Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:36 25.04.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема mercedes 123-200 Dнови  
Авторmaxy (Нерегистриран)
Публикувано26.02.06 01:39



може ли да ми кажете колко е радхода на 123-200 д в града и извън него и скъп ли е за подръжка,чудя се дали да взема един такъв?



Тема Re: mercedes 123-200 Dнови [re: maxy]  
АвторFen (Нерегистриран)
Публикувано26.02.06 03:07



Разхода е 8-10л/100км.Бяха хубави преди 10години.Поддръжката им е много скъпа(като 124),а няма запазени модели.Ако има са скъпи



Тема Re: mercedes 123-200 Dнови [re: Fen]  
Авторmaxy (Нерегистриран)
Публикувано26.02.06 21:23



Да бе чак пък толкова да е скъпа подръжката,скъпа е била преди 10 години!



Тема Re: mercedes 123-200 Dнови [re: maxy]  
Авторkyuss (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 10:57



Верига 80-90лв.Iwis.
Водачи и пр. 50-60комплект. Зъбни колела -от 40 до 70-80.Неоригинални.
Амортисьори към120,накрайници 15,разпръсквачи 35-40...Маркучи спирачни 12-18лв,накладки евтини,дискове тоже...Мека връзка кардан 60-70,висящ лагер 80-90.Хлабиномерни пластини 12-18,гарнитура капак клапани 15.
Масло мот.30-35,ск.кутия-15лв.,диференциал 10-ина,филтри хубави....Тампони двигател...на първо време ...и търсех,ама не намерих читаво купе...и все се заглеждам мамка им,много ми харесват...бе не е толкоз скъпо.



Тема Re: mercedes 123-200 Dнови [re: kyuss]  
Авторmaxy (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 22:23



kyuss мерси много,това е вече ценна информация,и още един въпрос за който може да ме порицаете,но ще го приема,като го закарам на майстор и ако ми каже,че става дали до го взема,защото съм се насочил към един такъв 1983г,но не е ли вече доста стар?



Тема Re: mercedes 123-200 Dнови [re: maxy]  
АвторALEXONE™ (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 07:36



Няма да съжеляваш само гледай да не е много изгнил и да не е удрян и изправян.Този модел е един от най-здравите МерцедесиОт сега ти казвам какво ще те плени у него,като седнеш и чуеш звукът от затворената като на сейф врата няма да ти се иска да слежеш .



Тема Re: mercedes 123-200 Dнови [re: ALEXONE™]  
Авторkyuss (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 09:55



kak ще е стар,като са правени до 1985 123-ките,даже 200д може би до 1984. Май тъкмо по това време(ок1982),почват да въвеждат по-добрата антикорозионна обработка...аз обаче си харесвам старите кръгли фарове от предната серия...май всички 200д са с вакуумен регулатор,майсторът да провери системата,трябва да е изрядна...абе железни са...части по моргите има...кормилната кутия да е без луфтове(провери й маслото,долей),хебелът е евтин...ами бравичките на вратите май се гресират.Непременно махни антифриза и сложи хубав,радиатори се предлагат нови на добри цени,не бой се,обърни внимани водната помпа дали е сменяна-дори и да не тече от уплътнението,твърде е вероятно импелерът да е кородирал(има ги евтини помпите),ама ако поддържа нормална темп.не бих се притеснявал, и да ти регулират клапаните,че кой знай откога не са пипани.вземи си ключове за тях,та да не ходиш по майстори всеки път.Ако ти трябва някаква част,не се изкушавай да поръчваш оригинална,когато можеш да намериш абсолиутно същата на 1/2 цена.Налягането на маслото в работен режим проследи(то кой знай какво масло е,и дали няма добавки,ама)..пушеци(мирис,цвят)...Гледай от маркуча на вакуумната помпа да не цвърти масло...требе да е сух.махни капака на клапаните,разгледай грбиците на вала за износ,кобилиците също(има ги),почисти на оназ тръбичка над тях дупчиците с дебела игла или струна за китара-10-ина са...Провери разтежението на веригата все пак,ако не знайш дали е сменяна...Ай ако го вземеш,пиши..

Защо не работи търсенето из темите на клубовете,или аз не правянещо както трябва?



Тема Re: mercedes 123-200 Dнови [re: kyuss]  
Авторmaxy (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 16:06



мерси за инфото,сигурно до една седмица ще се разбере дали ще го взема или не,и ще пиша какво съм направил.



Тема Re: mercedes 123-200 D [re: maxy]  
Автор viachy_3OOd (Young driver)
Публикувано28.02.06 22:44



ami az da kaja 4e ot kakto si kupih moq postoqnno se pravi neshto po nego...ama tova e poneje sam na 22 i reshih toi da mi e parvata kola...nema takava vozia 4ovek ...karal sam i drugi koli(ne mnogo) ama ako shte go smenqm nai veroqtno shte e s 124



Тема Re: mercedes 123-200 Dнови [re: viachy_3OOd]  
Авторmaxy (Нерегистриран)
Публикувано01.03.06 10:37



Всяка информация е ценна,viachy_3OOd,ако съдя по ника ти твоя е 300д,коя година е,колко пари го взе и колко ти дава разход в града и извънградско,какво си му сменял до сега?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.