Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:20 26.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Тема МЕРЦЕДЕСнови  
Автор niki_gn (непознат )
Публикувано18.05.06 11:21



Здравейте,
Искам да попитам за следното нещо:
Интересува ме дали си заслужава да се купи мерцедес 190Е на 200 000 км. при положение, че е в отлично състояние и много запазен. Т.е. това много километри ли са? Чувал съм, че това е един от най-издържливите и сполучливи модели на Мерцесед Бенц!



Тема Re: МЕРЦЕДЕСнови [re: niki_gn]  
Автор izoholz (непознат )
Публикувано18.05.06 12:47



Приятел,

200 000км не са проблем, но само ако са реални. Бензиновите двигатели от този тип спокойно издържат 400-500 000км без ремонт, ако са поддържани. Това го споделям от впечатление и мнение на колеги в Германия. Аз също имам 190Е на 200 000км реални. Купих си го лично от човек в Германия преди 3 години на 152000 км и съм адски доволен. За км съм абсолютно сигурен. Достатъчно мерцедеси 124 и 190 съм гледал по автокъщите (внос от Италия) и мога да кажа, че са в безобразно състояние. Разбира се външният им вид е много добър и салона, но до там! Проблемът на повечето хора, които си купуват коли от автокъщите е, че рядко са запознати с конкретния модел и какво трябва да се провери. Има си специфични места (включително и поведението на колата) по които можеш да разбереш дали са реални километрите, изобщо не говоря само за волана и педалите. Те не винаги издават, че колата е съдрана от каране.
От не малкия ми опит ще ти кажа следното....не се доверявай на автокъщите! Десетки коли съм гледал като моята и просто какво да ти кажа!? Ела да видиш как изглежда един Мерцедес от Германия на 200 000 реални км и виж един от Италия на 140-150 000. Бъди сигурен, че в България няма изгодно и хубаво, особено в този случай! Ако ти самия не си сигурен какво трябва да гледаш при тази 190Е вземи някой който разбира точно от тези модели на Мерцедес. Както всички коли и те имат слаби места. Лагерите на диференциала често създават проблеми. Друг досаден недостатък е, че задното стъкло не е лепено, ами се държи на уплътнение само. Като остарее силикона и почват течове в багажника. Разбира се всичко това се отстранява и не е скъпо. Абе солидни коли са, но не и вечни! То ние не сме вечни, какво остава за колата :)

Късмет в избора!



Тема Re: МЕРЦЕДЕСнови [re: niki_gn]  
Автор niki_gn (непознат )
Публикувано18.05.06 15:36



Izoholz, за мен това е много добър автомобил. Адски се кефя като го карам-перфекта механика има, искам да си купя и за мен един 190. От България не бих си купил никога внесена кола, тия тука са пълни мошеници!. Мисля да си го докарам от Европа - харесал съм си един - много е добър черен металик спорт лайн! тия сигурно и в тяхните автокъщи там въртят километрите назад, най-добре е от физическо лице, ама трудно се намира!



Тема Re: МЕРЦЕДЕСнови [re: niki_gn]  
Автор izoholz (непознат )
Публикувано18.05.06 16:39



Автомобилът е добър наистина и си остава най-достъпния вариант да притежаваш Мерцедес. В никакъв случай не съм казал, че в Германия не въртят км. Въртят и там и то здравата. Аз 2 месеца търсих точно такъв модел, докато попадна на запазен и на по-достъпна цена. Иначе запазени и скъпи се намират. А такива, на които са им въртени км ги има и там колкото искаш.
От къде смяташ да го купуваш?



Тема Re: МЕРЦЕДЕС [re: izoholz]  
Автор niki_gn (непознат )
Публикувано18.05.06 16:54



От Германия. Ти много правилно се изрази- това наистина е нещо добро на достъпна цена. По едно време се бях захласнал по С класата, 98-99година. Казвам ти, формата на 190 повече ми харесва, даже и вътре - толкова е стилно - махагона, цвета на седалките вече изобщо не ги правят такива. Как е възможно да направиш мерцедес и да му сложиш седалки в син или червен цвят - тая кола е създадена да бъде в черно или в сиво!



Тема Re: МЕРЦЕДЕСнови [re: niki_gn]  
Автор niki_gn (непознат )
Публикувано18.05.06 16:57



Според теб, малко глупаво звучи обаче как мога да се предпазя и да имам поне малко сигурност, че и там някой не е пипал километража? Идва ли ти нещо наум като съвет?



Тема Re: МЕРЦЕДЕСнови [re: niki_gn]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано18.05.06 18:10



http://www.mercedes-club-bg.com
Има си тема в горепосочения форум - намери я и разгледай. Ако не се справиш сам - попитай и ще ти бъде отговорено,
Успех!!!



Тема Re: МЕРЦЕДЕСнови [re: niki_gn]  
Автор izoholz (непознат )
Публикувано18.05.06 23:58



Дай по-подробна информация за набелязаната кола? В интернет има ли я обявата?
Относно км....първо виж в т.нар. Бриеф колко собственика е имала колата и кога е издаден Бриефа. Задължително трябва да е издаден през годината, през която е произведена колата. Ако не е, това означава, че държиш в ръцете си втори Бриеф, т.е. колата е имала много собственици. Огледай първо изтъркването по волана и педалите. След това тапицерията на шофьорската седалка. В лявата част на облегалката не бива да е протъркано или разкъсано.
Относно двигателя...виж в какво състояние са изпускателните колектори (дали са бели с малко ръжда или в по-голяма степен са ръждясали). Можеш да погледнеш и механизма за подаване на газ (под въздушния филтър вдясно като застанеш срещу него). Самият механизъм е система от два хебела закрепени на трети. Виж пластмасовите ролки на тези хебели дали са бели или черни. Ако са черни, значи са сменяни вече. Ако са бели значи са още първите, които са монтирани в завода. Те издържат до към 200 000 без проблем. Ако са сменени и са с черни ролки виж пружината която е закачена за тях дали и колко е издълбала дупките (гнездата) на които се държи. Материалът на тези хебели е такъв, че с времето пружината го изтърква и дълбае в него. Абе не знам дали ме разбираш...ако имаш е-маил мога да ти пратя снимки на износен такъв и нов да видиш за какво точно ти говоря. Провери и кабелите на свещите. Оригиналните кабели издържат без проблем (ако нямат механични повреди) 200 до 300 000км. Моите са Беру и на тях има надпис ВЕСТ гЕРМАНЪ (Западна Германия), т.е. изобщо не са сменяни откакто колата е видяла бял свят. Забравих да ти кажа за километража...виж дали всички стрелки са в един и същи цвят. По принцип са оранжеви, но с годините изсветляват и стават жълти. Ако стрелката на скоростомера е с по-различен цвят, значи е сменян. Погледни цифрите на брояча (шестцифрения)...не бива да са пропаднали всичките на едно ниво и част от тях да не се вижда. Това е признак за некадърно върнат километраж. Задължително гледай като пробваш колата да не е палена скоро преди това. Като я запалиш трябва да държи по-високи обороти (около 1200) и след няколко секунди падат до към 800. Не бива да се менят (да се вдигат рязко и да пропадат или да са по-ниски). Форсирай мотора и виж дали оборотите падат нормално, т.е. дали не пропадат така че мотора да се задавя и след това да ги стабилизира. При карането се ослушвай за виене (от скоростна кутия или диференциал). При превключване на скоростите не бива да се усеща удряне или чукане в кардана. Ако двигателят е измит, попитай с каква цел? Желателно е да не е измит, за да се види дали има течове на масло. Гарнитурата на капака на клапаните и да пуска масло не е сериозен проблем. Разбира се изискай т.нар. Checkheft (сервизна книжка). Е ако липсва това не означава задължително,че колата не е поддържана. Ако я има поне виж до коя година е водена и при какви км.
Останалите неща, които трябва да провериш задължително са валидни за всеки бензинов мотор (инжекция). Темата в мерцедес форума е добра. Прегледай я! Виж масло, антифриз (да не би да има маслени петна в антифриза). Друго не се сещам засега. Успех!




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.