Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:18 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Метафизика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Защо този клубнови  
Автор Stephan (автентичен)
Публикувано01.10.01 15:03



е толкова умрял? (За цели два месеца - само 13 теми и 169 постинга!!!!)
- Защото създателите му са толкова невежи, че въобще си нямат представа какво представлява метафизиката и я свързат с окултизма и другите профанизми.
По-подробно тук:


Съвет: продължавайте да упорствате в глупостта!

Поздрав: един, който разбира от метафизика!



Тема Re: Защо този клубнови [re: Stephan]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано01.10.01 15:11



Дааа. Умря клубчето.
Защого, когато се роди, вместо да го отгледат с любов, се намериха едни хора, влюбени в едни Румяни, и го съсипаха в зародиш.
Той всеки клуб е за търсещите, знаещите-да ходят на "Стани богат".

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Не си права -нови [re: Selesta]  
Автор Stephan (автентичен)
Публикувано02.10.01 10:12



аз бях от тези, които се опитваха да го оживяват с поствания по метафизика, но не срещнах някой да говори по въпросите на метафизиката. Ако четеше темите, щеше да знаеш. Аз само писах, че мястото му не е сред окултните клубове и мистиката, но да съсипвам клуба - това си е бълнуване. (С любов се гледа свое дете - това е нечие друго...)

Поздрав: Стефан



Тема Re: Не си права -нови [re: Stephan]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано02.10.01 11:28



С любов се гледа всичко, особено децата. Ако я имаш.
Чела съм темите ти-сухи лекции, показващи доказващи колко знаеш. Човек не смее да се обади да не го срежеш.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема О.К.нови [re: Selesta]  
Автор Stephan (автентичен)
Публикувано02.10.01 12:26



Няма да споря. Ти и без това не си поствала нито веднъж тук.



Тема Re: О.К.нови [re: Stephan]  
Автор Selesta (минаваща)
Публикувано02.10.01 14:29



Не съм. Като Селеста не съм. А иначе съм основният участник, след като изгони останалите.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Бъркаш нещо -нови [re: Selesta]  
Автор Stephan (автентичен)
Публикувано03.10.01 10:04



от всичките 13 теми, аз съм поствал само в 5 от тях с общо 29 пъти. Има още 140 поствания и 8 теми - там пак аз ли се набърках и ги изгоних? Или по стар балкански навик дай да търсим черната овца или под вола теле?



Тема Re: Защо този клубнови [re: Stephan]  
Автор Лъчeзapнa (миротворец)
Публикувано03.10.01 14:22



Знаеш ли, за мен Метафизиката е дори 'отвъд' 'онези всички профанизми', но и отвъд 'наука' също... Щом е отвъд, т.е. нещо повече не разбирам как се опитваш да си го ограничиш до взора на мислящия индивид, който има нужда от доказателства, които на базата на опити се намират постепенно. И ако метафизиката е повече от опита (защото сам цитира Кант 'ТАКОВА, КОЕТО ЛЕЖИ ИЗВЪН ОПИТА'), то не опира ли тогава тя до окултното, което в превод означава 'скрито, тайно' много повече отколкото до научните обосновки за нещата?
Е, в едно си прав - не посещавам клуба особено често, точно защото метафизика ми звучи малко по-сковано, въпреки че изобщо не е така, а дори тя е най-дълбокото усвояване на всички тайни в битието... Няма как да не я свържа тогава с 'религиозната' страна на нещата, защото пък 'религия' в превод означава връзка - връзка с Бога, а Бога е най-съкровената ни същност . Ако я изкарам отвън (т.е. ако гледам външно само), то тогава тя ще загуби значението си за мен като 'вдълбочаване' и 'отвъд' и ще си остане само във и науката (която е бедната сестра на истината).

Опонирам ти само защото се обоснова (доста добре, признавам) само от едната страна, а то има и друга, която е не по-малко важна тук.

Привет .



Тема дяволски си права...нови [re: Лъчeзapнa]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано03.10.01 14:49





...омммм...


Тема а ти стефчонови [re: Stephan]  
Автор omkara (непривързан)
Публикувано03.10.01 14:55



не се отказвай само защото не намираш подходящо поприще за знанията.
проблемът при теб е че ти се опитваш да ги приложиш буквално с набиване на факти и цитати.
остави ни да подишаме малко...
и ти си дай почивка,но не като спреш да посещаваш клубовете...
съвет:с малки стъпки......
дай си време ,така ще се ориентираш по-добре.
а и за каде си се разбързал да напълниш тоя клуб.???
та не е ли вечността пред нас????

...омммм...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.