Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:54 19.05.24 
Религия и мистика
   >> Метафизика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Метафизиката -  
Автор Stephan (от Ла Манча)
Публикувано27.11.01 10:29



царството на тишината и мълчанието...

Ето я истинската Езотерична философия - философията за избраните. Но избрани няма... И тишината е толкова тежка, че може да срути и Колизуема.

- Не плачи, Санчо! Дулцинеи има за всички!


Тема Re: Метафизиката -нови [re: Stephan]  
Автор xaмeлeoн (((stereo)))
Публикувано27.11.01 10:37



Избрани има, ама не са тука...
=========
... и пак е тихо...



Тема Я, комата свърши ли?нови [re: Stephan]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано28.11.01 19:09



Ай стига бре Стефане - комата ли свърши или ми се привижда раздвижване в клуба?!

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Нито едното,нови [re: valsodar]  
Автор Stephan (глас на гларус)
Публикувано29.11.01 07:03



нито другото, друже! И аз все поглеждам тайничко тук с надежда някой да подхване темичка, но уви! Не й е писано на Метафизиката да оцелее. Можем да се успокояваме само, че тук поне не се е появил някой Воин на светлината "да развеселява" обстановката.
Но пък се получава противоположния резултат - пълната тишината. Спомняш ли си началото на Хегеловата "Логика"? - Значи първата логическа категория е чистото битие, а неин корелат е чистото нищо, тяхното тъждество е ставането. Но ние в този клуб до там не сме стигнали. Май сме още на етап нищото - и то - чистото нищо, пълната тишина, царството на сенките и мъртвите... Докато стане нещо американците ще вдигнат още два СТЦентъра и откачените пак ще им ги бутнат - само дето ние ще си стоим в нищото като в галерия на Хеопсовата пирамида.

Хайде със здраве! И не се надевяй много Хермес Трисмегист да дойде да съживи метафизиката в ДИР-а!

Морето! Най-голямото събитие!


Тема Като каза "морето"...нови [re: Stephan]  
Автор Tpyдeн (!?...)
Публикувано29.11.01 23:36



Всяка мисъл се опитва да се открие в своето Начало.
А Там е Нищо...

...а тука е нищо...



Светът е детска градина. Аз обичам децата


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.