Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:06 19.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Местни избори 2003
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Отговор на всички писма - ИЗХОДЪТ  
АвторBaлтep (Нерегистриран)
Публикувано28.10.03 03:28



Искам да поясня че с предишното и настоящото си съобщение не предлагам кой знае какви мъдрости или чудеса освен обединяването ни около създаването на национално движение което именно по силата на закона и правото да изпрати в затвора всички управници които през тези 13години са нарушили закона както в полза както на личното си облагодетелствуване така и в полза на своите роднини и различните мафиозно икономически групировки.

Достатъчно е да се обединят всички данъкоплатци /които са много повече от реалните симпатизанти на разни партии/ и които изнесоха несгодите на тези престъпни управления на гърба на своите семейства. Все пак всяко правителство си има цена и тази цена се плаща именно от всички нас. Тази цена са данъците който правителството събира от всички нас а после харчи така както е изгодно не на народа а на един или друг министър или на криещите се зад гърба му, но вече публично известни мафиозно икономически групировки .

Не обвинявам симпатизантите на различните партии защото те са обикновенни хора и просто в желанието си за спасение от поредните политически мършояди след съответната добре извършена манипулация от партийните върхушки с помоща на различните добре платени именно с народната пара политтехнолози се отстъпват пред емоциите си, а не пред разума и отиват да гласуват за определените не от тях и здравият разум а от престъпната политическа върхушка и тайни партийни съглашения - мижитурки.

Все пак всички сме българи и имаме семейства които гладуват след като възрастните членове на семействата са били съкратени от поредният политически и корупционно подкрепен прихватизатор който по вече утвърдената схема набързо е източил предприятието, разпродал на безценица или заложил машините и обявил неговият фалит.

Надявам се че глада и отговорноста към децата ще накарат всички нас да отрезвеем и се опомнит овреме, след което да се захванем за работа.
Време е да спрем да бъдем послушни жертви на поредните политически манипулативни експерименти. Народа трябва да избира своите временни представители в парламента /тоест народни слуги/ не по партийно и далавераджийски определяните списъци а според собственният си избор и преценка - тоест само и единственно мажоритарно.

Освен това народа трябва да забрани манипулирането на изборите т.е. така нареченият пиар защото с помоща на добри специалисти по промиване на мозъци всеки може да бъде зомбиран да гласува даже и за магарето на Бай си Ганьо. Всейзвестно е че политическата реклама дава възможност на престъпните групировки "инвестирайки" огромните си незаконно придобити капитали в изборните кампании да вкарват своите агенти на влияние във власта за да си осигурят не само политически чадър а и престъпно участие във власта и разграбването на страната. Другата възможност както например на хора като Софиянски е да инвестират лично заграбените средства /справка Общинска банка, договора за почистване и водната концесия/ за да си гарантират оставането във власта и прикриване на далаверите както и безнаказанноста от ръката на закона. Естественно не приканвам никой да гласува за неговите опоненти или политически противници а просто правя констатация на съществуващите и всейзвестни факти които конкурентите му изпълняващи съветите на своите щабове надали ще засегнат открито.

А за да се гарантира прилагането на строгоста и изискванията на закона спрямо всеки участвал в ограбването на страната и умишленното разрушаване на нейната икономика,банкова система, образование, здравеопазване, научен потенциал и т.н. безоглед от неговата политическа или мафиотска принадлежност ще трябва да се вземе власта на поредните парламентарни избори.

Естественно веднага след това трябва да се приеме решение от народното събрание че всички важни за страната въпроси се решават само и единственно с референдум а освен това депутатите желаят или не ще бъдат принудени под натиска на народа да се откажат от получаването на заплати, привилегии и от вече съществуващата нова и непонятна професия - депутат.

Всеки които отива да работи за благото на народа ще трябва да се издържа от собственният си труд а не от заплати и подкупи. Работата на депутатите е няколко пъти в годината да се съберат за да приемат няколко закона но не и да висят по цял ден в злачните кафенета и ресторанти около Народното събрания за да получават указаният и лепта от своите спонсори. Местото на подобни спонсори е в затвора. Всичко което бе прихватизирано незаконно през тези 13 години ще трябва да се върне в народната хазна.

Държавата е длъжна да запази своят контрол върху стратегическите и печеливши пройзводства. Не виждам защо трябва да се продават печеливши деиности и пройзводства освен за да увеличат печалбите на тези които ги приватизират.

В страната трябва спокойно да съществуват и се конкурират различни форми на собственност,държавна, коопеативна, общественна, общинска, частна, смесена и т.н.

Време е да се изхвърлят всички изкуствено наложени ни от поредните правителства посредници в стратегическите отрасли като енергетика, водни и топлоелектрически дружества и т.н. защото това единственно само оскъпява съотвената услуга /заради процентите печалби и режийни и за посредниците/ но не я прави по качественна за потребителя както вече се убедихме от реалният си опет и практика.

Не подкрепям извършването на убийства и преврати защото историята е доказала че не това е пътят за налагането на закона /дори и Хитлер след няколко неуспешни преврата е взел власта с избори/ а и защото за съжаление в България вече няма достатъчно на брой офицери и мъже които да са готови да отидат на саможертва в името и заради благото и бъдещето на Отечеството. Т.е. хора с патриотични нрави и желание има достатъчно, но те все още не са достатъчно обединени и не изповядват единственната правилна идеология която трябва да бъде националното икономическо, технологично и духовно възраждане на нацията и добруването именно на българският народ а не на различните маргинални политически върхушки или временните ни чуждестранни съюзници.

Вместо убийство по добър възпитателен, икономически и превантивен ефект ще има разследването и осъждането на всички виновници за големите грабежи и икономически престъпления и конфискуването на незаконно придобитото в полза на народа.

Конфискуваните средства могат успешно да бъдат използвани за технологично обновление на различни отрасли и за развитието на нови и стратегически важни а и икономически печеливши направления - като високи технологии и т.н.

Под български народ разбирам всички граждани на страната /без разлика от пол, религия и етнически пройзход/ които законно живеят на нейната територия, спазват законите определяни от нейният върховният суверен - Народа и работят съвестно за нейното национално възраждане и просперитет.

Политическите партии могат да си съществуват, но в момент когато страната е в състояние на икономическа разруха и война, когато народа е доведен до просешка тояга а духовното и физическо оцеляване на нацията са под заплаха, заради унищожената система на образование и здравеопазване, когато българската наука вече дванадесет години не получава и лев за нови разработки и изследвания политическите партии нямат място и право да участват в издигането и определянето на кандидатите за единственното законно представителство във власта на върховният суверен /НАРОДА/ - каквото е Народното събрание. Партиите са създадени не за да защитават правата ни, / защото никога целият народ не е член на една и съща партия/ а само и единственно да ни манипулират и разединяват и за да може по успешно да ограбват народа гарантирайки си своята безнаказанност.
Т.е. Всеки член на ръководството на която и да е била партия е враг на народа защото никога целият народ не е член на една и съща партия. Да не говорим че огромната част от членовете на различните партии и дори и техните деца всъщност никога няма да получат възможност да участват в определяне на политическите приоритети или управлението на различните съществуващи партии си тъй като управлението им всъщност е окупирано от нагли и крадливи семейни банди и се предава по наследство. Т.е. ние отдавна сме разделени от настоящите си и минали политици на управляващи и управлявана безгласна рая.

Естественно за да променим статуквото и ги принудим да се съобразяват с всички нас ще трябва да се размърдаме и да поработим при това без възнаграждения и далавера. Важното е че обединението на огромната част от народа е единственният начин да се справим сами и да гарантираме законово възмездие за корумпираните политическите върхушки . Време е да спрем да се заблуждаваме и да си спомним народната приказка за неволята, иначе още сто и двадесет години безсмисленно ще чакаме да доиде някой друг отвън, който вместо да се залови да възстанови държавата и гарантира спазването на закона идва просто за да заграби набързо каквото може и ни "ОПРАВИ".

За съжаление Симеон с незаконното заграбване на непринадлежащи му по закон и право български имоти и обграждайки се с всякакви нечистоплътни мародери вече ни показа че не прави изключение от нашенските политически мекера.

Шанса е народа сам да се хване да работи и решава съдбата си защото политическите партии са просто измисленни за подходящо манипулативно контролиране и неутрализиране на всеки опит за национално обединение и справедливото управление и разпределение на националните богатства.

Естественно очаквам всеки да се включи с различни положителни идеи защото както е казал народа една глава може и да мисли добре, но дузината мислят по добре. А и сам човек може и да сбърка защото липсата на градивни критики всъщност пречи за оконателното избистрянето на нещата и спъва развитието напред.

Искам да поясня за всички уважаеми участници във форума че личното участие във власта не ме интересува тъй като поради настоящата си работа и професионални занимания не мога да участвам в каквито и да е било политически партии или държавното управление. Единственното което ме интересува е виновниците за този грабеж да бъдат справедливо разследвани, осъдени и попаднат в затвора а децата ми да живеят в една по нормална и достойно ръководена а не просто управлявана страна. Считам че бъдещето на децата ми е достатъчен мотив за да не стоя и бездействам както и за да не гласувам за определяните ми от продажните ни и корумпирани политици, кандидат кметове. Просто не желая да участвам в узаконяването на техните беззакония. А и всички ние разполагаме с изключително ефективно оръжие за да накараме престъпната политическата върхушка да ни слуша безропотно.

С уважение!

Валтер
internews3000@pochtamt.ru



Тема Re:ОТГОВОР на " Отговор на всички писма - ИЗХОДЪТ"нови [re: Baлтep]  
АвторMинaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано28.10.03 07:45



Няма да коментирам написаното от теб. Ще се задоволя с това да кажа, че детайлно си прав, но принципно - НЕ. Поне според мен. Вместо отговор ти предлагам следното откровение:


Ние, Българите....
Някои сигурно помнят това предаване на Радио София. Обясняваха ни колко сме велики. С богата история, прекрасни традиции, висок интелект, дълбока душевност, славно минало и още по-славно бъдеще…..

Вече се съмняваме във всичко, в което ни убеждаваха по радиото - нас-българите….Настоящето ни е толкова БЕЗСЛАВНО, че славното минало ни се вижда смешно, славното бъдеще – абсурдно, а дълбоката душевност…..какво ли пък беше това “душевност”??

Виновните? Естествено – политиците….. Корумпирани, крадливи, лъжливи…Всеки си е избрал някои от тях, за да ги нарочи за виновни. За някои изворът на злото е БКП и Тодор Живков. За други – БСП, Жан Виденов и Георги Първанов. За трети – СДС - Желю Желев, Филип Димитров, Иван Костов. За четвърти НДСВ и Симеон. За пети (все по-многобройни напоследък)– ВСИЧКИТЕ вкупом.

Много удобно, нали?

А пита ли се някой как и защо стана така, че за 13 години не се намери НИТО ЕДИН ПОЛИТИК, когото НИКОЙ ОТ НАС не може да обвини в нечестност, нелоялност, алчност, крадливост, себелюбие, злоба, кариеризъм, корумпираност… ???

Според мен изводът се налага от самосебе си. Просто се оказа, че НИЕ БЪЛГАРИТЕ, не можем да излъчим достойни политици. Не можем да ги НАМЕРИМ между нас. Ами - ПРОСТО НЯМА.

Шок! Нали сме велики? Къде са най-великите от великите, за да ги изберем – да се грижат за нас, да ни измислят законите и да следят да ги спазваме, да повишават жизнения ни стандарт и да ни представят достойно пред света? И всичко това – без да ни лъжат и крадат, без да уредят цялата си рода на “яслата”?

Дали да не застанем за малко пред огледалото? И да се огледаме малко…и да помислим малко…

Я да ми се обадят тези българи, които НИТО ВЕДНЪЖ през целия си живот не са се обадили по частни въпроси от служебния телефон? Нито веднъж не са “мръднали” през работно време по частна работа? Нито веднъж не са откраднали ПОНЕ ЕДНА ХИМИКАЛКА от службата си? Нито веднъж не са се опитали да прередят някого на някоя опашка? Нито веднъж не са минали на червено? Нито веднъж не са хвърлили боклук на улицата? Нито веднъж не са завидяли на някого? Нито веднъж не са ощетили някого с нещо заради роднина или приятел?

Глупаво е да обвиняваме единствено политиците си…..Те ВСИЧКИТЕ са…просто като нас, те са ЧАСТ от нас… От къде да се вземат свястни политици? От Марс ли да паднат? И защо смятаме, че те са ДЛЪЖНИ да бъдат свястни, а ние – не? С какво сме по-горе от тях, та да можем да си разрешим всички пороци, а да критикуваме тях за същите?

А мога да се изразявам и по-директно. Боклуци са политиците ни, защото И НИЕ СМЕ БОКЛУЦИ!! Всички - и вие, и аз. И не подскачайте. Вярно е - българите сме с висок коефициент на интелигентност, много талантливи, много комбинативни и сръчни. Но това НЕ СА ДОСТАТЪЧНИТЕ КАЧЕСТВА, ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ ЗА ЕДИН НАРОД, ЗА ДА МОЖЕ ДА СИ СЪЗДАДЕ СВЯСТНА ДЪРЖАВА!
Задължителните са други, от които ние не притежаваме нито едно - ЧЕСТНОСТ, ДИСЦИПЛИНА И ЧУВСТВО ЗА ОТГОВОРНОСТ. Отсъствието на тези качества у целия народ води и до отсъствието им и у политиците. Да, мащабите са други (кой откраднал химикалка, кой – завод…всъщност – всеки откраднал каквото могъл!!), но основата е точно в отсъствието на тези качества, които се забелязват с просто око у всички проспериращи западноевропейски държави. (Горките, колко по-слабо интелигентни са от нас.....ама пък как хубаво си живеят!). Който е прередил някого на опашката, за да уреди себе си, той ще пререди и целия народ, ако му се отдаде възможност. Просто у политиците лошите качества на народа се проявяват в силно концентриран вид. И са силно на показ.

Изходът? Ами ето - признавам, че и аз съм боклук. Но поне - осъзнат боклук.
(Осъзнат боклук - половин боклук!! :))) Когато осъзнатите боклуци станат ДОСТАТЪЧНО МНОГО, все ще се намери някой от тях да поведе народа и да го изведе от батака. И останалите осъзнати боклуци ще тръгнат след него. Но дотогава ще мине много, много време…

Призив - БОКЛУЦИ, ОСЪЗНАВАЙТЕ СЕ ПО-БЪРЗО!!



Тема Re: Отговор на всички писма - ИЗХОДЪТнови [re: Baлтep]  
АвторKaтя (Нерегистриран)
Публикувано28.10.03 23:11



Подкрепям и предлагам повече да не плащаме данъци!
Това е единственният начин както разбирам от твоето писание да заставим престъпните управляващи и политически върхушки да забележат и се съобразяват със свойте избиратели.



Тема за минаващатанови [re: Baлтep]  
Авторoтroвop (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 07:18



Мисля че отчасти си права по отношение на различните нарушения който човек допуска в различни етапи от своят живот и за дисциплината която ни е необходима за да успеем да изградим нормална и силна държава. Все пак в повечето случаи човек се учи именно от своите грешки а без дисциплина естественно нищо не може да се направи, още повече държава. В същото време моля да ми позволиш да не се съглася с повечето заключения. Например аз съм тръгнал в живота си от едно малко планинско селце и по голямата част от съзнателният си живот израснах без баща, но това не ми попречи да завърша добро образование и да се реализирам професионално. Имам много приятели от различни страни в света, три чудесни деца и добра и интересна професия. Изкарвам достатъчно за да издържам семейството си макар че в живота ми е имало и времена в които сме броили стотинките и не сме си позволявали дори много нормални неща - като например да си купим интерсни книги, нови дрвехи и т.н.

Не мога естественно да се похваля с последни марки коли и просторни прогимназии но затова пък си плащаме спокойно домашните разходи, купуваме си интересни книги от различни страни и когато ни остават малко пари си позволяваме да се погрижим и за някои наши приятели които са я закъсали. Е просторно жилище с нашите заплати едва ли ще си купим през следващите десет години, но това не е болка за умиране или нещо без което човек не може да живее. По важното е позитивното мислене и желанието за промяна към по добро. Именно по тази причина и предложих всички да се обединим за да успеем да променим нещата към по добро и без отдавна корумпираните си политици и чинвници. Вярвам и зная че можем да го направим. Важното е поне веднъж да го пожелаем с найстина с цялото си сърце и да имаме подходящ мотив. Аз самият имам достатъчно силен мотив и това е децата ми да живеет като достойни хора в една по добра България. България в която всеки умен и порядъчен човек да получи възможност да се реализира благодарение на своите лични възможности а не благодарение на съмнителни връзки, зависимости и корупция. Страна в която няма да се налага да продаваш съвеста или чувствата /а жените и телата си/ за да успееш.

Аз за себе си съм направил избора и ще продължа по пътя без значение какво ще ми струва. Има много неща от всичко което съм постигнал и които мога да изгубя, но все някой някога трябва да тръгне напред. Омръзна ми да стоя и чакам нещата да се променят сами или най после във власта да отидат честни и порядъчни люде. Явно че това е невъзможно и ако продължава да чакам и вярвам просто ще заприличам на поредният глупак. Писна ми да гледам как огромната част от народа ни страда докато разните му политици като олигофрени се хилят надменно от екрана и партийните форуми като дори не ходят на работа защото някой си ще гласува с тяхната карта по височайша партийна повеля.

Именно заради тях в момента живеем в страната на посредниците и корупцията. Тези които работят в селата и в заводите реално получават жълти и мизерни стотинки докато основните печалби отиват в джобовете или на различните криминални групировки явяващи се силови прекупвачи на селскостопанската продукция или на различните икономическо криминални босове заграбили и контролиращи с политическа подкрепа всички заводи и банки.
Цялата тази, уж ДЕМАКРАЦИЯ заради която страдахме всички ние, всъщност се оказа привилегия само за малка група мошенници които незаконно заграбиха и разрушиха икономиката, банките, образователната система и здравеопазването на страната. Привилегийте са само за тези които унищожиха българската наука читалища и безплатно образование и медицина и в момента се стремят да превърнат децата ни в скотове докато техните спокойничко си учат в престижни и напарфюмирани швейцарски, американски, английски и италиански лицеи и колежи. За обикновенните хора няма никаква демокрация. Каква демокрация може да има за този който си ляга гладен защото няма коричка хляб или стотинка в джоба си, /докато политическата ни върхушка пирува на поредният коктейл/ освен "демократичното право" тихо и безмълвно да си умре непреживял страданията и мъченията на собственните си деца. Каква демокрация може и има за върховният суверен НАРОДА /според КОНСТИТУЦИЯТА НА РБ/ когато дори няма и е лишен от правото на референдум или поне да отзове за пореден път измамилите го депутати и политици.

Цялата българска демокрация всъщност е сведена само до малката група плужеци в правителството, парламента и политическите мафии които се занимават денонощно само със заграбването или продажбата на безценица на несметните национални богатства и стратегически ресурси.
Естественно паричките от грабежа и подкупите се прехвърлят или директно получават в офшорните им фирми или западни банкови сметки, нанясяйки допълнителни щети на националната ни икономика, докато народа ни просто изнемогва или е принуден да работи за жълти стотинки на новите си чуждестранни господари.
Нека си припомним че още Ддостоевски е казал "Ако човека бъде лишен от средства то единственното което му остава е да бъде безмълвен роб на богатият си господар. Именно по тази причина идеологическото робство беше набързо и успешно заменено от икономическо такова. Именно по тази причина се нанасят огромни и непоправими щети над националният генофонд като под прикритието на различни модни и други лъже конкурси най умните и красиви дъщери на България се изнасят в робство в публичните домове на Западна Европа, арабските страни и САЩ.

На всички ни е известно че никой и никога не ни е победил в така широко прокламираната 3 световна война. Всичко просто е добре прокарвана лъжа именно на нашите лъже демократи и настоящи демагози /СДС, БСП, ДПС и т.н. мошенници/ които просто са двете крила съставени от бившата върхушка от БКП и ДС.
Лъжа която цели да прикрие че никой не е победил народа на България и че именно тази върхушка под прикрието на тези лъжи просто разграби националните богатства превръщайки ги в своя частна собственност и замени по такъв начин идеологическото си робство с икономическо такова.

Именно по тези причини и поради нашето бездействие сега тази върхушка си прави каквото си пойска. Именно по тези причине си приема такива закони които все повече узаконяват тяхната власт над народа и ни лишават от бъдеще. Именно по тази причина бързаха да продадат или унищожат всички стратегически заводи /даже митниците и АЕЦ/ и бързат все повече да поставят под свои или чуждестранен контрол и малкото което е останало /Пощи, БТК, Булгартабак, Военните заводи, Енергийните дружества/.

Така вече окончателно ще ни направят икономически зависими от техните прищевки роби които нямат други права освен правото да бъдат зависими от тях купувачи т.е. техни вечни длъжници. Именно това ме кара да считам убедено че нищо не печелим от прихватизацията освен повишение на цените на различните продукти и услуги /заради новите посредници които считат че е съвсем естественно си добавят към сегашните цени и своите кожодерски печалби и режийни.

По оценки на Сметната палата /които лично аз считам за многократно и умишленно занижени поне заради огромната им разлика с данните от архивите на БАН и Националната Статистика/ в периода 1992 - 2002 година държавно т.е. /национално - НАШЕ/ имущество на стойност 24 милиарда долара е било продадено за 1 милиард и 210 милиона марки. Дори не евро или долари а марки.

Забележете - от тези милиард и двеста и десет милиона марки в държавната хазна в реални пари са постъпили само 480 милиона марки а останалото са просто непарични платежни средства тоест компенсаторни бонове и други смешни книжа без всякаква стойност - подробни справки - http://www.priv.government.bg.

Истината е че под прикрието на приватизацията на всяка цена и други подобни лъжи прокламирани от всички правителства и политимчески партий всъщност бе извършен най големият ГРАБЕЖ в новата българска история при който съществуващият в страната идеологически обременен обществен строй беше успешно подменен от политическата върхушка със заграбването на националните богатства и съсредоточаването им в ръцете на банда политически криминални престъпници и вечно икономическо робство.

Така че именно това са причините който ме карат да не се примирявам и да се боря.

Зная че рано или късно всички политически престъпници който в условията на престъпен сговор и продължаващ рецидив извършиха тези престъпления ще бъдат съдени от народа и ще отидат в затвора за назидание на всички бъдещи кандидат управници.

Нашият прекрасен и търпелив /но не до безкрайност/ народ го е казал отдавна - Ще дойде ВИДОВДЕН! Ножът вече опрял е до кокала. Шулева и сие разпродават на безценица и последните трохи от народната трапеза /НЕК, БТК, и т........н./

Убеден съм че вече е време за действие а не приказки. Извинявай за директноста. Желая успех на теб и всички мислещи и честни хора в страната, защото именно от нашите действия днес зависи бъдещето на ДЕЦАТА ни утре.

Валтер



Тема Най-после един умен човек!нови [re: Mинaвaщa]  
Автор Eдин тaм (къде?)
Публикувано29.10.03 08:45



Това е най-умното нещо, което прочетох през последните 1-2 години.
Минаваща, пиши по вестниците, говори по телевизията!
Твоят глас трябва да се чува!

Но можеш ли да надвикаш гръмогласните глупаци?!...
Опитвай се, пожелавам ти го от все сърце!



Тема мнениенови [re: Eдин тaм]  
АвторKpиcи (Нерегистриран)
Публикувано29.10.03 23:23



Подкрепям и двете мнения макар че всъщност всичко найстина зависи от действията ни а не от думите.



Тема Re: Отговор на всички писма - ИЗХОДЪТнови [re: Baлтep]  
АвторБopянa (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 04:43



Според мен има нужда от тотални промени за да се отстранят цялата стара номенклатура и техните подставени лица в управлението на държавата и политическите партии и за да се лишат от достъп до финансовите и икономически ресурси на в страната.

Като гледам кой смени ресторантьора Славчо Христов в управлението на СИбанк е ясно че просто лицата се сменят със всяка власт, но истината е че остават да служат на старите господари и истински собственници на банката.

Кои ли са те??????? И кой стой зад гърба на днешното управление на банката и държавата????




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.