Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:01 24.06.24 
Музикални
   >> Metallica
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Защо Металика???нови  
Автор Other (just me)
Публикувано02.06.03 01:49



Непрекъснато се спори за Металика преди 96 година и след това! И напълно нормално - пет години прекъсване и Лоад се оказа не това което се очакваше! Той сякаш беше писан от Металика за Металика - никой не разбираше какво е това което слуша. Но когато човек се заслуша всъщност разбира, че в Лоад са едни от най-добрите песни на състава!
Някой казват че Те свирят такъв стил зажаднели за пари и слава??? Колко глупаво звучи, защото нито едно от двете не им липсва (пък и ако беше толкова за пари нямаше да издават авторски албуми на 5-6 години, а всяка година по два, просто така измислени в кръчмата). Всъщност това е най-смелата постъпка която може да направи някой състав. Поколенията които идват не са и чували за музиката която се е правила навремето, а наблягат на това с което им промиват мозъците непрекъснато по МТВ и радиото - рап и пак рап със смесица на индийско примерно! Лоад е направен сякаш точно за тях - нищо брутално, а напротив - мелодично!? Това е начин да се покаже на хората че метъла не е просто една "изродщина". Много състави последваха този пример, дори и Paradise Lost и KreatoR!
Но от друга страна "старите фенове" бяха недоволни от новия стил! Те искаха Мастъра и Seek. Но всъщност след Мастера всеки амбум е различен и Металика най-сетне придобиха винансова стабилност да свирят това което искат, това което е вътре в тях!
Какво следва сега??? Новият албум естествено, след 6 годишно чакане! И веднага ще се почнат с коментарите за "новата Металика" и "старата Металика" - няма такова нещо, има само МЕТАЛИКА! Това което чувате са ТЕ и само ТЕ! И АЗ която и тяхна песен да чуя от първия до последния албум, в мен се надига едно чувство което не изпитвам слушайки друг състав! Слушам ги когато съм ядосан, нервен, гладен или жаден и това ми помага! И каквото и да става винаги ще продължавам да ги слушам!
Това е - Тъжно, но истина!
Аз съм просто един фен!



Тема Re: Защо Металика???нови [re: Other]  
Автор KillingTimeМодератор (V.I.P)
Публикувано02.06.03 09:15



Здравей, Other .
Много ми хареса това което си написал. Знам че го мислиш така и си го написал така от душа. Напълно те разбирам. Чест ти прави че си написал тези хубави и истински думи сред толкова неверници. Аз не само прочетох това, но и го разбрах и напълно съм съгласен с теб. Това което си написал е главна тема напоследък тук. За съжаление вместо да си пишем за групата неща който интересуват много хора, да си пишем любопитни информации и др., тук напоследък се пишат неша от рода на "металика преди и сега", "новата металика или какво ми бърка в гъза","ню метъл и металика?!?!?!?".

Радвам се че попадна в нашия форум и си от феновете които ценят металика толкова, колкото самата група заслужава и ни е дала от себе си.
Надявам се да продължаваш да пишеш тук, все пак форума има нужда и от малко истина и хубави думи(заслужени).


Моите уважения !


Поздрави от слънчева Варна !

Реалността е илюзия, предизвикана от липсата на алкохол...


Тема Re: Защо Металика???нови [re: KillingTime]  
Автор Other (just me)
Публикувано02.06.03 13:33



Радвам се, че има хора което мислят като мен и се надявам да са повече от тези които НЕ мислят като мен! Надявам се в този форум да започнат да се появяват теми които наистина си заслужава да се обсъждат!

Поздрави от дъждовна Враца :))))!



Тема Re: Защо Металика???нови [re: Other]  
Автор langolier (непознат)
Публикувано04.06.03 08:45



и двамата сте прави, но не залитате ли в другата крайност? "щом като е направено от Металика, значи е супер!" аз не мисля, че Металика или Парадайс Лост или Крематори са искали да покажат че метъла не е дива музика...те просто се стремят да не изостава, стремят се да се продават! знам, че звучи кофти, но в тия времена ако не си комерсиален, трудно ще се продаваш! и не ми казвайте че продажбите нямат значение за тия групи! вижда се, че новия албум е доста по-твърд в сравнение например с LOAD! може би самите те осъзнават че LOAD не отговаря на името Металика...сам по себе си LOAD е много добър албум, но ако го свири някоя друга група! Не може ти да се наречеш Металика и да издаваш такива неща, които пак казвам иначе са много добри! може би наистина не е случайно втвърдяването в новия албум, точно когато твърдия звук, станал актуален напоследък от ню-метъла се налага от всякъде!
не искам да навлизаме в спорове на тая тема, ясно е че колкото хора толкова мнения! и всичко е въпрос на гледна точка!



Тема Re: Защо Металика???нови [re: langolier]  
Автор Other (just me)
Публикувано04.06.03 12:17



ДА - прав си! Все пак погледнато и от друга страна всичко е въпрос на оцеляване, което е много трудно в последно време при наличието на толкова "съставчета" които пъкнаха! Много е трудно да издадеш албум, който да удовлетвори всички страни, предполагам че новията албум е с по-тежко звучене и заради старите фенове, които намразиха Металика!
Монетата винаги има две страни!



Тема Re: Защо Металика???нови [re: Other]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано04.06.03 12:26



Изобщо, АМА изобщо не си прав във случая!
Току-що чух целия нов албум и няма думи просто! срамувам се заради тях самите и ми е тъжно и болно за тази така велика [едно време] група.
Мислех да напиша ревю и прочее, но просто не ми се занимава с тази гавра.
Иди си я дръпни от мп3.онлайн.бг и чуй за какво става дума.

Била като 1988... тежка ...за старите фенове... ебаси чудовищната измама!
Поквара!



Тема Re: Защо Металика???нови [re: Myминтpoл]  
Автор Other (just me)
Публикувано04.06.03 12:33



С хубаво качество ли е пуснат албума там?



Тема Re: Защо Металика???нови [re: Myминтpoл]  
Автор langolier (непознат)
Публикувано04.06.03 12:51



е и ти не си прав!!! не може пък така да отричаш, албума верно че не е ' 88, но не е чак толкова зле колкото го изкарваш! ако кажеш че не е твърд албума, грях ти на душата! албума по принцип е доста добър! съвсееем отделен е въпроса дали подхожда точно на тази група!



Тема Re: Защо Металика???нови [re: Other]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано04.06.03 12:52



Не знам пич, от чужбина нямам достъп до мп3.онлайн
казаха ми че я има там, аз я слушах от диска който ми пристигна днес.

Това е, не смятам да пиша нищо повече за металика, освена ако е нещо стриктно за преиода преди 91-ва! За мен те вече окончателно и безвъзвратно са мътрви - новия им албум бе последния пирон в ковчега!

П.С. и откъде ли ги е намерил Ларс тия цинкови легени дето тропа по тях не ми е ясно. Ако си фен на Danzig и стар Блек Сабат и обичаш свойта музика мудна, без ни едно соло и украсена тук-таме със алтернативни мелодийки тип а-ла-кърт кобейн новата металика ще ти пасне като ръкавица, иначе ... купувай тапи за уши, от тройните...

Редактирано от Myминтpoл на 04.06.03 12:58.



Тема Re: Защо Металика???нови [re: langolier]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано04.06.03 13:02



Дефинирай "твърд" и ми дай точни примери какво разбираш под това.
Според мен албума ИЗОБЩО не е твърд, напротив, той е ГАДНО озвучен, със ужасно размазани китари и поцинковани барабани - ако това за теб е "твърд" добре, ма за мен не е . Масата песни са мудни и досадни и са повече дуум, отколкото траш, спийд или дори хеви метъл. И какъв е тоя кръшен турбо-фолк с който завършва 3-та песен? Ми то това е най-интересния момент от целия албум




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.