Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 18.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Mercedes 190 2,5D  
АвторMercedess (Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 16:40



Имате ли информация за тази кола....какви са ви отзивите....
има ли някъде ръководство за нея...лесна ли е поддръжйата...колко харчи...споделете мнения собственици...ще съм безкрайно благодарен....искам да си взема такава машинка...дайте съвет...в какви граници са разумните цени...
става дума за 2,5д без турбо...94к.с малко трудно се намират май...



Тема Re: Mercedes 190 2,5Dнови [re: Mercedess]  
Авторипk (Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 20:43



Такава карам вече пет години.Няма грешка .Пет цилиндра пет скорости .Не гори никак много .6л извънграда и 7 л градско.По километраж наближава 300 000 пък на колко е един господ знае.За пет години не съм сменял нищо по нея даже и нито една подгревателна свещ.Имам я някъде на снимка тук във форума . Даже моя е 1988г



Тема Re: Mercedes 190 2,5Dнови [re: ипk]  
Авторипk (Нерегистриран)
Публикувано21.02.06 20:48



ето го на снимка
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=mercedes&Number=1945116824&page=2&view=collapsed&sb=5



Тема Re: Mercedes 190 2,5Dнови [re: ипk]  
АвторMercedess (Нерегистриран)
Публикувано22.02.06 09:58



Благодаря за отговора...наистина и аз мисля че е доста стабилна машина....но мисля че е 4 цилиндрова...колко разход ти дава извън града...и как набира...мисля че е около 94к.с... по каталог и дават доста добри характеристики....
http://www.catalog.auto.ru/catalog/cars/card/6082.html

Колко километра си изминал....гори ли масло? веригата натягал ли си я?



Тема Re: Mercedes 190 2,5Dнови [re: Mercedess]  
Авторипk (Нерегистриран)
Публикувано22.02.06 21:15



Пета година го карам и съм минал 30 000 км и нищо не съм правил по него. Не е 4 цилиндра а е пет и скоростите са 5.Двигателя работи по безшумно даже и от бензинов но му слагам редовно добавка към нафтата за почистване на дюзите.Маслото го сменям на 8-9 000 км и не се е налагало да доливам.За набиране не е така пъргав но и моите години са много та не ми трябва пъргавина.Мисля че бях писъл за горенето извън града 6 а градско до 7л.Дори предпочитам да го карам него в града защото ми гори много по малко от Пунтото 1.2 бензиново. С него горя 9-10 в града и то бензин.Зависи ти на колко си години и ако си по малък от 40 като че ли не ти препоръчвам такава кола . Младите обичате нещо много пъргаво . Тия модели са за улегнали хора а и зимно време не са така стабилни на пътя и са склонни на буксуване докато колите с предно предаване са по стабилни през зимата.



Тема Re: Mercedes 190 2,5Dнови [re: ипk]  
Автор Herzog (300CE Coupe)
Публикувано23.02.06 10:26



Склонен съм да не се съглася с теб по въпроса за зимата. Все ми се струва, че до голяма степен стабилността на сняг зависи от гумите и ........... шофьора!:)
Лично мнение!

По-добре безделник от колкото без празник!:))

Редактирано от Herzog на 23.02.06 10:27.



Тема Re: Mercedes 190 2,5Dнови [re: ипk]  
АвторMercedess (Нерегистриран)
Публикувано23.02.06 11:44



Благодаря за подробната информация...поне по каталог пише че е 4 цилиндрова мащината....но щом ти казваш че е 5 вярвам ти..наистина годинките са му доста на този мерцедес но май си остава доста хубава количка...колкото до дърпането също сум склонен да се съглася с теб...все пак колата няма турбо...за добро или за зло...:) не се очакват от нея спордни заложби...но пък мотора е много дълговечен...чувал съм за 900 000км машинки които все още вървят....
колкото до боксуването зимата също съм съгласен с теб..все пак колата е със задно предаване и понякога крие изненади...не зависещи от шофьорските вазможности...мисля обаче че 2,5Д е за предпочитане пред 2Д на Мерцедес...защото 2Д е просто като кустенурка не можеш да изпревариш..
Със здраве да си караш мерджана...и само хубава нафта да сипваш...
аз също уважавам италианските коли и съм се насочил или към Фиат Мареа 1,9ТД 100ТД или към Ланча Дедра 1,9ТД....е все пак и Мерцедес 2,5 Д не е за пренебрегване...



Тема Re: Mercedes 190 2,5Dнови [re: Mercedess]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано23.02.06 18:07



Колега, тоя каталог, в който пише, че 190 2.5 Д е 4-цилиндров, спокойно можеш да го ползваш за подпалки...
За останалото също слушай какво казва ИПК.


Цял ден не спиш, цяла нощ не ядеш...как да не каталясаш?


Тема Re: Mercedes 190 2,5Dнови [re: Caмo Дизeл]  
Авторmercedess (Нерегистриран)
Публикувано25.02.06 17:08



viarvam vi kolegi che 2.5d e 5 cilindrov..no trudno se namira mb190 2.5d sys shiroka lajsna..ne realisti4no skypi sa



Тема Re: Mercedes 190 2,5Dнови [re: mercedess]  
АвторMB1945 (Нерегистриран)
Публикувано25.02.06 20:39



Ех колега ти вече пък и с широка лайсна го искаш.Ако намериш и с тясна пак е добре.Но пак те питам колко са ти годинките за да ти кажа дали си заслужава.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.