Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:28 27.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Местни избори 2003
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Реалният победител на изборите  
АвторBaлтep (Нерегистриран)
Публикувано26.10.03 23:52



Единственният реален победител на местните избори е Българският народ - 62 процента - НЕГЛАСУВАЛИ.

Тоа означава че все още има шансове за спасението на БЪЛГАРИЯ от бандите на политическите мафии.

Време е да се обединим и да прогоним от власта и изпратим в затвора цялата настоящаа политическа върхушка. Това ще накара всички останали да се замислят всеки път когато погладнат към власта и управлението на страната.

Важното е да побързаме защото иначе още десетки години ДПС ще бъде единственният балансьор в Парламента и управлението на страната а това работи само и единсвенно срещу обикновенният и отруден български народ!

Валтер
internews3000@pochtamt.ru



Тема Re: имам едно възражение към казаното от тебнови [re: Baлтep]  
АвторCтeфaн Дyшaн (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 00:32



Добре като абстрактна конструкция, но звучи неопределено и по тази причина- неубедително. Ако просто не се гласува за местно управление, централната власт ще направи най- очаквания ход, произтичащ от наложените над нацията правила на моркова и тоягата- ще обяви изборите за редовни, защото за кметска надпревара таванът на правилото 50%+1 не важи. Тоест, теоретично и с един глас може да бъде избран кмет. Колкото и унизителен за властта да представлява подобен развой на събитията, народът реално не печели нищо, защото НИщО НЕ КАЗВА, НИТО ПЪК НАДДЕЛЯВА! Или не си съгласен с мен, че победата е един вид надделяване над противника, а не обичайното прибиране в палатковия лагер?
Тук си позволявам малка подсказка- друг би бил въпросът, ако например хората гласуват за кмет по свой личен вкус, а за общински съветници- масово изсипят бюлетини за БКП комунистическа или някоя друга крайно лява или крайно дясна партия от фашистки тип. Тогава ще ми бъде безкрайно любопитно отгледаните от властта придворни социолози, анализатори и прочее охранени блюдолизци как ще стъкмят медийния образ на провала и как ще се отрази красноречивия изборен резултат върху самочувствието на самата нация. Защото знаем още от времето на римските легиони, че няма по- добро средство за повдигане духа на войниците от постигането на една дори и малка победа, и едно дори наглед безсмислено походче точно през земите на неприятеля.



Тема Re: имам едно възражение към казаното от тебнови [re: Cтeфaн Дyшaн]  
АвторBaлтep (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 00:56



Стефане отчасти си прав но аз имам впредвич че негласуването на толкова много хора реално показва че има много хора които са недоволни от този престъпен модел а това от своя страна означава че именно те ще решат бъдещето на страната като вземат нещата в свои ръце



Тема Re: имам едно възражение към казаното от тебнови [re: Baлтep]  
АвторCтeфaн Дyшaн (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 01:21



Властта, приятелю, е безчувствена и безотговорна към намеренията, мотивите и политическото въздържание на нацията. Но към реалните действия си е съвсем чувствителна и "отговорна". Достатъчно е да скъсаш и един предизборен плакат на оная пикла, даже ме е гнус да й произнасям името, и властта мигновено ще ти напомни кой е сайбията в керван- сарая. А ако имаш предвид силови действия на нацията извън периметъра на законите, наложени й отгоре без нейното върховно право на суверен, приемам, че нацията би действувала в рамките на върховния закон, който гласи следното- "волята на нацията е нейно неотнимаемо суверенно право и върховен закон за всяка власт, определена от нея единствено в качеството на временен пълномощник и изпълнител на същата тази национална воля".
С други думи, въоръжен преврат на нацията срещу един узурпаторски режим е законно действие на суверена по възстановяване на отнетите му права, а ако трябва да бъдем още по- точни- всяка нация има върховното право на цареубийство или серия от екзекуции над изменилите спрямо нейната воля тирани и узурпатори. Но в такъв случай след като произнесеш "а", от теб се очаква да стигнеш до края на азбуката. Следващият ми въпрос е "ако се налага военен преврат, то как по- точно виждаш неговото осъществяване и кой конкретно следва да бъде екзекутиран?". Аз случайно имам и списък на съответните лица, така че те избавям от необходимостта да премисляш втората част от запитването. Но каквото и да стане, подсказаното от теб "а" предполага задължително провеждане на национална революция под техническата форма на военен преврат, друг начин за стигане до края на азбуката няма и не може да има.............



Тема Re: имам едно възражение към казаното от тебнови [re: Baлтep]  
АвторCтeфaн Дyшaн (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 01:54



А, щях да забравя. За да те избавя от някои мои (предполагам, че може да има и такива) досадни забележки или пък напомняния на отдавна известни неща, си позволявам да ти препоръчам опита на Великата френска революция, която полага основите на националния /народния/ суверенитет върху руините на кралския абсолютизъм и омразните привилегии на аристокрацията. Но ако трябва да бъда докрай почтен към аристокрацията и абсолютизма съм длъжен да кажа, че тъкмо в условията на абсолютната кралска власт свободно се обсъждат и подготвят големите политически идеи на Просвещението и бъдещи преобразувания на обществото, при това най- блестящите застъпници на народа са тъкмо неколцина представители на супер-привилегированите класи на френската аристокрация и духовенство. Един духовник, йезуитският свещеник Диего Мариана 100 години преди избухването на революцията обосновава върховното право на народа да извърши цареубийство в случай, че кралят измени на неговата (сиреч народната) воля, по следния начин: волята на народа е воля на самия Господ Бог (както е казано в Светото Писание- "Глас Народен- Глас Божи), следователно един тираничен владетел, потъпкващ интересите, благото и сигурността на собствения си народ изменя не само пред него, но и пред небесния Отец. А небесният Отец има правото да отнеме не само короната от главата му, но и неговия живот, защото Онзи, който дарява живот, може да го отнеме. А го отнема тъкмо чрез изпълнението на народната воля в деянието на царе(крале)- убийството.
Изпитваш ли все още колебания по въпроса законно и оправдано деяние ли е изтреблението на онази част от политическата класа в България, която докара народа до просешка тояга, националния суверенитет- до саркастична подигравка, а потомството- до трагедията да предпочита скотско робуване в чужбина пред перспективата да остане в родината си и да влее сили в нейното възраждане?



Тема РЕАЛНИЯТ ПОТЪРПЕВШ ОТ ТЕЗИ ИЗБОРИнови [re: Baлтep]  
Автор Dobrata (добричка)
Публикувано27.10.03 03:37



Е негласувалият! Този, който предпочете да си остане на топличко в къщи. Този, който, пиейки си ракийката и замезвайки със салатката от кисело зеле няма да престане да се жалва, оплаква и плюе всичко, свързано с властта, дето "му пречи"! Този, който няма облик, няма лице, нито определено разбиране, той просто си е недоволен, незадоволен, но всички ние сме му длъжни! Аз, поне, не съм длъжна на такива мижитурки, никога и няма да им дължа нищо! Изборът е техен!

ДОБРОТО ВИНАГИ ПОБЕЖДАВА!


Тема Re: РЕАЛНИЯТ ПОТЪРПЕВШ ОТ ТЕЗИ ИЗБОРИнови [re: Dobrata]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 09:51



Добричката! Той няма право да се оплаква...След като не си е направил труда да се измъкне от топлия задник на жена си, значи няма мнение по въпросите за управлението - следователно няма за какво да се оплаква.



Тема Добрата и точката са големи тъпацинови [re: Dobrata]  
АвторЛoшия (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 12:01



Защото говорят глупости за близо 4 милиона българи.



Тема Re: Реалният победител на изборитенови [re: Baлтep]  
АвторRockaRolla (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 12:32



Предлагам да ги съберем в специална зоополитическа градина. И на всеки - по една кофа за боклук - и без това са си лика-прилика

Нека се валят там в лайната, който сами сътвориха през всички тези години!



Тема Re: имам едно възражение към казаното от тебнови [re: Cтeфaн Дyшaн]  
Автор Grok (чуваш)
Публикувано27.10.03 13:20



Брей веднъж да съм съгласен с теб.
С първата част. Втората е доста утопична, но е добра за мисловен експеримент.
Можеше без типичните за теб думи като блюдолизци и т.н., но явно са типични за теб.

Давай все така като първата част. Разумно и аналитично.



Тема Re: имам едно възражение към казаното от тебнови [re: Grok]  
АвторCтeфaн Дyшaн (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 22:36



Знаеш ли кое най- много ме дразни у българския чиновник? Паническият страх от силни, но точни думи като "блюдолизци и мекерета". Чиновникът е задник без лице и собствено мнение.
Ти си чиновник, нали?



Тема отговор - изходътнови [re: Baлтep]  
АвторBaлтep (Нерегистриран)
Публикувано28.10.03 03:24



Извинявам се че ще използвам този начин за да отговоря на многобройните писма и въпроси изпратени на личният ми е-майл.

Искам да поясня че с предишното и настоящото си съобщение не предлагам кой знае какви мъдрости или чудеса освен обединяването ни около създаването на национално движение което именно по силата на закона и правото да изпрати в затвора всички управници които през тези 13години са нарушили закона както в полза както на личното си облагодетелствуване така и в полза на своите роднини и различните мафиозно икономически групировки.

Достатъчно е да се обединят всички данъкоплатци /които са много повече от реалните симпатизанти на разни партии/ и които изнесоха несгодите на тези престъпни управления на гърба на своите семейства. Все пак всяко правителство си има цена и тази цена се плаща именно от всички нас. Тази цена са данъците който правителството събира от всички нас а после харчи така както е изгодно не на народа а на един или друг министър или на криещите се зад гърба му, но вече публично известни мафиозно икономически групировки .

Не обвинявам симпатизантите на различните партии защото те са обикновенни хора и просто в желанието си за спасение от поредните политически мършояди след съответната добре извършена манипулация от партийните върхушки с помоща на различните добре платени именно с народната пара политтехнолози се отстъпват пред емоциите си, а не пред разума и отиват да гласуват за определените не от тях и здравият разум а от престъпната политическа върхушка и тайни партийни съглашения - мижитурки.

Все пак всички сме българи и имаме семейства които гладуват след като възрастните членове на семействата са били съкратени от поредният политически и корупционно подкрепен прихватизатор който по вече утвърдената схема набързо е източил предприятието, разпродал на безценица или заложил машините и обявил неговият фалит.

Надявам се че глада и отговорноста към децата ще накарат всички нас да отрезвеем и се опомнит овреме, след което да се захванем за работа.
Време е да спрем да бъдем послушни жертви на поредните политически манипулативни експерименти. Народа трябва да избира своите временни представители в парламента /тоест народни слуги/ не по партийно и далавераджийски определяните списъци а според собственният си избор и преценка - тоест само и единственно мажоритарно.

Освен това народа трябва да забрани манипулирането на изборите т.е. така нареченият пиар защото с помоща на добри специалисти по промиване на мозъци всеки може да бъде зомбиран да гласува даже и за магарето на Бай си Ганьо. Всейзвестно е че политическата реклама дава възможност на престъпните групировки "инвестирайки" огромните си незаконно придобити капитали в изборните кампании да вкарват своите агенти на влияние във власта за да си осигурят не само политически чадър а и престъпно участие във власта и разграбването на страната. Другата възможност както например на хора като Софиянски е да инвестират лично заграбените средства /справка Общинска банка, договора за почистване и водната концесия/ за да си гарантират оставането във власта и прикриване на далаверите както и безнаказанноста от ръката на закона. Естественно не приканвам никой да гласува за неговите опоненти или политически противници а просто правя констатация на съществуващите и всейзвестни факти които конкурентите му изпълняващи съветите на своите щабове надали ще засегнат открито.

А за да се гарантира прилагането на строгоста и изискванията на закона спрямо всеки участвал в ограбването на страната и умишленното разрушаване на нейната икономика,банкова система, образование, здравеопазване, научен потенциал и т.н. безоглед от неговата политическа или мафиотска принадлежност ще трябва да се вземе власта на поредните парламентарни избори.

Естественно веднага след това трябва да се приеме решение от народното събрание че всички важни за страната въпроси се решават само и единственно с референдум а освен това депутатите желаят или не ще бъдат принудени под натиска на народа да се откажат от получаването на заплати, привилегии и от вече съществуващата нова и непонятна професия - депутат.

Всеки които отива да работи за благото на народа ще трябва да се издържа от собственният си труд а не от заплати и подкупи. Работата на депутатите е няколко пъти в годината да се съберат за да приемат няколко закона но не и да висят по цял ден в злачните кафенета и ресторанти около Народното събрания за да получават указаният и лепта от своите спонсори. Местото на подобни спонсори е в затвора. Всичко което бе прихватизирано незаконно през тези 13 години ще трябва да се върне в народната хазна.

Държавата е длъжна да запази своят контрол върху стратегическите и печеливши пройзводства. Не виждам защо трябва да се продават печеливши деиности и пройзводства освен за да увеличат печалбите на тези които ги приватизират.

В страната трябва спокойно да съществуват и се конкурират различни форми на собственност,държавна, коопеативна, общественна, общинска, частна, смесена и т.н.

Време е да се изхвърлят всички изкуствено наложени ни от поредните правителства посредници в стратегическите отрасли като енергетика, водни и топлоелектрически дружества и т.н. защото това единственно само оскъпява съотвената услуга /заради процентите печалби и режийни и за посредниците/ но не я прави по качественна за потребителя както вече се убедихме от реалният си опет и практика.

Не подкрепям извършването на убийства и преврати защото историята е доказала че не това е пътят за налагането на закона /дори и Хитлер след няколко неуспешни преврата е взел власта с избори/ а и защото за съжаление в България вече няма достатъчно на брой офицери и мъже които да са готови да отидат на саможертва в името и заради благото и бъдещето на Отечеството. Т.е. хора с патриотични нрави и желание има достатъчно, но те все още не са достатъчно обединени и не изповядват единственната правилна идеология която трябва да бъде националното икономическо, технологично и духовно възраждане на нацията и добруването именно на българският народ а не на различните маргинални политически върхушки или временните ни чуждестранни съюзници.

Вместо убийство по добър възпитателен, икономически и превантивен ефект ще има разследването и осъждането на всички виновници за големите грабежи и икономически престъпления и конфискуването на незаконно придобитото в полза на народа.

Конфискуваните средства могат успешно да бъдат използвани за технологично обновление на различни отрасли и за развитието на нови и стратегически важни а и икономически печеливши направления - като високи технологии и т.н.

Под български народ разбирам всички граждани на страната /без разлика от пол, религия и етнически пройзход/ които законно живеят на нейната територия, спазват законите определяни от нейният върховният суверен - Народа и работят съвестно за нейното национално възраждане и просперитет.

Политическите партии могат да си съществуват, но в момент когато страната е в състояние на икономическа разруха и война, когато народа е доведен до просешка тояга а духовното и физическо оцеляване на нацията са под заплаха, заради унищожената система на образование и здравеопазване, когато българската наука вече дванадесет години не получава и лев за нови разработки и изследвания политическите партии нямат място и право да участват в издигането и определянето на кандидатите за единственното законно представителство във власта на върховният суверен /НАРОДА/ - каквото е Народното събрание. Партиите са създадени не за да защитават правата ни, / защото никога целият народ не е член на една и съща партия/ а само и единственно да ни манипулират и разединяват и за да може по успешно да ограбват народа гарантирайки си своята безнаказанност.
Т.е. Всеки член на ръководството на която и да е била партия е враг на народа защото никога целият народ не е член на една и съща партия. Да не говорим че огромната част от членовете на различните партии и дори и техните деца всъщност никога няма да получат възможност да участват в определяне на политическите приоритети или управлението на различните съществуващи партии си тъй като управлението им всъщност е окупирано от нагли и крадливи семейни банди и се предава по наследство. Т.е. ние отдавна сме разделени от настоящите си и минали политици на управляващи и управлявана безгласна рая.

Естественно за да променим статуквото и ги принудим да се съобразяват с всички нас ще трябва да се размърдаме и да поработим при това без възнаграждения и далавера. Важното е че обединението на огромната част от народа е единственният начин да се справим сами и да гарантираме законово възмездие за корумпираните политическите върхушки . Време е да спрем да се заблуждаваме и да си спомним народната приказка за неволята, иначе още сто и двадесет години безсмисленно ще чакаме да доиде някой друг отвън, който вместо да се залови да възстанови държавата и гарантира спазването на закона идва просто за да заграби набързо каквото може и ни "ОПРАВИ".

За съжаление Симеон с незаконното заграбване на непринадлежащи му по закон и право български имоти и обграждайки се с всякакви нечистоплътни мародери вече ни показа че не прави изключение от нашенските политически мекера.

Шанса е народа сам да се хване да работи и решава съдбата си защото политическите партии са просто измисленни за подходящо манипулативно контролиране и неутрализиране на всеки опит за национално обединение и справедливото управление и разпределение на националните богатства.

Естественно очаквам всеки да се включи с различни положителни идеи защото както е казал народа една глава може и да мисли добре, но дузината мислят по добре. А и сам човек може и да сбърка защото липсата на градивни критики всъщност пречи за оконателното избистрянето на нещата и спъва развитието напред.

Искам да поясня за всички уважаеми участници във форума че личното участие във власта не ме интересува тъй като поради настоящата си работа и професионални занимания не мога да участвам в каквито и да е било политически партии или държавното управление. Единственното което ме интересува е виновниците за този грабеж да бъдат справедливо разследвани, осъдени и попаднат в затвора а децата ми да живеят в една по нормална и достойно ръководена а не просто управлявана страна. Считам че бъдещето на децата ми е достатъчен мотив за да не стоя и бездействам както и за да не гласувам за определяните ми от продажните ни и корумпирани политици, кандидат кметове. Просто не желая да участвам в узаконяването на техните беззакония. А и всички ние разполагаме с изключително ефективно оръжие за да накараме престъпната политическата върхушка да ни слуша безропотно.

С уважение!

Валтер
internews3000@pochtamt.ru




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.