Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:24 27.09.24 
Музикални
   >> Metallica
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: Other]  
Авторaxaв (Нерегистриран)
Публикувано05.09.03 17:03



Като фен на Металика мога да кажа, че албумът е адски слаб Не е въпросът в това, че инструментите и вокалите звучат доста разстроено, да кажем, че момчетата са искали по-автентичен звук. Не може да се отрече също, че в някои песни има интересни вокали и барабани - сещам се в момента за St. Anger, за седмото парче(не се сещам сега за името), The unnamed feeling, Purify. Проблемът е, че няма една песен, която да звучи завършена, че песните са ненужно дълги и отчайващи еднообразни. Няма също така един свестен китарен риф, което всъщност най-много ме мъчи, прросто китарите са отчайващо слаби. Има някакви нео-метъл и стоунър рок елементи, но всичко е толкова елементарно и повтарящо се, без никакъв живец. Просто китарите са основата на едно рок парче, още повече на едно метъл парче, и липсата им(или по-скоро странно некадърното им присъствие) се чувства много неприятно. Не говоря даже за това, че няма поне едно соло - това също си е тяхно решение и могат да се правят готини песни и без сола.
Три пъти слушах албума, всеки път с надеждата, че все пак ще открия нещо хубаво в албума и поне една песен, която наистина да ми хареса. Ами за съжаление не открих такива неща. Такъв албум според мен е подигравка с името Металика и Джейсън само може да се радва, че не участва в него. Или момчетата не могат повече, или по-скоро са измислили този албум за три дена и са го записали за два, въобще не са си дали зор по него.



Тема Re: Какво мислите за St. Anger?нови [re: Other]  
Автор Anarwen (непознат)
Публикувано24.09.03 13:12



Албума е много як! Много са хората който не го харесват, но това си е техен проблем!

Two times the Dark Lord shall fall, two times he shall rise when a Fire Lady will defeat him...


Тема St. Anger е пълен боклук!нови [re: Other]  
Автор Rapid_Fire ()
Публикувано17.10.03 18:43



Това не е никакъв метъл! Това е някакъв комерсиален боклук! Но защо да се учудваме след като Металика вече се явяват и връчвания на наградите на MTV! Сигурно са станали вече и фенове на Бритни! А звученето на новия им албум е като от тенджери падащи по стълбище!

You'd better run from the Devil's gun!


Тема Re: St. Anger е пълен боклук!нови [re: Rapid_Fire]  
Автор Thunder lnc. (hard'n'heavy)
Публикувано17.10.03 20:22



Въх! Ми ако земат да направят кавър на Oops I Did It Again?

...You can't always get what you want...


Тема Re: St. Anger е пълен боклук!нови [re: Rapid_Fire]  
Автор Other (just me)
Публикувано18.10.03 09:04



Какво общо има новия албум с комерсията! Аз не съм чувал нищо подобно досега, което дори малко да наподобява. И въобще къде намесваш Бритни,
като това няма нищо общо.



Тема Re: St. Anger е пълен боклук!нови [re: Other]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано18.10.03 11:50



ми фани една тенджъра (препоръчително поцинкована) и бегом на стълбището!

- cheap new and used heavy/speed/thrash/death/black/doom metal

Тема Re: St. Anger е пълен боклук!нови [re: Myминтpoл]  
Автор Rapid_Fire ()
Публикувано18.10.03 19:49





You'd better run from the Devil's gun!


Тема Гола вода!нови [re: Other]  
Автор Бekc (Verfuehrer)
Публикувано23.10.03 22:52



Такааа , реших и аз да си дам мнението за албума. Металика слушам отдавна, но никога не съм писал в този клуб. Просто нямам почти никакво време. Но сега реших да взема мнение след излизането на най-слабата продукция под името Металика.

Първо за звука. Ами не знам къде са го записвали този албум и не знам какви подбуди са имали, може и комерсиални както няколко човека по-горе споменаха, обаче спокойно може да се каже, че средностатистическа американска група от аматьори ще изкара по-добър звук. Слушайки албума се чудех дали слушам Металика или някакви начинаещи български металисти. Нито китарите са на ниво, нито вокалите, а за барабаните по-добре направо да си замълча. Само басистчето се старае малко повече, ама и него като го видях на дивидито, което се продава заедно с албума, как се ниси на баса и кляка и става като някой маймун и ми падна в очите.
Второ - музиката и текстовете. Нито едното, нито другото. Музиката е меко казано елементарна с по няколко рифчета, а текстовете са пълна безсмислица и не издават никаква идея зад тези песни. По принцип като си купя нов албум и ми трябва поне няколко пъти да го прослушам, за да оценя по достойнство музиката и текстовете, но St. Anger и още две-три години да го слушам всеки ден, пак не би могъл да ми хареса.
Някой спомена, че Металика са заприличали на Лим Бизкит, ама да ви кажа St. Anger и за албум на Лимп Бизкит няма да мине - ония ако се стегнат ще направят сто пъти по-добра тава от недоразумението St. Anger. Май на всички ни е ясно за какво е създаден този продукт. Металика се изложиха съвсем пред очите на хората и най-вече на феновете си и е по-добре или да се откажат да свирят или да не залъгват и себе си и тези, на които са идоли, че правят някаква стойностна музика.
Предупреждаваха ме приятели от България да не си купувам албума, но аз бях решил да си го взема (тук в Канада го продават заедно с дивиди, не знам у нас как е). Е взех си го и реших да си мъча ушите няколко поредни седмици с него, докато най-накрая се отказах. Честно казано да сравняваш дори Load и Reload с St. Anger е все едно да сравняваш Whitesnake с нашенските Конкурент - Load и Reload са с класи над последната изцепка.



Тема Не е каквото очаквахнови [re: Other]  
АвторSasho Metallicov (Нерегистриран)
Публикувано08.08.04 23:55



Много е траш. Ако сте свикнали със старите албуми на Metallica като мен този ще ви стори най-лошият. Албумът е горе долу добър, но не може да се сравнява с предшествениците си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.