Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:33 30.04.24 
Автомобили
   >> Mercedes
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Въпросче за пръскалките...нови  
АвторPecata (Нерегистриран)
Публикувано15.02.06 22:12



В пръскалките на предния капак освен маркучета,влизат и кабелчета.Дали са за подгряването им или нещо друго?Колата е W124.



Тема Re: Въпросче за пръскалките...нови [re: Pecata]  
АвторALEXONE™ (Нерегистриран)
Публикувано15.02.06 22:18



Да подгряват самите пръскалки



Тема Re: Въпросче за пръскалките...нови [re: ALEXONE™]  
АвторPecata (Нерегистриран)
Публикувано15.02.06 22:24



Благодаря.



Тема Re: Въпросче за пръскалките... [re: Pecata]  
Автор 2OOce (непознат )
Публикувано16.02.06 08:38



Интересно ми е дали подгрява само цицките или целия маруч от казанчето до тях? Преди няколко месеца ми се беше спукал точно този маркуч и защото съм много умен реших да го срежа с ножа за да видя какъв е вътрешния му отвор.Да ама като го срязах се оказа че съм срязал и двата кабела дето вървят в него......Нов срува около 80 лв...... Реших да го снадя...кабелите да ги запоя.Единия си е обикновен многожилен,да ама другия изглежда по скоро като нагрежател не се запоява.Та си мисля че е нагревател по цялата дължина на маркуча амане съм много сигурен



Тема Re: Въпросче за пръскалките...нови [re: Pecata]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано16.02.06 08:40



Да, пръскалките се подгряват, маркуча, който отива натам, също е с подгряване.
Включва се автоматично, заедно с подгряването на огредалата, при температура под 5 градуса

Ride to live-live to Ride
MB E250 S124
Clio 1.4Energy


Тема Re: Въпросче за пръскалките...нови [re: Mercedes driver®]  
Авторe25OД (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 10:58



Искаш да кажеш, че имам подгряване на страничните огледала?:)

а това в купето?



Тема Re: Въпросче за пръскалките...нови [re: e25OД]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано16.02.06 11:12



???

Това в купето те топли тебе, а това на огледалата - самите тях.

Дали го имаш или не , трябав да провериш, като си чекнеш ВИН-а,

Дали работи или не, е отделен въпрос - може да са сменяни стъклата на огледалата с такива без нагревател

ВКлючва се автоматично - при температура под +5градуса. Управлението е от една платчица, която се намира в предния капак - точно до лявата панта.

Ride to live-live to Ride
MB E250 S124
Clio 1.4Energy


Тема Re: Въпросче за пръскалките...нови [re: Mercedes driver®]  
Авторe25OД (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 11:25



нее, имах предвид дали огледалото в купето има подгряване, щото сум чувал, че има и такава екстра...

а иначе чеквам ВИН-а, ама нищо не пише за това...може пук това принципно да не го дава...както така или иначе не дава всичко, което го има колата.
Кой номер опция е това?

А самото моторче за пръскане има ли подгряване, знаеш ли?



Тема Re: Въпросче за пръскалките...нови [re: e25OД]  
Автор Mercedes driver® (Хубав човек)
Публикувано16.02.06 11:53



опция 508 Aussenspiegel links und rechts beheizt Зеркала обогреваемые лев. и прав.
това трябва да го имаш
вътрешното огледало няма нужда от подгряване - ако то се изпоти, значи , бая зор даваш на мацката на задната седалка и трябва да я пуснеш за десетина минути
Има огледала със автоматично затъмняване - против заслепяване

Ride to live-live to Ride
MB E250 S124
Clio 1.4Energy


Тема Re: Въпросче за пръскалките...нови [re: Mercedes driver®]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано16.02.06 13:36




Съвета за мацката беше добър.

Не съм сигурен обаче, дали външните огледала се подгряват само когато температурата падне под 5 °C. Забелязал съм, че дори и лятото при дъжд огледалата изсъхват веднага (супер е тази екстра), което ми подсказва, че може би се подгравят постоянно или има някаква връзка примерно и с чистачките.

Една история с тези пръскалки.
Веднъж бях с Мерцедеса в един Сафари парк, т.е. нещо като зоопарк, но хората са затворени (в колите), а животните са на свобода.
С лъвове, тигри, жирафи и всякакъв друг добитък нямаше никакви проблеми. Стояха си кротко и ги мързеше даже да гледат към туристите. Докато не стигнахме зоната на маймуните. Още с влизането цяла глутница павиани нападна колата. Качиха се на всякъде. Не стига това, ами и почнаха да чоплят всичко, дето стърчи. И не само това, ами и на предния капак се стовари един огромен мъжки павиан с огромен червен задник. Гадината тежеше сигурно към 40 кила. В този момент видях, как тенекията на капака хлътва навътре. Направо избеснях. Теглих една майна на цялото ни по-нисше роднинско племе и минах на активна самозащита. Набрах се на газта и след това с двата крака на спирачката и така многократно. Това би трябвало да изхвърли като тапа всеки незакрепен предмет по външната страна на автомобила. Тука обаче трябва да се сетите, че павианите по принцип се катерят доста чевръсто по дърветата и са бая здрави в ръцете. Това вероятно обяснява факта, че въпросния 40 килограмов нерез си стоеше напълно невъзмутимо на капака и даже май не се държеше с две ръце.
Реших да сменя тактиката и да изненадам врага. Изчахах павиана да се лепне пак на предното стъкло и пуснах пръскалките. И това беше голяма грешка...Изведнъж гадината направо побесня. Очите му се изцъклиха и в следващият момент си залепи муцуната на пръскалките. Пробвах да пръсна още веднъж и това беше още по-голяма грешка. Павиана започна да драпа със зъби и нокти да измъкне пръскалката. Оказа се, че течността, която използвам за чистачките направо побърква павианите. Дали заради плодовият аромат или заради спирта вътре, не знам.
Все още с павиана на капака продължих към изхода на зоната. Изглежда, че управата на парка си знаеше работа, защото на изхода бяха поставили една служителка с дълга метла, която разхонваше маймуняците от колите преди да излезнат. В следващата зона вече можеше да се излиза от колите. Паркингът беше пълен с псуващи шофьори, които правеха нещо по колите си. Като погледнах Мерцедеса от вън ми се дорева. Това, че беше целият на маймунски стъпки, както и да е. Капака обаче беше хлътнал навътре, чистачката изглеждаше доста зле, а една от пръскалките беше измъкната от гнездото си и от маркуча, и само благодарение на кабелите беше останала да виси на мястото си.
Оказа се обаче, че нито една от щетите не е сериозна. Капака се изправи без следа, с няколко удара от долу, на чистачката нищо и нямаше, а пръскалката заврях обратно.
Не знам дали има връзка с тази история, но няколко седмици по-късно обаче забелязах, че въпросната платка, която контролира нагряването на пръскалките и се намира в задния ляв ъгъл на капака, е стопена. За щастие платката е много евтина, а смяната и става за секунди. Все още не съм сигурен обаче, дали подгряването на пръскалките работи.
Та такива ми ти работи. Ако ви се случи да ви нападнат маймуни, много внимавайте


Цял ден не спиш, цяла нощ не ядеш...как да не каталясаш?



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.