татуировката,обицата,плитката и......много други неща

Редактирано от Tътeн oт Гpъм* на 26.09.03 20:31.



Тема Re: А на какво е символнови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано26.09.03 19:25



А нещо за орела и сокола можеш ли да кажеш?

Дъгата


Тема Орел-Соколнови [re: Изrpeв]  
Автор Tътeн oт Гpъм* ()
Публикувано26.09.03 19:30



ОРЕЛ

Цар на птиците-пратеник на върховните божества.Орелът е толкова значителен символ,че в нашата цивилизация,както и във всички други цивилизации,няма исторически или митологически разказ или образ,в който орела да не придружава или да не изобразява най-важните богове и най-прочутите герои.
Той е атрибут на Зевс и Христос,императорска емблема на Цезар и Наполеон.В американската прерия и в Сибир,Япония,Китай и в Африка,както шамани,жреци и гадатели,така и царе,и пълководци заимствали неговите атрибути,за да се сдобият с властта му.
Взиращият се в слънцето орел е символ на прякото възприемане на светлината на разума.Ангелус Силезийски пише: Орелът без страх гледа право към слънцето,а ти-към вечния блясък,стига сърцето ти да е чисто..
Символ на съзерцание,към който спада и свързването на орела със св.Иоан Богослов и неговото Евангелие.В някои произведения на средновековното изкуство орелът е отъждествен с Христос и изразява едновременно неговото възкресение и неговата царственост.
Също така орелът е и символ на духовното прераждане

Ще пиша още за орела,но едва утре

Редактирано от Tътeн oт Гpъм* на 26.09.03 22:09.



Тема Re: ЩЪРКЕЛнови [re: Tътeн oт Гpъм*]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано26.09.03 19:35



Този пистинг за трети път го почвам, лоша връзка...прекъсва...няма да продължавам засега...

Сроден, ще пиша като мога, но ще е мое си тълкувание, както разбирам аз симвичното значение ... няма да е от книжка, става ли?

До по-късно!

Дъгата

Редактирано от Изrpeв на 26.09.03 19:40.



Тема Re: А на какво е символнови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (autumn)
Публикувано26.09.03 19:46



"орелът покорява големи висини и въплъщава възможността човек да се извиси във висшите сфери на духа."

Redfield - Десетото Откровение




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.