Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:18 22.05.24 
Музикални
   >> Metallica
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема наблюдения ...нови  
Автор lele (Pif4e)
Публикувано19.11.03 10:58



Значи имам едни наблюдения, лично мои, разбира се, не ангажирам никого с тях.
една група, ама от по-добрите групи, е във абсолютен възход до 4-5 - тия си албум. След това идва спад. Преди няколко дни моята доста любима група, Корн, издаде новият си 6-ти албум. Които според мен е доста зле. 5-тият също беше зле. Но четвъртият е върхът в тяхната дискография. Няма дори средна по качество песен там! А една от песните в този 4-ти албум, струва колкото последните 2 албумa взети заедно.
В същото време Deftones, моя друга любима група издаде 4-тия си албум, който е супер як, мелодичен, професионален.
С нетърпение ще очаквам 5-тия. за да видя накъде ще тръгнат.
System Of A Down, с техния трети албум, които също е перфектен, имат още малко време за възход. Под наблюдение ca ;)
ще ми е интересно да чуя какво мислите вие.

P.С. Лична бележка: Other, внимавай как ще ми отговориш, евентуално, щото от това зависи кога ще си видиш SP-тата



Тема Не се забелязванови [re: lele]  
Автор Skywalker™ (The Seventh One)
Публикувано19.11.03 17:14



при Megadeath, Iron Maiden, Anthrax, КISS, АC/DC, Judas Priest и т.н

А това Korn, Sistem of a down, аз лично /не ангажирам никого/, го нямам за музика, даже и като някакъв вид творчество не могат да ме е убедят, че е! Ст. Ангър е като ''9 симфония'' пред Корн или Лимп Бискит!



Тема Re: Не се забелязванови [re: Skywalker™]  
Автор Other (just me)
Публикувано19.11.03 18:45



Не съм голям фен на "Нео" Метъла, но...
Всичко е ЕВОЛЮЦИЯ. Думата "Нео" не е страшна, нито е синоним на "чалга". Много ги обичам изброените от теб състави, но не нярвам че някога повече в тяхната кариера ще ми предложат нещо, което да ми грабне вниманието. По "Нео" логиката то всички тези състави са Нео метал пред Битълс и Пърпъл примерно. Но те са доразвили музиката.
Другото, което е шокиращо е че тези "нови" съставчета свирят вече от по 7-8 години???

LELE е прав с това което казва, въпреки че даде не уместно сравнение, като се има предвид отношението към "нео" метъла.

Подчертавам че слагах "нео" в кавички през цялото време. Подчертавам, че не съм му голям фен, но трябва да кажа, че трябва да му измислим ново наименование. Та тези "лапета" имат вече почти наполовина стажа на Металика. (ебати, кога се мина това време???).



Тема Re: Не се забелязванови [re: Other]  
АвторSllpKnOt (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 19:18



Ya pomisli te li sa lapeta ili Metallica i Maiden sa ve4e pensioneri. Nima nay-dobrite godini na metallica ne otminaha otdavna, tochno kogato byaha mladi. Sushtoo se otnasya i za Judas i za Maiden da ne govorim puk za po-starite grupi. Izvinyavay ama Ozzy Osbourn mi izglejda na 60 godini. Nikoy ve4e ne pravi Heavy Metal, s mnogo malki izklyu4eniya. Tazi muzika shte umre s kraya na Maiden i Metallica. Az slusham i old i nu metal, no budeshteto e v novata generatziya. Super tupo e tova koeto kazvate, muzikata se razviva i nie tryabva da vurvim s neya. Kvo sled 10 god she slushate nyakvi pensii i murtuvtzi.



Тема Re: Не се забелязванови [re: SllpKnOt]  
Автор Thunder lnc. (hard'n'heavy)
Публикувано02.12.03 19:45



Ти овца ли си бре, дето че одиш надето те води овчарот???

Предпочитам и след 10, и след 20, и след 30 години да слушам любимите ми "пенсии" и мъртъвци" хахаха...

А ти си преживяй свежата тревица... дори тя да е претоплена, или полуфабрикат, или постна и безвкусна...

SET THE CONTROLS FOR THE HEART OF THE SUN


Тема Re: Не се забелязванови [re: Thunder lnc.]  
АвторSlipknot (Нерегистриран)
Публикувано02.12.03 23:40



Abe pravete kvoto iskate ne me interesuva kvo sum trugnal da vi pouchavam :)

btw slusham tova koeto mi haresva. "Moderniyat metal" e muzikata na moeto pokolenie i tova slusham, kakto vie ste slushali Metallica, Maiden i t.n. SLusham i heavy metal, no e mnogo po-dale4 ot men, priemam go po-skoro za klasika, zashtoto zlatnite godini na tozi stil ordavna sa otminali. Nadyavam se, che ste razbrali, che nyam predvid Linkin Park, Limp bizzkit i co.

sorry ako sum obidil nyakoy



Тема Re: Не се забелязванови [re: SllpKnOt]  
Автор Cliff_Burton (басист)
Публикувано04.12.03 09:08



Виж сега пич, стойностната музика не остарява и не умира Ако беше така, сега никой нямаше да слуша групи от 60-те, а за класика да не говорим Не знам защо си мислиш, че най-хубавите години на изброените групи са отминали... Преди месец бях на концерт на Maiden и мога да ти кажа, че нито са се сдухали, нито сбръчкали, а си правят яката музика както преди 20 години!
Аз не след 10 години, ами още сега си слушам някакви мъртъвци - примерно разбиват ме солата на Джими, а за импровизациите на Клиф по разни концерти думи нямам Също така си слушам дядо Морисън и... Абе много ще станат, ако взема да ги изброявам
Тъй че всеки да си слуша това, което го радва, но по твоята логика давай да вървим с mtv, щото видиш ли това е новата музика, всичко се развива, а кой по-добре от една музикална телевизия знае кое е доброто за НАС

PEACE & LOVE


Тема Re: Не се забелязванови [re: Cliff_Burton]  
Автор KillingTimeМодератор (V.I.P)
Публикувано04.12.03 11:58



Аз обожавам Елвис. Набавил съм си цялото му творчество като музика и филми в CD колекция.
Така че това що е качествено и велико си остава винаги.....

Реалността е илюзия, предизвикана от липсата на алкохол...


Тема А Моцарт?нови [re: KillingTime]  
Автор Skywalker™ (The Seventh One)
Публикувано05.12.03 01:24



Вивалди, Бетовен, Григ? Абе защо се занимавате с тези неубразовани пишлемета? Ако отидеш в клуб ''Линкин Парк'' и ги попиташ кой е Хайдн, 8 дена ще мигат на парцали и нищо няма да ти отговорят



Тема Re: А Моцарт? [re: Skywalker™]  
Автор Cliff_Burton (басист)
Публикувано05.12.03 09:11



Ама то това и аз съм си го казал А как можа да пропуснеш Орф То вярно, че има хора, дето си мислят, че Кармина Бурана е на Терион или на Доорс, ама здраве да е

PEACE & LOVE



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.