Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:23 26.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема свещи и кабели...отновонови  
АвторMAD Butcher (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 14:25



Здравейте.

Знам, че по тази тема доста е говорено, но бих искал да ви попитам каква марка свещи и кабели да си взема за 124-ка 200E 16V? Когато си купих колата преди 4 месеца си взех чисто нови свещи Bosch, които веднага смених. Както може би знаете наскоро колата започна да ми работи странно и аз мислех, че е вода в бензина. Днес свалих 4-месечния Bosch и целия електрод беше черен като въглен. Започвам да си мисля, че проблема ми е в свещите и кабелите (последните също изглеждат доста износени). В mercedes-bg.net бях чел, че някой препоръчва Beru. Това ли е най-добрия вариант за кабели и свещи и евентуално от къде могат да се купят оригинални такива в София? А също ако някой знае приблизителните цени...



Тема Re: свещи и кабели...отновонови [re: MAD Butcher]  
Авторdezki (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 20:01



ами аз ползвам на джипа NGK и съм доволен, преди това гризах дърво с ментурски БОШ. Много съм доволен от Motorcraft и Champion.



Тема Re: свещи и кабели...отновонови [re: MAD Butcher]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано19.02.06 20:37



аз съм с Беру
ориентировъчни цени кабели - малко над 120лв, свещи - около 20лв, капачка и пшалец около 50-60лв
доволен съм от Беру



Тема Re: свещи и кабели...отново [re: BlondNigger]  
Авторdezki (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 20:56



за кабели- Champion - на форда е с такива и няма грижи- мих мотора на пароструйка и после си запали от раз, недостатък им е че някои път при вадене се прецакват накрайниците на свещите и се налага да си ги оправям



Тема Re: свещи и кабели...отновонови [re: MAD Butcher]  
АвторBad_Dog (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 22:13



Черен електрод може да значи богата смес или горене на масло. Потърси в нета снимки за сравнение и си прегледай си колата.



Тема Re: свещи и кабели...отновонови [re: Bad_Dog]  
АвторMAD Butcher (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 23:25



А не означава ли, че самите свещи са пълен боклук. Сега си сложиш старите, които са Champion и още когато ги свалях не бяха черни. А иначе за продуктите на Beru, някой има ли идея от къде мога да купя оригинални, защото разбрах, че има много ментета?



Тема Re: свещи и кабели...отновонови [re: MAD Butcher]  
Авторfunquez (Нерегистриран)
Публикувано19.02.06 23:42



ами аз бях с Беру(свещи и капачка на делкото)купих ги от уж официалния вносител.на 300 км след смяната 2 от свещите спряха да работят а за по малко от 1000 км графитчето на капачката дето контактува с палеца се износи до пружинката чак.така че незнам пълно е с ментета.до колкото си спомням и Alexone имаше подобен проблем с капачка менте на Бош преди време. в момента съм с Шампион свещи па да видим те как са.



Тема Re: свещи и кабели...отновонови [re: funquez]  
АвторMAD Butcher (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 00:11



Аз вече съм в ШАХ. Тоя официален вносител, за който говориш да не би да е VD Auto, защото аз тъкмо се бях засилил да ходя тези дни да си купя кабели и свещи от тях? Никъде ли не мога да намеря оригинални части? Освен да търся в Балканстар.



Тема Re: свещи и кабели...отновонови [re: MAD Butcher]  
Автор funquez (непознат )
Публикувано20.02.06 09:50



ами незнам да ти кажа.аз пазарувах през сервиза на Ман.а човека който ме уреди кара Пура и от години от тях пазарува и нема грижи а аз явно хванах кофти партида знам ли.а в балкан стар нема смисъл да ходиш.там ми искаха 3700лв за карбуратор за 123-ката



Тема Re: свещи и кабели...отновонови [re: funquez]  
Авторschnauzer (Нерегистриран)
Публикувано20.02.06 13:06



инфо от миналата пролет: балканстар: около 220 лв за кабелите и лулите + за труда по сглобяването с някакви специални клещи = ~250 лв...

взех си за около 60-70 лв от арабите менте беру и пу-пу върви




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.