Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:15 28.04.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за E220 CDI W211 ?нови  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано19.03.06 16:22



Става въпрос за тия белите Е класи които са били таксита. Гледам че струват по 16-17 хиляди евро и са доста запазени и повечето са на около 300-400 хиляди километра и са модели от 2003г. и понеже гледах една такава на живо и беше много запазена и беше със "всички екстри" и се чудя какъв ими е проблема на тия коли ? Цената им е по ниска само защото са на повече километри или има и нещо друго ? Защото си правих сметка че такава кола може да се внесе и като се платят разните мита и такси да излезе около 36000 и после да се пребоядиса в нормален цвят и евентуално да се оправят разни неща по външния вид и всичко това ще излезе под 40000лв. и се чудя дали си заслужава, другия вариант е да си взема от България S300 TD 177к.с. 24винтила за около 32-35хиляди, модел 1997-98 година или S320L бензин за около 30хиляди и без да се знае въобще на колко километри са и двете S класи и се чудя кое по си заслужава по нова Е класа или стара S класа ?




Тема Re: Въпрос за E220 CDI W211 ?нови [re: 5OOsel]  
Автор 4 Matic (Mercedes-Benz)
Публикувано19.03.06 20:59



Estestweno po-nowa E klasa



Тема Re: Въпрос за E220 CDI W211 ?нови [re: 5OOsel]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано20.03.06 10:33



бе де да те знам човече..
на мен също ми предлагаха да ми потърсят от тези таксиджийските Е-класи и даже и на по-ниски цени излизали (рядко естествено он за по 12-14к евро)
Аз обаче си поръчах Е290ТД. Не мога да си позволя да поддържам нещо повече, пък и Ес класата не е за мен... Не че няма да и издържа сигурно на старата, но много ще ми дойде. Най-вече притеснението ми е от нашите хубави пътища.. ти досега какво си лашкал? пури и старата Ес, нали? онази 320.. Новите е, Ес, С и т.н. са абсолютни чикии откъм окачване. Всичко отдолу е алуминии, имат едни биалетки които са от пласмаса и се сменят по два пъти годишно, носачите и те хвърчат и като цяло едно 5000лв. годишно можеш да сложиш за окачване и това докато стигнеш до кормилна рейка. Мои познати с СЛК, 2003г. нов внос от миналата година го лашка - вече му е за смяна кормилната рейка - пукната била и няма оправяне - нова - 2000евро. 1000 като я откраднат от Балкан стар.. не е истина. Новите пък СДИ-та дето толкова вървят - дюзите им хвърчат като стой та гледай.. ама масово. От хубава нафта естествено - 1200лв. парчето. И т.н. и т.н. Та моя съвет е, по скоро тази по-стара печка дето си я набелязъл. Сега в България е карана - свали колкото можеш надолу - знаеш бате Ваньо - водиш я при него - качвате я на крика - гледа какво и има отдолу, след това я закачате на един компютър, плащаш я и я водиш да я стягат
Аз специално съм му адски благодарен на него, щото той ми уреди човека за новата кола, отделно че много добри съвети дава и т.н. Просто отиди и се изконсултирай с него, но ти казвам какво ще ти каже, щото съм там през ден.
Та ако имаш пари да поддържаш нещо ново и ще те радва - ама много ще те радва се хвърляй.. иначе по-полека. Е Евросъюз идва - евентуално акцизи ще падат, цените надолу ще вървят за втора ръка или поне някога като ни направят пътищата.. но аз не вярвам и дотогава ще лашкам нещо старо и стоманено, без да го мисля коя дюза ще ти цъфне от гадна нафта или в коя дупка по-напред да вляза

кажи после какво е станало



Тема Re: Въпрос за E220 CDI W211 ? [re: Чepнorлaв]  
Автор Mondeo_AUT (член)
Публикувано20.03.06 11:08



Абе човек що говориш неща дето ама изобщо само си го чувал и от от н/та ръка.
Окачването си е съвсем нормално, нямам си никакви грижи вече цяла година и то не на една а на 3 такива коли. И нито биалетки, нито нещо сменям. А колите си се ползват. Единствените неща които са се сбъгясали по Е класата са SBC Hold и опъването на коланите отзад, компютъра даде някаква грешка. И нито дюзи, нито каквото и да е било е дало някаква фира, така че недей така. И не на последно място всичко си зависи от поддръжката и шофьора. Ако колата се кара все едно е нечуплива естествено че няма да издържи. Но новата кола си е нова кола. Независимо колко ще я плюеш. Освен това на 220ката двигателя технологично по нищо не се отличава от 200, само дето е малко по опънат. И има една дузина умни глави които умират да си сложат чип на 220 ката и след около половин година ходят и се жалват защо така. Просто двигателя не държи на това натоварване.

А колкото до другото защо са толкова евтини. Ами има си причини. Ако искаш например ще ти продам една 2005 / 200 CDI Classic за 23000 Е и ако се навиеш няма и да се замисля. Но като си купуваш подобна НОВА кола при определени условия, хем не и плащаш акцизи, хем не и плащаш ДДС, хем и получаваш 10% отстъпка. И така миналата година S320CDI стъпваше от цена 106000 с всички неща на 64000. А разликата си е сериозна. Именно затова и софия е фул с чужди номера, щото половината коли са купени така. Сега разбираш ли ме?
:) И както е казал Хенри Форд.. Най хубавата кола е новата кола

Редактирано от Mondeo_AUT на 20.03.06 11:14.



Тема Re: Въпрос за E220 CDI W211 ?нови [re: 5OOsel]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано20.03.06 22:48



Мен най ме притеснява дизела (проблемите от горивото) смисъл че в момента имам едно пежо 407 2.0HDi което го взех чисто ново и даде дефект със турбото наложи се да го сменят (не съм плащал защото е в гаранция) а това са си скъпи части, но пък имам и един ситроен C5 2.2HDi който пак съм го купувал нов през 2002г. и вече е на около 120000 километра и не е правил никакви проблеми със HDi системата. Сега проверих горе долу частите и за E220CDI турбото е около 1300евро (ново) и инжекторите са по 800евро. Всъщност трябва да направя сравнение дали HDI e по добре от CDI или обратното за да знам дали си заслужава въобще дизел да търся, защото не ми се занимава със ремонти. За S300TD са по евтини частите по поддръжката. За сега ще проучвам кое е по добре че ми писна от тая стара пура със старческите и проблеми и ще взема да си продам и двете пури + стария C5 и ще си доплатя за по нова кола, ако трябва да избирам без да се замислям за ремонти и разходи, веднага бих си взел една E220CDI W211. Ето тази Е200CDI е за 12000 евро и е супер за цената и годините си :






Тема Re: Въпрос за E220 CDI W211 ?нови [re: 5OOsel]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано24.03.06 19:34



Еми щом си решил няма как да те разколебаем.. то е ясно - тогава мятай се на Бенц.. мани ги тез френски истории. ХДИ е същото като СДИ и т.н., лошото при тях е че си горят обратно изгорелите газове и по случая натрупват яко нагар в колекторите. Отделно хубавата нафта в БГ дето ебава мамата на помпи, дюзи и т.н. Но и аз карам дизел, макар и по-стар
Но сега извинявай това дето си го харесъл му е взето здравето.. не пише километрите, та кой знае на колко е . Вземи изчакай до догодина и си вземи един читав 270 сди. Ако ли пък не - то и това ще върви, няма къде да ходи.



Тема Re: Въпрос за E220 CDI W211 ?нови [re: Mondeo_AUT]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано24.03.06 19:42



Слушай какво бе нашичкия.. аз не съм тук от два дена и хората ме познават. Нито ще седна да говоря наизуст, нито нещо друго. Аз казвам каквото съм видял. 2-та бенца са 2003г., карани са по 2год. в германско и после тук. И представи си не са н-та ръка приказките ами от кума ми.. Отделно че при моя майстор минават по 5 такива на седмица. И ако ми кажеш че Балкан Стар е сервиза - евалата.. за гаранционни да и то пак с много уговорки.
Естествено че като си извадил от магазина тия 3 коли не можеш да ги потрошиш за 1-2 години - та те са нови. Отделно сипваш да нормални бензиностанции.
Ти какво, искаш да седна и да ти слагам снимки са счупените чарколяци ли?? не че не мога, ама нямам време чак дотолкова да се занимавам - не съм нито следовател, нито журналист.
За чиповете историята е ясна - не откриваш топлата вода. Никой уважаващ се човек няма да си набие просто един чип в колата и да и прегори клапаните.

И като за последно май не си разбрал, че човека няма да си купува нова кола от БГ, ами ще купува стара навън и ще я внася тук. Всички искаме като теб по 3 да си ги купуваме нови от БГ.. кой докъде стигне..



Тема Re: Въпрос за E220 CDI W211 ?нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Mondeo_AUT (член)
Публикувано24.03.06 21:12



ша имаш много здраве.... и пропускай БЕто в разговор, звучи по красиво.
Сега миличък май ти не си разбрал. Колите не съм ги купил в БГ, сервиза ми е не е Балканстар и годишният ми пробег към момента гони на кола около 80 / 90К. Да седна да се надлъгвам с тебе тука ми е скучно, ако искаш си купи от 77 година кола, защото е опростена и не се чупи.
А това че в БГ колите се карат зверски (последното е меко казано) и затова са потрошени чарколяците си е проблем на собствениците.
И за чиповете май не си вденал, има двигатели при които може да се сложи има такива при които не е желателно. Собственика си решава

И последно.. само с искане не става.



Тема Re: Въпрос за E220 CDI W211 ?нови [re: 5OOsel]  
Авторdafrewrr (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 11:11



rttt



Тема Re: Въпрос за E220 CDI W211 ?нови [re: 5OOsel]  
Авторzlati (Нерегистриран)
Публикувано13.04.06 11:19



Tova,4e sam momi4e ne ozna4ava,4e ne moga da ti
dam svet!E-klasata e mnog xubav avtomobil,ba6ta mi ima takav!Nqma da sajalqva6 ako si go kupi6!Tzenata naistina ne e deistvitelna,parvo beliqt tzvqt sa6to smakav dosta cenata,nikoi ne kypuva ve4e bql mercedes,a tova 4e e na tolkova kilometri sa6to ne e plus,no mercedesa si e mercedes,Ako si kypyva6,takava kola,moqt savet e da q zavede6 v serviza na mercedes,kadeto da q prika4at na komputar i da vidqwt imali problenm nqkade,ako dvigatelqt e dobre,kilometrite ne trqbva da te pla6at!Tozi pregled 6te ti stryva okolo 50-60 lv,podobre gi dai za da nesajalqva6 4e si dal 16-17!A i neka da q ka4at,da q vidqt otdolo nanebi da e blasnata!4ak sled tova kogato ti dat informatciq 4e vsi4ko e nared 6te moje6 da si spokoen i ni6to nqma da te pritesnqva i 6te si q kupi6!A za s-klasata stara mnogo e gruba,e-kalasata e po-elegantna!Mo re6enietos i e tvoe!Yspex!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.