Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:24 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Метафизика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ...ще ми се да попитам нещо...нови  
Автор djafar (променлив)
Публикувано09.08.01 00:55



...ама...айде ше попитам...що е то, аура и има ли тя почва у нас...и що аз нямам такова нещо...след като всеки трябва да има такава...
нещо малко не разбирам...я просветлете човека, моля

"...казват, че съдбата закриля смелите и тези, които могат да се поучат от грешките си..."


Тема Отгоре, отгоре...нови [re: djafar]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано09.08.01 10:53



Съвсем лек и семпъл отговор на въпроса ти (защото можеш да си откриеш и по-съдържателно разяснение).

Аурата е съвкупноста от полета излизащи извън физическото тяло и е свойствена за всички материални обекти в познатия ни свят

Обикновенно най-добре видимо е етерното поле и най-често него заснемат при коронарната фотография на Кирлиян. Както слънцето има корона от лъчи около и себе си, така и човек с тая разлика, че за повечето хора тя е невидима.
Единия вариант да я видиш е чрез помоща на техниката

, а другия чрез усвояване на методи и похвати за наблюдението й (в окултизъм е дебатирано вече по този въпрос).



Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Тема Re: Отгоре, отгоре...нови [re: valsodar]  
Автор djafar (променлив)
Публикувано10.08.01 00:32



звучи интересно...малко странно ми се струва това, че не всички могат да я видят...щото по принцип всички виждаме короната на Слънцето...но да речем, че неговата маса е много голяма и затова...а от какви частици са изградени тези полета...неутрино ли? и това ли е нещото, което остава след като човек умре...

p.s. ставам все по-любопитен...надявам се не досаден...

"...казват, че съдбата закриля смелите и тези, които могат да се поучат от грешките си..."

Редактирано от djafar на 10.08.01 00:37.



Тема Дребните частици.нови [re: djafar]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано10.08.01 12:59



Все още науката е в самото начало на определяне на видовете елементарни частици и ролята, която играят в нашия свят.
Даже съвсем наскоро се оказа, че има цели три вида неутрино!
Според данни придобити чрез ченелинг, т.е. по неемпиричен път съществуват над 276 различни елементарни частици. На човечеството до момента са познати около 20-тина?! Какво да говорим повече? Тепърва на науката и предстои да разбулва мистериите на религиите, чрез откритията си.
Всяко едно от човешките тела е съставено от специфични частици, с определени свойства и закони на които те са подчинени.
Предположения много - торсионни полета, лептони, глюонни вериги и още куп примамливи хипотези и апетитни научни теории и догадки. Може би ще доживеем времето, когато всички владици ще имат първоначално обучение по атомна физика, за да се разбират по-добре с Бога?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Дребните частици.нови [re: valsodar]  
Автор NlANAN (минаваща)
Публикувано10.08.01 23:28



Току що писах за това някъде. Удиви ме твърдението на физиците, че субатомните частици са набор от взаимоотношения. Не материя, не енергия-набор от ВЗАИМООТНОШЕНИЯ!

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: Дребните частици.нови [re: NlANAN]  
Автор djafar (променлив)
Публикувано11.08.01 20:21



'ма това било много интересно бе...аз съм чувал някакви такива неща, ама много откъслечни и не им повярвах много...предвид източника ...но четох също, че тия три вида неутринота, дето са ги открили, сега са установили, че си се превръщат от един вид в друг, ей така без никакви проблеми...когато им щукне......което навежда човека на едни мисли, асоциативни...
ще вземе да излезе вярно твърдението, че всяко нещо си има просто логично научно обяснение...
а, мужду другото, я дайте някакви адреси...да се пообразовам и аз малко

"...казват, че съдбата закриля смелите и тези, които могат да се поучат от грешките си..."


Тема Квантовата физиканови [re: djafar]  
Автор NlANAN (минаваща)
Публикувано11.08.01 21:32



И аз съм шашната. Това за превръщането, много е дробено-алхимици, енергията от един вид в друг, масата се изразява чрез скоростта и т.н. Но това, че в основата на мирозданието стоят отношенията, си е направо чудо. Някой добър човек от клуба ми подаде книгата-Дао на физиката и аз я изрових в една руска библиотека.
Сравнява се вътре това, което са говорили източните мистици и съвременната физика в разделите за квантите и теория на относителността.
Не ти трябва научна фантастика да четеш. Квантът имал маса и импулс-едното било свойство на вълните, друго на материята. По-интересно е, че не може в един и същи момент да се измерят и двете и това не се дължало а несъвършенството на уредите. Просто така стоят нещата в битието. Значи обективността зависи от наблюдателя-за какво ти е Платон. А в същото време домършвах Дийпак Чопра-на хартиен носител :-). Той пък обяснява, че тези частици се появяват и изчезват милиони пъти в секундата. Изчезват в нищото. Мигат. И на наше ниво на възприятие предметът се движи, на ниво микрочастици само се предава възбуждането нататък по веригата. Там нищо не се движи. Топката пресича стаята, а частиците, от които е съставена, си стоят-само се пренася възбуждането. И най-интересното било как, като изчезне, след това пак се появява като топка, а не като купчина желе например. Наистина излиза, че битието е чудото, а ние го дирим под дърво и камък-чудото, де.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: aa, kajiнови [re: NlANAN]  
Авторmagic- (Нерегистриран)
Публикувано19.08.01 15:23



ot kyde da si izrovia i az tazi kniga?



Тема Re: aa, kaji [re: magic-]  
Автор Nianan (минаваща)
Публикувано19.08.01 17:04



На руски е.
http://www.kulichki.com/moshkow/KAPRA/
В тази библионека има много интересни книги.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: Квантовата физиканови [re: NlANAN]  
АвторOrнeдишaщ (Нерегистриран)
Публикувано24.08.01 11:55



Драга NlANAN,

Това, че "не може в един и същ момент да се измерят и двете" съвсем не означава, че "обективността зависи от наблюдателя". Точно обратното е. А това, че природните закони не позволяват на наблюдателя да прави всичко, каквото му хрумне (като например да ходи по тавана или да знае точният импулс и енергия едновременно) е нещо друго.

А място за шашкане няма. Никъде не пише, че поведението на толкова малки обекти като елементарните частици трябва по нещо да наподобява това на големите тела, с които сме свикнали в ежедневието си (макар егоцентричният човешки ум неявано да предполага това). Те дори нямат същите свойства: нямат форма... размери...

Позволявам си да отбележа една малка, но съществена разлика между мистиците и физиците: първите измислят детайлите на теориите си, а вторите ги извличат от опита, от реалността.

"Трябва да приемаме природата такава, каквато е - абсурдна."
Р.Файнман




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.