Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:30 25.04.24 
Я! Архивите са живи
   >> Местни избори 2003
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Софиянски - да го махнем дружно!  
Автор Guru (познат)
Публикувано20.10.03 19:25



"Няма вечни приятели, има вечни интереси"
- всеки от нас е използвал понякога древната мъдрост или, ако не е, то непременно е изпитал на гърба си. В политиката нейното приложение е задължително и е проява добра политическа култура.

На предстоящите избори на кмет в София, задължително следва да я приложим, за да можем утре спокойно да се гледаме в очите. Очевидно е, че в София избора трябва да е подчинен на избора на най-малкото зло.
Най -голямото зло е видно от всички- общинската клика на Софиянски:
Описвам само върха на айсберга на сътвореното от нея:
- перфектна схема за продажба на общинската собственост на символични цени и смехотворни замени, нищожни приходи от нейното управление.
- Данък смет! Безобразно висок, както за гражданите, така и за фирмите. Циничното прехвърляна на топката към МФ е толкова безумно, че няма как да го опиша. Кой определя промила? Знаете, кой: "Волф" и "Дитц"! Безобразно наливане на суми в касите на двете фирми, които просто от неудобство ще спестя.
-Бездомните кучета! Два милиона лв. безвъзмездно дадени помощи от Европа, не стигнаха. Е, как ще стигнат? И три пъти по толкова пак няма да стигнат при сегашното управление.
-Паяците! На фона на горното, това е козметичен проблем, но е показателен, за арогантното отношение на софийските общинари към свойте съграждани

Заради всичко това, трябва да го махнем! Все пак това са неща, който се случват в столицата на страната. Пред очите на всички софиянци. Безпардонно, нагло, гарнирани с циничната усмивка на градоначалника.

Въпроса е как да го махнем?

След последните скандали в СДС, Н. Михайлова има илюзорни шансове за това, дори да стигне до балотаж. В момента в щаба на Софиянски, мечтаят точно за такъв балотаж.
Единственият кандидат, който би могъл да се пребори със Софиянски, е Ст. Александров. Последните социологически проучвания потвържадават тази теза, като вече дават минимална преднина на този вариант за балотаж.

Стигнахме до "гвоздея на темата".
Нали забелязахте, сините части от постинга. Оцветих ги така, заради дискретните препратки към седесарите. Сега им го казвам директно:

Пред дилемата Софиянски-Александров, верният избор е Александров!
От Вашия вот зависи, дали ще можем да го катурнем! Нека не си затваряме очите за безобразията, натворени от сегашната управа, заради някакви сантименти. За да бъда по-убедителен, ще Ви кажа, че и в чисто политически план, много по-лошо за дясното пространство, би се отразила една победа на Софиянски. Ще спестя квалификацията, която бих могъл да сложа преди името му.

Седесари, бъдещият кмет на София отново е във вашите ръце!

Всъщност, оттам и започнах:
"Няма вечни приятели, има вечни интереси"
Нека бъдем мъдри.



Тема Re: Софиянски - да го махнем дружно!нови [re: Guru]  
Автор stoletov (последователен)
Публикувано20.10.03 19:42



Абсолютно споделям твоята теза.Казват,че Червеният електорат"нямало да припознае"Ст.Александров.В същото време социолози дамат преднина за Червената листа на общински съветници в София.Твърди се за някаква харизматичност на Софиянски от която били обзети 18 процента от червените...Как пък не!За Румен Овчаров гласуваха 25 процента от Червените , при това в онази смутна 1999 година-мобилизирани и единни...За Софиянски гласуваха компактната маса СеДеСари,които далеч не са толкова компактни днес.Ето защо спокойно можем да очакваме повторение на развръзката от изборите за Президент.Налице още е и една друга тенденция:влиянието на сините в техните изконни крепости се топи като лански сняг.И не само скандалът с фондация Демокрация,ами и популистката наглост с която т.нар. сини си впускат в предизборната надпревара отблъсква избирателите.А Софиянски посмъртно няма да го припознаят като някакъв представител на някакъв съюз на свободните демократи.Това политическо формирование освен че няма социална база е натоварено с краен негативизъм , защото столичани са отварени от грозната и тотална корупция обзели общшината в последните месеци...А що се отнася до политиката-там "приятелството" е условна величина ,но когато се отнася до Софиянски-там то изобщо липсва...
А Как ми се иска Надежда да отиде на балотаж...

Животът е хубав !


Тема Re: Софиянски - да го махнем дружно!нови [re: Guru]  
АвторlVET (Нерегистриран)
Публикувано21.10.03 12:12



CUGLASNA SUM S TEB. SOFIANSKI BECHE KMET 8 GODINI TOVA E MNOGO VREME NE MISLICH LI. ZA TOVA VREME TOJ TRJABVA SAMO DA OTCHITA KAKVO E SVURCHIL, A NE KAKVO NE E SVURCHIL. TAKOVA NESVURCHVANE NE MOGE DA IMA. NE E REDNO VSE PAK OSEM GODINI SA 1|8 OT GIVOTA NA CHOVEK. EDNO DETE RODENO V NACHALOTO NA NEGOVIA MANDAT DNES VECHE E BTORI ILI TRETI CLAS I ZA SUGALENIE GIVOTUT MU NE SE E PROMENIL CUM DOBRO A DAGE NAPROTIV. B COFIA STAVA BSE PO-STRACHNO DA BUDECH DETE I VSE PO- IZNERVJACHTO DA BUDECH RODITEL. KAK MISLITE PRIATELI



Тема Re: Софиянски - да го махнем дружно!нови [re: lVET]  
АвторPushachat1 (Нерегистриран)
Публикувано22.10.03 10:24



Съгласен съм, че Софиянски трябва обезателно да бъде махнат (той направи други неща заради които трябва да бъде махната освен изброените. Негов минус е Общинска банка, например.) Но трябва да внимаваме кого слагаме. Александров беше финансов министър по време на Ж. Виденов.



Тема Re: Софиянски - да го махнем дружно!нови [re: Pushachat1]  
Авторivet (Нерегистриран)
Публикувано22.10.03 11:58



edno utochnenie aleksandrov beche finansov ministur v berovoto pravitelstvo, a to beche dogovorka megdu bsp, sds i dpes za onzi moment



Тема Re: Софиянски - да го махнем дружно!нови [re: Guru]  
Авторpipi (Нерегистриран)
Публикувано24.10.03 12:10



Писна ми да ме краде и да ми се надсмива.



Тема Re: Софиянски - да го махнем дружно!нови [re: Guru]  
Авторmama (Нерегистриран)
Публикувано24.10.03 13:19



prava si Pipi.



Тема Ма много сте единодушни бенови [re: mama]  
Автор Shropshire (непознат )
Публикувано25.10.03 18:40



Аз не само няма да гласувам за Александров - аз НЕ СЪМ И СЪНУВАЛ такъв вариант. Много евтин номер, Гуру. Който има акъл в главата и не се е примирил с досадата в тази кампания НИКОГА няма да гласува за Секирата, за Бога. А младежите социалисти да вземат поне да се регистрират преди да ти пригласят, Гуру!



Тема Re: Софиянски - да го махнем дружно!нови [re: Guru]  
Автор Nabucco (Nebuchadnezzar)
Публикувано25.10.03 20:13



да го махнем дружно...

Дружните неща ги вършат другарите. Другари, вземете си селянина Александров и си го направете кмет на о-в Болшевик, пък се махнете всички там. София е стар град и не е прилично кметът на такъв град да е селяндур.



King Nebuchadnezzar

Тема Re: Софиянски, Надежда, и моята мечта.нови [re: stoletov]  
АвторCтeфaн Дyшaн (Нерегистриран)
Публикувано25.10.03 20:37



Ти мечтаеш за балотаж на Надежда, аз пък си мечтая ей така, както си седя пред компютъра, вятърът през пролуките да ми лепи петдесетолевки по челото, и ако може, да ми ги вкарва директно в джоба. Мисля си, че моята мечта е далеч по- трезва и реалистична за сбъдване от твоята.
А Надежда има твърдо петима гласоподаватели. Тя самата, нейният крадлив съпруг, лигавите й щерки, и един абсолютен олигофрен (или един обикновен крадлив боклук на дребно, сам си го разреши тоя въпрос). Сещаш се кого конкретно имам предвид, нали?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.