Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:06 22.05.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: БДЖ дизел - Мнения и препоръки[usmihvam se]нови [re: 3OOD]  
Автор 2OOD (новак)
Публикувано08.02.06 19:00



Браво Колега прав си .



Тема Re:aide be![usmihvam se]нови [re: Mercedes driver®]  
АвторLEXUS (Нерегистриран)
Публикувано09.02.06 06:15



Mislia che ti e yasno che na zakrito ne duha vyatar i nyama kak temp.da e kolkoto navan.



Тема Re:aide be![usmihvam se]нови [re: LEXUS]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано09.02.06 09:17



Ok, пичове!

Явно няма майтап с това гориво. А за градския транспорт, как е там горивото?



Тема Re: БДЖ дизел - Мнения и препоръки[usmihvam se]нови [re: 2OOD]  
Автор maistorabg (GSIманияк)
Публикувано09.02.06 12:47



Виж кво сега,има БДЖ дизел, и БДЖ дизел
Тва което го пиша тука не съм го измислил от капата си
Нафтата я точех от един локомотив,прекарал съм поне 5 тона дизел,не става въпрос за лична кола,за служебни
Някой ако иска да ти продаде няква нафта,тва е друг въпрос.
Всеки има право да кара с квот си иска



Тема Re: БДЖ дизел - Мнения и препоръки[usmihvam se]нови [re: maistorabg]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано09.02.06 15:08



Имам полупрозрачен съд за утаяване в гаража и до сега не съм забелязал нещо съмнително. При застудяването се появи малко скрежообразен парафи, който изчезна с 1л. газ от железарията.

На 50л нафта сипвам над 500мл. масло Емера за смазване на помпата и 1-2 литра газ за прочистване.

Относно паленето, при -18' с едно подгряване, запали от първия път (3-то завъртане на коляновия вал).
За вървенето, с 4 човека 180-190 не са проблем.

Колата е Астра 95' с 1,7 TDI (82 к.с.) на Исузу.

Дилемата е в сипването от ОМВ или Лукойл, но без обратна връзка от качеството, и без гаранция на препоръчителното за нафтата 72ч. отаяване.
Имам приятели, зареждащи там, чийто горивни филтри са пълни с парафин при смяната.

Късмет и безаварийно на всички!





Тема Re:aide be![usmihvam se]нови [re: LEXUS]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано09.02.06 15:45



Не точно така. Вятърът има значение, само докато температурата на автомобила и околната среда са различни. При неработещ автомобил, все в един момент се достига до изравняване на температурата на автомобила и околния въздух и тогава е все едно дали духа ураганен вятър или е пълно безветрие.


Цял ден не спиш, цяла нощ не ядеш...как да не каталясаш?


Тема Re: БДЖ дизел - Мнения и препоръки[usmihvam se]нови [re: A4o]  
АвторA4o (Нерегистриран)
Публикувано09.02.06 15:54



"Относно паленето, при -18' с едно подгряване, запали от първия път"

Това колата бе на открито, извън гаража!



Тема Re:ne e taka![usmihvam se]нови [re: Caмo Дизeл]  
АвторLEXUS (Нерегистриран)
Публикувано09.02.06 21:35



Ne e taka,zashtoto vyatara nosi studenia vazduh.Kogato e studeno,no ne vetrovito,e po-toplo,no kogato duha studen viatar pravo varhu kolata,toi izravniava neinata temperatura s tazi na ok.sreda.Haide da ne vikame meteorolozi v spora



Тема Re:ne e taka![usmihvam se]нови [re: LEXUS]  
АвторLEXUS (Нерегистриран)
Публикувано09.02.06 21:40



realen primer shte ti dam.Spiram si kolata pod naves,koito sam ogradil ot vsichki strani s paketirasht nailon,osven otpred kadeto vkarvam kolata,do men otliavo oshte dvama si napraviha navesi,otdyasno edin i ako temperaturata navan e -1-2,to v navesa/nyama vyatar/ e 1gradus nad nulata.



Тема Re:ne e taka![usmihvam se]нови [re: LEXUS]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано09.02.06 22:04



Гледай сега, като духа вятър, на теб ти е по-студено, защото течението отнася слоят въздух, който си затоплил с тялото си и докарва на негово място студен въздух. При предметите, които не се подгряват активно, не е така и при тях вятърът е без значение.

И аз имам неотопляван гараж, и при мен също обикновено вътре малко е по-топло, но това няма нищо общо с вятъра, а е по-скоро в резултат на нещо от типа на парников ефект. Дори и зимата има достатъчно слънчева радиация, която малко или много подгрява стените и покрива на гаража. Предполагам, че ако гаража е в плътна сянка на висока сграда примерно, температурата вътре ще е същата, като околната.


Цял ден не спиш, цяла нощ не ядеш...как да не каталясаш?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.