Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:13 26.09.24 
Музикални
   >> Metallica
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Какво мислите за St. Anger?  
Автор Other (just me)
Публикувано05.06.03 14:52



Слушах албума! Доволен съм, като се изключи това че няма сола и "рапърските" вокали на куплета на Some Kind OF Monster! Иначе засега най-много ми хареса песента The Unnamed Feeling!



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: Other]  
Авторandrew (Нерегистриран)
Публикувано05.06.03 15:24



dovolen sum 100%



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: andrew]  
Автор KillingTimeМодератор (V.I.P)
Публикувано05.06.03 18:09



не знам къде съм от щастие и задоволство.... радвайте се приятели на новата тава... много съм доволен.... не очаквах.............


Поздравииииииииииииииииииииииииииииииииии

Реалността е илюзия, предизвикана от липсата на алкохол...


Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: KillingTime]  
Автор sheva (rocke(t) jr.)
Публикувано05.06.03 18:54



Къде я чухте бе, мамка му?!?!

Diavolo

Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: KillingTime]  
Автор sheva (rocke(t) jr.)
Публикувано05.06.03 18:56



брех... имало го и оп българските сървъри... чудя се дали да я дръпна или да чакам да си го купя?!

Diavolo

Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: sheva]  
Автор evgeni-x ()
Публикувано05.06.03 19:39



На

има 5-6 песни (явно още ги качват ...) обаче защо така качеството на звука не е хубаво?! Дали просто mp3-тата са рипнати кофти или и албума е записан така (умишлено предполагам!!!) ?????????



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: evgeni-x]  
Автор sheva (rocke(t) jr.)
Публикувано05.06.03 20:08



Тук:

го има целият албум, батка, ебаси бързаците:-)))

Diavolo

Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: Other]  
Автор stdio (непознат)
Публикувано06.06.03 11:04



metallica rulz!



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: Other]  
Автор stdio (непознат)
Публикувано06.06.03 11:26



Invisible Kid e basi iakoto parche



Тема Suxнови [re: Other]  
АвторAriel (Нерегистриран)
Публикувано06.06.03 19:12



E vij Rolling Stone...i az taka mislia





Тема Re: Suxнови [re: Ariel]  
Автор sheva (rocke(t) jr.)
Публикувано06.06.03 23:39



дреме ми на аспарагуса за Ролинг Стоун...

Diavolo

Тема сега съм в процеснови [re: Other]  
Автор Olimpia (Ljubljana)
Публикувано07.06.03 19:13



на слушане ама на първи прочит съм доволен от скоростта и пауъра:))))

cska a.d.

Тема Metallica ли?нови [re: Other]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано08.06.03 02:14



Това...извинете ме, колеги...може да е албум на всяка една от стотиците ню-метъл групи... Е...добре, че все пак пеенето има нещо напомнящо на Металика....изключвам абсолютно безсмислените крясъци и хилежи...смях...или квото е там.
Търпеливо изслушах целия албум, въпреки ,че още на 1/3 от парчето...то е повече от ясно...на 1/2 вече става досадно...не виждам поради каква причина парчетата са по 5...че и до 9 минути ?!?!?!
Звученето е някакъв интересен, но несплучилив опит, за съчетаване на ретро-алтернативно-нюметъл саунд...ааа..саунд ли казах??
САУНД...ами..липсва...ужасно плосък....няма грам простанственост...
Идеи? нещо и тях не мога да открия...нищо ново не ми казват с този албум...
И звученето...и идеите..са вече слушани...Дори копират сами себе си...крадат от идеите си в хубавите им години...
Като цяло....звучи много инфантилно албумчето...
Бих искал да уточня, че това е мое мнение...и не ангажирам НИКОГО с него...
На когото му харесва...разбира се, че ще си го слуша...но аз...НЕ...благодаря...няма да повторя....
А сега си пускам Mekong Delta "Pictures at an Exhibition" за да си оправя слуха...

Редактирано от Cпoмeниии на 08.06.03 03:00.



Тема Re: Metallica ли?нови [re: Cпoмeниии]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано08.06.03 08:49



Пусни си The Music of Eric Zahn или направо най-добре едноименния дебютен албум...добра идея ми даде, тъкмо се чудех кво да слушам.

BTW, намери ли си Грифин-а?

===================================


===================================

Редактирано от Myминтpoл на 08.06.03 09:15.



Тема Re: Metallica ли?нови [re: Myминтpoл]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано08.06.03 08:59



Много добра идеяяяя....ама ся ша одя спинкам....та след това;))
А Грифина....неее( мъка !!! и End Amen нееее...жа рива!!!!!!!!!



Тема Re: Metallica ли?нови [re: Myминтpoл]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано08.06.03 09:04



Не знам кво ти е отношението към Coroner ..ама те черпя албума Mental Vortex !!! Мания!!



Тема Re: Metallica ли?нови [re: Cпoмeниии]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано08.06.03 09:21



End Amen го имаше в оказиона на Рива Саунд допреди месец и половина, останах като треснат че никой не го е купил през всичките тези години! - тиражната им бройка от която на времето бяха щампрели касетките! Леееко олунзен и захабен, но все пак съм им благодарен де - усещането да си купиш диск чиято колекционерска стойност е $45+ на една пета от цената е върховно :)))).

А поне прочете ли ми статията за Psychotic Waltz в пред-зукия Про-Рок? Там отделих един пасаж специално за Енд Еймън .



Тема Re: Metallica ли?нови [re: Cпoмeниии]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано08.06.03 09:25



Мерси!
Коронер бяха богове! И те като Металица обаче не издържаха на напрежението накрая обаче и зукия им студиен албум "Grin" (ако не броим едноименната компилация 95-та) е ужасна чекия.
НО всички преди него са разкошни и абсолютни класики в техно-траша!
Masked Jackal!



Тема Re: Metallica ли?нови [re: Myминтpoл]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано08.06.03 09:38



Баааааа..ся само ми уточни, кое разбираш под оказиона на рива?!?! че не вдявам ???? тутакси го отнасям...ако е там още де..
За статията...аз такива бозави списания не чета;) ама аеее..от мен да мине...тоя ша си го зема...



Тема Re: Metallica ли?нови [re: Myминтpoл]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано08.06.03 09:41



Мчи..аз за старото говоря;))) то вече бая убийствени банди....и то от бая време...ич не издържат на напрежението;) но...добре, че има старите им неща;)))
Ама се сдобих с дискове на Filthy Cristians...и O.L.D. и съм хепи))))
както и сичко на Headhunter !! мания;))) то те са 3 неща де;)
опааа...и на Edge Of Sanity първите....до 1994 Purgatory Afterglow

Редактирано от Cпoмeниии на 08.06.03 09:48.



Тема Re: Metallica ли?нови [re: Cпoмeниии]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано08.06.03 11:20



Е не е там вече, нали ти казвам че го купих - изобщо купих около 50 диска на куп, така че квото ти фане окото не си позволявай на сърцето да трепка, щото най-вероятно съм го ошмулил .

Оказиона е на

, къде другаде

Ето лист на кво купих аз и вече го нямат:

Agressor - Neverending destiny '90 39'12
Atrocity - Infected '91 38'35
Baphomet - Latest Jesus '92 39'59
Bathory - The return '85 37'22
Bathory - Under the sign of the black mark '86 35'37
Body Count - Body Count '92 53'11
Cactus - One way…or another '71 41'38
Cactus - Restrictions '71 35'43
Casanova - Casanova '91 47'03
Chris Polland (Megadeth) - Return to Metalopolis '90 35'48
Chroming Rose - Garden of Eden '91 49'22
Chroming Rose - Pressure '92 41'45
Dark Angel - Time does not heal '90 67'10
Dead Head - The feast begins at dawn '91 49'49
Death Power - The bogeyman '90 46'45
Demolition Hammer - Tortured existence '90 43'44
Demolition Hammer - Epidemic of violence '92 39'38 +
Demon - Hold on to the dream '91 64'10
Depressive Age - Symbols For The Blue Times '94 56'28
Despair - Beyond all reason '92 43'59
Detritus - Perpetual defiance '91 44'48
Disharmonic Orchestra - Pleasuredome '93 49'41
Dismember - Like an ever flowing stream '91 40'00
Domain - Crack in the wall '91 45'31
Doro - Doro '90 43'56
Doro - True at heart '91 51'53
Doro - Rare diamonds '91 56'30
Edge Of Sanity - Nothing But Dead Remains '91 31'55
Edge Of Sanity - Spectral sorrows '93 54'02
End Amen - Your last orison '92 43'35
Entombed - Left hand path '90 47'18
Europe - Wings of tomorrow '84 39'10
Exhorder - The law '92 38'47
Exodus - Impact is imminent '90 49'56
Gary Moore - Victims Of Future '83 43'31
Gary Moore - Wlid frontiers '87 56'31
Gathering - Always '93 48'17
Gorguts - The erosion of sanity '93 36'50
Headhunter - Parody of life '90 40'06
Headhunter - Rebirth '94 47'17
Heavy Load - Heavy Load '91 58'42
House Of Lords - Demons down '92 46'24
Incubus - Beyond the unknown '90 30'10
Living Death - Killing in action '91 37'31
Mandator - Perfect progeny '91 44'30
Melidian - Lost in the wild '89 35'18
Messiah - Extreme cold weather '90 57'09
Metallica - Garage days '87 75'40
Metallica - One of 282 - Live '93 73'36
Morbid Angel - Abominations of desolation '86 42'33
Mr.Bungle - Disco Volante '95 68'47
Ophtalamia - Journey In Darkness '94 47'54
Oz - Roll the dice '91 39'22
Paganini - Paganini '91 55'38
Pink Cream 69 - One size fits all '91 45'06
Protector - Leviathan's desire '90 27'15
Protector - A shedding of skin '91 41'27
Protector - The heritage '93 39'29
Psychopath - Making the transition '91 49'37
Psychotic Waltz - A social grace '91 64'52
Psychotic Waltz - Mosquito '94 45'12
Racer X - Live extreme vol.2 '92 36'55
Risk - The reborn '92 46'52
Rumble Militia - Hate Me '94 49'24
Sacrosanct - Truth is-what is '90 47'02
Sacrosanct - Recesses for the depraved '91 47'06
Sadus - Swallowed in black '90 44'38
Saint Vitus - Die Healing '95 49'55
Shotgun Messiah - Second coming '92 56'59
Skagarak - A slice of Heaven '90 47'12
Slammer - Nightmare scenario '91 43'49
TNT - Realized fantasies '92 50'29
Toxic Shock - Nuclear blast '90 47'52
Toxic Shock - Between good and evil '92 37'27
Trouble - Trouble '90 42'21
Type O'Negative - The Origin Of The Feces '95 51'06



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: Other]  
Автор Voodoo_Child ()
Публикувано09.06.03 11:16



Доста съм разочарован от албума. Това определено е най-слабия албум на Metallica до момента. Няма и помен от някакво соло, но за сметка на това рифовете са доста прости. Споерд мен нямаше да има голяма разлика ако песните бях изсвирени на една китара. Да не говорим, че и звука е доста лош.
Чак сега, като го чух разбрах какво е имал предвид Муминтрол с определението "агро". До сега са ми харесвали абслютно всички албуми на Металика, но в този за съжаление не мога да намеря нищо. Вече с нетърпение очаквам следващия и се надявам да се осъзнаят до тогава.



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: Voodoo_Child]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано09.06.03 11:28



Държа да уточня че "агро" не съм си го измислил аз - то си е термин от известно време за този вид новаторска ъх...музика .



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: Other]  
Автор c.o.jones (непознат )
Публикувано09.06.03 15:14



Ами... Да започна малко по-отдалече. Израстнах с тази група, започнах да ги слушам 86-та, батковците ме отвориха коя е "добрата" група. Т.е. 3 години след първия им албум. Сега си тегля новия (винаги искам да чуя, преди да купя), бавно, щото линията е бавна и докато чакам да се изтегли поредното парче плеъра върти по 20-30 пъти предното, та внимателно да го изслушам.

За съжаление се разочаровам с всяко следващо парче. Не ме разбирайте погрешно, обичам Металика и музиката им и ще си ги слушам винаги, но това няма да ми е любимия албум.

Frantic - меки дистери, сякащ заглушени китари, добро темпо, някак монотонен вокал. Не звучи като Металика.

St.Anger - хм, харесва ми, но пак много "но"та :( Енергично, с на места типичен Хетфиилд вокал, мелодични пасажи, маниакални пасажи :)) Но... но от тук започва впечатлението, че Металика звучат като групи които някога са се стремили да звучат като Металика. Ударните са много скоростни, две каси и прочее, но за тези които помнят - (c) Slayer/Dave Lombardo. Това е много здраво Slayer звучене, ама не е Металика.

Some kind of monster - Здраво начало, наистина ме изкефи. И здрав звук, звучи определено по-тежко. И в един момент чувам една много ... напомпена китара и в главата ми минава мисълта "Объркал съм парчето, това са Queens of the stone age" Да, ама не, пише Металика. Нищо, продължавам да слушам, тежичко и монотонно и стигам до припева...Danzig (How the gods kill - албум на Данциг който си купих през 1992-ра) Джеймс пее 1/1 все едно слушам Глен Данциг. Не искам да слушам повече.

Dirty window - Свежо, ритмично, надъхващо, харесва миии :) Само Джеймс да не звучеше все така шибано... Къде му е гласа и яростното звучене на тоя човек?!?!?!

Тук се отказвам да ги слушам така, като се изтегли всичко, тогава.

Дали ми харесва?

Смениха басиста - нормално е да не са се сработили с него, ама Робърт Трухильо не свири от вчера и въпреки миналото му във велика банда каквато бяха Suicidal Tendencies не вярвам да е влиял творчески на албума. Пича си свири партиите и тва е.

Текстовете - ми няма ги, 5 изречения които се повтарят в цялото парче и са 5 постни реда.
Но пък има много здрави ударни, определено това е албум в който Ларс свети над всички.
На Джеймс му го няма гласа или са го преебали при мастеринга (Боб Рок да каже каква кретенска маркетингова идея е имал)
Групата явно е уморена.

Не, отговора ми е "не". Не ми харесва :(

След 1 месец слушане може и да го заобичам, кой знае.



Тема Re: Metallica ли?нови [re: Myминтpoл]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано10.06.03 02:01



Cпoмeниии

Myминтpoл
За 10те неща дето ми харесаха от това, което си земал....щи простяяя!!
Ама за End Amen....НИВГАШ!!!!...как ни тъ беше срам )))
Ся требе пак да съ трепя да търся...



Тема Re: Metallica ли?нови [re: Cпoмeниии]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано10.06.03 05:57



Кой превари - той завари, сори .

Успкой се, енд еймъна струваше $9 - доколкото мога да съдя по грифина който ти предложих таз цена вероятно не би те удовлетворила и без друго .

П.П. Жак го има тоя Енд Еймън - иди в 0.4.3 и си го поръчай - ако не друго Жак поне е маняк на тема записи и ще ти го врътне възможно най-качествено!





Тема Re: Metallica ли?нови [re: Myминтpoл]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано10.06.03 07:02



А моля моля....Грифина, който ми предлагаше...не беше тоз дето исках аз;))
За това не го щях....не заради цена от 9$ ))
Това за Жак е идея;)



Тема Re: Metallica ли?нови [re: Cпoмeниии]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано10.06.03 10:43



Хехе, нали после ми изпадна и ти предложих и "протекторс ъф дъ лайър" бре! за 25 лева - изданието на Old Metal Records от 1998 и ти почна да ме убеждаваш да ти го рипам на 320 - забравил си .

Е снимката по-горе от него я отсканирах оня ден



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: c.o.jones]  
Авторandrew (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 11:14



"Смениха басиста - нормално е да не са се сработили с него, ама Робърт Трухильо не свири от вчера и въпреки миналото му във велика банда каквато бяха Suicidal Tendencies не вярвам да е влиял творчески на албума. Пича си свири партиите и тва е. "

pich, v albuma bass-a izobshto ne e sviren ot Rob Trujillo - doshul e dosta sled kato materiala e bil gotov, vsichko e izsvireno ot Bob Rock



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: andrew]  
Автор c.o.jones ( lame abuser)
Публикувано10.06.03 11:56



"pich, v albuma bass-a izobshto ne e sviren ot Rob Trujillo - doshul e dosta sled kato materiala e bil gotov, vsichko e izsvireno ot Bob Rock"

Хм, бях чел че Боб Рок е свирил, но е отказал да участва по live мероприятия. Same shit, резултата си остава тъжен.

My lifestyle determines my deathstyle


Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: Other]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано10.06.03 14:40



Ужасно съм натъжен. Слушам парчетата едно след друго отново и отново с надеждата да си харесам нещо, обаче това така и не се случва. Е, някои стават за едно изслушване, но никое не мога с чиста съвест да нарека Металика.
Направо нямам думи. Както се казва, никога не е късно да станеш за резил. Явно това важи дори и за Металика.




Тема Otnosno lispata na sola v St. Anger...нови [re: Other]  
Автор stdio (непознат)
Публикувано10.06.03 17:13



...Blabbermouth posted an interview with Kirk on why no guitar solos are on St. Anger:


"The reason for that is because again we wanted to move together all four of us in the same musical direction," he said. "We also wanted to preserve the sound of the album. When we tried to put overdubs on the album and put guitar solos on the album it kind of…it sounded like an afterthought, you know? Like something was put on after we created it. It stood out. We wanted to preserve the sound of all four of us in a room just jamming. Spontaneously together. To put production stuff on top of that just didn't sound right. We tried to put guitar solos on, but we kept on running into this problem. It really sounded like an afterthought." Asked if he's satisfied with how the record came out, Hammett said, "Oh yeah, absolutely. I'm so proud of this album. It freaks me out. I haven't been this proud of an album since 'The Black Album', I must say. I mean, the 'Load' and 'Reload' era for us was such a reaction to our first five albums. We didn't want to do what we had been doing: play fast, over the top and aggressive. If anything, the 'Load' and 'Reload' era was a big experiment in hard rock. We needed to do these two albums for us to make 'St. Anger'. If we would have made 'St. Anger' in the mid-nineties, it wouldn't have been fresh and as exciting for us as it was now. It would have felt like doing the same old thing. We needed to balance it out. When we finally got around playing fast and aggressive again, it sounded fresh. You need to get to point A to be able to make point B sound better, you know?"

i know



Тема Re: Metallica ли?нови [re: Cпoмeниии]  
АвторMet fen (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 17:31



Koi puk biaha tia Mekong Delta??? ;)))) A? vaprosa e kam Споменииии,

Albuma losh ili hubav e naiave, Naniakoi moje i da ne im haresva, no who gives a shit v slu4aia, .....Tova e Metallica prez 2003,, vremenata sa menuat i Metallica zatova e "ve4na" grupa, poneje vinagi imat sili i smelost da napraviat neshto novo i neo4akvano, za dobro ili zlo
A "4ugunenite" glavi , koito si misliat 4e edna grupa triabva da sviri cial jivot edni i sushti pesni po stil , ,,, te ne me interesuvat,, da si slushat oshte 100 godini albumite koito im haresavt,, izbora e tehen,
Jivota produljava i Metallica sa vse oshte nomer 1,, a na men albuma mi haresva,, vapros na vkus,,

Haide sas zdrave,, do sledvashtia album
Metallica rulez



Тема Re: Metallica ли?нови [re: Met fen]  
Автор stdio (непознат)
Публикувано10.06.03 17:39



100% sum suglasen s teb pich



Тема Re: Otnosno lispata na sola v St. Anger...нови [re: stdio]  
АвторMet fen (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 17:50



Albuma losh ili hubav e naiave, Naniakoi moje i da ne im haresva, no who gives a shit v slu4aia, .....Tova e Metallica prez 2003,, vremenata sa menuat i Metallica zatova e "ve4na" grupa, poneje vinagi imat sili i smelost da napraviat neshto novo i neo4akvano, za dobro ili zlo
A "4ugunenite" glavi , koito si misliat 4e edna grupa triabva da sviri cial jivot edni i sushti pesni po stil , ,,, te ne me interesuvat,, da si slushat oshte 100 godini albumite koito im haresavt,, izbora e tehen,
Jivota produljava i Metallica sa vse oshte nomer 1,, a na men albuma mi haresva,, vapros na vkus,,

Haide sas zdrave,, do sledvashtia album
Metallica rulez



Тема Ало, ксерокса е 5 стинки :)нови [re: Met fen]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано10.06.03 17:51



Абе пич,
ти написа едно мнение в тоя клуб и ся кво, във всичките ли теми ще си го изкопираш? . Вземи промени малко нещо поне да е интересно, сложи там още няколко запетайки поне в краен случай, за добро или за зло, хехе



Тема Re: Metallica ли?нови [re: Myминтpoл]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано10.06.03 21:57



Туй беше...щото искаше да го продаваш по-изгодно бре;) или поне така помня...и ти казах..ако ша го правиш..да ми го рипваш))..А ти си забравил, че ревях за Flight Of The Griffin;)) не за тоя;))



Тема Re: Metallica ли?нови [re: Met fen]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано10.06.03 22:06



Както вече споменах....това е МОЕ МНЕНИЕ...и НЕ АНГАЖИРАМ НИКОГО..с него...но имам правото да кажа какво мисля;)
А въпросът ти....за Mekong....показва ниска музикална култура;)) - Металика....и точка?? така ли?? А слушам единствено и само музика, която ми харесва....не музика, която някой е казал, че е хубава;)) Надали имаш и 10% от моята фонотека;)) нищо лично;)) просто споделям...
Не съм отрекъл и правото ти да боготвориш Металика...само дето ми напомня на едно такива...религиозни фанатизми това....
Всичко добро;)



Тема Re: Otnosno lispata na sola v St. Anger...нови [re: Met fen]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано10.06.03 22:16



Бравоо!!!!! владееш...техниката copy...paste...това е вече прогрес;))
Като нямаш да кажеш нещо по-ново и интересно...ама то що ли да има....вече наистина ми приличаш на религиозен фанатик..дето като почне с латерната...и няма друго;) едно си баба знае;))
Бъди здрав;)



Тема Re: Otnosno lispata na sola v St. Anger...нови [re: Cпoмeниии]  
АвторMet fen (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 22:53



Pi4, badi siguren , 4e muzikalnata mi kolekcia e dosta dobra , a Mekong Delta sam slushal dosta predi da stanata izvestni v Bulgaria, prosto ne sa nikakva baza za sravnenie..
Ne zashtitavam fanatichno Metallica, a samo se macha da ti obiasnia , 4e razsushdavash pod4ertano tendenciozno,,,\
Vsashtnost Metallica otdavna ne praviat muzika, koiato da se haresva na vsi4ki.
Te i ne sa pravili nikoga takava, kazvam na vsi4ki imaiki predvid nai ve4e vsi4ki umnici kato teb deto ne mogat da vidiat po dale4e ot nosa si,,



Тема Re: Metallica ли?нови [re: Cпoмeниии]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано11.06.03 00:13



Ух да де, грешка на езика в бързината, "Flight of the Griffin" имах в предвид - то обложката по-горе е от него, а не от протекторс .
Ами в интерес на истината аз ти казах че ще го продавам по-изгодно, щото те видях че ти е некомфортно. То оттогава бая вода изтече и продадох една бройка на едно англичанче за $17.99 (за справка -

), но междувременно ми изпадна втора бройка.

Аре, нема да те мъча повече. Пусни ми едно читаво фтп дето се вижда от извън БГ и ще ти го кача, пък току-виж съм ти качил и енд еймън....



Тема Re: Otnosno lispata na sola v St. Anger...нови [re: Met fen]  
Автор c.o.jones ( lame abuser)
Публикувано11.06.03 12:01



Lame, lame, lame, lame...

Нищо подобно, откакто Боб Рок ги продуцира правят все по-"консумируема" музика, за масовия слушател. След апогея с убииствения "Черен", който между другото успя без да прави компромиси да накара много не-метъл хора да заслушат Металика, последваха само комерсиални продукти.

My lifestyle determines my deathstyle


Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: Other]  
Автор Mимyнтpoл (Розовичък)
Публикувано11.06.03 15:46



ебати колко съм тъп...



There is a terrorist behind every bush.



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: Mимyнтpoл]  
Автор sheva (rocke(t) jr.)
Публикувано11.06.03 17:30





Diavolo

Тема Искрено се съмнявам...нови [re: Met fen]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано11.06.03 17:31



...в твърдението ти;) За Меконг де;)
Надали 87..88 година си имал идея какво е това музика;) Поне от начина, по който пишеш и разсъждаваш е видно, че си още в крехка възраст....нищо лично...просто констатация.
А дали разсъждавам тендециозно...надали)) ако не си схванал още изказвам мнение;)
А за музиката на Металика...явно не си наясно с някои понятия;)) От доста време те правят изключително комерисална музика..дали това е добре или лошо...отделен въпрос...Не се чувствам длъжен да слушам нещо, което НЕ харесвам....това е...и не съм казал НИКЪДЕ в написаното от мен...някой да не слуша, това, което Металика правят. Това му се казва толерантност..понятите, което явно на теб не ти е познато ;)
За това, до къде виждам...не мисля, че има смисъл от коментар;)) Видно е кой от нас е по-невиждащият.))
Смятам темата за изчерпана...ако имаш да кажеш нещо конструктивно, ще отговоря...иначе няма смисъл;)
Бъди здрав и верен на музикалните си вкусове;)



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: sheva]  
АвторMet fen (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 18:06



Ami da ti kaja, tochno '88, 89' sum imal vse pak niakakvo poniatie ot muzika.
A otnosno poniatieto"komersialna muzika",,, ne mislia 4e triabva da ia zachekvame tazi tema shtoto prosto preduseshtam kakvo shte stane,,
Samo moje da mi dadesh primer za edna ne-"komersialna" grupa



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: Met fen]  
Авторandrew (Нерегистриран)
Публикувано11.06.03 18:59



ne im se vruzvai pich



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: Mимyнтpoл]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано12.06.03 04:24



Хахаха!
драги мимунтрол, като си ми линквал аватара си написал един път в повече http :)).



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: Other]  
Автор lele (Pif4e)
Публикувано12.06.03 23:25



Здравейте фенове, и не дотам фенове :))
досега не давах мнение за новия албум, защото не го бях слушал. Но сега, вече преслушал го 3-4 пъти мога да го оценя. От 100 възможни аз давам 75-80 точки.
Много добър албум. Наистина, има някои неща дето не ме кефят в него, на някои места (малко обаче) дори се дразня.
Франтик, и Сейнт Ангер (сори че така ги пиша, ама нещо кирилицата не ще да пусне) са Перфектни. 95 точки за тях.
Любимият ми албум ще си остане Лоад, следван непосредствено от Мастера, но ако трябва да избирам между Металика и Сейнт Ангер ще заложа на втория.
СОри за тези които смятат че Металика е най-добрият албум, ама въобще не споделям това мнение.
И Определено не съм съгласен с тва за 5-те прагчета надолу, и "Кофата" на Ларс (както се изрази някой капацитет). Прагчетата са най-много 4, освен това в Металика са 2 надолу, така че не ми излизайте с тези номера. А и не мислите ли че Джеймс звучи доста по различно отколкото в Райд де лайтинг, че да се настройват по камертона. Тогава биха звучали смешно.
И друго ! Я ми кажете колко песни имат Металика, които да са Под 5 минути, че да ми спорите за тези че били по 7-9. Айде, и с това гърмите ! За еднотипните повтарящи се една след друга мелодии пък въобще не искам да коментирам. Като слушам Енд джъстис фор ал (песента), направо на 5-тата минута ми писва, честно ви казвам. Ето там е монотонно !!!
Така че, аз ще си слушам И този албум с удоволствие, път който не го кефи, емиии ... сори, нищо не мога да направя.
Хайде със здраве на всички :)))

П.С. Брат ми, ти или не си писал, или не мога да те позная кой си, ама земи да подкрепиш албума, щото знам че те кефи дори и повече от колкото мен :))

Редактирано от lele на 12.06.03 23:27.



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: lele]  
Автор Other (just me)
Публикувано13.06.03 16:25



Брат ми! Аз на 100% подкрепям албума! Колкото и да се опитвах в последно време да слушам нещо друго не се получаваше - всичко ме влечеше към Ст. Ангер!



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: Other]  
Автор Saint Anger (Frantic)
Публикувано14.06.03 15:13



СУПЕР Е!!

I'm madly in anger with you


Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: Other]  
АвторTHE DEVlL (Нерегистриран)
Публикувано14.06.03 21:34



mislq 4e st.anger e edna ot super qkite par4eta na metallica ot noviq im album i se kefq mnogo .mnogo qki pesni sa napravili .a taka .samo napred



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: c.o.jones]  
АвторGuska (Нерегистриран)
Публикувано27.06.03 13:56



Samo deto njama kvo da se srabotvat s novija bassist, 6toto toj ne e u4astval v zapisite. Bassut e zapisvan ot James i Bob Rock



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: Other]  
Авторdianski (Нерегистриран)
Публикувано27.06.03 22:17



mnooooooooo hybav albym v sravnenie s predi6nite 10 godini



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: Other]  
Авторhxhdfshhsdfh (Нерегистриран)
Публикувано02.07.03 02:41



Предишните албуми от The Garage Inc." насам според мен са доста по добри. "St. Anger" не ми харесва.



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: dianski]  
Автор Thunder lnc. (hard'n'heavy)
Публикувано02.07.03 21:22



'mnooooooooo hybav albym v sravnenie s predi6nite 10 godini'

Божкееееееее! Ти на колко години си бе мом4е? И въобще слушал ли си Metallica през последните 10 години? Ами последните 20 години???

Сърце не ми дава да обсъждам St. Anger заради мом4етата, оба4е хи4, ама хи4 не мога да приема, 4е St. Anger е най-добрия албум на Metallica.

Никак не ми е лесно да го кажа, наистина.

Много оби4ам тази банда и винаги ще я слушам!

Cheers 2 everybody ;-)))



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: hxhdfshhsdfh]  
АвторMet fen (Нерегистриран)
Публикувано02.07.03 21:56



az veche se izkazvah za St.Anger , samo moga da dobavia , che vse poveche mi haresva.
Mnogo poveche ot kolkoto 90% ot parchetata ot Load i Reload.
A kakvo shte kajete za bandata System of a Down ;))



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: Met fen]  
Автор Kpюшo (Людовик)
Публикувано03.07.03 18:39



Велика група. Нищо общо с Металика, за щастие.

Скакауец!


Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: Met fen]  
Автор inspirit (непознат )
Публикувано19.07.03 13:18



ateist
anacrusis
entombed
повечето северни метъл групи
холандци, шведи..
няма комерсия там
а металика и линкин парк и бритни ..печелят пари, работят. Талантливи и комерсиални.
за новия албум - има силни барабани.Заради барабаните ще го слушам няколко пъти.
Иначе..ще си пусна анакрузиз след малко и тва е.



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: Other]  
Автор Meлkop (Велики)
Публикувано20.07.03 00:21



Не ми хареса. И тях ги подпука критическата... Не искат да повярват, че вече са на годинки и се опитват да свирят нещо неприсъщо за тях... И става една БузЪ. Най-ме дразнят барабаните. С тез тъкни и изпънати мембрани, все едно е тенекиджийница... А и са доста некоординирани с останалия саунд... Както и да е, с луша се, но не е и наполовината от това, което очаквах...

I was the first dark lord...And I'll be the last one...Because I'll never die.


Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: Other]  
Авторaxaв (Нерегистриран)
Публикувано05.09.03 17:03



Като фен на Металика мога да кажа, че албумът е адски слаб Не е въпросът в това, че инструментите и вокалите звучат доста разстроено, да кажем, че момчетата са искали по-автентичен звук. Не може да се отрече също, че в някои песни има интересни вокали и барабани - сещам се в момента за St. Anger, за седмото парче(не се сещам сега за името), The unnamed feeling, Purify. Проблемът е, че няма една песен, която да звучи завършена, че песните са ненужно дълги и отчайващи еднообразни. Няма също така един свестен китарен риф, което всъщност най-много ме мъчи, прросто китарите са отчайващо слаби. Има някакви нео-метъл и стоунър рок елементи, но всичко е толкова елементарно и повтарящо се, без никакъв живец. Просто китарите са основата на едно рок парче, още повече на едно метъл парче, и липсата им(или по-скоро странно некадърното им присъствие) се чувства много неприятно. Не говоря даже за това, че няма поне едно соло - това също си е тяхно решение и могат да се правят готини песни и без сола.
Три пъти слушах албума, всеки път с надеждата, че все пак ще открия нещо хубаво в албума и поне една песен, която наистина да ми хареса. Ами за съжаление не открих такива неща. Такъв албум според мен е подигравка с името Металика и Джейсън само може да се радва, че не участва в него. Или момчетата не могат повече, или по-скоро са измислили този албум за три дена и са го записали за два, въобще не са си дали зор по него.



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: Other]  
Автор Anarwen (непознат)
Публикувано24.09.03 13:12



Албума е много як! Много са хората който не го харесват, но това си е техен проблем!

Two times the Dark Lord shall fall, two times he shall rise when a Fire Lady will defeat him...


Тема St. Anger е пълен боклук!нови [re: Other]  
Автор Rapid_Fire ()
Публикувано17.10.03 18:43



Това не е никакъв метъл! Това е някакъв комерсиален боклук! Но защо да се учудваме след като Металика вече се явяват и връчвания на наградите на MTV! Сигурно са станали вече и фенове на Бритни! А звученето на новия им албум е като от тенджери падащи по стълбище!

You'd better run from the Devil's gun!


Тема Re: St. Anger е пълен боклук!нови [re: Rapid_Fire]  
Автор Thunder lnc. (hard'n'heavy)
Публикувано17.10.03 20:22



Въх! Ми ако земат да направят кавър на Oops I Did It Again?

...You can't always get what you want...


Тема Re: St. Anger е пълен боклук!нови [re: Rapid_Fire]  
Автор Other (just me)
Публикувано18.10.03 09:04



Какво общо има новия албум с комерсията! Аз не съм чувал нищо подобно досега, което дори малко да наподобява. И въобще къде намесваш Бритни,
като това няма нищо общо.



Тема Re: St. Anger е пълен боклук!нови [re: Other]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано18.10.03 11:50



ми фани една тенджъра (препоръчително поцинкована) и бегом на стълбището!

- cheap new and used heavy/speed/thrash/death/black/doom metal

Тема Re: St. Anger е пълен боклук!нови [re: Myминтpoл]  
Автор Rapid_Fire ()
Публикувано18.10.03 19:49





You'd better run from the Devil's gun!


Тема Гола вода!нови [re: Other]  
Автор Бekc (Verfuehrer)
Публикувано23.10.03 22:52



Такааа , реших и аз да си дам мнението за албума. Металика слушам отдавна, но никога не съм писал в този клуб. Просто нямам почти никакво време. Но сега реших да взема мнение след излизането на най-слабата продукция под името Металика.

Първо за звука. Ами не знам къде са го записвали този албум и не знам какви подбуди са имали, може и комерсиални както няколко човека по-горе споменаха, обаче спокойно може да се каже, че средностатистическа американска група от аматьори ще изкара по-добър звук. Слушайки албума се чудех дали слушам Металика или някакви начинаещи български металисти. Нито китарите са на ниво, нито вокалите, а за барабаните по-добре направо да си замълча. Само басистчето се старае малко повече, ама и него като го видях на дивидито, което се продава заедно с албума, как се ниси на баса и кляка и става като някой маймун и ми падна в очите.
Второ - музиката и текстовете. Нито едното, нито другото. Музиката е меко казано елементарна с по няколко рифчета, а текстовете са пълна безсмислица и не издават никаква идея зад тези песни. По принцип като си купя нов албум и ми трябва поне няколко пъти да го прослушам, за да оценя по достойнство музиката и текстовете, но St. Anger и още две-три години да го слушам всеки ден, пак не би могъл да ми хареса.
Някой спомена, че Металика са заприличали на Лим Бизкит, ама да ви кажа St. Anger и за албум на Лимп Бизкит няма да мине - ония ако се стегнат ще направят сто пъти по-добра тава от недоразумението St. Anger. Май на всички ни е ясно за какво е създаден този продукт. Металика се изложиха съвсем пред очите на хората и най-вече на феновете си и е по-добре или да се откажат да свирят или да не залъгват и себе си и тези, на които са идоли, че правят някаква стойностна музика.
Предупреждаваха ме приятели от България да не си купувам албума, но аз бях решил да си го взема (тук в Канада го продават заедно с дивиди, не знам у нас как е). Е взех си го и реших да си мъча ушите няколко поредни седмици с него, докато най-накрая се отказах. Честно казано да сравняваш дори Load и Reload с St. Anger е все едно да сравняваш Whitesnake с нашенските Конкурент - Load и Reload са с класи над последната изцепка.



Тема Не е каквото очаквахнови [re: Other]  
АвторSasho Metallicov (Нерегистриран)
Публикувано08.08.04 23:55



Много е траш. Ако сте свикнали със старите албуми на Metallica като мен този ще ви стори най-лошият. Албумът е горе долу добър, но не може да се сравнява с предшествениците си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.