Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:48 17.05.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема E320 W210 - Проблем с паленето ?нови  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано31.01.06 12:11



Въпросната кола от край време има един проблем с паленето и напоследък е почнал да става по сериозен. Сутрин много трудно пали, почва едно въртене на стартера и се чува много измъчен звук докато върти и пробва да запали, все едно че му е трудно да развърти двигателя и понякога не се стига до запалване на колата защото акумулатора пада (напоследък това се случва през ден почти - може и от студеното време да е но проблема го има и при топло време). Или другото което става е че докато се опитва да запали колата, на огледалото за обратно виждане светват долу зелената и червената лампичка и почват да мигат (това става по рядко). Направеното досега по колата е че са сменени свещите (2 пъти), стартера е прегледан, сменен е алтернатора и няма промяна в паленето, пак не иска да пали нормално. Казаха ми по принцип че можело проблема да е в инсталацията - остаряла, тоест да се смени инсталацията на двигателя (всичките му кабели) Може ли това да е причината или нещо друго което съм пропуснал да прегледам ?

Двигателя е 104.995 и колата няма газови и други приспособления.




Тема Re: E320 W210 - Проблем с паленето ?нови [re: 5OOsel]  
АвторBecker (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 13:48



Не ми стана много ясно стартера ли трудно върти или върти с нормална честота но двигатела трудно пали?



Тема Re: E320 W210 - Проблем с паленето ?нови [re: Becker]  
АвторlVAN (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 13:52



СМЕНЯЙ ВЕРИГАТА И СИ ГОТОВ!



Тема Re: E320 W210 - Проблем с паленето ?нови [re: 5OOsel]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано31.01.06 14:19



Въртенето на стартера НЯМА нищо общо с останалата инсталация на двигателя. Според мен си провери масите първо. После кабелите към стартера и алтернатора и кажи какво е станало да умуваме нататък.



Тема Re: E320 W210 - Проблем с паленето ?нови [re: Bad_Dog]  
АвторALEXONE™ (Нерегистриран)
Публикувано31.01.06 16:22



Страхотен съвет са ти дали да смениш инсталацията.Кои са тези Идиоти да ги заобикалям отдалеко.
Те сигурно без пари ще ти я сменят,бахмааму съвсем за балъци ни взимат.Сори за ОФФ-а но не се сдържах.А сега по проблема,само сутрин ли се мъчи?Как е горивната с-ма помпа,филтър и дюзи?Щом си проверил стартера и алтернатора остава горивото или нещо по запалването.



Тема Re: E320 W210 - Проблем с паленето ?нови [re: Becker]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано31.01.06 16:32



Така от чуване на звука ми се струва че стартера почти нормално се опитва да върти а двигателя не пали и в един момент на стартера му става трудно и като че ли изведнъж забива и не успява да върти нормално.




Тема Re: E320 W210 - Проблем с паленето ?нови [re: lVAN]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано31.01.06 16:36



Това за веригата ми го бяха казали още лятото че вероятноста като я сменя да се оправи проблема е голяма, дори съм купил нова верига, но после пък ми казаха че не било хубаво да се отваря двигателя, защото проблема не бил от това и също два майстора ми казаха различни неща: Според единия можело да се смени веригата без да се вади двигателя а другия разправя че трябвало да се вади двигателя и затова временно се отказах докато не разбера точно какво се прави по двигателя за да се смени веригата ?




Тема Re: E320 W210 - Проблем с паленето ? [re: ALEXONE™]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано31.01.06 16:46



Ами уж не са идиоти но вече и аз се чудя какви са. Това е уж добър сервиз където разбират от коли и по специално от мерцедеси. Известен е като сервиза на коко в дървеница и съм чувал само добри неща за него но взе пак нова инсталация е 700евро ! и такива пари никой няма да даде. Иначе колата най много сутрин се мъчи после през деня пали почти без проблеми. Тия другите неща също съм ги сменил: Горивен филтър, бензиновата помпа преди около година и работи добре (не е шумна) а по запалването тая кола има 3 бубини и ми казаха че те не можели да работят лошо защото ако има проблем с тях те просто не работят и се разбирало. Двигателя иначе като запали, работи много добре - равномерно и без прекъсвания. Дюзите само не съм гледал.




Тема Re: E320 W210 - Проблем с паленето ?нови [re: 5OOsel]  
Автор Bad_Dog (AE86)
Публикувано31.01.06 16:47



както го описваш може да са доста неща.

Кажи - спира ли изведнъж двигателя все едно искрата изпреварва много и се опитва да го завърти назад?



Тема Re: E320 W210 - Проблем с паленето ?нови [re: Bad_Dog]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано31.01.06 16:51



Това не мога да го преценя дали е така но като че ли не се получава такова нещо просто си върти с един такъв по глух звук и е по скоро равномерно докато не се "умори". Между другото и акумулатора е нов.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.