Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:58 07.06.24 
Музикални
   >> Metallica
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Първата любов ръжда...нови [re: KillingTime]  
Автор Oлимпия (Любляна)
Публикувано27.09.03 05:19



Как точно попаднахте на Металика?

сефтето беше 86та, излезна Мастера и се влюбих.

От къде разбрахте за Металика?

В квартала..бяха сензацията...85/86та..

С какво Металика взе вниманието ви и вашето уважение (тогава)?

Агресия.За времето си бяха доста агресивни и твърди. Просто ЯКА ЖИЦААААА!

Кои групи слушахте паралелно с това и след това?

по това време, средата/края на 80те, слушах какво ли не - Мейдън, Мелис, ДиАрАй, Сепултура, Джудас, СОД, Содом, Слейър.много..

С коя друга група можем да сравним Металика?

няма такава.

Защо не харесваме Металика след 91 година?

Бавни.Няма я агресията..Но все пак има доста добри неща и след 91ва.

Кое разочарова хиляди фенове и кое спечели още толкова фенове в новата "Металика"?

На мене ми хареса.за другите ми е се тая:) Агресията се върна:)

Моля Ви напишете ми липсва ли ви Джейсън, и ако Да, Защо?

Пич е, не ми липсва, защото не съм го ебал например. Но е пич, ще видим как ще се отрази отсъствието му.сега е рано

Разбират ли се момчетата в групата помежду си? Ако не, ЗАЩО? Имате ли някакви съмнения?

незнам.се ми е тая, важно е да не се разпадат и да свирят.

Бизнес ли правят Металика или музика?

МУЗИКА! поне според мойте уши.

bullet the blue

Тема Re: Началото.......нови [re: sheva]  
Автор Oлимпия (Любляна)
Публикувано27.09.03 05:21



верно, Пантера са доста като тях.бех ги забравил:))

bullet the blue

Тема Re: Началото.......нови [re: Oлимпия]  
Автор sheva (frantic)
Публикувано27.09.03 23:37



мда... те им правят разни трибюти под път и над път:))

да дойде пешо!


Тема О, анкентка...нови [re: KillingTime]  
Автор Elodia (Demoniac)
Публикувано02.10.03 15:15



Може ли и аз да се намеся?
Добре, значи може

Такаааа.

----
Моля Ви разкажете кога за първи път разбрахте за групата МЕТАЛИКА и кой беше първият албум който си купихте (записахте :)) ?
----
Кога съм разбрала не помня, ама си спомням, че InFlames събираше текстове на песни (голяма рядкост по онова време бяха) и си упражняваше певческите възможности върху моите уши с One и Fade to black (и какво ли още не).
А иначе първото нещо, което имах май беше черния албум. Ама и т'ва не го помня точно (остаряваме, ей!)


---
Как точно попаднахте на Металика?
---
Аз на нищо не съм попадала, просто това беше единственото "тежко" нещо, на което можеше да се танцува бавно (3 часа! И кас'тофонъ' нямаше auto reverse)


---
От къде разбрахте за Металика?
---
Т'ва не беше ли част от по-горен въпрос?


---
С какво Металика взе вниманието ви и вашето уважение (тогава)?
---
Имаха си хубави песни хората. Не че после пак нямаха, ама нали става дума за тогава...


---
Кои групи слушахте паралелно с това и след това?
---
То какво ли не съм слушала де...


---
С коя друга група можем да сравним Металика?
---
Хич не обичам да сравнявам. То и тогава нямаше с какво да се сравни. В настояще единственият аналог на Metallica е Recycle Bin-а (Не ме бийте! Аз съм невинна!).


---
Защо не харесваме Металика след 91 година?
---
За вас не знам, ама на мен от Garage-то не ми понася никак вече. Музиката де.


---
Кое разочарова хиляди фенове и кое спечели още толкова фенове в новата "Металика"?
---
Минаха на другия тротоар. И там се оказа, че също има хора. Ама те са от другия тротоар.


---
Моля Ви напишете ми липсва ли ви Джейсън, и ако Да, Защо?
---
Не ми липсва. Нали гласецът на Джеймсчо остана....


---
Разбират ли се момчетата в групата помежду си? Ако не, ЗАЩО? Имате ли някакви съмнения?
---
Не си спомням да съм присъствала на сеанс при психолог с тях, така че нямам наблюдения. Пък и не ме интересува (вече).


---
Бизнес ли правят Металика или музика?
---
Май правят каквото могат (изключвам музиката като възможен отговор. Не и след този St. Джангър)


----------------

Electronic Lifeform Optimized for Dangerous Infiltration and Assassination


Тема Re: Началото.......нови [re: KillingTime]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано18.10.03 03:15



Az ne pi6a za da otgovorya na anketata, zashtoto ne smyatam, 4e sum chak tolkova golyam fen na Metallica i slusham ot sravnitelno skoro (ne ot 2-3 mesetza :))). No edin vupros izklyu4itelno mnogo me ozada4i: Защо не харесваме Металика след 91 година? Da vi napomnya sega sme 2003. Iskate da kajete, che vie 12 godini chakate starite ne6ta na Metallica i te si izlizat album sled album, koito vie ne haresvate, no chak sega sled St. Anger ste okonchatelno razo4erovani. I naistina kakvo to4no ne vi haresva kude e tazi ogromna razlika (kato izklyu4im st. anger).

I po vuprosa dali Metallica pravyat biznes da se izkaja :) prosto vijte tova

moje bi drugi hora se opitvat da pravyat pari 4rez Metallica, a moje prosto tuy kato sa ulegnali ot vuzrastta i ve4e ne sa takiva ludi glavi i sa re6ili da pripe4elyat neshto.



Тема Re: Началото.......нови [re: KillingTime]  
Автор Anarwen ()
Публикувано17.11.03 18:20



Разбрах доста отдавна...имам по-голяма сестра, та от нея... а първия албум който си купих(те са два) - Master of Puppets i ...and Justise for all.

Много ще бъде тъпо ако кажа, е бях в депресия от която се измъкнах благодарение на Металика, но е така...

Паралелно с тях...Depeche Mode...

Без сравнения!

Хайде пак "харесваме-не харесваме"...

Ами...да...Защо ли? Много причини има..

Групата в сегашния или в предишния си състав?!

Въпрос с много различни мнения...моя отговор е:"Ами не знам"

Two times the Dark Lord shall fall, two times he shall rise when a Fiery Lady will defeat him...


Тема Re: Началото.......нови [re: KillingTime]  
Автор Cliff_Burton (басист)
Публикувано17.11.03 20:06



1)Първото което ми попадна беше 91 ...

2)Ами пети клас с един съученик си бяхме харесали по едно момиче от класа (различни бяха ) и решихме да ставаме метъли Та съседа ми, който е с пет години по-голям от мен ми даде три касетки - 88 на manowar, 84+85 на helloween и черният албум
Естествено с момичетата нищо не стана, но музиката още живее в мен

3)От съседа

4)С всичко!

5)Ами всичко дето е хеви и се слушаше преди десетина години Ама тогава като се сещам как класифицирахме групите... Поне в моята компания

6)С Троскот

7)Аз не ги харесвам след 01

8)Мен ме разочарова St.Anger, ама за другите не мога да знам

9)Абе стига с тоя Jason, Cliff ми липсва много повече! То групата така или иначе от години е само Lars и James...

10)Не знам...

11)И двете.

PEACE & LOVE


Тема Re: Началото.......нови [re: KillingTime]  
Автор Frida (Аз съм Фрида)
Публикувано26.11.03 01:54



1. Металика чух за пръв път през някъде 1984-85 г. Ride The Lightning и Kill'em all ми попаднаха заедно на една 90минутна касета и инетерсното беше че песните бяха разбъркани, а някои липсваха. Първо беше записана WhipLash и може да се каже, че това е първата песен на Металика, която съм чула.

2.Тази касета ми я даде един приятел на брат ми, за него ще стане дума малко по-късно. Само ще спомена, че сега този човек ми е съпруг:)

3.От него. Аз се увличах от доста малка по хеви метъл. Много години учих музика -12. Не знам защо но усещах, че класиците са се преродили в тези момчета. Толкова близко усещах метъла до класиката. Един ден докато чакаше брат ми, чу че слушам в моята стая Iron Maiden, почука, отвори, извади от джоба си въпросната касета и ми я даде с думите "Я, чуй и това!"

4. Разтърси ме! Нямах думи! Особено Seek & Destroy! Много силна музика!

5. Много групи слушах тогава и всичките ги слушам и сега. Изреждам малка част:
Iron Maiden-любимци, Scorpions, Ozzy, Black Sabath, Dio и една група, която трудно може да се нарече метъл Van Halen-изключителни музиканти. Тогава основното ми занимание бе да уча музика. Втори инструмент ми бе китара. Можех да си извадя всеки един китарист, дори и бързака Малмстеен. Еди Ван Хален обаче нъц! Имах огормно страхопочитание към него.

6. Металика е несравнима. Може да се сравнява само по величие с Iron Maiden, но трудно може да се каже, коя от двете гупи е оставила по-дълбока диря във аналите на "новата класика" - така си наричам стила хеви метъл.

7. Аз не твърдя, че не слушам Металика след 91. Но просто не звучи като преди. Всъщност за мен тя отдавна не звучи като преди. След смъртта на Клиф Бъртън. За мен върха е Master of Puppets, след това е просто една нова група. Сега ще кажа още нещо за онзи приятел на брат ми, който сега ми е съпруг. Значи нашия човек не възприема Iron Maiden без Пол ди Ано.За него Maiden съществуват до идването на Брус Дикинсън. Просто не му звучат! Може да звучи налудничаво, но е факт. За мен Брус е един от най-добрите вокали изобщо. Ето и обяснението. Всеки си има вкус и разбиране.

8. Вероятно Металика печели нови фенове с тази музика. Не знам. Мен лично не ме отблъсква. Слушам албума St. Anger с интерес, но не мога да кажа, че ми е от любимите.

9. Не ми липсва! Все ми е тая без Клиф Бъртън. Гадно звучи , но защо да лъжа

10. Мисля че се разбират помежду си!

11. И бизнес и музика, такъв е живота!



Тема Re: Началото.......нови [re: Frida]  
Автор KillingTimeМодератор (V.I.P)
Публикувано26.11.03 11:31



Мила Фрида,
благодаря ти за напълно изчерпателният отгоеор.
Това което си написала, съм сигурен че е много близо до сърцата и на другите посетители на клуба. Просто не са го изразили както ти го направи.
Допада ми това което си написала, защото и аз горе долу по същия начин започнах, малко по късно обаче. През 1987 година за първи път имах запис на металика на касетка. Тогава имаше така наречените "студия", гаражчета с "модерна техника" в които правеха аудио записи и имаха една тетрадка с каталог на групите и албумите които имат. Та така си записах първо мастера.... Чувството беше велико.
10 години и аз учих музика, завърших музикално образование със специален предмет - виолончело. Но отдавна съм го зарязал, сега свиря само за удоволствие на моята електрическа соло китара. Разучавам разни песни, свиря си ги за удоволствие и така... това остана само... сега се занимавам сас съвсем различни неща в съвсем различна сфера.. такъв е живота !

Та за Металика.... то не може да се обясни...голяма слабост са ми....
Няколко човека от клуба преди са ми писали бележки да ме питат дали съм наистина такъв фен на Металика или просто преигравам като с4е правя на такъв...
Знам че повечето тук са като мен. Обичат групата дори и когато я плюят и съдят понякога...

Поздрави на всички !

Реалността е илюзия, предизвикана от липсата на алкохол...


Тема Re:нови [re: KillingTime]  
Автор lune ()
Публикувано11.01.04 22:51



Tova beshe purvata mi grupa. Togava za men te byaha veliki. No sega ne bih mogul da kaja, 4e sa neshto osobeno.

_



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.