Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:42 28.09.24 
Музикални
   >> Metallica
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Защо Металика???нови [re: andrew]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано06.06.03 13:34



Мойто момче, бронзовата облицовка въобще, ама ГРАМ не пречи - вибрациите на самата струна (обвитата стоманена нишка) са тези, които пресичат електромагнитния поток на магнита и променят амплитудата на тока който тече по намотките на адаптера! Физика от 8-ми клас. И изобщо защо реши че ти говоря за баритонови китари? Това че твойте любими аграри джурат на такива ми е през оная работа. Аз ти дадох пример как можеш да си пренастроиш китарата без да ти е баритонова. И въпросния хит сме го ползвали повсеместно още 1989 и тогава не беше тайна за никой, но и тогава хората не свиреха ню-метъл на баритонови китари. Лично мен тоя трик ме светна Стефан от Реактор, а самата идея за ползване на кухарски струни идва от Кен Нарди, но ти едва ли си чувал за Анакрузис изобщо. Трика е идеален за лайф за да може вокалиста да зима високите по-лесно! Естествено не е нужно да свалиш задължително ЧАК 4 тона (макар че има групи дето го правят и е съвсем възможно, а Анакрузис така са си записали всичките албуми, не само на лайф!)

И преди отново и за пореден път да ми кажеш колко съм прост по-добре вземи млъкни - повече не желая да чувам и дума от теб - то е видно че целта ти е само да се заяждаш и да ми лепиш обидни етикети, па чунким някой ти фане дикиш ако ме наречеш 17 пъти "прост" в 3 постинга.
Знам, че модератора е пристрастен и сигурно се кефи отстрани като ме псуваш, но го призовавам да вземе някви мерки, щото и аз ще почна да се държа като говедо и да хуля наляво и надясно след като очевидно това се толерира.
Как пък не ви научиха да спорите без да нагрубявате бе? Голяма трагедия сте това новото поколение, честна дума!



Тема Re: Защо Металика???нови [re: lsrteam]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано06.06.03 13:35



А така, давай, смени си още няколко пъти ника и ме донапсувай - дано ти олекне!



Тема Re: Защо Металика???нови [re: andrew]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано06.06.03 13:50



Ай да се върна за последно и да ти дообесня по другата вметка дето си ме нахулил както съм ти набрал:

"можеш ДОРИ да свалиш цели 4 тона (или по народному 5 прагчета) " - кво не ти е ясно? Гледам че си подчертал "тона" и "прагчета" - сигурно си викаш "глей го па тоя, сваля 4 тона, пък говори за 5 прагчета което си е точно една струна разлика, т.е. 3 тона..." това ли те притеснява? Да те светкам ли що са четири тона? Защото се броят тоновете, а не разстоянията
до, ре, ми
между до и ре - три тона, терца
ми, ре, до, си - четири тона, кварта
Трябва ли да ти го нарисувам с точки и чертички за да го схванеш?



Тема Re: Защо Металика???нови [re: stdio]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано06.06.03 13:53



Доколкото забелязвам аватарчето мие сивичко на син фон - естествено тези екстри са недостъпни за анонимки като теб, така че ти прощавам неосведомеността, не че виждам нещо лошо да съм розов.
Розовото е признак на добро здраве все пак .



Тема Re: Защо Металика???нови [re: Myминтpoл]  
Автор stdio (непознат)
Публикувано06.06.03 14:07



?

Име Myминтpoл
Вид потребител Розовичък

ti na onova tam sivoto extra li mu vikash



Тема Re: Защо Металика???нови [re: stdio]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано06.06.03 14:12



сори,
не обърнах внимание че си регнат, ма то е щото оня пич андрю ме ядоса



Тема Re: Защо Металика???нови [re: andrew]  
Автор Other (just me)
Публикувано06.06.03 14:40



Мисля, че ще е добре да се престане с ненужни заяждания в форума! Все пак всеки има право на собствено мнение. Не може да се вини Муминтрол, че не харесва новите албуми на Металика. Каквото и да е, немислимо е така да се обиждаме непрекъснато и да казваме "аз съм прав - другите не са".
Понеже заведохте доста задълбочен спор за струни и тем подобни, истината е че Металика наистина свалят доста от стандартната настройка, за да придадат по-твърд звук.



Тема Re: Защо Металика???нови [re: Myминтpoл]  
Авторandrew (Нерегистриран)
Публикувано06.06.03 15:32



"можеш ДОРИ да свалиш цели 4 тона (или по народному 5 прагчета) "

choveche, ako kajesh da svalish 4 tona tva oznachava ako si v E:

#1 E -> D
#2 D -> C
#3 C -> B
#4 B -> A

ako ti kajat da svirish ton po-nisko nali da rechem ot E shte minesh na D? ako ti kajat da izsvirish 2 tona po nisko ot E - shte minesh suotvetno v C nali? v predishniq si post ti mi kazwash da svalq 4 tona:

"можеш ДОРИ да свалиш цели 4 тона (или по народному 5 прагчета) "

ako kajesh kvarta po-nisko - togava avtomatichno stava qsno za B shtoto rabotish veche s intervali a razlika ima zashtoto intervalite se izchislqwat s pomoshtta na majornata skala sprqmo osnovnata tonalnost. i tva tvoe ponqtie "struna razlika" - sushto e porednata ti nezemna glupost, takova neshto nqma, vzemi naprimer strunite E i A - intervala ti e perfektna kvarta, vzemi strunite G i B - intervala e majorna terca.... i pak shte go povtorq shtoto imash nujda - kogato izchislqwash intervali, izchislqwai gi po majorna skala, no ti si tolkova tup che daje chovek ne moje da ti obqsni


"ми, ре, до, си - четири тона, кварта" - na E perfektnata kvartata ne e B a e A - idi i cheti muzikalna teoriq ili popitai nqkoi koito razbira ot muzika, na E - B se qwqwa perfektna kvinta, a A e perfektna kvarta na E...

nqmam jelanie da te qdosvam no sporish za neshto koeto ochevidno izobshto ne razbirash



Тема Re: Защо Металика???нови [re: Other]  
Авторandrew (Нерегистриран)
Публикувано06.06.03 15:37



da taka e, naprimer Sad But True se sviri v D, no mumintrol kaza golqma glupost - a imanno che v studioto im sa orqzali visokite chestoti koeto e absurdno, ima razlika mejdu osnovna tonalnost i chestoten diapazon na zvuka



Тема Re: Защо Металика???нови [re: Myминтpoл]  
Авторandrew (Нерегистриран)
Публикувано06.06.03 17:05



shte se opitam da ti go obqsnq po-podrobno makar i da nqmam goreshtoto jelanie da ti nabiq neshto polezno v glavata no shte go napravq shtot si mi "nabral" che i si shtql "tochki" da mi risuvash:) ok, sega cheti vnimatelno, dano razberesh


"ми, ре, до, си - четири тона, кварта" - kogato kajesh "kvarta" - tova e interval sprqmo osnoven ton koito se izchislqva kakto veche kazah po majornata skala sprqmo nego v posoka na po-visokite tonalnosti - taka che kato imash E za osnoven ton, perfektnata kvarta mu e A. procheti v muzikalnata teoriq za intervali i inversiq na intervali (imenno s tva se burkash). ne moje da kajesh "ми, ре, до, си - четири тона, кварта" - shtoto za da opredelish intervala mejdu osnovniq ton (v sluchaq E) i nqkoi drug vurvish po majornata skala na E i se dvijish v posoka na po-visokite tonalnosti, to est imash:

E - perfektna prima na E,
F#- majorna sekunda na E,
G# - majorna terca na E,
A - perfektna kvarta na E

tuk trqbva sushto da znaesh koi intervali sa perfektni i koi ne.

primata, kvartata,kvintata i oktavata sa perfektni i mogat da budat:
1. umaleni
2. perfektni
3. uvelicheni

sekundata, tercata, sekstata i septata - sa neperfektni i mogat da budat:
1. umaleni
2. minorni
3. majorni
4. uvelicheni

taka che ne mi kazwa che intervala mejdu E - B kudeto e E e osnoven ton e kvarta samo shtoto si reshil che ako vurvish v posoka na niskite tonalnosti imash 4 tona do B - tva e taka no intervala ne e kvarta pich:) vij ako trugnesh ot B - E se pada perfektna kvarta no tuk vurvish v posoka na po-visokite tonalnosti kakto e pravilno

"ми, ре, до, си - четири тона, кварта" - грешно (intervala e E-B - kvinta)
"ми, фа, сол, ла - четири тона, кварта" - вярно (interrvala e E-A - kvarta)

dano si porazbral neshto shtot mi pisna da sporq za neshta s koito se zanimavam dosta otdavna i a i ot dosta po-otdavna gi ima napisani v elementarnata teoriq na muzikata




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.