Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:37 17.05.24 
Музикални
   >> Metallica
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Началото.......нови  
Автор KillingTimeМодератор (V.I.P)
Публикувано28.08.03 23:44



Моля Ви разкажете кога за първи път разбрахте за групата МЕТАЛИКА и кой беше първият албум който си купихте (записахте :)) ?

Как точно попаднахте на Металика?

От къде разбрахте за Металика?

С какво Металика взе вниманието ви и вашето уважение (тогава)?

Кои групи слушахте паралелно с това и след това?

С коя друга група можем да сравним Металика?

Защо не харесваме Металика след 91 година?

Кое разочарова хиляди фенове и кое спечели още толкова фенове в новата "Металика"?

Моля Ви напишете ми липсва ли ви Джейсън, и ако Да, Защо?

Разбират ли се момчетата в групата помежду си? Ако не, ЗАЩО? Имате ли някакви съмнения?

Бизнес ли правят Металика или музика?


Моля всеки човек посетил този клуб, мислещ сериозно и уважаващ своето и чуждо мнение да напише какво мисли по въпросите по горе. (Това се отнася и за мен.)

Благодаря !

Поздрави !

Калин

Реалността е илюзия, предизвикана от липсата на алкохол...


Тема Re: Началото.......нови [re: KillingTime]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано29.08.03 12:46



1. Нейде около 1984-85. 83 и 84 на една 90-минутна касетка.

2. Не помня, някой съученик ме е светнал. Мисля че есента 84-тя бяхме на бригада и някой постоянно въртеше 84 на един гаден моно касетофон унитра

3. Виж 2

4. Беше една от първите резни дето чух, но аз по онова вереме (84/85) яко се бях запалил да слушам нестандартни групи и събирах всичко така или иначе

5. Twisted, Judas, Def Leppard, Iron Maiden, Bathory, Messiah, Angelwitch, Merciful Fate, Anthrax, Slayer, WASP, Living Death, Running Wild, S.A.D.O., Motley Crue, Helstar, Axe Victims, Kick Axe, etc.

6. Alstor, Paradox от музикална гледна точка - Paradox в момента са това, което Метлика евентуално щяха да бъдат ако не се бяха...; Sepultura от гледна точка регрес и предателство спрямо старите фенове

7. Виж в архива на клуба, няма мсисъл да се повтарям отново и отново

8. Предатеството и превръщането на начина на живот в начин за печелене на пари, което пък ги направи модни и популярни сред младите фенове - нормално е

9. Не, липсва ми Металиката, която умря 91-ва :)

10. Не мога да отговоря - интересувам се то Метлаика само в минало време. Надявам се да не се разбират, за да може евентуално да сложат край на агонията и да престанат да се излагат...

11. Каквото и да е, Ст. Ангер трудно може да се нарече музика.
Няма и няколко месеца откакто е излезнал и вече никой около мен не го споменава дори и с лошо - доста показателно бих казал, дори и за бизнес явно не става...

Random Alcoholic Thought:
There are 24 hours in a day and 24 beers in a case. Coincidence??


Тема Re: Началото.......нови [re: Myминтpoл]  
Автор KillingTimeМодератор (V.I.P)
Публикувано30.08.03 00:10



Благодаря !

Реалността е илюзия, предизвикана от липсата на алкохол...


Тема Re: Началото.......нови [re: KillingTime]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано30.08.03 02:24



Моля, пак заповядай

Random Alcoholic Thought:
There are 24 hours in a day and 24 beers in a case. Coincidence??


Тема Re: Началото.......нови [re: KillingTime]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано02.09.03 22:38



Пак сме си само аз и ти явно,
интимна идилия .

Random Alcoholic Thought:
There are 24 hours in a day and 24 beers in a case. Coincidence??


Тема Re: Началото.......нови [re: KillingTime]  
Автор sheva (къзъляв)
Публикувано08.09.03 19:03



Много яка анкета, батка. Чекай да видя как ше се справя:))

Как точно попаднахте на Металика?
Естествен подбор, нали знаеш?:)))

От къде разбрахте за Металика?
Като малчуган още, не помня точно.

С какво Металика взе вниманието ви и вашето уважение (тогава)?
Не мога да кажа, просто ги слушах, много. То си е специфично някак.

Кои групи слушахте паралелно с това и след това?
Е, предимно тях, а също Мегадет, Антракс, и Шакира.

С коя друга група можем да сравним Металика?
С горепосочените, а защо не и Пантера. Тва като звучене и настроение, а като величие и принос- Моцарт&Бетовен:))))

Защо не харесваме Металика след 91 година?
Ми нали сме хомлеси и трявва да оплюем нещо.

Кое разочарова хиляди фенове и кое спечели още толкова фенове в новата "Металика"?
Различното звучене? МТВ? Не знам...

Моля Ви напишете ми липсва ли ви Джейсън, и ако Да, Защо?
Не мога да кажа. И Роб е пичага, деба...:))

Разбират ли се момчетата в групата помежду си? Ако не, ЗАЩО? Имате ли някакви съмнения?
Чувах за разни различия между Ларс и Джеймс, но май след безспорният успех на Стангер(още известен като St.anger:))) се разсеяха тия съмнения.

Бизнес ли правят Металика или музика?
Мен нали ме кефят, нека си правят бизнес момчетата.

Поздрави и от мен.



Тема Re: Началото.......нови [re: KillingTime]  
Автор Thunder lnc. (hard'n'heavy)
Публикувано09.09.03 02:16



Първият ми албум на Металика беше Master-а.

Попаднах на Металика след Accept/Judas 86 (една касетка, подарена от съседа ми)

Не мога точно да опиша какво се случи... в главата ми избухна бомба и вече бях различен. И до днес Металика ми е любимата група.

Те излъчваха воля, страст, ярост... мощ. Помагаха ми в най-трудните моменти. Никога няма да разберат какво са означавали за мен. Но това няма значение.

Иначе слушах и Iron Maiden, Judas Priest, Accept, W.A.S.P., Manowar, Whiplash (доста интересна група:), Motley Crue, Saxon, Warlock, Led Zeppelin (и до днес любима група наред с Металика), Black Sabbath, Deep Purple, Rainbow, Whitesnake, Pink Floyd (друга много специална група за мен)... Jimi Hendrix, The Doors, Janis Joplin, King Krimson, Jethro Tull, Cream, Stevie Ray Vaughan... по-късно Faith No More, Tiamat (Wildhoney - о, да!)... Type O' Negative... сигурно ще пропусна нещо...

Не мога да сравня друга група с Металика. Факт.

За разлика от доста хора аз продължих да харесвам Металика след 1991. Чак до Reload (включително)... Все още усещах духа на групата. Хич не ме интересува кой какво ще каже или възрази...

Металика тръгнаха да печелят нови фенове... това си е тяхна работа. Но загубиха старите фенове, а така не се прави. Помните ли как се кълняха, че няма да правят клипове и т.н. Това естествено беше глупаво упорство, защото в клиповете по принцип няма нищо лошо. Но... отидоха много далеч. Майната им на клиповете - със St. Anger просто заплюха старите фенове и се отрекоха от себе си. Не мога да си обясня защо го направиха. Наистина не мога. Не мога да повярвам, че е за пари. Значи е друго. Но не мога да разбера какво е то. Експеримент? Бахти експеримента. Нови фенове? Все си мисля, че имаше и други начини... Както и да е, това си е тяхна работа.

Джейсън ми липсва. Определено. Вписа се чудесно в групата. Излъчваше хъс, характерен за стила на Металика. А напускането му въобще не желая да коментирам.

Но най-много ми липсва Клиф.

Дали се разбират момчетата или не... Щом успяха да запишат St. Anger, сигурно се разбират. Иначе щаха да си теглят по една майна и да се разотидат, нали? Освен ако не го правят за пари, в което просто не искам да повярвам.

Дали правят бизнес или музика? Всичко, което правят и някога са правили се пише на собствените им задници. Няма да крия, че St. Anger беше един жесток удар за мен. Това не може да бъде редовен албум на Металика! Поне не на тази Металика, която направи толкова много за мен. Но както и да е, това си е тяхно право. Ако им скимне, могат да направят и техно албум. Но дори да го направят, няма да престана да ги уважавам. Сега слушам Master-a и си давам сметка, че тези момчета въпреки всичко ще бъдат моята любима група. Защото те вече направиха достатъчно.

ОК, вече не са същите. So What? Нима очакваме Бах да се вдигне от гроба и да продължи да композира? Всичко с времето си. да оставим младите фенове да се кефят на новата продукция, а ние да си слушаме вечните химни като Seek And Destroy, Creeping Death, Master Of Puppets, Orion, One, а защо не Sad But True и т.н.

Това е. Каквото и да слушам, винаги се връщам към Металика. Винаги пускам някое от старите неща. Кво пък, всяко поколение с времето си. Нищо не е вечно, за съжаление. Няма ги дългите коси (те вече не са на мода), нито Black Sabbath х4 (доста прилики имаше с Black Sabbath... а Iron Maiden?:)... няма го и онова вълшебно време.. 80-те.

Ще завърша с една фраза на Rolling Stones:

You can't always get what you want
You can't always get what you want
You can't always get what you want
But if you try sometimes you might find
You get what you need



... And Beer 4 All



Тема Re: Началото.......нови [re: Thunder lnc.]  
Автор KillingTimeМодератор (V.I.P)
Публикувано13.09.03 12:11



Много се зарадвах и останах доволен от този твой отговор.. за което много ти благодаря. Просто след това няма какво да добавя. Благодаря ти че за разлика от другите "фенове", ние с теб гледаме малко по филосовски на нещата и по уравновесено. Без да плюем и без да хвалим излишно.
Както виждам много "фенове" са се отказали от групата. Майната им! Стига едно и също само се пише тука! Всички реват като някакви женички....

И аз не съм очарован от новата металика, даже хич.... допадат ми 2-3 песни само(за съжаление даже само някои фрагменти от тях..) Не мога да си кривя душата и да парадирам тук че вси4ко е ОК с новата измислена,отнесена продукция.

Нека да се пишат смислени неща за групата, били те негативни или позитивни...

Благодаря !

Поздрави !

Реалността е илюзия, предизвикана от липсата на алкохол...


Тема Re: Началото.......нови [re: KillingTime]  
Автор Thunder lnc. (hard'n'heavy)
Публикувано14.09.03 03:37



Дълго се чудих с кое парче да те поздравя... накрая реших да е Orion. В съвременния контекст звучи някак актуално... събирателен образ на онова добро старо време... без вокал... само чиста музика... чиста във всякакъв смисъл... великолепна композиция...

...а Клиф се усмихва там горе...

Keep The Faith:)

... Aaaaaaaaaaaaaaand Beeeeeeeer Foooooooooor AAAAAAAAAAAAAAAll Yeah!!!



Тема Re: Началото.......нови [re: Thunder lnc.]  
Автор KillingTimeМодератор (V.I.P)
Публикувано15.09.03 14:28



Мерси

Жив и здрав !

Реалността е илюзия, предизвикана от липсата на алкохол...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.