Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 01.05.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Защо 190-ка се клати при здрави амортисьори?нови  
Автор19O (Нерегистриран)
Публикувано30.04.06 14:04



Имам Мерцедес 190 2.0 1992 г. Не мога да разбера откъде има едно такова странично клатене на колата. Като мине през дупка по-бавно се успокоява, а някой път се клати и на съвсем равен път. Ходих на шок-тест на амортисьорите и всички са здрави. Сменях различни гуми, но никаква промяна няма. От какво може да е това. На друга кола, на която съм се качвал до сега не съм виждал такова клатене...



Тема Re: Защо 190-ка се клати при здрави амортисьори?нови [re: 19O]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано01.05.06 14:20



Не съм специалист, но освен амортисьори, има и щанги за напреча устойчивост. Те може да не са в ред, но е малко вероятно хората в сервиза, кото са проверявали амортисьорите, да не са проверили и другите елементи на окачването.



Тема Не е проверявано [re: Cтeфaн]  
Автор19O (Нерегистриран)
Публикувано01.05.06 14:34



В сервиза нищо не са проверявали. Само направиха шок теста. Но принципно окачването ми е прегледано още при покупката на колата. Къде се намират тези щанги?



Тема Re: Не е проверяванонови [re: 19O]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано01.05.06 15:17



Имам 124-ка, при нея окачването е относително сложно. Всъщност мерцедесите са с незавимо окачване и това усложняма нещата. Щангите са отдолу, като правило около носачите. В книгата ми за Мерцедес се споменава за "стабилизатор на напречната устойчивост" на предното окачване и за "стабилизатор на напречната устойчивост" на задното окачване и "съединителна щанга" на задния стабилизатор. Освен това има и други щанги - долна, на спирачното усилие, и отделно на напречното усилие. Това не е всичко, хубво е да се вдигне колата на крик и да се огледа. На мен, преди две години цялата смяна на всички щанги по окачването + труд в специализиран сервиз ми излезе 600 лв. Нямам проблеми, хората работят добре. А и някои собственици на Мерцедес стават опасни когато са недоволни.



Тема Re: Не е проверяванонови [re: Cтeфaн]  
Автор zfen (новак)
Публикувано01.05.06 20:51



на задният мост са щангите и проблема 90%е от там има също отзад и едни втулки на шенкела и с тях трябва да се внимава и при най малък луфт трябва да се подменя каквото и да е.от стабилизиращите шанги е малко вероятно



Тема Re: Не е проверяванонови [re: zfen]  
АвторAGM (Нерегистриран)
Публикувано28.05.06 17:28



250lv struvat zadnite tamponi komplekta OKOLO 21 tampona sa otzad kogato po4nat da se iznosvat tamponite zadnicata stava nestabilna i zadnite gumi se otvarqt leko dolnata im 4ast




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.