Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 10.06.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема за гумите  
Автор чoвek (непознат )
Публикувано09.02.06 10:16



Zdravei te,
V momenta sum s gumi 205/60/15. Iskam da sloja 205?55/16 Tova mnogoli ste promeni razhoda i voziata na kolata. E230. Niakoi mi kaza che ste e po tromava i ste drusa poveche.



Тема Re: за гумитенови [re: чoвek]  
Авторdezki (Нерегистриран)
Публикувано09.02.06 15:40



ще стане една идея по тромава(няма да го усетиш), промяна в разхода не се очаква, и ще вози по твърдо, за тва по добре караи с по високи гуми-дйантите са по добре защитени и вози по меко, но ти си знаеш наи добре



Тема Re: за гумитенови [re: чoвek]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано09.02.06 15:44



Може да се ореантираш, с помоща на калкулатора:





Тема Re: за гумитенови [re: чoвek]  
АвторЛeв4o (Нерегистриран)
Публикувано09.02.06 16:42



Смятах ги. Височината и обиколката се увеличават с 0.6 %, няма да усетиш разлика нито в ускорение, нито в разход на гориво. Разликата, както и един друг колега е споменал ще бъде , че ще вози по-твърдо и повече трябва да внимаваш за дупки, бордюри и т.н.



Тема Re: за гумитенови [re: Лeв4o]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано09.02.06 17:02



Ако разлика от +5мм в диаметър е от значение за бордюрите и возията... Дори и така да е то би трябвало по-високата гума да вози по-меко
Много по-важна е марката, твърдостта и здравината на бордовете на гумата!



Тема Re: за маркатанови [re: A4o]  
Автор Mondeo_AUT (член)
Публикувано09.02.06 18:21



Хммм.... за марката няма да се съглася много.... ще споделя и защо.
В началото на зимата взех едни no name гуми, Nankang, които за размера от 205/60/16 бяха на много изгодна цена сравнена с останалите марки. И да не ми е на уроки, но гумите се представиха страхотно, колата не поднесе нито веднъж, не съм затъвал, а сняг при нас падна и то доста на няколко пъти. Да не говорим че по Тирол си се представи също на ниво, а износване няма сериозно при все че километрите са около 15 000 досега. Колата си вози меко, въобще всичко е нормално.
Така че марката при настоящите технологии не мисля че е определяща.



Тема Re: за гумитенови [re: A4o]  
Автор Mondeo_AUT (член)
Публикувано09.02.06 18:23



Хммм.... за марката няма да се съглася много.... ще споделя и защо.
В началото на зимата взех едни no name гуми, Nankang, които за размера от 205/60/16 бяха на много изгодна цена сравнена с останалите марки. И да не ми е на уроки, но гумите се представиха страхотно, колата не поднесе нито веднъж, не съм затъвал, а сняг при нас падна и то доста на няколко пъти. Да не говорим че по Тирол си се представи също на ниво, а износване няма сериозно при все че километрите са около 15 000 досега. Колата си вози меко, въобще всичко е нормално.
Така че марката при настоящите технологии не мисля че е определяща.



Тема хъмммнови [re: Mondeo_AUT]  
Автор Чepнorлaв (рекордьор)
Публикувано11.02.06 23:11



мен ако питаш марка е от огромно значение...
аз карам само с втора рък гуми, обаче са последен писък на модата от преди 2 год... с по 7мм грайфер... къде съм се катерил няма да обяснявам, но в сравнение с разни като твоите и разни корморани..просто съм много краси нагоре..



Тема :)))нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Mondeo_AUT (член)
Публикувано12.02.06 10:35



Еми хубаво :)
аз втора ръка не мога да си позволя




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.