Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:49 26.04.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема C-класа проблем с каско?  
АвторPULSAR (Нерегистриран)
Публикувано29.01.06 10:50



Здравейте. Отскоро съм решил да си взема една C-тка, но един познат който има такава ме притесни с това че C-тките имали някакъв компютър отзад, който при застраховката за кражба не се взимал предвид. И съответно всеки можел да го открадне, а той струвал към 2000 лв. Въпросът ми е наистина ли има такова нещо или не?



Тема Re: C-класа проблем с каско?нови [re: PULSAR]  
АвторDiesel Power (Нерегистриран)
Публикувано29.01.06 13:06



Ц-класите действително имат компютър който контролира запалването и се краде много лесно (става въпрос само за бензиновите двигатели). Чупи се левия мигач, след това се отваря капака и компютъра е на четири болтчета, на моята бяха счупили мигача и явно после са видели, че е дизел. По принцип застрахователите изплащат само повредени а не демонтирани части (никой няма да седне да доказва дали не си си свалил компютъра сам и си го прибрал в мазето), ето защо, ако компютъра изчезне нищо чудно и да не ти го платят.



Тема Re: C-класа проблем с каско?нови [re: Diesel Power]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано29.01.06 13:43



Но това се отнася за всичко откраднато от колата, а не само за компютъра.
Като толкова те е страх да не го откраднат - прави му се укрепване , за да не могат да го откраднат.



Тема Re: C-класа проблем с каско?нови [re: BlondNigger]  
АвторDiesel Power (Нерегистриран)
Публикувано29.01.06 14:37



Да де, отнася се за всички демонтирани части от автомобила. Моята е дизел и няма такъв компютър, но ако някой знае как може да се направи такова "укрепване" може да напише и да е от полза на собствениците на бензинови Ц- класи защото май има доста "изгоряли" хорица, между които и един мой познат.



Тема Re: C-класа проблем с каско?нови [re: Diesel Power]  
Автор122 (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 11:32



Вече даже не чупът мигача ами изрязват уплътнението и връщат мигача на място и няма да се усетиш докато не пробваш да запалиш , проблемът не обхваща сомо С-класите ами и по новите 124-ки , преди седмица две имаше такава акция в квартала и две коли пострадаха . Доколкото знам става въпрос за черна кутия в горен десен ъгъл при двиг. която струва кам 3000 лв. а на старо е към 1000 лв.
Като викнете полиция след това за да вземат отпечатаци и като разберат колко струва този компютър ще ви вземат отпечатаци на вас и на вашето сем.



Тема Re: C-класа проблем с каско?нови [re: 122]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано30.01.06 11:36



Стига бе, не може някаква керлива платка да струва 1500 евро.
Мислчя, че преди време стана дума за това и тогава търсих цените и се оказа, че изобщо не е толкова скъпа.


Цял ден не спиш, цяла нощ не ядеш...как да не каталясаш?


Тема Re: C-класа проблем с каско?нови [re: PULSAR]  
АвторPULSAR (Нерегистриран)
Публикувано30.01.06 12:49



Благодаря за мненията! Аз за щастие си търся дизел тъй че този проблем няма да седи пред мен



Тема Re: C-класа проблем с каско? [re: Caмo Дизeл]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано30.01.06 13:07



Да, преди време ставаше въпрос точно за това, казва се Ignition control box и се намира точно там зад левия мигач при повечето стари модели (124, 126, 202...). Цената му примерно за 560SE е това:


+още малко надценка за доставка.




Тема Re: C-класа проблем с каско?нови [re: 5OOsel]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано30.01.06 14:20



Ами нали тогава ги бях намерил някъде много по-евтино...
Не ми се търси сега къде беше...


Цял ден не спиш, цяла нощ не ядеш...как да не каталясаш?


Тема Re: C-класа проблем с каско?нови [re: Caмo Дизeл]  
Автор 5OOsel (W126)
Публикувано30.01.06 14:28



Може да се намери доста по евтино втора ръка, но не от БГ а от Германия. Тая цена е на мерцедес за нова част.





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.