Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:15 24.04.24 
Музикални
   >> Metallica
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Metallica преди 91-а или след 91-а?  
Автор lron_Man (член)
Публикувано22.02.03 19:42



Според мене - и преди, и след...Преди 91, гениални по детски, с неповторимо звучене. След 91, с по-разнообразен стил и привличащи по-широка аудитория.

Някой хора тук, се скъсха да плюят Metallica след 91-а, без нито един сериозен довод.

Доводи, като тези
- групата се е комерсиализирала.
- групата е предала фановете си.

са несериозни и ми звучат, като ала-бала. Както пееше Георги Минчев (бог да го прости) - "Но без пари не пускат в ресторант дори и най-добрия музикант"

Просто светът се променя музиката също. Аз исках да чуя сериозни доводи. Обяснението за комерсиализацията и предателството на фаовете ми звучат детински, социалистически и прекалено български. Т.е. глеаме първо кой колко пари получава и го намразваме, ако има успехи. Хората (от Metallica) се постигнали всичко с инструментите си.

Действително, според мене, Load и Reload са по слаби от първите 5 албума на Metallica. Но са по-разнообразни. Вземете, която и да е група и ще видите, че далече не всичките им албуми са идеални. Даже велики групи, като Led Zeppelin, Black Sabbath, Pink Floyd, Rolling Stones и т.н. имат върхове и по-средни неща.

Но S&M за мене е един невероятен албум. И в него има слаби моменти, разбира се. Ама я кажете, някой представял ли си е, че хеви метал група ще направи концерт със симфоничен оркестър? И то толкова успешен. Вярно, че и Michael Kamen има голям дял за това, но факт е, че албумът е върха. А Garage Inc. също е много добър - кавърите имат собствено звучение. Голям фан на Motorhead съм, но кавърите на Metallica по Motorhead са върха.

И накрая, за да не съм голословен – ето ви местата на албумите на Metallica в класацията на Billboard – Top 200.

1985 Ride The Lightning No. 100
1986 Master Of Puppets No. 29
1987 $5.98 EP-Garage Days Re-Revisited No. 28
1988 ...And Justice For All No. 6
1988 Kill Em All No. 120
1991 Metallica No. 1
1993 Live Shit: Binge No. 26
1996 Load No. 1
1997 ReLoad No. 1
1998 Garage Inc. No. 2
1999 S & M No. 2

Това са най-високите места, до които са стигали албумите, та за това годините могат да не съвпадат с годините на издаването им.

Когато фактите говорят и Бай Даньо трябва или да мълчи или да даде разумни доводи за омразата си.

Не мислех да вземам толкова обстойно думата, но не приемам детински доводи.

Накрая искам да кажа, че слушам хард рок от времето, когато повечето от вас не са били запланувани. Колекционер съм и всичките ми дискове (наближават 1000) са оригинални. Живея и работя в Япония. Та и аз може да съм се комерсиализирал и да съм предал студентите си в България, ама какво да се прави, такъв е животът. Предпочитам да уча българчета, ама като никой не плаща, като хората за това в Родината, уча азиатчетата, които не са по-умни от българчетата, но...Както и да е, това е друга тема. Тук обаче, хората са толерантни един към друг и зачитат мнението на опонента. На това трябва да се научим ние, българите.

Хайде бъдете всички здрави и спорете, колкото можете повече, но без да се обиждате!!!

Много съм зает напоследък и няма да мога да ви отговарям, но уважавам мнението на всеки от вас, ако е казано интелигентно и без обиди.



Тема Re: Metallica преди 91-а или след 91-а?нови [re: lron_Man]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано22.02.03 22:52



"Когато фактите говорят и Бай Даньо трябва или да мълчи или да даде разумни доводи за омразата си."

Къде са тия факти?
Всичко, което виждам е твоето лично мнение и една извадка от билборд, която дори е в разрез със по-предните ти съждения. Ако ти самия казваш че лоад и ри-лоад са по-слаби защо тогава ми даваш билборд като довод, след като там те са #1, а всичко друго е по-слабо? И ако билборд е тоя така "неоспорим факт" само да те питам - ти как си избираш каква музика да слушаш? Ако ми кажеш че отваряш билборд всяка седмица и си купуваш първите 5 диска веднага млъквам и се махам от тоя форум .

Аз също мога да отида и да ти копна класация от метъл инвейдърс или BW&BK където всички албуми на металица са #1 преди 91 и пак #1 след, но вече като worst album - ще го приемеш ли като "неоспорим довод" и ще млъкнеш ли се питам, хем и двете списания са междунардно известни и специализирани ЗА Хеви Метъл, а не манджа с гроде като билборд.

Също така е хубаво да се уточни, че за С&М досега съм казал само че не го броя като студиен албум, което си е истината - С&М е поносим, ако човек успее да се абстрахира от новия табиет на пеене на джеймс и двете нови песни. Не е нещо новаторско, но и на това съм доволен на фона на лоад и ри-лоад. Даже си го купих на видеокасети като излезна.

Не можах да ви науча да спрете да ми цитирате таблоиди и класации като "неоспорими факти" и това си е, хаха
Пак добре че не си ми копнал някоя калсация от интернет

There is a terrorist behind every bush.


Тема Re: Metallica преди 91-а или след 91-а?нови [re: lron_Man]  
Автор Voodoo_Child ()
Публикувано22.02.03 23:13



Старая се да не разделям музиката според някакви години. Реално погледнато това няма никакво значение. Има музика, която ме кефи и такава дето не ме кефи. Това си мисля, че е по-съществено. Имат яки песни и преди 91 и след това. Грешката им при издаването на Load беше, направиха клипове на възможно най-слабите песни и за голяма част от феновете тези песни са Load.



Тема Re: Metallica преди 91-а или след 91-а?нови [re: Myминтpoл]  
Автор sheva (мъдобрад)
Публикувано23.02.03 22:50



А тези списания на каква база са определяли best и worst албуми?

slept well?



Тема Re: Metallica преди 91-а или след 91-а?нови [re: sheva]  
Автор Myминтpoл (Розовичък)
Публикувано24.02.03 09:21



Абсолютно същата както и на Билборд - субективни читателски гласове.

There is a terrorist behind every bush.


Тема Re: Metallica преди 91-а или след 91-а?нови [re: lron_Man]  
Автор KillingTimeМодератор (V.I.P)
Публикувано24.02.03 10:48



Моите уважения !



Тема Re: Metallica преди 91-а или след 91-а?нови [re: lron_Man]  
Автор Pennywise (it)
Публикувано24.02.03 13:32



Хората (от Metallica) се постигнали всичко с инструментите си. - цитирам
Е, те тоя ти аргумент е най-сериозния!!!



Сега сериозно - не мислиш ли, че точно тази класация на Билборд доказва точно обратното на това, което твърдиш? Сам казваш, че първите албуми по- ти допадат, но като погледнеш - са на доста по-задни места...

А доводите - детински (според теб) или не - наистина отблъснаха доста хора...



Тема Re: Metallica преди 91-а или след 91-а?нови [re: lron_Man]  
Автор Pacio (непознат )
Публикувано24.02.03 18:29



suglasen sum 100% s tebe:)
naistina vsiaka grupa ima i dobri i slabi pesni
S&M e super iak album:))))
Bai-Danio da razpravia kvoto ste. nali za tva sporime. ako vsi4ki biahme na edno mnenie niamashe da sporime.
METALLICA FOREVER



Тема Re: Metallica преди 91-а или след 91-а?нови [re: Pacio]  
Автор KillingTimeМодератор (V.I.P)
Публикувано27.02.03 17:19



Хайде да пишеш на кирилица ако обичаш !

мерси



Тема Re: Metallica преди 91-а или след 91-а?нови [re: lron_Man]  
АвторeeYORe (Нерегистриран)
Публикувано17.04.03 23:13



Какво да ви кажа. Металика за мен са ГРУПАТА.

Най-много критики търпят Лоад и Ри-Лоад. Ами за мен те са велики също. Разкиката е че са Различни. Нали не искате цял живот да слушате от тях Сийк & Дистрои? Исакте ли да са като Ди-Си? Цял живот хайуей то хел и ти ен ти. Ако сега се намери някои да ми каже всички албуми на Ди-Си аз се махам. Една група за да е добра трябва да се развива. Всеки албум на Металика е различен (поне за мен). Групата се променя и според мен това не е лошо. А и тва дето ги обвиняват в комерс в 96 и 97 е направо смешно. След 91 (и 88) те са в апогея (не знам дали така се пише) си и защо ще им е да правят нещо за пари? Просто вече имат и деца и жени и какво ли не и си правят някъф алтернатив или не знам какво се води там и тва е. И Тъй като са МЕТАЛИКА - тва нещо също е велико. Защото те си правят музика, защото с това си хранят децата и го правят добре. Начина има на мислене е различен. Спомнете си Джеймс през '82 с ластичните дънки как пее Whiplash (пропомнете си и текста) и си го представете сега! МИ променили са е хората. Тва ще е смешно. Ако го правят аз бих ги намразил и това бих нарекъл комерс. Да се правиш на нещо което не си само и само то да се хареса. Тва е комерс. Металика след 91 продължават да са си все така велики.
Който не ги харесва - ми да не ги слуша - ама да не ръси щуротии. тва е.

съжалявам ако съм досадил на някого. ако съм - ми да не си го чел:)) тва е:))




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.