Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:27 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Метафизика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Pytishtataнови  
Автор Lucid ()
Публикувано29.11.01 16:01



towa mi se wyrti iz glawata tija dni, ama ne mi e tuk knigata, shte go citiram po pamet.

'Tyzhno i hubawo mi e ednowremenno. Hubawo, zashtoto sme tuk, a tyzhno - pak zashtoto sme tuk. Ponjakoga e malko po-hubawo da pytuwash, otkolkoto da pristigash...'

Robert Persig, 'Zen i izkustwoto da se poddyrzha motociklet'

zhiwotyt winagi e praw - kama sutra


Тема Re: Pytishtataнови [re: Lucid]  
АвторXeй (Нерегистриран)
Публикувано11.01.02 10:09



Пърсиг е пич,а "Лайла" е по-изчистената му книга!Един ден като него,ще имам собствена причина да обясня на света,що е то Метафизика на качеството и има ли тя почва в нашето съзнание.А до тогава ще съзерцавам!Ще наблюдавам Лотуса и неговите форми,пчелата която кръжи край цвета!Сега е зима и пак съзерцавам,как една шушулка се превръща във вода!Това което е видимо за очите,често остава скрито за ума,а това което умът осъзнава,не винаги е пряк потомък на сетивата!



Тема Re: Pytishtataнови [re: Xeй]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано11.01.02 11:33



Layla... da, Layla... no neja trjabwa da ja chetesh s rechnik...
a Zen si e zen i nishto poweche... i wseki ima pyt w syrceto si...

Spri sweta!


Тема Re: Pytishtataнови [re: Xeй]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано11.01.02 15:40



Когато видиш света, няма да имаш желание да го обясняваш. Камо ли да му търсиш причина.

Вие можете да изберете да не осъзнавате, че сте бог, но не можете да изберете да не бъдете бог.


Тема Re: Pytishtataнови [re: Lucid]  
АвторXeй (Нерегистриран)
Публикувано11.01.02 15:45



Нищо повече.....и нищо по-малко!Точно толкова,колкото е необходимо за едно съвършенство!Мисля,че беше от "Мотоциклета":Какъв Дзен смяташ,че ще откриеш на върха на планината,която си изкачил,ако не този,който сам си занесъл там!"Истината е в простичките неща,а останалото е суета!Съзнанието определя битието,или е обратното?!?!:)))Кой беше пръв:Яйцето или кокошката?!?!?!Въпроси,въпроси,въпроси???Защо?



Тема Re: Pytishtataнови [re: Xeй]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано11.01.02 16:02



wyprosi njama
edinstwenite wyprosa sa ot uma ti
spri go
nabljudawaj!

Spri sweta!


Тема Re: Pytishtataнови [re: Lucid]  
АвторXeй (Нерегистриран)
Публикувано11.01.02 17:04



Та както ти сама казваш(т.е.както Пърсиг казва),понякога е по-хубаво пътуването,а не когато пристигнеш!Аз все още пътувам,движа се и за сега това ми харесва!Не бързам да пристигам никъде,защото в пътя виждам своя Дзен!А когато видя своя Дзен,на върха на планината,ще отида там,ще седна.........и ще съзерцавам!



Тема Re: Pytishtataнови [re: Xeй]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано11.01.02 17:07



izwyrtash neshtata.
pytuwaneto zapochwa edwa, kogato pristignesh.
ako me razbirash...

Spri sweta!


Тема Re: Pytishtataнови [re: Lucid]  
АвторXeй (Нерегистриран)
Публикувано11.01.02 17:22



Пътуването е движение,а щом се движиш значи не стоиш!Щом не стоиш,значи още не си стигнал там,за където си тръгнал!До тогава просто минаваш през спирки в маршрута си



Тема Re: Pytishtataнови [re: Xeй]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано11.01.02 17:25



ti borawish s dumi
az borawja s bitieto
zatowa ne se razbirame

dwizhenieto i bezdejstwieto de fakto sa edno i syshto. zawisi, otkyde mozhesh da gi poglednesh. no ne towa iskah da kazha... trjabwa da pristignesh w sebe si, za da mozhesh da trygnesh da pytuwash.

Ti ne si ti...

Spri sweta!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.