Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:23 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Метафизика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Кой Дзен очакваш,че ще намериш....нови  
АвторXeй (Нерегистриран)
Публикувано23.01.02 11:34



..........на върха на планината,която си изкачил,ако не този,който сам си занесъл там!Защо си задаваме въпроси,ако не можем сами да си отговорим на тях!И кой отговор,ако не нашият собствен е най-верен!Най-хубавото е невидимо за очите,най-истинното е непонятно за ума,най-прекрасното е недостижимо от съзнанието!Всичко си има цел и посока!..........а твоите какви са?!?!?!



Тема Re: Кой Дзен очакваш,че ще намериш....нови [re: Xeй]  
АвторRavenera (Нерегистриран)
Публикувано23.01.02 15:41



Чепка сладко грозде



Тема Re: Кой Дзен очакваш,че ще намериш....нови [re: Xeй]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано23.01.02 20:52



Pytjat mi e celta.
Posokata - bezuprechnost.



Spri sweta!


Тема Re: Кой Дзен очакваш,че ще намериш....нови [re: Lucid]  
АвторRavenera (Нерегистриран)
Публикувано25.01.02 10:31



Не аз избирам пътя, а пътят избира мен.



Тема Re: Кой Дзен очакваш,че ще намериш....нови [re: Ravenera]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано25.01.02 15:55



nedej da wikash
taka si e... shtoto towa 'az', deto mozhe da izbira e iljuzija...
samo che ti mozhesh da izberesh da sluzhish na namerenieto ili da ne mu sluzhish... i spored tozi ti izbor posle se sdobiwash s pyt...

Spri sweta!


Тема Re: Кой Дзен очакваш,че ще намериш....нови [re: Lucid]  
АвторRavenera (Нерегистриран)
Публикувано25.01.02 16:31



Няма.

Да речем, че избера да служа на намерението, обаче не успея, не мога да се справя, не съм добър войн....значи ли това, че ще няма да имам път, значи ли това, че пътят ми ще е без сърце?



Тема Re: Кой Дзен очакваш,че ще намериш....нови [re: Ravenera]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано25.01.02 16:39



mmmm... sega, wsichko, koeto goworja si e mojata istina ot mojata kambanarija i s mojata opitnost. kojato kolkoto e istinska za men, za teb mozhe da e zadynena ulica. w towa njama nishto losho. tozi, deto znae cjalata istina, e edin samo... nie sme chastichki... i istinata ni e takwa...
i tuk zapochwa pytjat... kym Edinija...

Taka che naj-dobre e winagi sebe si da pitash. No ako men pitash za mojata opitnost... izberesh li wedynzh da sluzhish na namerenieto, ottam natatyk njama dobyr voin / losh voin. Samo voini ima - wsjakakwi. Njakoj wyrwjat po pytja s 100 km/h, drugi edwa-edwa. No towa njama nikakwo znachenie. Izberesh li namerenieto, prowal njama. No samo pytjat na namerenieto e pyt sys syrce... usetila sym...

Spri sweta!


Тема Re: Кой Дзен очакваш,че ще намериш....нови [re: Ravenera]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано25.01.02 17:32



Не можеш са избереш да служиш на намерението.
Можеш да избереш само дали да вървиш по пътя със сърце или не. Ако тръгнеш по пътя със сърце, намерението само ще те избере.
По въпроса за избора виж по-долу.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.


Тема Re: Кой Дзен очакваш,че ще намериш....нови [re: Selesta]  
Автор Lucid (magdanoz)
Публикувано25.01.02 17:34



oh, Selesto ma... predizwikwash dialektichni besedi ot sorta na koe e bilo pyrwo kokoshkata ili jajceto?
Pytjat ili namerenieto?
Ima li znachenie?

Spri sweta!


Тема Re: Кой Дзен очакваш,че ще намериш....нови [re: Lucid]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано25.01.02 19:35



Има огромно значение.
Защото наистина не ти е във властта да избираш да следваш намерението. Това са илюзии.
Когато си стъпиш на пътя със сърце, намерението снизхожда към теб, намерението ти се случва.
Ти не можеш активно да действаш спрямо него.
Но пътят със сърце можеш и трябва сам да нацелиш.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.