Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:26 22.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Mercedes SEL 300нови [re: radostina]  
АвторStefo (Нерегистриран)
Публикувано01.03.06 17:33



Що не земеш да пуснеш някоя и друга снимка?



Тема Re: Mercedes SEL 300нови [re: Stefo]  
АвторMAD Butcher (Нерегистриран)
Публикувано01.03.06 19:16



А бе не са ли и много малко парите на тая W140-ка? Аз нещо яко се загледах, ама пък не съм човек, който може да си позволи да поддържа с-класа.



Тема Re: Mercedes SEL 300нови [re: MAD Butcher]  
АвторRadostina (Нерегистриран)
Публикувано01.03.06 19:35



men ako pitash i 20 000 sa i malko ama burzam...:( trqbva da q prodam burzichko.
a za snimka-nqmam protiv da sloja ama mi kajete kak:)



Тема Re: Mercedes SEL 300нови [re: Radostina]  
АвторALEXONE™ (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 07:49



Прати ми снимки моля





Тема Re: Mercedes SEL 300нови [re: ALEXONE™]  
АвторRady (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 11:46



shte ti pratq po-kusno tazi vecher:)



Тема Километражнови [re: radostina]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано02.03.06 12:11



Всъщност въпросът ти е много уместен, защото в българският понятията са доста объркани.

Значи, на таблото, което ти е пред волана, сред останалите уреди имаш и следните три:

Скоростомер или тахометър (от гр. tachos - скорост) - той показва моментната скорост на автомобила.

Одометър (или ходометър, от hodos (гр. път)), които показва изминатият от автомобилът път в километри. Това разбира се е преди да мине през Горубляне

Дневен одометър - одометър, който може да се нулира. Използва се за измерване на кратки разстояния, обикновено до 1000 км.

В българският, за всичко това се използва една дума - "километраж" и всеки си го разбира както иска.
Всъщност, по-уместно би било, ако "километраж" се използва само за одометъра, а скоростомера да си е скоростомер.

Та по предишният въпрос.
По неписано правило (а може и да е писано, не знам), всички автомобилни производители залагат положителна грешка в показанията на скоростомера. Зависимостта и от скороста може да е линейна, но може и да е експоненциална. Например, при показание на километража от 50 км/ч, реалната скорост може да е 46 км/ч, т.е. грешката е +4 км/ч. Докато при реални 225 км/ч, грешката може да е по-голяма и скоростомерът да показва примерно 245 км/ч, т.е. цели 20 км/ч отгоре.


Цял ден не спиш, цяла нощ не ядеш...как да не каталясаш?


Тема Ehh...нови [re: Caмo Дизeл]  
АвторRady (Нерегистриран)
Публикувано02.03.06 15:31



lele ti me hvurli v jazza kakto kazvat horata, mnogo informaciq mnogo neshto :) i vse polezna
blagodarq ti, mnogo si helpful :))))



Тема gledaii tuka!нови [re: Rady]  
АвторTERMlNATORA (Нерегистриран)
Публикувано03.03.06 12:38



zDRAVEI!NESHTO PROTIV DA MI ZVUNNESH DA VZEMEM DA IA VIDIM TAIA KOLA!
aKO SLED SMIANATA NA MASLOTO kompresiata i se okage dobra i ako mi haresa na vunshen vid moge da govorim (a i ako )!No te predupregdavam che shte ia gledam pod lupa!V momenta karam edna krasavica i sravniavam vsichki s neia...do sega po hubava ne sum nameril:):):)taka che zvuni .....v sofia sum i lesno shte doiuda da ia ogledam! nadiavam se i che ako ia proveria v kat nema da se okage che e kradena v anglia:)......zvunni mi tel mi e 0887 621 632 Asen se kazvam



Тема Re: gledaii tuka!нови [re: TERMlNATORA]  
АвторRady (Нерегистриран)
Публикувано03.03.06 14:14



hahahha nqmash problemi-zvunkam ti vednaga a ti si q gledai i s dve lupi ako iskash:)
a do angliq hodih s neq i se vurnah i nikoi nishto ne mi kaza:)
proverena e kolata-ne e kradena ama ti pak shte si q proverish :)



Тема Re: gledaii tuka!нови [re: Rady]  
АвторALEXONE™ (Нерегистриран)
Публикувано05.03.06 09:02



А добре, но последно с какъв двигател е 300 или 320 и коя година?Постнал съм ти обявата и в
Клубния форум






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.