Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:54 29.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Местни избори 2003
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема не на гласуване за "най-малкото зло"нови  
Автор a__man (непознат)
Публикувано17.10.03 23:30



Ако нямате положителен избор не гласувайте по метода на "най-малкото зло".
По-добре с празна бюлетина, или със скъсани бюлетини.
Но обезателно гласувайте за да изкажете мнението си за системата ,която не предлага положителен избор.



Тема Re: не на гласуване за "най-малкото зло" [re: a__man]  
Автор anhela ()
Публикувано18.10.03 00:11



Аз също казвам, че гласуването спразен плик също е вот1 Макар че от опит в комисии по изборите , тази този плик се брой като недействителен глас и се описва отделно!

...един живот живота ти да сподели...


Тема WCнови [re: anhela]  
Автор Nabucco (Nebuchadnezzar)
Публикувано18.10.03 13:23



А как се брои употребен плик?

King Nebuchadnezzar


Тема Re: WCнови [re: Nabucco]  
Авторanhela (Нерегистриран)
Публикувано18.10.03 13:39



Зависи за какво е употребяван!



Тема Re: WCнови [re: anhela]  
Автор Nabucco (Nebuchadnezzar)
Публикувано18.10.03 18:20



Опитах се да намекна отговора "за какво е употребен" в заглавието на темата, ама кой да се сеща...

King Nebuchadnezzar


Тема Re: не на гласуване за "най-малкото зло"нови [re: a__man]  
АвторMинaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.03 18:43



Категорично не съм съгласна. Политическият живот в България и българските политици са твърде далеч от това да бъдат ИДЕАЛНИ, дори и ДОБРИ не могат да бъдат наречени. В този смисъл ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е да се гласува за най-малкото зло, защото по-големите злини са наистина ужасно големи. И рискуват да дойдат на власт, докато ние си играем на разочаровани от по-малкото зло и го "наказваме" с негласуването си.
Припомнете си какво се случи, когато наказахме СДС на последните парламентарни избори - Симеончо се намъкна във властта и сега му сърбаме попарата......всъщност - собствената си попара сърбаме. Каква полза, че рейтингът му е вече катастрофално нисък - белята е станала.
Така, че - не си играйте на наказания, а гласувайте. Такива са ни политиците - какво да се прави - калпав народ - калпави политици. Ще си гласуваме за тях - каквито и да са. Или трябва да си внесем от странство.
И каква полза от гласуването с празни бюлетини, всъщност???



Тема Re: WCнови [re: Nabucco]  
Авторanhela (Нерегистриран)
Публикувано18.10.03 19:23



Аз пък се бях сети.dи за друго приложение, затова в протокола бих ги описала като празен с кафяви петна и друг с неизвестна червена бюлетина с крилца



Тема Re: не на гласуване за "най-малкото зло"нови [re: Mинaвaщa]  
Авторanhela (Нерегистриран)
Публикувано18.10.03 19:41



E, аз добре си спомням моя вот на тези избори,когато тръгнах твърдо убедена, че този път няма да гласувам за ОДС, както и и в никой случай за голямата неизвестна НДСВ. И чак пред купа с бюлетини реших имено да избера не най-малкото, но поне познатото "Зло"!
А колкото до празните пликове за други видове гласувания се разрешава "Въздържал се", но по избирателните закони -не! Това за мен е глупавото, защото този, който отива само да пусне един празен плик, значи иска нещо да каже и казва може би "нито "един не е заслужил моето доверие", този, който си седи в къщи казва един вид -майната му,все ми е тая!
Накрая се оказва,че едните са дали недействителен глас, а другите са негласували, и се прави някакво преразпределяне на гласовете!



Тема Re: не на гласуване за "най-малкото зло"нови [re: anhela]  
АвторMинaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано18.10.03 20:13



Напълно се присъединявам - ако празен плик означаваше ВЪЗДЪРЖАЛ СЕ - друга работа.....Но сега няма никакъв смисъл да отиваш до урната, ако няма да гласуваш.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.