Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:48 13.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Местни избори 2003
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Реалният победител на изборитенови  
АвторBaлтep (Нерегистриран)
Публикувано26.10.03 23:52



Единственният реален победител на местните избори е Българският народ - 62 процента - НЕГЛАСУВАЛИ.

Тоа означава че все още има шансове за спасението на БЪЛГАРИЯ от бандите на политическите мафии.

Време е да се обединим и да прогоним от власта и изпратим в затвора цялата настоящаа политическа върхушка. Това ще накара всички останали да се замислят всеки път когато погладнат към власта и управлението на страната.

Важното е да побързаме защото иначе още десетки години ДПС ще бъде единственният балансьор в Парламента и управлението на страната а това работи само и единсвенно срещу обикновенният и отруден български народ!

Валтер
internews3000@pochtamt.ru



Тема Re: имам едно възражение към казаното от тебнови [re: Baлтep]  
АвторCтeфaн Дyшaн (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 00:32



Добре като абстрактна конструкция, но звучи неопределено и по тази причина- неубедително. Ако просто не се гласува за местно управление, централната власт ще направи най- очаквания ход, произтичащ от наложените над нацията правила на моркова и тоягата- ще обяви изборите за редовни, защото за кметска надпревара таванът на правилото 50%+1 не важи. Тоест, теоретично и с един глас може да бъде избран кмет. Колкото и унизителен за властта да представлява подобен развой на събитията, народът реално не печели нищо, защото НИщО НЕ КАЗВА, НИТО ПЪК НАДДЕЛЯВА! Или не си съгласен с мен, че победата е един вид надделяване над противника, а не обичайното прибиране в палатковия лагер?
Тук си позволявам малка подсказка- друг би бил въпросът, ако например хората гласуват за кмет по свой личен вкус, а за общински съветници- масово изсипят бюлетини за БКП комунистическа или някоя друга крайно лява или крайно дясна партия от фашистки тип. Тогава ще ми бъде безкрайно любопитно отгледаните от властта придворни социолози, анализатори и прочее охранени блюдолизци как ще стъкмят медийния образ на провала и как ще се отрази красноречивия изборен резултат върху самочувствието на самата нация. Защото знаем още от времето на римските легиони, че няма по- добро средство за повдигане духа на войниците от постигането на една дори и малка победа, и едно дори наглед безсмислено походче точно през земите на неприятеля.



Тема Re: имам едно възражение към казаното от тебнови [re: Cтeфaн Дyшaн]  
АвторBaлтep (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 00:56



Стефане отчасти си прав но аз имам впредвич че негласуването на толкова много хора реално показва че има много хора които са недоволни от този престъпен модел а това от своя страна означава че именно те ще решат бъдещето на страната като вземат нещата в свои ръце



Тема Re: имам едно възражение към казаното от тебнови [re: Baлтep]  
АвторCтeфaн Дyшaн (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 01:21



Властта, приятелю, е безчувствена и безотговорна към намеренията, мотивите и политическото въздържание на нацията. Но към реалните действия си е съвсем чувствителна и "отговорна". Достатъчно е да скъсаш и един предизборен плакат на оная пикла, даже ме е гнус да й произнасям името, и властта мигновено ще ти напомни кой е сайбията в керван- сарая. А ако имаш предвид силови действия на нацията извън периметъра на законите, наложени й отгоре без нейното върховно право на суверен, приемам, че нацията би действувала в рамките на върховния закон, който гласи следното- "волята на нацията е нейно неотнимаемо суверенно право и върховен закон за всяка власт, определена от нея единствено в качеството на временен пълномощник и изпълнител на същата тази национална воля".
С други думи, въоръжен преврат на нацията срещу един узурпаторски режим е законно действие на суверена по възстановяване на отнетите му права, а ако трябва да бъдем още по- точни- всяка нация има върховното право на цареубийство или серия от екзекуции над изменилите спрямо нейната воля тирани и узурпатори. Но в такъв случай след като произнесеш "а", от теб се очаква да стигнеш до края на азбуката. Следващият ми въпрос е "ако се налага военен преврат, то как по- точно виждаш неговото осъществяване и кой конкретно следва да бъде екзекутиран?". Аз случайно имам и списък на съответните лица, така че те избавям от необходимостта да премисляш втората част от запитването. Но каквото и да стане, подсказаното от теб "а" предполага задължително провеждане на национална революция под техническата форма на военен преврат, друг начин за стигане до края на азбуката няма и не може да има.............



Тема Re: имам едно възражение към казаното от тебнови [re: Baлтep]  
АвторCтeфaн Дyшaн (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 01:54



А, щях да забравя. За да те избавя от някои мои (предполагам, че може да има и такива) досадни забележки или пък напомняния на отдавна известни неща, си позволявам да ти препоръчам опита на Великата френска революция, която полага основите на националния /народния/ суверенитет върху руините на кралския абсолютизъм и омразните привилегии на аристокрацията. Но ако трябва да бъда докрай почтен към аристокрацията и абсолютизма съм длъжен да кажа, че тъкмо в условията на абсолютната кралска власт свободно се обсъждат и подготвят големите политически идеи на Просвещението и бъдещи преобразувания на обществото, при това най- блестящите застъпници на народа са тъкмо неколцина представители на супер-привилегированите класи на френската аристокрация и духовенство. Един духовник, йезуитският свещеник Диего Мариана 100 години преди избухването на революцията обосновава върховното право на народа да извърши цареубийство в случай, че кралят измени на неговата (сиреч народната) воля, по следния начин: волята на народа е воля на самия Господ Бог (както е казано в Светото Писание- "Глас Народен- Глас Божи), следователно един тираничен владетел, потъпкващ интересите, благото и сигурността на собствения си народ изменя не само пред него, но и пред небесния Отец. А небесният Отец има правото да отнеме не само короната от главата му, но и неговия живот, защото Онзи, който дарява живот, може да го отнеме. А го отнема тъкмо чрез изпълнението на народната воля в деянието на царе(крале)- убийството.
Изпитваш ли все още колебания по въпроса законно и оправдано деяние ли е изтреблението на онази част от политическата класа в България, която докара народа до просешка тояга, националния суверенитет- до саркастична подигравка, а потомството- до трагедията да предпочита скотско робуване в чужбина пред перспективата да остане в родината си и да влее сили в нейното възраждане?



Тема РЕАЛНИЯТ ПОТЪРПЕВШ ОТ ТЕЗИ ИЗБОРИ [re: Baлтep]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано27.10.03 03:37



Е негласувалият! Този, който предпочете да си остане на топличко в къщи. Този, който, пиейки си ракийката и замезвайки със салатката от кисело зеле няма да престане да се жалва, оплаква и плюе всичко, свързано с властта, дето "му пречи"! Този, който няма облик, няма лице, нито определено разбиране, той просто си е недоволен, незадоволен, но всички ние сме му длъжни! Аз, поне, не съм длъжна на такива мижитурки, никога и няма да им дължа нищо! Изборът е техен!

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Re: РЕАЛНИЯТ ПОТЪРПЕВШ ОТ ТЕЗИ ИЗБОРИнови [re: Dobrata]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 09:51



Добричката! Той няма право да се оплаква...След като не си е направил труда да се измъкне от топлия задник на жена си, значи няма мнение по въпросите за управлението - следователно няма за какво да се оплаква.



Тема Добрата и точката са големи тъпацинови [re: Dobrata]  
АвторЛoшия (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 12:01



Защото говорят глупости за близо 4 милиона българи.



Тема Re: Реалният победител на изборитенови [re: Baлтep]  
АвторRockaRolla (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 12:32



Предлагам да ги съберем в специална зоополитическа градина. И на всеки - по една кофа за боклук - и без това са си лика-прилика

Нека се валят там в лайната, който сами сътвориха през всички тези години!



Тема Re: имам едно възражение към казаното от тебнови [re: Cтeфaн Дyшaн]  
Автор Grok (чуваш)
Публикувано27.10.03 13:20



Брей веднъж да съм съгласен с теб.
С първата част. Втората е доста утопична, но е добра за мисловен експеримент.
Можеше без типичните за теб думи като блюдолизци и т.н., но явно са типични за теб.

Давай все така като първата част. Разумно и аналитично.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.