Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:37 01.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Местни избори 2003
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За бога братя, не гласувайте!нови  
АвторLenka (Нерегистриран)
Публикувано26.05.05 21:15



Ето на - седя си на чашка бира и гледам новините . Брей - идват избори. Слушам аз и цъкам с език - мали мали - та ние в едно предаване сме на последно място в европата по заплати и първи по данъци, в друго предаване говорят колко сме забогатяли - коли караме, апартаменти имаме ( това че в тях ветровете през зимата си правят среща а през лятото ги ползваме за сауна е друг въпрос - да ама са мултифункционални ) и даже 200 и кусир лева заплата взимаме... бреи... цъкам с език... аз взимам 150... че кой тоя дето взима 200 и кусур...
та пийвам си аз бирата ... и ... хоп! някои то ТВто казва че през 2009 година ще взимаме по 500 кинта... малиии много пари това... мали ... цъкам с език... Че какво ще ги правим ние тия пари... Та изведнъж като ми светна!!!!! ко съм се запритеснявала аз- че те половината в данък ще ги вземат... а ний ще гушнем по 250 - 300 кинта ... ама пак много пари ей... И пак ми светна!!! ама те тока ще увеличават - опа аиде 50 кинат на месец отидоха... ама пак ми остават 200 -250. Добре , че нямам парно ... ама вода трябва да плащам - еи ти 10 кинта на месец... Ама то и тефона трябва да се плаща... нали в европата ще влизаме... трябва да сме мобилни - айде 30 кинта за там ... ами то и 15 кинта за кабелна - нали трябва да се образоваме все пак... Ама и на работа трябва да се ходи - аиде 15 кинта за карта за автобуса... остват ми 180 кинта... мали колко много пари .... какво ще правя с толкова пари! Я чакай- казах си аз ... ами нали трябва да ям .... Смятам :

30 X 0.30 ( половинка хляб ) = 9 кинта
30 Х 0.60 ( мляко ) = 18 кинта
30 Х 0.60 ( половин л. прясно мляко) = 18 кинта
30 Х 1.50 ( 200 гр месо ) = 45 кинта
30 Х 1.00 ( кило долнопробни изгнили плодове ) = 30 кинта
30 Х 1.00 ( зеленчуци, вероятно пак понагнили ) - 30 кинта
30 Х 0.15 ( яйце ) = 4.50
дамски превръзки ( все пак съм жена ) = 3 кинта
5 кг картофи - 3 кинта
30Х 0.50 ( кафенце на работа ) = 15 кинта


Малиии ... пак цъкам с език... те паричките свършиха... май ще трябва да ходим изпокъсани и миризливи... и болни щтото ... няма парички за прах за пране, сапун, шампоан, дрехи, обувки... нищто де, успокоявам се аз ... ще миришем, ще миришем - ще ни свикнат ... ам... то за бира няма да има...
Вече цъкам с език притеснено ... май трябва да намалим разходите - гледам листа... пак го гледам - няма кафенце... спестих 15 кинта... мисля къде да ги изхарча.... опаааааа... няма 15 кинта... даначните ги взеха за апартамента.... то нищо че от всякъде духа... ама както казах - мултифункционален апартамен - затова данъка по-висок...
Еи на цъках, цъках с език ама те парите пак нестигнаха...
Хвърлих бележката в коша
пак пия бира ( щотот може и последната да е) и се унасям в света на мечтите - мали колко много са тия проценти с които ще ни вдигнат заплатите ... ум не го побира...


ХОРА СРАМОТА Е ДА НИ ОБЕЩАВАТ 250 ЕВРО СРЕДНА ЗАПЛАТА !
НЕ ГЛАСУВАЙТЕ ЗА ТОВА!



Тема Re: За бога братя, не гласувайте!нови [re: Lenka]  
АвторБoляpka (Нерегистриран)
Публикувано03.06.05 17:22



И аз съм на бира.Само на бира.Без мезе,без хляб.И аз ги гледам и слушам.И аз се чудя и мая как ги докарват тия сметки?!Моята все не излиза и парите все нестигат,а те се скъсват да се кандардисват сами и да си вярват.Като ги гледам тия т ъпигьоси как се наддумват,че май че си и вярват?!Всичкото хубаво,ама аз защо не мога да им Повервам?Ами сега на изборите за кого?Номерът с царя мина и свърши.Кой ще е следващият?Някой ако го знае бързо да казва,че ей го утре ще дойде 25,а ЧОВЕКЪТ ГО НЯМА!



Тема Re: Как пък не!нови [re: Lenka]  
АвторCтaнишeв (Нерегистриран)
Публикувано03.06.05 22:51



Ще си гласувам и още как!
Ха познайте за кого



Тема Re: Как пък не!нови [re: Cтaнишeв]  
Авторwontvote (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 16:05



shtom shte glasuvash,da si prigotvish 50% ot 4 godishnata zaplata da im dadesh...vsichkite si nervi...povecheto ot zdraveto si....a za zadnite chasti nyama da govorim....tam te sa maniacite.



Тема Re: Как пък не!нови [re: wontvote]  
Автор Vero ()
Публикувано14.06.05 21:19



То е ясно,че парите никога не стигат. Човек се простира според чергата- ако ще 1000 и 2000 лв заплата да вземаш, пак няма да стигат-това си е факт.

Лошото е, че ни правят на маймуни покрай тия избори. Популисти, лъжци, демагози- сега са си в стихията. Толкова са жалки. Ако си човек с ъкъл в главата и малко по-дълга политическа памет-няма да им се вържеш. На теб ти е ясно, че всички са егати фурнаджийските лопати и само драпат да ти грабнат гласа. Защото после политическа отговорност не се търси на никого.

За съжаление повечето хора в Бг не се замислят в/у политическите факти и си гласуват на сляпо за БСПто/СДСто/ДПСто/и т.н.. Затова и същите си веят байрака 2-3ти мандат.



Тема Re: Как пък не!нови [re: Vero]  
АвторEнтep (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 22:01



и аз този път ще гласувам ......помня един финансов министър който не знаеше как се казва борсовия индекс на Софийска стокова борса а на следващия министър се обиха да му обесняват що е ДДС и той гледаше умно, умно...това всичко сам го гледал по ТВ ...........и как да гласувам и за кого ........ ама ако не гласувам пак глупаци ще изберат глупаци то и инак се тая ........ но този народ 500г е бил роб и робска му е психиката така ,че ще станем образцова бананова република в ЕС



Тема Re: Как пък не! [re: Eнтep]  
АвторCтaнишeв (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 19:12



"и как да гласувам и за кого ........ ама ако не гласувам пак глупаци ще изберат глупаци то и инак се тая"
Аз ще ти кажа, за кого да гласуваш, друже, не бой се. Само кажи, ако не знаеш номерчето в бюлетинката




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.